افزایش مشتری با 20 راهکار عملی [مقاله جامع افزایش فروش]

نویسنده: تیم تحریریه آکادمی بازار
انتشار: ۱ مرداد, ۱۴۰۰
آخرین بروزرسانی: ۱۰ آذر, ۱۴۰۰
افزایش مشتری با 20 راهکار عملی [مقاله جامع افزایش فروش]
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

نظر به نقش حیاتی و تعیین کننده آشنایی با تکنیک‌های فروش در دستیابی به سودآوری مطلوب و ایده‌آل، به چند ترفند افزایش فروش اشاره می‌کنیم. شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که بعضی از فروشندگان و صاحبان کسب و کار چگونه به این حجم از فروش رسیده‌اند؟ جواب آن ترفندهای افزایش فروش است.

این ترفندها هرچند بسیار ساده هستند اما تاثیر چشمگیری در جذب مشتری و فروش شما دارند. با کمک این ترفندها می‌توانید در بازاریابی و فروش‌تان از رقبا جلو زده و به موفقیت برسید. اجرای دقیق روش‌های فروش بیشتر، کسب و کار شما را رونق می‌بخشد.

هدف و تمرکز این ترفندها رضایت مشتریان است زیرا چیزی که یک کسب و کار را پا بر جا نگه می‌دارد، مشتریان آن کسب و کار هستند. مشتریان راضی به معنی فروش بیشتر و تبلیغ بیشتر برای کسب و کار شماست. اگر می‌خواهید اکثر مشتریانتان از خرید از شما راضی باشند و دوباره سراغتان بیایند، همراه ما باشید.

فهرست مطالب

5/5 - (1 امتیاز)

ترفند افزایش فروش و افزایش مشتری

بدیهی است اجرای دقیق و همه جانبه ترفند افزایش فروش سهم قابل توجهی در رشد، رونق و بالندگی کسب و کار شما خواهد داشت و باعث جذب مشتری به کسب و کارتان خواهد شد. با آکادمی بازار برای آشنایی با انواع موفق ترفند افزایش فروش همراه باشید.

جلب اعتماد مشتریان

جلب اعتماد مشتریان

با مشتریان سابق خود که نسبت به آن‌ها شناخت دارید و توانسته‌اید اطمینان نسبی آن‌ها را جلب کنید، به صورت تلفنی یا حضوری در تماس باشید. 

علاوه بر اینکه برای برطرف نمودن نقاط ضعف و کمی و کاستی‌های گذشته تلاش می‌کنید، سعی کنید اطمینان آن‌ها را بیش از پیش جلب و صمیمیت دوطرفه بین خودتان و آن‌ها را تقویت کنید.

ارزیابی ابزار تبلیغاتی

همواره ابزارهای تبلیغاتی خود را از لحاظ کارآیی و بازدهی ارزیابی کنید و مواردی را که نتیجه بخش نیستند حذف کنید و از سوی دیگر، ابزارهای کارآمد و موثر را به‌روزرسانی و تقویت کنید.

ابزارهای تبلیغاتی روز به روز درحال تغییر هستند و روش‌های جدیدی وارد حوزه فروش شده‌اند. پس با این روش‌های جدید همراه و همگام باشید و اطلاعات خود را به‌روز کنید.

 استفاده از ترفند افزایش مشتری فروش مثل ابزارهای نتیجه بخش، مساوی است با صرفه جویی در سرمایه‌ها و رشد درآمد و سودآوری.

تخفیف دادن به مشتریان یکی از انواع ترفند افزایش فروش

با آموزش‌های دوره مشتری مداری برای مشتریان‌تان تخفیف ویژه مدت‌دار و محدود در نظر بگیرید. سعی کنید با استفاده از تخفیف‌ها و پیشنهادات گیرا، آن‌ها را به خرید بیشتر ترغیب کنید.

یک ترفند افزایش فروش این است که برای مشتریانی که خرید بالاتری انجام می‌دهند، امتیازات ویژه‌ای در نظر بگیرید.

تحقیق درباره بازارهای جدید

به بازارهای فعلی‌تان بسنده نکنید. هر روز در مورد بازارها و مشتریان جدید تحقیق و آن‌ها را شناسایی کنید. با استفاده از ابزارهای مناسب و کاربردی، محصولاتتان را به آن‌ها معرفی و به خرید قطعی ترغیب‌شان کنید.

همسو کردن تیم فروش با تحولات یکی از انواع ترفند افزایش فروش

همسو کردن تیم فروش با تحولات یکی از انواع ترفند افزایش فروش

به عملکرد روزمره و یکنواخت تیم فروش‌تان قانع نباشید. وضعیت بازار، هر لحظه در حال تغییر و تحول است. توصیه می‌کنیم تیم فروشتان را با این تحولات همسو و هماهنگ کنید. 

برای این منظور بهتر است هفته‌ای یک تا دو جلسه با تیم فروش‌تان دیدار داشته باشید و ابعاد مختلف تحولات بازار و اقداماتی که باید در این جهت انجام دهید تجزیه و تحلیل کنید.

برطرف کردن نقاط ضعف

اگر مشتر‌ی‌هایتان کمتر می‌شوند یا خرید کمتری انجام می‌دهند، این یک زنگ خطر برای شماست! باید در اسرع وقت نسبت به عیب‌یابی محصولات یا فرآیند فروش‌تان اقدام کنید و نقاط ضعف و اشکالات آن را برطرف کنید. 

استاد احمد محمدی
قانون موفقیت در فروش: درخواست کردن از دیگران و نترسیدن از شنیدن پاسخ منفی.
استاد احمد محمدی

سهل انگاری در این زمینه، به از دست دادن بخش عمده‌ای از مشتریان‌تان و در نتیجه افت شدید سود و درآمد کسب و کارتان منجر خواهد شد و ترفند افزایش فروش بی نتیجه خواهد ماند.

شناسایی علایق مشتریان یکی از انواع ترفند افزایش فروش

یکی دیگر از انواع ترفند افزایش فروش این است که بدانید بدون شناخت از نیازها و علایق مشتریان‌تان، نه در عرصه بازاریابی و نه در عرصه تبلیغات، راه به جایی نخواهید برد.

 ارتباطات خود را با مشتریانتان گسترش دهید و استحکام ببخشید و با شناخت بیشتر از آن‌ها و نیازهایشان، امکان فروش و سود بالاتر را فراهم کنید.

سرمایه گذاری کردن

همواره توجه داشته باشید که سرمایه گذاری با هزینه کردن متفاوت است. یک ترفند افزایش فروش این است که برای دستیابی به سود بیشتر، سنجیده و حرفه‌ای سرمایه گذاری کنید و با شناسایی هزینه‌های بی نتیجه، آن‌ها را حذف یا در جهت سودآوری بیشتر هدایت کنید.

فراگیری شیوه های نوین تبلیغاتی

فراگیری شیوه های نوین تبلیغاتی

 بدون فراگیری شیوه‌های نوین تبلیغاتی که متناسب با نوع محصول و کسب و کار شما باشند، دست به تبلیغات نزنید! تبلیغات، بدون بکارگیری راهکارهای حرفه‌ای، محکوم به شکست خواهد بود.

طراحی برنامه دقیق و هدفمند یکی از انواع ترفند افزایش فروش

همانطور که در مقاله 9 استراتژی ساده و موثر برای فروش بیشتر از وبسایت efficy.com اشاره شده است، اطلاعات مشتریان احتمالی و مشتریان بالقوه خود را به صورت یک بانک اطلاعاتی منظم و سازماندهی شده درآورید و برای جذب و ترغیب هر یک به خرید قطعی، برنامه‌ای دقیق و هدفمند طراحی کنید. عملکرد پراکنده و سنجیده، سوددهی چندانی برایتان نخواهد داشت.

به روز کردن روش پرداخت حقوق

فرمول پرداخت حقوق و پورسانت تیم فروش‌تان را بر اساس شرایط فروش به روز کنید تا تیم فروشتان انگیزه بیشتری برای فروش بالاتر پیدا کند.

در صورتی که با تیم فروشتان هماهنگ باشید، در بلند مدت، فروش سودآورتری را تجربه خواهید کرد.

تعیین هدف یکی از انواع ترفند افزایش فروش

برای هر روز، هر هفته و هر ماه از فرآیند فروشتان هدف مشخصی را تعیین و آن را با عدد بطور دقیق مشخص کنید و تمام تمهیدات و مقدمات لازم را برای تحقق این اهداف بسنجید و فراهم کنید. 

استفاده از ترفند افزایش فروش هدفمند، فروشی سرشار از سود و بهره‌وری خواهد بود.

رقیبان خود را بشناسید

شما تنها نیستید! بسیاری از رقیبان شما سعی دارند با استفاده از نقاط ضعفی که شما به آن‌ها بی توجه هستید، گوی سبقت را از شما بربایند. رقیبان خود را بشناسید!

با نقاط قوت و ضعف خودتان هم روبه‌رو شوید، آن‌ها را بپذیرید و در جهت تقویت نقاط قوت و برطرف نمودن نقاط ضعف خود بکوشید. 

در مقابل، با شناسایی نقاط ضعف حریف می‌توانید بهتر از همیشه از نقاط قوت خود برای پیروزی و موفقیت استفاده کنید.

پرداخت پلکانی حقوق

پرداخت پلکانی حقوق

یکی دیگر از انواع ترفند افزایش فروش این است که حتما برای کارمندان فروش، کارشناسان فروش، مدیران فروش و تمام کارکنانی که به هر نحو در فرآیند فروش نقش دارند، پرداخت بیشتر به صورت پلکانی را در نظر بگیرید. 

به آن‌ها بطور دقیق بگویید که در مقابل چه مقدار فروش، چه مقدار درآمد خواهند داشت. در مورد اعداد و ارقام، حجم فروش و میزان درآمد، به تیم فروشتان بطور شفاف اطلاع رسانی کنید. 

این اقدامات در بلندمدت می‌توانند نقش تعیین کننده‌ای در بهبود عملکرد پرسنل و افزایش فروش داشته باشد.

در دسترس باشید

یکی از اشتباهات بسیاری از مدیران فروش این است که تصور می‌کنند باید کمیاب و دور از دسترس باشند تا نزد مشتری ارزش و اعتبار کسب کنند. 

استاد احمد محمدی
استاد احمد محمدی
سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار
پادکست فکرانه - مشتری مداری

برعکس! مشتریان نیاز به امین کننده‌ای دارند که در دسترس بوده و در وقت و موقعیت مناسب بتواند نیازهای آن‌ها را تامین کند و محصولاتش را در حداقل زمان ممکن با بهترین کیفیت در اختیارشان قرار دهد.

تمرکز روی مشتری پایه و اساس انواع ترفند افزایش فروش

تمرکز روی مشتری پایه و اساس انواع ترفند افزایش فروش

دغدغه بسیاری از مدیران فروش و فروشندگان، افزایش بازدهی و میزان فروش و صد البته جذب مشتریان بیشتر می‌باشد.

 برای این منظور انواع ترفند افزایش فروش و تکنیک‌های گوناگون وجود دارد و تعدادی از این ترفندها بر پایه ارج نهادن مشتری‌ها بنا شده است، چرا که مشتری، ارزشمندترین سرمایه هر کسب و کار و شرکتی می‌باشد.

و با احترام گذاشتن به مشتریان‌ نه تنها آنان را به مشتری‌هایی وفادار و خوب، بلکه به تبلیغ کنندگان عالی برای معرفی نام تجاری محصولات و خدمات‌ خود تبدیل می‌نمایید.

پرسشنامه ارزیابی مهارتهای فروش

دریافت هدیه ای 100 هزار تومانی
بعد از پر کردن پرسشنامه

بازاریابی و فروش

در تلگرام

بازار آکادمی را دنبال کنید !

در اینستاگرام

بازار آکادمی را دنبال کنید !

آکادمی بازار لوگو
تیم تحریریه آکادمی بازار

این مقاله به کوشش تیم آکادمی بازار تولید شده است. ما امیدواریم که با تلاش خود، تاثیری در بهبود و توسعه مهارتهای فردی ، شغلی و کسب و کارشما داشته باشیم.

جهت اطلاع از جدیدترین مقالات ایمیل خود را با ما به اشتراک بگذارید!

22 پاسخ

  1. سلام‌کاربر عزیز
   بله بسیار عالیست
   برای اطلاع از آخرین سمینار و دوره ها با کارشناسان ما تماس بگیرید:
   پاسخگوی شما هستیم: 88993288، 66978520، 66418084-021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.