مقالاتموفقیت / انگیزشی

۸ کاری که در مسیر رفتن به محل کارتان می توانید انجام دهید

هر روز صبح در مسیر رفتن به محل کارتان چه کارهایی انجام می‌دهید؟ احتمالاً یکی از کارهای زیر را انجام می‌دهید:

  • با گوشی همراهتان بازی می‌کنید.
  • روزنامه می‌خوانید.
  • کتاب می‌خوانید.
  • به موسیقی گوش می‌دهید.

اینها کارهای مفیدی هستند. اما شما می‌توانید از زمان خود بهتر استفاده کنید و کارهایی انجام دهید که زمان خود را به بهترین شکل بگذرانید. در ادامه لیستی از کارهایی که در مسیر خانه تا محل کارتان می‌توانید انجام دهید، ارائه می‌شود. این لیست تنها یک سری پیشنهادات هستند. اگر شما کارهای بهتری را سراغ دارید می‌توانید آنها را نیز انجام دهید.

1. جملات تأکیدی را تکرار کنید

آیا چیزی هست که بخواهید انجام دهید و نیاز به نگرش مثبت، انگیزه و تشویق داشته باشید؟ به جای اینکه به ذهنتان اجازه دهید که از فکری به فکر دیگر پرش کند، یک جملۀ تأکیدی مثبت را بارها تکرار کنید. این کار به شما احساس خوب می‌دهد.

2. راه‌حلی برای مشکلات خود بیابید

آیا مشکلی در زندگی دارید که باید چاره‌ای برای آن بیندیشید؟ از فرصت استفاده کنید و راه‌حلی پیدا کنید.  راه‌حل‌های مثبت را بیابید. به فکر راه‌حل بد و منفی نباشید. این زمان، وقت فکر کردن به این چیزها نیست. راه‌حل‌های ممکن را تصور کنید.

3. به مردم و کارهایشان نگاه کنید

به مردم دور و بر خود نگاه کنید و به طرز رفتار، گفتار و عملشان توجه کنید. شما از آنها و زبان بدنشان چیزهای زیادی را می‌آموزید. این کار یک امتیاز ویژه است و برای زندگی‌تان بسیار مفید است.

4. در مسیر محل کارتان به یک کتاب صوتی گوش دهید

چند کتاب صوتی را در گوشی همراه یا تبلت خود ذخیره داشته باشید و از فرصت استفاده کنید و به آنها گوش کنید. شما می‌توانید کتاب‌هایی در زمینه‌های مختلف گوش کنید.

5. برنامه‌ریزی کنید

می‌توانید از این فرصت استفاده کنید و برای کل روز،‌ تعطیلات و کارتان برنامه‌ریزی کنید. می‌توانید راجع به کارهایی که می‌خواهید انجام دهید، مقاله یا کتابی که می‌خواهید بنویسید یا انجام کاری که باعث تغییر در زندگی‌تان می‌شود، فکر کنید.

6. مدیتیشن کنید

آیا می‌دانید درحالی که در اتوبوس یا مترو نشسته‌اید و محل کارتان می روید می‌توانید مدیتیشن انجام دهید؟ بله. درست است. آنجا مکان شلوغی است اما نیازی نیست که افراد دور و بر شما بدانند که شما مشغول انجام مدیتیشن هستید. می‌توانید سر و صداها را نادیده بگیرید. باید سعی کنید که حواستان پرت نشود. در حال نشسته این کار را انجام دهید و اگر صندلی خالی نبود می‌توانید در حالت ایستاده این کار را انجام دهید. سعی کنید از افکارتان آگاهی بیابید اما دنبال آنها را نگیرید. فقط آنها را نگاه کنید گویی که از بیرون آنها را تماشا می‌کنید و هرگز خود را درگیر آنها نکنید. این کار باعث آرامش و شادی شما می‌شود.

7. یک زبان خارجه یاد بگیرید

همچنین این فرصت خوبی هست تا لغاتی از یک زبان خارجه یاد بگیرید. می‌توانید یک دیکشنری کوچک همراه خود داشته باشید یا اینکه اپلیشکیشن لغات را روی گوشی همراه خود نصب کنید.

8. جسمتان را آرام کنید

اگر حواستان به بدنتان باشد، متوجه می‌شوید که خسته و کوفته است. این حالت غیر ارادی است، انرژی شما را به هدر می‌دهد و جسمتان را خسته می‌کند. شما که در اتوبوس و مترو وقت آزاد دارید، چرا کوفتگی جسمی خود را کاهش ندهید؟ انجام چنین کاری نیاز به توجه زیاد ندارد. تنها بر بدنتان تمرکز کنید و عضلات منقبض خود را شُل کنید. با این کار متوجه می‌شوید که به محض اینکه عضلات شما شُل می‌شوند دوباره سفت می‌شوند. کم کم با پایداری کردن در تکرار این کار خستگی از بدنتان بیرون می‌آید و احساس آرامش می‌کنید.

در مسیر رشد و پیشرفت عاملی وجود دارد که می تواند برای شما هم به عنوان یک دوست عمل کند و هم به عنوان یک دشمن. این عامل زمان است. همه ما بار ها این جملات را شنیده ایم که “ما آنقدر که باید زمان نداریم” یا ” وقت طلاست” یا ” خیلی زود دیر میشود” مشکلی که این جملات ایجاد می کند این است که این فکر را در سر ما ایجاد می کنند که زمان همیشه بر ضد ما عمل میکند. همه چیز دست به دست هم می دهند که خیلی زود دیر شود؛ غافل از اینکه خود ما هم در این زمینه نقش داریم. اگر کمی دقت کنیم می بینیم که در طول روز ما زمان زیادی را بین پایان یک کار و شروع یک کار دیگر هدر می دهیم. در واقع پرتی زمان برای بعضی از ما بسیار زیاد است. همانطور که در مقاله بالا گفته شد ما می توانیم با انجام چند فعالیت هدفمند در این بازه های زمانی از تلف شدن وقتمان جلوگیری کنیم. آکادمی بازار با سال ها تجربه در زمینه توسعه و پیشرفت فردی راهکار هایی را به شما ارائه می دهد که می توانید با کمک آن ها مهارت مدیریت زمان را در خود بپرورانید. در سمینار بزرگ موفقیت استاد محمدی در مورد مدیریت زمان و دیگر فاکتور های مهم برای رسیدن به موفقت سخنرانی می کند. شما می توانید برای اطلاع بیشتر از سرفصل های سمینار و ثبت نام روی لینک زیر کلیک کنید:

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

مطالب مرتبط

تماشای این ویدئوی انگیزشی محدودیت سنی دارد!
کتاب‌ صوتی آکادمی بازار و ارائه محصولاتی متنوع و کاربردی
معرفی فیلم آموزشی «تاثیرات ساعت بدن در زندگی»
مشاوره توسعه فردی گامی برای تجلی شخصیت
تأثیرگذاری اولیه (سخنرانی آسانسوری) دکتر تاد دووت را از دست ندهید
با دوره آموزشی غیرحضوری «معجزه ذهن قدرتمند» تغییرات اساسی ایجاد کنید
فیلم آموزشی «خلق زندگی شگفت انگیز» را از دست ندهید
«ساختن اعتماد به نفس» اثری عالی از محصولات انگیزشی آکادمی بازار
دوره آموزشی غیر حضوری آکادمی بازار با عنوان «تعادل بین کار و زندگی»
چطور در یک روز کار بیشتری انجام دهید از نگاه زیگ زیگلار
در این سمینار می‌آموزید چطور به موفقیت برسید
برنامه‌ریزی شغلی و زندگی از شما فرد دیگری می‌سازد
هفت گام موثر برای برنامه‌ریزی شغلی و زندگی به‌صورت موثر و کاربردی
دوره «برنامه‌ریزی شغلی و زندگی» یا «Life Planning» با حضور دکتر احمد محمدی برگزار شد

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + هفده =

دکمه بازگشت به بالا
Open

دوره آموزشی معجزه ذهن قدرتمند

Close
بستن