مقالاتموفقیت / انگیزشی

مغز شما می‌تواند عامل تعیین کننده ای برای موفقیت یا عدم موفقیتان باشد

چیزی درون ذات همه ما وجود دارد که میزان اراده و انگیزه‌مان یا فقدان آنها را برای هر کاری معین می‌کند. این موضوع  این توانایی را دارد که جلوی ما را بگیرد یا ابزاری برای پیشرفت و موفقیت ما شود. این احساسی است که همه‌ی ما از وجود آن آگاهیم. اما همگی ارتباط بین آن و میزان موفقیت را متوجه نشده‌ایم. این رازی است که ظاهراً مخفی است. این احساس مرموز که همه ما داریم، چیست؟ در ظاهر پاسخ بسیار ساده به نظر می‌رسد. آن ترس است. ترس ماده مخدری است که بیشترین میزان مصرف را در جهان دارد. شاید عجیب به نظر برسد که به امری درونی مثل ترس کلمه «ماده مخدر» اطلاق می‌شود اما ترس به اندازه هر ماده‌ی بدی اعتیادآور است. علاوه بر این، بزرگترین علتِ ناکامیِ اکثر قریب به اتفاق مردم در دنبال کردن اهدافشان به حساب می‌آید.

ترس ماده‌ای است که درون تمام رگ‌هایمان جریان می‌یابد

چه چیزی باعث ترس عذاب‌آور می‌شود؟ در حالی که امکان دارد ویژگی‌های منفی ترس در بیرون نمود داشته باشد، ما از درون به آن دچار هستیم. با این وجود فیزیولوژی بدن ما به گونه‌ای است که حتی‌الامکان با یکنواختی و همانندی تطبیق دارد. جسم و ذهن با هم همکاری می‌کنند تا به هومئوستازی دست یابند. هومئوستازی از دو کلمه «هومئو» به معنای مشابه و «استازی» به معنای چیزی که ایستاده یا غیر متحرک است، تشکیل شده است که در مجموع به معنای هم‌ایستایی است. ترس نیز جایگاهی شبیه «هم‌ایستایی» دارد. بدون هم‌ایستایی، کلیه‎‌ها مستقلاً نمی‌توانند دمای بدن و تعادل الکترونیک را تنظیم کنند.

از این بدتر ما تمایل به ریسک‌های ناسنجیده داریم اما عقل با اندکی ترس سالم مانع این ریسک می‌شود. به آسانی می‌توان فهمید که ترس و هم‌ایستایی بخش لازمی از زندگی هر فردی هستند و به همان اندازه آسان است که بفهمیم چگونه نیات خیر را وارد مسیر زندگی خود سازیم.

ذهنتان به طور اتفاقی باعث از بین بردن شما می‌شود

هر کسی که تاکنون هیچ کار بزرگی برای رسیدن به هدفش انجام نداده گرفتار ترس است. بدین ترتیب انسان به این توجه ندارد که تا چند بار شکست نخورد به هدفش نمی‌رسد.

راه حل: شروع کنید از خود تعدادی سئوالات دشوار را بپرسید. با این سئوال شروع کنید.”چرا باید من این کار را انجام دهم؟ سپس این سئوال را از خودتان بپرسید “با انجام این کار اعتماد به نفسم بیشتر می‌شود؟” زمانی که برای انجام کاری به لحاظ روحی آمادگی دارید، آشفته نمی‌شوید. شما باید بفهمید که چرا بالاجبار باید کاری را انجام دهید یا نباید کاری را انجام دهید. فرق بین «باید حتماً» و «باید» میزان تعهد شما به کار را مشخص می‌سازد. شما باید خود را در وضعیت «انجام بده یا بمیر» قرار بدهید یعنی به قیمت جان کار کنید. آیا حاضرید به این صورت کار کنید؟  علاوه بر عشق و علاقه باید تصویر کلی و دراز مدت داشته باشید.
با کمک قانون پارتو کمتر کار کنید و به افزایش درآمد برسید
بخوانید

یکی از تجربیات غم‌انگیز هر انسانی، پشیمانی است

فکر کنید درمورد اینکه اگر این کار را انجام دهید چه تأثیر بهتری در زندگی شما خواهد گذاشت و اگر این کار را نکنید وضعیت چقدر بدتر می‌شود. پشیمانی از تلاش نکردن به مراتب بدتر از درد و رنج موقتی ناشی از تلاش و کوشش در راه موفقیت است. زمانی که اقدام به انجام کاری بزرگ و کسب اعتماد به نفس بیشتر می کنید؛

بهتر است از کارهای کوچک شروع کنید. با تعهد به کارهای روزانه در یک مرحله که شما را در مسیر صحیح قرار می‌دهد، رسیدن به اهداف خود را سریع‌تر سازید. در سمینار موفقیت با قانون مرکب آشنا خواهید شد. 

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

اهمیتی ندارد که چه گام‌های کوچکی برمی‌دارید. می‌خواهید مالک یک کسب و کار اینترنتی باشید؟ 3 دلار بدهید و دامنه اینترنتی بخرید. خرج کردن 3 دلار که زحمتی ندارد. دامنه اینترنتی سر جای خودش هست و هر وقت آمادگی داشتید گام بعدی را برمی‌دارید. این را برای دیگران به اشتراک بگذارید و البته شما مسئول پاسخگویی آنها خواهید بود.

نیمه تاریک ذهن شما؛ صدای درونی شما دروغ می‌گوید

ترس معمولاً با دو شیوه‌ی رایج- ‌محدود کردن باورها و حدیث نفس منفی داشتن- خود را  نشان می‌دهد. این دو شیوه باعث تنبلی و طفره رفتن از کار می‌شوند. باورهای منفی از تجربیات بعضا بد در طی دوران کودکی شما ناشی می‌شود زیرا ذهن شما در این دوران حساس‌تر است. و این باورها می‌تواند از صحبت‌هایی  که به شما گفته شده، اتفاقی که برایتان افتاده یا چیزهایی که مشاهده کرده اید ناشی شوند.

اجازه ندهید که برخی آدم‌های کوچک تصمیم بگیرند که چگونه زندگی‌تان را بگذرانید

راه حل: این باورها را به چالش بکشید. به عقب برگردید و به زمانی که تصور می‌کردید این باورها صحیح هستند فکر کنید و ببینید که آیا امروزه هم باید آنها را در زندگی‌تان به کار بگیرید.

ممکن است به شما گفته ‌شود که آموزش خوبی داشته باشید، سپس 5 تا 9 شغل معمول را انتخاب کنید چرا که شما را در منطقه امنتان نگاه می دارد. در جهانی زندگی می‌کنیم که نه تنها همه چیز ممکن است بلکه نسبت به گذشته هم  نوآوری بیشتری دارد. آیا در کلاس به «بچه چاق» معروف بودید؟ شما آن را جدی نگرفتید و چاقی را بخشی از هویت خود در نظر گرفتید. به خاطر این اتفاق در کودکی هنوز چاقی بیش از اندازه شما را آزار می‌دهد. این مرتبط با مکانیسم دفاعی شماست و داستان جدیدی از زندگی شما نیست. شما مجبور نیستید فردی باشید که قرار بود در دوره حساس یا جوانی باشید.

رو آوردن به تنبلی تنها به اندازه نمایش یک شبه ارضاء کننده است

تنبلی همانند نمایش یک شبه، لذت کوتاه مدتی است که برای جلوگیری از “رنج”  کار به آن رو می‌آوریم. گرچه بدون تلاش هرگز عملکرد بلند مدتی نداریم. رنجِ تنبلی بیش از رنجِ حاصل از کار است. شاهدِ مثال اختراع ابزاری است که ما را تنبل‌تر کرده است. اختراع ابزار برای آسان‌تر کردن زندگی شیوه‌ای است تا تنبلی را امری مفید تلقی کند.

7 وسواس فکری که می توانند باعث پیشرفت شما شوند(1)
بخوانید

به علت اینکه کار کردن سخت است همه‌ی ما از آن دوری می‌کنیم. با اینکه کار کردن دشوار است، اما به زندگی ما معنا می‌دهد.  معنای منفی دادن به کاری که انجام می‌دهیم، آسان‌ترین شیوه برای طفره رفتن از کار است. درمان تنبلی این است که معنای کار را تغییر دهید. به جای اینکه بر دشوار بودن کار تمرکز کنید بر چرایی انجام آن تمرکز کنید. به جای اتلاف وقت بر پیشرفت برای رسیدن به چیزهای بزرگتر تمرکز کنید.

وقت گذاشتن بر اندیشه‌های منفی، قدیمی و کسل‌کننده تنها شما را از نتایج مثبت دور می‌کند. با بالغ شدن شما امتیازات جدیدی خواهید داشت. اکنون عاقلانه‌تر نگاه می‌کنید و خود انتخاب می‌کنید تا داستان زندگی خود را دوباره ارزیابی کنید. اختیار با شماست که تصمیم بگیرید بقیه عمرتان را همینگونه بگذرانید یا اینکه داستان جدید و بهتری را برای زندگی خود داشته باشید.

منشأ تمام موفقیت ها و شکست های ما در زندگی ذهن ماست. بنابراین نیازی به انجام کارهای خارق العاده نداریم، بلکه باید سراغ ذهن خود برویم و آن را تغییر دهیم! این مغز ماست که با ترس های که ایجاد می کند، دستیابی به هدف را ناممکن می نماید. با تغییر افکار و به دنبال آن ایجاد عادت های مثبت می توانیم با ترس های خود مقابله نماییم و تغییراتی سازنده در زندگی خود به وجود بیاوریم. در مقاله ی فوق هم به وضوح به موانعی که خود ذهن ما به وجود آورده، اشاره شده است. با بهره گیری از مطالب فوق و با اعتماد به نفس می توانید با شجاعت به سوی هدف های حرکت کنید. 

در آینده ای نزدیک آکادمی بازار سمیناری به نام «موفقیت» بر گزار می نماید، که در آن استاد احمد محمدی مدرس و سخنران انگیزشی، ویژگی ها، مهارت ها و رازهای موفقیت افراد موفق و همچنین توانمندی های خارق العاده ذهن را به شما تدریس خواهند نمود. برای شرکت در این سمینار و آشنایی با محتوای آموزشی آن می توانید روی لینک زیر نمایید. 

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

چرا مردم خواندن نقل‌قول‌های مربوط به موفقیت را دوست دارند؟
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − نه =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن