بازاریابی و فروشمقالات

مهارت های تبدیل شدن به یک بازاریاب موفق

بازاریابی را میتوان به این صورت تعریف کرد:جذب کردن مشتری و رسیدن به حد مناسب فروش محصول و تبدیل شدن به یک بازاریاب موفق. پس فهمیدن رازهای فروش و تبدیل شدن به یک بازاریاب موفق نیاز بسیاری از افراد جامعه است.

مهارتهای مدیریت روابط به شما کمک می کند از رقبایتان بالاتر باشید و مشتری های خود را حفظ کنید. به طور کلی از ویژگی های بازاریاب موفق این است که مشتری ها و بازار خود را می شناسند، داستان سراهای خوبی هستند، بازاریابانی سود آور هستند، کار کردن با تکنولوژی برایشان خوشایند است،کارهای خود را مدیریت می کنندو…

با آکادمی بازار برای شناسایی انواع مهارت های یک بازاریاب موفق همراه باشید.

فراگیری مهارت های بازاریابی به صورت مستقیم برای تبدیل شدن به بازاریاب موفق

شما اگر اصول بازاریابی مستقیم را یاد بگیرید خواهید دید که چقدر راحت تر می توانید با مشتری های جدید رابطه ی کاری برقرار کنید و همچنین روابط خود را با مشتری های قبلی حفظ کنید.

زمان یک نوع سرمایه است و توجه به آن باعث میشود که شما بازده سرمایه خود را بهتر محاسبه کنید. اگر شما ارزش وقت خود را بدانید می توانید روابطتان را به خوبی مدیریت کنید.

اطلاع داشتن از نیاز مشتری

اگر شما از خواسته های مشتری هایتان اطلاع داشته باشید به راحتی می توانید آن هارا جذب و راضی به کار کردن با خودتان کنید.

یکی از بهترین روش ها برای به دست آوردن آگاهی درمورد بازار هدف، انجام تحقیقات از مشتری ها و اطلاع از نیازهایشان است . شما می توانید با مصاحبه و پرسشنامه از نیاز های مشتری آگاهی پیدا کنید.

توانایی برقراری ارتباط با دیگران

پیدا کردن مخاطب جدید و تبدیل آنها به مشتری کار سختی است. بسیاری از فروشنده ها از برقرار نکردن ارتباط از طرف مشتری با شرکت آنها دچار اضطراب می شوند.

شما میتوانید از طریق راه هایی مانند برقراری تماس بدون هدف با کسانی که در نمایشگاه ها و مکان های مختلف با آن ها روبه رو می شوید، تمرین مهارت گفتگو کردن و قانع کردن مشتری مدیریت روابط خود را ساده کنید و به یک بازاریاب موفق تبدیل شوید.

رشد معنوی چیست و چه فوایدی دارد؟
بخوانید

داشتن انگیزه

شما برای اینکه در تجارت خود موفق باشید باید به نوعی رفتار جاه طلبانه و با انگیزه داشته باشید.شما برای اینکه ازرقبای خود جلو بی افتید و به یک بازاریا موفق تبدیل شوید باید آگاهی خود را از نیاز مشتری ها افزایش دهید.

جاه طلبی در امر بازاریابی و خدمات مشتری اصلا چیز بدی نیست.شما اگر رفتاری جاه طلبانه و پر انگیزه داشته باشید هیچگاه در برقراری ارتباط با مشتری و آگاهی از نیازهایشان دچار مشکل نمی شوید.

successful marketer
بازاریاب موفق

فراگرفتن دانش فروش

یکی از مشکلاتی که بیزینس های کوچک با آن مواجه هستند این است که آن ها نمی توانند جهت رشد مستمر مشتری های جدیدی پیدا کنند.

همانطور که می دانید پیدا کردن مشتری اول سخت تر از مشتری دوم است. شما باید برای موفقیت در این بخش از بازاریابی مهارت جذب مشتری های جدید و حفظ مشتری های قدیمی را فرابگیرید.

داشتن یک بخش فروش اتوماتیک و سیستمیک از بهترین راه های انجام این کار می باشد.

بهترین مدرس بازاریابی و فروش
دکتر احمد محمدی

تفکر استراتژیک

داشتن تفکر استراتژیک از ویژگی های یک بازاریاب موفق است. استراتژی روابط از راه حل مشکلات متداول تا قواعد ساده نقش زیادی در کارو تجارت ایفا می کنند.

اگر شما تعداد مشتری های کمی داشته باشید شاید بتوانید به راحتی و بدون داشتن استراتژی خاصی آن ها را مدیریت کنید اما اگر با هزاران مشتری سروکار داشته باشید، هرچقدر هم که که مهارت های خدمات مشتری شما خوب باشد کافی نیست و باید برای مدیریت روابطتان استراتژی خاصی را در نظر بگیرید.

فراگیری دانش نرم افزار CRM

مدیریت روابط با هزاران مشتری کار بسیار سختی است. شما با بکارگیری نرم افزار مدیریت روابط مشتری می توانید گزارشی از رابطه خود با مشتری ثبت کنید.

با یادگیری نحوه ی کار با نرم افزار  CRM می توانید روابط خود را با شرکت ها و سازمان های مختلف به خوبی حفظ کنید و همچنین به شما در شکل دادن روابط جدید و تبدیل شدن به بازرایاب موفق کمک می کند.

maeketing
بازاریابی

برخورد دوستانه

رمز کار مدیر و بازاریاب موفق این است که در عین رفتار حرفه ای دوستانه برخورد می کند. شما وقتی با شرکت های مختلف کار می کنید، تنها با یک شرکت سروکار ندارید بلکه با افراد آن نیز در رابطه هستید.

آشنایی با 5 تکنیک فروش جهت بهبود وضعیت بازار ارائه خدمات به مشتریان
بخوانید

تلاش کنید با مشتری های اصلی خود بین اهمیت موضوع حرفه ای گری و فواید برخوردهای دوستانه تعادل برقرار کنید. در بسیاری از موارد رفتار و برخوردهای کمتر رسمی رمز موفقیت در روابط میباشد.

متصور شدن تصویر بزرگ

تجارت در کنار مشتری ها رشد پیدا می کند. بنابراین در بازاریابی، خدمات به مشتریان و مدیریت روابط فقط در علاقه مند کردن مشتری ها به بیزینس شما نیست.

از این رو خیلی اهمیت دارد که شما آگاهی دقیق از تصویر بزرگ داشته باشید: اینکه چگونه فعالیت و تجارت شما با خواسته ها وزندگی مردم ارتباط پیدا می کند.

فواید تجارت شما برای مردم چیست وبه چه دلیل مشتری ها باید به شما به جای رقیبتان مراجعه کنند؟ شما به عنوان بازاریاب باید تلاش کنید تا یاد بگیرید چگونه خود را در بالاترین سطح نگه دارید و به محبوب ترین برند نزد مشتری ها تبدیل شوید.

مهارت تحقیقی

برای ایجاد روابط کاری، پیداکردن آدرس ایمیل کسی تا پیدا کردن روزنامه هایی که در مورد محصول شما تبلیغ کنند و اینکه بتوانید درمورد مشتری یا مخاطب خود تحقیق کنید تا مطلع شوید که چگونه می توانید با آنها ارتباط برقرار کنید الزامی است.

یکی از بهترین روش ها در جهت انجام تحقیقات در مورد مشتری ها و تبدیل شدن به بازاریاب موفق، جستجوی بیرونی به صورت داشتن یک دستیار بصری در مجموعه کار شما می باشد.

ارتقای مهارت مدیریت روابط

آن چیزی که مدیر هارا از یکدیگر متمایز می کند، مهارت ایجاد رابطه ی جدید و مدیریت روابط قدیم می باشد.

شما به عنوان بازاریاب موفق زمانی میتوانید از رقبایتان جلو بایفتید که با مردم و مخاطبان خود ارتباط گرفته و درمورد فعالیت یا تجارتتان برایشان توضیح دهید.

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

بازاریابی دیجیتال و استراتژی های آن در جهان امروز
بازاریابی جاذبه ای ، عوامل شکل گیری و اهمیت آن
بازاریابی در اینستاگرام یکی از راه های کلیدی در افزایش فروش
آشنایی با بازاریابی سبز و 4 استراتژی کلیدی برای موفقیت در آن
نکات کلیدی که در بازاریابی تجاری باید رعایت شود را بدانید
برچسب ها

ندا تفضلی

کارشناس برنامه ریزی شهری از دانشگاه تهران هستم. علاقه زیادی به یادگیری اصول موفقیت در زمینه های مختلف دارم و مایل هستم آن ها را با دیگران به اشتراک بگذارم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − هشت =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن