فروش تلفنی – برنامه فکرانه – دکتر احمد محمدی

فروش تلفنی
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin
فروش تلفنی مفید و مؤثر باید چگونه باشد؟ در این پادکست به آن پرداخته می‌شود. فروش تلفنی، یکی از متداول ترین تکنیک های فروش و بازاریابی است. در فروش تلفنی، فروشنده به صورت تلفنی با مشتریان ارتباط برقرار می کند و سعی می کند با دادن اطلاعات در مورد محصول یا خدمات خود، نظر مشتری را برای خرید کالا یا خدمت جلب نماید.

پادکست فکرانه - فروش تلفنی

استاد احمد محمدی

استاد احمد محمدی

سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار

حقیقت این است که حتی در جهان اینترنتی ما ، هیچ کدام از ابزارهای فروش و ایجاد فرصت های فروش، مثل بازاریابی با پست الکترونیکی،شبکه های مجازی، نمایشگاههای تجاری و …، هیچ کدام به اندازه همان تلفن قدیمی، یعنی فروش تلفنی مؤثر و مفید یعنی  واقع نشده است. با این وجود فروش تلفنی اصلاً ساده نیست و نیازمند یک فروشنده تلفنی ماهر و آموزش دیده است. چنین فروشنده ای می تواند درآمد و سود خوبی نصیب شرکت شما کند.

مطالعه بیشتر: پادکست‌ و برنامه‌ فکرانه دکتر احمد محمدی را از دست ندهید

مطالعه بیشتر: ویزیتوری – برنامه فکرانه – دکتر احمد محمدی

برای مشتریانی که سعی دارید، محصول خود را به صورت تلفنی به آن ها بفروشید،‌ شما صدایی هستید که از یک وسیله پلاستیکی کوچک به گوش وی می رسید،‌ کسی هستید که وقفه در کار وی انداخته اید. ممکن است مشتری با شما رفتار خوبی نداشته باشد و شما را دلسرد کند. و از همه مهمتر اینکه درست یک دقیقه بعد از تماس،‌ او شما را فراموش خواهد کرد. اینکه فقط یک تماس سرد با مشتری داشته باشید، این چیزی نیست جز یک بازی با شماره ها!!!

می‌توانید در قسمت بلاگ آکادمی بازار، آخرین مقاله‌های مربوط به بازاریابی و فروش، موفقیت، ذهن قدرتمند و …را مطالعه کنید و درجریان آخرین گزارش دوره‌های آموزشی آکادمی بازار با مدیریت دکتر احمد محمدی قرار بگیرید.

همچنین می‌توانید سایر  پادکست‌های برنامه فکرانه دکتر احمد محمدی را از جمله مشتری مداری ۲ – برنامه فکرانه – دکتر احمد محمدی، اثر مرکب – برنامه فکرانه – احمد محمدی و همچنین هدف – برنامه فکرانه – احمد محمدی و مدیریت زمان – برنامه فکرانه – احمد محمدی به علاوه‌ی استعداد – فکرانه – دکتر احمد محمدی و پادکست دیگری با عنوان رژیم ذهنی – فکرانه – احمد محمدی و بسیاری دیگر از پادکست‌های برنامه فکرانه را گوش فرا دهید.

مشتری

شش نکته روانشناسی در مورد فروش تلفنی

برای اینکه به هنگام فروش تلفنی چنین مشکلاتی نداشته باشیم و فروش تلفنی پربازده ای داشته باشیم، نیاز است که نکات ذیل را بدانید:

۱- فروش تلفنی را با کلمات قدرتمند و تأثیرگذار شروع نمائید و مثبت اندیشی خود را طی تماس حفظ کنید.

۲- هیچ گاه در مورد رقیب های خود بدگویی نکنید، طبق تحقیقات انجام گرفته، این عمل شما چه در فروش تلفنی چه در سایر روش های فروش، باعث می شود، مشتری، همان ویژگی های منفی را در شما ببیند.

۳- طی فروش تلفنی، مشتری را با کلمات و القاب مثبت و شگفت انگیز مخاطب قرار دهید، به این روش مغز عاطفی مشتری را درگیر کنید. البته توجه داشته باشید که رفتار شما برای مشتری چاپلوسی و تملق قلمداد نشود.

۴- سعی کنید مکالمه در فروش تلفنی به صورت دو طرفه باشد و تنها خودتان صحبت نکنید. مکث کنید و نظر مشتری را هم جویا شوید، به این روش مکالمه شما ادامه دار و مؤثر خواهد بود.

پادکست فروش تلفنی

۵- به هنگام صحبت در فروش تلفنی بایستید و لحن و تن صدای خود را کنترل کنید، زیرا تنها ابزار ارتباطی در فروش تلفنی صدای شما است که باید گرم،‌ صمیمی و البته محکم باشد.

۶- روی محصول یا خدمات خود به هنگام فروش تلفنی تأکید کنید ولی عاقلانه و متعادل و هیچ گاه به مشتری برای خرید فشار نیاورید.

در این قسمت از برنامه فکرانه (رادیو اقتصاد)، آقای احمد محمدی توضیحاتی مختصر ولی مفید و کاربردی در مورد فروش تلفنی،‌ مزایا و همچنین مشکلات آن صحبت خواهند کرد.

فروش تلفنی یکی از روش هایی است که در مقایسه با بازدهی آن، کم هزینه می باشد. از مطالب بالا مشخص است که این شیوه بسیار به مهارت های ارتباطی یک فروشنده ارتباط دارد و باید از این نظر هم یک فروشنده خود را بهبود بخشد تا بتواند مشتری را راضی به خرید محصول یا خدمات خود نماید.

 در سمینار موفقیت آتی، استاد احمد محمدی، کارشناس برنامه رادیویی فکرانه، نکاتی بسیار جالب و کاربردی را در مورد بهبود مهارت های ارتباطی و شیوه ی برخورد با مشتری و همچنین سایر ابزارهای مورد نیاز یک فروشنده برای بالابردن میزان فروش خود، تدریس می نمایند. برای کسب اطلاعات در مورد نحوه ی برگزاری و محتوای آموزشی سمینار موفقیت به آدرس زیر مراجعه نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

 

 

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments