اصول بازاریابی موفق برای مشاغل کوچک

نویسنده : تیم تحریریه آکادمی بازار
مشاغل کوچک
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

بازاریابی امری حیاتی در کسب و کار است زیرا شما به کمک آن می توانید از نیاز مشتریان خود آگاهی پیدا کنید و به آن ها پاسخ دهید، بنابراین واجب است که شما برای پیشرفتتان از اصول بازاریابی موفق استفاده کنید.

در دوره بازاریابی و فروش ” ستارگان فروش ” خود را به یک فروشنده تمام عیار تبدیل کنید.

همانطور که می دانید هر کسی که کسب و کاری را اداره می کند چه کوچک و چه بزرگ تمایل دارد آنرا توسعه و گسترش دهد و به آن رونق زیادی بدهد.

در این مقاله اصول بازاریابی موفق برای مشاغل کوچک را بیان می کنیم .اگر کسب و کار کوچکی دارید و می خواهید آن را توسعه دهید توصیه می کنم این مطلب را بخوانید.

اصول بازاریابی موفق برای مشاغل کوچک

شما با رعایت 4 روش زیر  می توانید کسب و کار خود را گسترش دهید:
_مشتریان زیادی جمع کنید.
_تمایل مشتریان به خرید  کالاهای بیشتری از شما افزایش دهید.
_مشتریان را ترغیب کنید کالاهای گران قیمت تری از شما بخرند.
_مشتریان را ترغیب کنید کالایی که سود بیشتری دارد از شما بخرند.

بکار گرفتن هر کدام از این 4 روش درآمد و سود کسب وکار شما را افزایش می دهد.

مشاوره کسب و کار میانبری برای رونق کار

در اینجا به توضیح مورد اول یعنی پیدا کردن مشتریان می پردازیم. مسلما افزایش مشتری رابطه مستقیم با افزایش درآمد وسود شما دارد.

روش پیدا کردن مشتری بیشتر با اصول بازاریابی موفق

_شما باید برای فراهم کردن یک طرح استراتژی فروش وقت صرف کنید و تحقیق کنید.
_شما باید کالای خود را به سمت مشتریانی که تاکنون جذب نکرده اید هدایت کنید. یا توجه آنها را به سمت محصولات خود جلب کنید.
_قیمتی رقابتی برای محصولات و خدمات خود در نظر بگیرید.
_اصول کاری خود را بر مبنای اصول بازاریابی قرار دهید.

اهمیت بازار هدف در مشاغل کوچک

یکی از اصول بازاریابی موفق این است که شما باید بازار هدف را مد نظر داشته باشید. علت اهمیت یافتن بازار هدف برای شما این است که تنها برخی از مردم توانایی خرید کالا و خدمات شما را دارند.

به مرور زمان باید تلاش خود را بر روی بازار با ارزش و پر سود متمرکز کنید تا وقت و تلاش شما تلف نشوند.

بسیار با اهمیت است که تقسیم بندی فرضی خود را از بازار هدف با واقعیت هایی که برای شما اتفاق می افتد مطابقت دهید و در هر قسمت از بازار بالا ترین دستاورد ها را مشخص کنید تا بدانید احتمال فروش در هر بخش در واقعیت چقدرخواهد بود. این کار نیز از هدر رفت وقت و هزینه شما خواهد کرد.

مشاغل کوچک
اصول بازاریابی موفق

اصول بازاریابی موفق برای مشاغل کوچک و کسب و کار های بزرگ متفاوت است

کسانی که کسب و کار کوچکی دارند احتمالا بودجه کمی برای بازاریابی آن در نظر گرفته اند. بهترین راه برای بازاریابی یک کسب و کار کوچک این است که یک برنامه ترکیبی از فعالیت های فروش و  بازاریابی خود تهیه کنید.

توجه به فعالیت های فروش علاوه بر اینکه از هزینه های  بازاریابی شما کم می کند بلکه به آن ارزش بیشتری می افزاید که آن توجه به نیاز ها ها و نظرات مشتریان و اطلاع پیدا کردن از دیدگاه های آنهاست.

این کنش و واکنش بین شما و مصرف کنندگان در  بازاریابی اطلاعاتی به شما می دهد که از هر تحقیقی با ارزش تر و با اهمیت تر است.

در پیشی گرفت از رقابایتان خلاق باشید

_ با کمپین و شرکت هایی که واسطه بین شما و مشتریان هستند حرف بزنید و از آنها درخواست کنید که به صورت اشتراکی کارشمارا تبلیغ کنند.
_ برای مشتریان خود وقت بگذارید تا برای آنها انگیزه بیشتری به وجود آورید.

خود را به رسانه ها معرفی کنید

از دیگر اصول بازاریابی موفق این است که به مناسبت های مختلف می توانید از مشتریان دعوت کنید تا از محل کار شما دیدن کنند. البته بهتر است برای آنها وسیله رفت آمد هم آماده کنید.

اگر دوست ندارید افراد مختلف در محیط کسب و کارتان وارد شوند می توانید در یک مناسبت ورزشی وسایل و لباس ورزشکاران را تهیه کنید.

وقتی برای بازاریابی هزینه  می کنید، به یاد داشته باشید راهی برای بررسی نتایج تلاش های خود در نظر بگیرید.

شما می توانید چند خط تلفن رایگان که برای مشتریان در نظر بگیرید، از آنها بخواهید با شما تماس بگیرند و علاوه بر بیان نظرات خود را درباره کالا و خدمات شما از آنها بپرسید که چطور با شرکت، کالا یا خدمات شما آشنا شده اند.

بازاریابی برای کسب و کار کوچک خود را شروع کنید

با تلاش زیاد در بازاریابی و تهیه یک استراتژی اصول بازاریابی موفق مثل برنامه ریزی کردن برای خودتان برای تماس گرفتن با ده مشتری یا  پنج مشتری در روز بعد از گذشت چند روز خواهید دید که کسب و کار شما به صورت چشمگیری رشد می کند. و شما با هزینه کمتری توانسته اید این کار را انجام دهید و این بسیار ارزشمند است.

اصول بازاریابی موفق هم برای کسب و کارهای کوچک و هم بزرگ امری با اهمیت برای دوام و افزایش فروش می باشد. بنابراین شما در مشاغل کوچک هم باید مهارت های مربوط به بازاریابی را فرا بگیرید تا بتوانید در حرفه خود موفق باشید.

استاد احمد محمدی مدرس و مشاور در زمینه بازاریابی و فروش در سمینار بزرگ موفقیت اصول موفقیت در بازاریابی را به صورت واضح و کاربردی بیان می کند و شما با بکارگیری آن میتوانید پیشرفت زیادی در کسب و کار خود شاهد باشید. شما برای شرکت در کلاس ها و استفاده ازآموزه های استاد، می توانید بر روی لینک زیر کلیک کنید.

سمینار بزرگ موفقیت_استاد احمد محمدی

مهم‌ترین مهارت شغلی

استاد احمد محمدی

استاد احمد محمدی

سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *