مقالاتموفقیت / انگیزشی

 5 راهکار برای شناسایی و مبارزه با بزرگ‌ترین قاتلین انگیزه در شما

سارا ویلیامز نویسنده ای در زمینه ی سبک زندگی است که در مشاوره ی خودپروری متخصص است. می‌توانید مقاله‌های او را در مورد چگونگی بهینه سازی رژیم غذایی، تغییر ذهنیت و بهبود شخصیت در سایت  Wingman Magazine بخوانید.

شما احتمالا دفعات متعددی این جمله را شنیده اید که ” هر جا اراده هست، راهی نیز وجود دارد”. اگرچه شاید کلیشه به نظر برسد، اما این مفهوم، حقیقتی است که پشت هر دستاورد یا کار ستودنی و قابل تحسین در زندگی هر فردی نهفته است.

یک دستاورد زمانی ارزش لحاظ کردن دارد که شما بعد از غلبه بر مانعی عظیم در طول مسیر، زودتر از دیگران به خط پایان برسید؛ و به این منظور، شما نیاز به انگیزه دارید. شرکت در سمینار موفقیت، فرصتی استثنائی برای انگیزه یافتن جهت پیگیری نمودن اهدافتان می باشد.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

با این حال، گاهی سطح انگیزه در زندگی ممکن است کاهش بیابد یا از بین برود، و این اتفاق زمانی می‌افتد که شما با قاتلان انگیزه مواجه می‌شوید. این تصورات ذهنی مخرب در اطراف شما و در خود شما نیز هست. برای احیا و بازگرداندن انگیزه، باید بتوانید این قاتلان انگیزه را شناسایی کرده و به هر صورت ممکن با آنها مبارزه کنید. در اینجا 5 نکته‌ی ساده وجود دارد که با استفاده از آنها، می‌توانید این عوامل آزاردهنده را کنترل، و خود را در مسیر موفقیت قرار دهید.

1. احساس بی‌کفایتی نکنید

عقده حقارت و خود کم بینی، یک مشکل جدی است که بسیاری از مردم در سراسر جهان با آن مواجه هستند. نکته‌ی بدتر این است که شاید این بزرگ‌ترین دلیلی باشد که مردم خود را از دستاوردهای فوق العاده در زندگی محروم می کنند. اگر شما هم از این دسته از افراد هستید، وقت آن است که تصورتان را از خود تغییر دهید. هنگامی که احساس می‌کنید از دیگران پایین‌تر هستید، انگیزه‌ی خود را برای موفقیت به خطر می‌اندازید. سعی کنید خودتان را با کسی مقایسه نکنید. به هدفتان چشم بدوزید و سخت تلاش کنید تا به آن دست یابید. در آخر، باید به خودتان بفهمانید که شما هم به اندازه کافی قادر به انجام و دستیابی به رویاهای خود هستید.

2. اتفاقات ناگوار گذشته را مرور نکنید

گذشته‌ی شما از دو چیز ساخته شده است: خاطرات شاد و غم انگیز. به یاد آوردن اوقات ناخوشایند گذشته مانند هنگامی که شکست خوردید و خجالت زده شدید، نه تنها راه خوبی برای آمادگی جهت شروع چالش نیست، بلکه یکی از قاتلین بزرگ انگیزه است. به جای مشوش کردن ذهنتان با یادآوری خاطرات ناکامی‌ها، صحنه‌هایی از اوقاتی که فراتر از انتظاراتتان ظاهر شدید و موفق بوده‌اید، متصور شوید. حتی اگر چنین خاطراتی اندک و دور باشند، آن‌ها را تا آنجا که می‌توانید حفظ کنید و به یاد بیاورید.

از 24 ساعت زمان خود به اندازه 48 ساعت بهره ببرید
بخوانید
یادآوری دستاوردهای شخصی، بیش از هر سخن انگیزشی به شما امید می‌دهد. این یک راه عالی برای این است که به ذهن لجبازتان بفهمانید شما هم توانسته‌اید و موفق شده‌اید، پس باز هم می‌توانید.

3. استرس به خود راه ندهید

هیچ‌چیز به اندازه‌ای که به نظر می‌رسد سخت یا آسان نیست؛ گاهی اوقات ممکن است شما صرفا با دیدن حجم کاری که روی میزتان است، احساس خستگی و فرسودگی کنید. اگر کوهی که می‌خواهید به آن صعود کنید بسیار بلند به نظر برسد، به بی‌انگیزگی متمایل می‌شوید. دشواری کار، حسی است که بر اساس ارزیابی‌تان از کار به دست می‌آید. اگر فکر کنید که آن کار فراتر از توان و قابلیت‌های شماست، دیگر انگیزه‌ای برای انجام یا تکمیلش نخواهید داشت و شکست، در انتهای مسیرتان خواهد بود. از طرف دیگر، اگر بتوانید تنش خود را کاهش دهید، ذهن خود را آرام کنید و چالش پیش رو را به صورت استراتژیک کنترل کنید، نهایتا انگیزه‌ای برای انجام کار پیدا خواهید کرد.

4. به روش خودتان کار را انجام دهید

افراد بسیار کمی در این دنیا، از این‌که به آنها گفته شود چه کار کنند خوششان می‌آید؛ چون در آن صورت شما دیگر حق انتخاب نخواهید داشت. این یکی از حقایق غم‌انگیز دنیایی است که ما در آن زندگی می کنیم. گاهی اطاعت از قوانین سخت‌گیرانه یا تطابق با هنجارهای اجتماعی و همرنگ شدن با جامعه، تنها راه ممکن است‌؛ که باعث می‌شود تا حدودی جلوی خلاقیت گرفته شده و انگیزه کم‌کم تحلیل برود. شما دیگر احساس نمی‌کنید که درحال انجام دادن کار درست هستید. ممکن است به گوشه‌ی اتاق خود بخزید و با چشمان اشکبار، سعی کنید بفهمید که دقیقا با زندگی خود چه می‌کنید. هنگامی که در چنین شرایطی گرفتار می‌شوید، مهمترین کاری که باید انجام دهید، پیدا کردن یک راه حل موقت است. شما باید کارهایی را به صورت بداهه انجام دهید تا اینکه راهی برای ترکیب خلاقیت با کارهایی که به شما محول می‌شود پیدا کنید.

تلاش‌های شما برای دور زدن قوانین، عموما توسط دیگران قابل پذیرش نیست، اما حداقل برای لذت‌بخش شدن کار و زندگی خود تلاش می‌کنید. جسور باشید و بدون توجه به حرف دیگران، کار خودتان را انجام دهید. این یکی از بهترین روشها برای حفظ انگیزه در تمام موقعیت هاست.

چگونه معمار و قهرمان زندگی خود باشیم(1)
بخوانید

5.  به افراد منفی نگر گوش ندهید

 “Haters gonna hate” (دشمنان دشمنی می کنند) این جمله تبدیل به محبوب‌ترین عبارت در رسانه‌های اجتماعی شده است. ذکر این جمله توسط کسانی که به دنبال جلب توجه، در پی شهرت می گردند، تا حدودی خنده‌دار است؛ با این حال، این واقعیت را که گوش دادن به حرف افراد منفی‌نگر یک عمل کاملا مخرب است تغییر نمی‌دهد.

افراد با نگرش‌ها و اظهارات منفی، سعی در ناامید کردن و کوچک نشان دادن شما دارند، صرفا به این دلیل که نمی‌توانند حسادت خود را کنترل کنند؛ و شما نباید نسبت به نظرات مخرب و تحقیر آمیز آنها حساس و آسیب پذیر باشید. اگر این اتفاق بیوفتد، به خودتان شک می‌کنید و انگیزه‌هایتان تماماً از بین می‌رود. باید توجه داشته‌باشید که افراد منفی‌نگر نباید با منتقدین اشتباه گرفته شوند؛ اگر کسی به شما نقد سازنده‌ای ارائه می‌دهد، آن را بپذیرید. توصیه‌های مفید در راستای بهبود و پیشرفت، برایتان الهام‌بخش خواهد بود و در حرکت به جلو، به شما کمک می‌کند.

 این 5 مورد، از بزرگ‌ترین قاتلان انگیزشی بودند که ممکن است در زندگی خود با آن مواجه شوید، و با تعداد زیادی از آنها هم با گذشت زمان درگیر خواهید شد. قاتل انگیزه هر چه که باشد، کلید مبارزه با آن یکسان است: اعتماد و اعتقاد به خود، و تلاش کردن. زمانی که از این عوامل مخرب انگیزه دوری کنید، می توانید انگیزه خود را طی مسیر موفقیت حفظ نمایید و در نهایت به نتایج دلخواه خود برسید.

پیشنهاد می کنم برای روشن شدن بیشتر اهمیت انگیزه، در سمینار موفقیت شرکت نمایید. زیرا در آن استاد احمد محمدی تمامی ابزارهای مورد نیاز برای موفقیت از جمله خودانگیزشی، دوری از قاتلان انگیزه و حفظ انگیزه در طی مسیر به سوی اهداف و همچنین خصوصیات منحصر به فرد افراد موفق را به شما تدریس خواهند نمود. کافی است برای اطلاع از نحوه ی ثبت نام در این سمینار و آشنایی با محتوای آموزشی آن روی لینک زیر کلیک نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

اتمام کارها انگیزه شما را برای انجام کارهای بعدی افزایش می دهد
ترفند هایی موثر برای ایجاد و حفظ انگیزه در خود
7 روش برای تداوم انگیزه در نوشتن پست های وبلاگی
4 تمرین شگفت انگیز برای افزایش انگیزه در مسیر اهداف
خود انگیزشی چیست و چرا بدون آن موفق نمی شویم؟
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − هفت =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن