مقالاتموفقیت / انگیزشی

چرا نظم منجر به موفقیت می‌ شود؟

ناپلئون هیل نویسندۀ کتاب « بیندیشید و ثروتمند شوید» می‌گوید: “راهکار اصلی برای ثروتمند شدن چیزی جز داشتن مقدار کم و بیش خود-انضباطی نیست که به شما کمک می‌کند تسلط کامل بر ذهنتان داشته باشید.” او درست گفته است. نظم این توانایی را به شما می‌دهد تا کنترل ذهن، اندیشه و رفتار را در دست بگیرید و در مسیر باقی بمانید، تا زمانی‌که به آنچه می‌خواهید برسید.

” انضباط پلی بین هدف و تحقق آن است.”

«جیم ران»

” اعتماد به نفس از انضباط و آموزش می‌آید.”

«رابرت کیوساکی»

چندین مرتبه این نقل‌قول‌ها را بخوانید و درمورد آن ها فکر کنید. آیا حالا متوجه شدید که انضباط چقدر اهمیت دارد؟ یک سئوال از شما دارم. آیا می‌خواهید به اهدافتان برسید و کارهای ارزشمندی را در زندگی انجام دهید یا آرزو می‌کنید که موفق شوید، اما کاری نمی‌کنید؟ برای محقق شدن اهدافتان به نظم و انضباط نیاز دارید.

اگر شما انضباط نداشته باشید، انجام هر کاری برایتان مشکل‌تر می‌شود، تلاش و زمان بیشتری نیاز دارید یا باید آن را کنار بگذارید. اگر می‌خواهید وزن خود را کاهش دهید، برای ورزش به باشگاه بروید، یک موضوع جدیدی را مطالعه کنید یا در کار و شغلتان پیشرفتی داشته باشید، همۀ اینها به انضباط نیاز دارد. بدون داشتن انضباط شما حرکتی نخواهید کرد، به جایی نمی‌رسید و هیچ کاری را به سرانجام نمی‌رسانید. با خود-انضباطی تقریباً می‌توانید هر کاری را انجام دهید.

انضباط کلیدی برای رسیدن به موفقیت است

نظم و انضباط تنها مختص خویشتنداری، کنترل تعاملات، زود رسیدن یا خودداری کردن از غذاهای خاص نیست. کارکرد نظم و انضباط بیش از اینهاست. نظم باعث می‌شود که زندگی و رفتارتان را تحت کنترل و سلطۀ خویش داشته باشید. نظم به شما انرژی، انگیزه، قدرت درونی و اراده می‌دهد. نظم این قدرت را به شما می‌دهد که به آرامی موقعیت‌های سخت را مدیریت کنید و علیرغم مشکلات و موانع با عزمی راسخ و با پشتکار به کار خود ادامه دهید، تا زمانی‌که موفق به تمام کردن آنچه را که می‌خواستید، شوید.

چگونه وقتی کارمند هستیم کسب و کار خود را شروع کنیم؟(1)
بخوانید

سخنان افراد مشهور درمورد نظم

” با به تعویق انداختن خوشی‌های آنی و به منظور لذت بردن بیشتر از نتایج در بلند مدت، خود-انضباطی شرط لازم و ضروری برای موفقیت است.”

«ماکسول مالتز»

هرکسی که خوشی‌های آنی را به هدف لذت بردن از نتایج بلند مدت به تأخیر بیندازد، مطمئناً‌ به موفقیت خواهد رسید.

” وقتی شما برنده هستید، داشتن انضباط و باور داشتن به خود آسان خواهد بود. وقتی که بازنده‌اید نیز باید ایمان و انضباط داشته باشید.”

«وینس لومباردی»

سخن وینس لومباردی درست است. این مهارتی که راجع به آن صحبت می‌کنیم، نه تنها در هنگام برنده بودن بلکه در زمان باختن هم بسیار مفید است. نظم و انضباط به شما کمک می‌کند که شما برنده شوید.

” تلاش‌هایتان را قدر بدانید. به خودتان احترام بگذارید. احترام به خود، باعث خود-انضباطی می‌شود. وقتی شما این دو مهارت را همراه با سریع عمل کردن داشته باشید، قدرت حقیقی را دارید.”

«کلینت ایستوود»

آیا شما می‌خواهید قدرتی را که کلینت ایستوود از آن سخن می‌گوید، داشته باشید؟ خود-انضباطی این قدرت را به شما می‌بخشد.

” اهدافی که در سر دارید،  بدون نظم و انضباط و پایداری به دست نخواهند آمد.”

«دنزل واشنگتن»

این سخن در هر زمینه‌ای از زندگی صحت دارد.

” تمام رؤیاهایمان به تحقق می‌رسند، اگر ما جرئت دنبال کردن آنها را داشته باشیم.”

«والت دیزنی»

جرئت داشتن مستلزم پشتکار، قوی ماندن، صبر و بردباری و عزم راسخ است و این همان خود-انضباطی است.

“خود-انضباطی با سلطه داشتن بر افکارتان شروع می‌شود. اگر بر افکارتان کنترل نداشته باشید نمی‌توانید بر اعمال و رفتار خود نیز کنترلی داشته باشید. درحقیقت خود-انضباطی شما را قادر می‌سازد که اول فکر کنید و بعد از آن دست به عمل بزنید.”

«ناپلئون هیل»

ناپلئون هیل متوجه شده است که تسلط بر ذهن و افکار برای در کنترل داشتن زندگی و سرنوشتتان و تحقق اهدافتان ضروری است. برای دستیابی به اهدافتان باید مثبت بیندیشید، هدفتان را مجسم کنید و هرگز تسلیم نشوید. این مستلزم انضباط و اراده است.

آیا این پیشنهاد شغلی می تواند پاسخگوی نیازهای من باشد؟ - قسمت اول
بخوانید

این عبارات را به خاطر داشته باشید:

” شما همیشه نمی‌توانید شرایط و موقعیت را کنترل کنید، اما می‌توانید بیاموزید که رفتار و نگرش خود را تحت کنترل داشته باشید.”

” اگر شما باانضباط باشید، با پشیمانی مواجه نخواهید شد. “

” آموختن کنترل رفتارتان شما را از توضیح زیادی، پشیمانی و معذرت‌خواهی نجات می‌دهد.”

حال دوست دارید که نقل‌قول‌های بیشتری درمورد خود-انضباطی بخوانید؟ نقل‌قول‌های راجع به انضباط تلاش می‌کند بگوید علیرغم دلسرد بودن، نداشتن میل و اشتیاق و وجود موانع به مسیر ادامه دهید و این کلید موفقیت است.

همانطور که در مقاله بالا به آن پرداخته شد نظم یکی از عامل های مهمی است که حتما در مسیر موفقیت به آن نیاز دارید. نظم و خود انضباطی سبب می شوند تا برنامه های شما با احتمال شکست کمتری اجرا شوند و شما با اطمینان بیشتری قدم بردارید. بدون داشتن نظم و خود انضباطی مسیر پیش روی شما بیشتر شبیه به یک هزار تو می شود که گذشتن از آن بسیار دشوار است. اگر میانه خوبی با نظم و خود انضباطی ندارید و به دنبال رسیدن به اهدافتان هستید، باید هر چه سریعتر برای تبدیل آن ها به یک عادت در خودتان دست به کار شوید. در آکادمی بازار می توانید مهارت های ضروری برای تبدیل به فردی موفق را مانند خود انضباطی، برنامه ریزی، مهارت نه گفتن و … بیاموزید و با قدرت هر چه تمام تر به سوی اهدافتان گام بردارید. برای شروع می توانید روی لینک زیر کلیک کرده و در سمینار بزرگ استاد احمد محمدی شرکت کنید: 

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی 

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

خود_انضباطی، راهی برای رسیدن به اوج و موفقیت
آیا می دانید در هم ریختگی و بی نظمی تا چه حد بر بازدهی تان تاثیر منفی می گذارد؟
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − سه =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن