مقالاتموفقیت / انگیزشی

چگونه وقتی کارمند هستیم کسب و کار خود را شروع کنیم؟(2)

در مقاله قبلی، با شما درباره روش برنامه ریزی شخصی ام به منظور راه انداختن کسب و کار جانبی ام صحبت کردم؛ به شما گفتم که روش من، بر سه بخش کلی استوار است که عبارت بودند از:

  1. نگاه 100000 فوتی
  2. نگاه 10000 فوتی
  3. نگاه 100 فوتی

در مرحله اول، با نگاهی کلان، هدف نهایی و غایی مان را تعیین می کنیم؛ در مرحله دوم، اهداف و کارهای لازم با مهلت زمانی ۲ هفته ای را تعیین می کنیم و در نهایت، برای فعالیت های روزانه برنامه ریزی خواهیم کرد.

تا بدین جای کار، شما دریافته اید که روش برنامه ریزی پیشنهادی من چیست؛ حال می خواهم نکاتی را درباره انجام و به اتمام رساندن کارهای روزانه با شما در میان بگذارم. من به روشی که در ادامه مطرح می کنم، سعی دارم تا در زمان کمتر، کارهای بیشتری انجام دهم.

تکنیک Pomodoro Up برای کسب نتایج بیشتر با صرف زمان کمتر

پس از اینکه دقیقا دریافتید که چه کارهایی باید انجام دهید، باید در عمل، آن ها را انجام دهید. تکنیک پیشنهادی من روشی بسیاری خوبی است که با متمرکز ساختن هرچه بیشتر شما روی اهدافتان، نتایج بیشتری را عایدتان خواهد کرد.

آیا تا به حال نام تکنیک Pomodoro به گوشتان خورده است؟ بر اساس این تکنیک، شما باید ۲۵ دقیقه زمان روی مساله یا موردی صرف کنید و سپس، ۵ دقیقه به خودتان استراحت دهید و سپس این تکنیک را برای ۴ بار انجام دهید و پس از آن، استراحت طولانی تری به خودتان بدهید. این تکنیک به شما کمک می کند تا مورادی که موجب حواس پرتی شما می شود را از میان بردارید؛ این مساله، نقش مهمی در بالا بردن کارایی و راندمان تان ایفا خواهد کرد.

احتمالا حال این سوال برایتان مطرح شده که پس Up Pomodoro به چه معناست؟ این تکنیک مشابه تکنیک قبلی اما با زمان متفاوت می باشد؛ در این تکنیک، شما 52 دقیقه کار می کنید و سپس، استراحتی 17 دقیقه ای به خودتان می دهید؛ تحقیقات نشان داده اند افرادی که بر اساس این زمان بندی کار می کنند، زا بالاترین راندمان برخوردار بوده اند.

من افراد زیادی را می شناسم که با صرف ۵۰ دقیقه زمان روی کار و استراحت های 10 – 15 دقیقه ای، توانسته اند به نتایج فوق العاده ای برسند.

How to Build Your Side Business While Working Full Time

شما هم می توانید با تکیه بر روش برنامه ریزی سه بخشی من و به کار بردن روش Up Pomodoro ، که به معنای تکرار ۲ باره تکنیک Pomodoro است، بدون از دست دادن تمرکزتان، نتایج فوق العاده ای رقم بزنید و در کنار حفظ شغل کنونی تان، کسب و کار جانبی تان را هم راه اندازی کنید. البته، قطعا در حین مسیر با دشواری ها و چالش هایی مواجه خواهید شد که در این مقالات، امکان پرداختن به آنها فراهم نبود؛ شما باید خودتان را برای مواجه با چنین زمان هایی آماده کنید.

خب؛ حال قلم و کاغذی بردارید و ببینید که دوست دارید چه حرفه ای راه اندازی کنید؛ چه کارها یا خدماتی را تولید کنید؟ اگر هنوز درباره تصمیم نهایی تان مرددید، باید به شما یادآوری کنم که ایده تولید هر محصول، در نتیجه نیاز عده ای به آن شکل گرفته است؛ نگاهی به دور و برتان بیندازید؛ ببینید افراد اطرافتان چه نیازهایی دارند؟ آنها را طبقه بندی کنید و ببینید کدام یک، بازار بزرگ تری را برای شما تشکیل می دهند.

در واقع، شما با برطرف کردن نیاز دیگران، می توانید به ثروتی باور نکردنی برسید. خوشبختانه ورود گوشی های موبایل هوشمند، تحقق این قبیل اهداف را بسیار آسان تر از قبل ساخته است. سری به اپلیکیشن بازار بزنید و ببینید چه برنامه های کابردی زیادی برای برطرف کردن نیاز های مخاطبان شکل گرفته اند؛ در واقع، با اینکه در گذشته، نیاز به سرمایه یکی از موانع اصلی در برابر کارآفرینان بود، امروزه، شما می توانید با حد اقل سرمایه، کارهای بسیار زیادی انجام دهید.

تنها کاری که باید بکنید، افزایش دقت و ریز بینی تان و سریع دست به کار شدن است. بعد از شناسایی نیاز، با توجه به روش پیشنهادی من، کارهای کلی، دو هفته ای و روزانه جهت محقق ساختن خواسته تان را روی کاغذ بنویسید و با تکیه بر تکنیک Up Pomodoro فعالیتتان را آغاز کنید. مطمئنم شما هم مانند من و بسیاری از افراد دیگر، می توانید به نتایج باور نکردنی برسید.

ما را از نتایج کاربرد این تکنیک ها باخبر سازید.

یکی از بهترین راه های موفقیت، دانستن راز موفقیت انسان های موفق و الگوبرداری از زندگی آن ها می باشد. به همین جهت در مقاله فوق راز موفقیت افرادی که درکنار تحصیل و یا شغل خود توانسته اند، کسب و کار خود را راه بیاندازند، آورده شده است. اگر شما هم دانشجو یا کارمند هستید و قصد دارید در حین حفظ وضعیت تحصیلی یا شغلی تان در حالت خوب، کسب و کار خود را هم آغاز و اداره کنید، می توانید با استفاده از راهکارهای ارائه شده در مقاله فوق، به این هدف خود دست یابید.

 در «سمینار موفقیت» پیش رو استاد احمد محمدی مدرس و مشاور در زمینه ی کسب و کار مطالب و نکات بسیار مفید و کاربردی را در خصوص ویژگی های منحصر به فرد انسان های موفق و کارآفرین و همچنین ضرورت کسب دانش و مهارت های مورد نیاز در زمینه ی کسب و کار، را به شما توضیح خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه شرکت در این سمینار، می توانید به آدرس اینترنتی زیر مراجعه نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

مطالب مرتبط

توسعه کسب و کار با آکادمی بازار در شرایط پر چالش اقتصادی
رشد فردی، یک فاکتور کلیدی برای رسیدن به موفقیت
پیشرفت و توسعه کسب و کار با آکادمی بازار با آخرین تکنیک های آموزشی و مشاوره ای
6 مسیر اشتباه برای کسب و کارها در شبکه‌های اجتماعی
آشنایی با مهارت‌های اساسی کارآفرینی برای دستیابی به موفقیت در کسب و کار
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − شش =

دکمه بازگشت به بالا
بستن