توصیه‌ هایی برای شروع یک روز بهتر

نویسنده : تیم تحریریه آکادمی بازار
شروع یک روز
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

من در صبح روزهای دوشنبه‌ی هر هفته، به طور ثابت یک مصاحبه‌ در ایستگاه رادیویی southeast دارم که بسیار برایم لذت‌بخش است؛ اما می‌توانید تصور کنید که وقتی یک کار به عادت و کلیشه تبدیل شود، چه اتفاقی می‌افتد. پس برای اینکه کمی هیجان قضیه بیشتر شود، چند وقتی است که مجری برنامه، از قبل من را در جریان موضوع و بحث آن روز قرار نمی‌دهد و آن را زمانی که برنامه به طور زنده در حال پخش است، عنوان می‌کند. هفته‌ی گذشته، او این سوالات را در ابتدای برنامه از من پرسید: چگونه یک شخص می‌تواند هر روز از اینکه روز خوبی را در پیش دارد، مطمئن باشد؟ شاید پاسخ دادن به این سوال، برای برخی افراد سخت به نظر برسد؛ اما برای من آنقدرها هم مشکل نبود. می‌دانید، من باور دارم که اصول می‌توانند زندگی ما را نظم ببخشند و بنابراین، می‌توانیم سرنوشتمان را کنترل کنیم و آن زندگی را که آرزویش را داریم، برای خودمان بسازیم. افرادی که به اصول پایبندند، زندگی تحت کنترلشان است و آنچه را که می‌خواهند به دست می‌آورند، در حالی که این اتفاق برای افراد متکی به شانس و شرایط نمی‌افتد. بنابراین، من اصولی را برای تضمین اینکه یک فرد می‌تواند هر روز روز خوبی داشته باشد، ذکر کردم:

فقط بر روی امروز تمرکز کنید

بله، ما باید اهداف بلند مدت داشته باشیم؛ اما تمرکز باید بر روی امروز باشد. یکی از معادلات قدیمی من این است: وظایف کوتاه مدت، ضرب در زمان برابر با دستاوردهای طولانی مدت است. با توجه به این موضوع، ما باید بر آینده‌ی نزدیکمان تمرکز کنیم، تا آن را کنترل کنیم و چیزی ایجاد کنیم که در نهایت، وقتی که ضرب در زمان می‌شود، نتیجه برابر با اهداف بلندمدتمان باشد. به فردا فکر نکنید. امروز به اندازه‌ی کافی مشکلات خود را دارد و تمرکز می‌طلبد، و زمانی که فردا فرا می‌رسد، به قدر کافی وقت برای فکر کردن و تمرکز بر مشکلات و مسائل آن هست. در عوض، تلاش کنید تا امروز را به بهترین روزی که داشته‌اید تبدیل کنید. زمانی که به خواب می‌روید، تنها شانسی که برای استفاده از امروز داشته‌اید را از دست می‌دهید. امروز دیگر رفته است و به یک خاطره تبدیل شده است. شما تنها یک شانس برای استفاده از امروز دارید پس بر روی آن تمرکز کنید تا بتوانید از تمام فرصت‌هایی که در اختیار شما قرار می‌دهد، نهایت استفاده را داشته باشید. تمرکز، تمرکز، تمرکز! وقتی که بر بهتر ساختن یک روز عالی تمرکز می‌کنید، در راستای اطمینان به حصول یک روز عالی قدم بر می‌دارید و هر روز این کار را انجام می‌دهید.

قدرت انتخابتان را به درستی درک کنید

دوایت  دی.آیزنهاور (Dwight D. Eisenhower) می‌گوید:

“مردان آزاده ، هرگز برحسب شانس در تاریخ ماندگار نشده‌اند، بلکه این بر مبنای انتخاب بوده است. انتخاب خودشان.”

وقتی امروز شما به دیروز تبدیل شد، به عقب نگاه می‌کنید و متوجه می‌شوید که آن روز، ساخته‌ی انتخاب‌های شما _و فقط خود شما_ بوده است. “اما کریس، کنترل روز من را رییسم در اختیار دارد، این دیگر انتخاب من نیست!” اما اینکه برای یک فرد دیگری کار کنید، انتخاب شماست! این انتخاب خودتان است که اجازه دهید یک نفر دیگر به شما بگوید که چه کار کنید. شما این احساس درماندگی ناشی از ناراحتی و ناتوانی در کنترل سرنوشتتان که شما را از پای در می‌آورد، انتخاب کرده‌اید. زمانی که ما متوجه می‌شویم که از طرف خدا موهبتی داریم که حیوانات ندارند_علی‌الخصوص قدرت اراده و انتخاب_ و هنگامی که ما قدرت درونی آن موهبت را درک می‌کنیم، و نهایتا زمانی که ما این موهبت را استفاده کنیم و آن را تمرین کنیم، فقط در آن صورت است که ما هر روز، یک روز عالی را برای خودمان می‌سازیم! بر مسیرهای زندگی‌تان مسلط شوید، انتخاب‌هایتان را انجام دهید و سپس آنها را عملی کنید!

دیدگاه شما، به خودتان بستگی دارد

بله، ممکن است در طول یک روز، اتفاقات بدی برای شما رخ بدهد؛ شما نمی‌توانید کارها یا حرف‌های دیگران را کنترل کنید، اما کنترل نگرشتان، در اختیار خودتان است. دیدتان نسبت به هر اتفاقی که برایتان رخ می‌دهد، کاملا بستگی به خودتان دارد. وقتی که اتفاقی برایتان رخ می‌دهد، شما یک انتخاب دارید: آیا اجازه می‌دهید که این اتفاق افسرده و پریشان‌حالتان کند، و جلودار پیشرفتتان و ساختن یک روز عالی باشد؟ یا به خودتان می‌گویید که مهم نیست چه اتفاقی می‌افتد، مهم این است که در مسیر موفقیت هستید و هیچ چیزی جلوی پیشروی‌تان را نمی‌گیرد و نخواهد گرفت؟ آیا می‌گویید: “آدمیزاد گاهی پیروز می‌شود و گاهی با شکست مواجه می‌شود. فکر می‌کنم این بار من شکست خوردم.” یا می‌گویید “آدمیزاد گاهی پیروز می‌شود و گاهی می‌آموزد.” فکر می کنم این اتفاق بتواند درس خیلی خوبی برای من باشد و چیزهای زیادی از آن بیاموزم. این صرفا به دیدگاهی که انتخاب می کنید بستگی دارد، و دیدگاهتان به شما؛ و انتخاب شما این است که هر روز، یک روز عالی داشته باشید.

کاری که در نظر دارید را به انتها برسانید و برحسب اولویت هایتان عمل کنید

تا اینجا، ما با زوایا و دید داخلی مواجه شدیم، و مسلما نقطه‌ی شروع خوبی است. اما موقعیت‌های عملی، از اولویت‌های بالای ما هستند. اگر می‌خواهیم روزمان عالی باشد، باید برای انجام کارهایی که آن را تحقق می‌بخشند و بر آن تاثیرگذار هستند، اقدام کنیم. آنها اولویت‌های ما هستند. پس هر روز صبح را با گفتن این جمله به خودتان آغاز می کنید :”امروز چه چیزهایی برای من مهم هستند؟ امروز باید چه کارهایی انجام بدهم که شب موقع خواب، این حس را داشته باشم که واقعا روز خوبی را گذرانده‌ام؟” سپس شما اولویت ها را برحسب اهمیتشان برای خودتان مرتب می‌کنید و به همان ترتیب عمل می‌کنید. کاری که سرگرمتان می‌کند و مطبوع‌تر است، یا کاری که از همه ساده‌تر است را انجام ندهید، اول برای انجام مهمترین کار اقدام کنید! اولویت‌هایتان را فراموش نکنید! این یکی دیگر از مواردی است که می‌توانید برای داشتن یک روز عالی، بر آن تکیه کنید. فردا، زمانی که از خواب برمی‌خیزید، به این 4 نکته فکر کنید و سعی کنید به آنها عمل کنید، و خودتان نتیجه‌ی آن را بسنجید:

  • فقط بر روی امروز تمرکز کنید.
  • در نظر داشته باشید که خودتان انتخاب می‌کنید که روزتان چطور بگذرد.
  • تحت هر شرایطی، سعی کنید نگرش مثبت خودتان را حفظ کنید.
  • اولویتهایتان را دسته بندی کنید و آنها را بر حسب اهمیت انجام دهید.

انجام این کار، روزی عالی را برای شما تضمین می‌کند!

استاد احمد محمدی
استاد احمد محمدی
سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار
آغاز کنندگان

شروع روز با حال خوب، احساس شادی و آرامش در تمام روز، توانایی حفظ آرامش خود در شرایط بحرانی و بسیاری توانایی های مثبت دیگر به حفظ روحیه شما کمک می کند. روحیه مانند جریان باد از ساکن ماندن شما در یک وضعیت جلوگیری می کند؛ در واقع روحیه بالا یکی از عامل های حرکت شما رو به جلوست. یقین بدارید که وقتی در حرکت هستید برنده خواهید بود و زیرا هر لحظه دارید به مقصدتان نزدیکتر میشود؛ در نتیجه پیشرفت شما حتمی است. کارکردن روی خودتان تا روحیه بالایی داشته باشید برگ برنده شما است. آکادمی بازار راهکارهای مطمئنی در اختیار شما قرار می دهد که می توانید با تکیه برآن ها و صد البته تلاش و استمرار فاکتور های لازم برای رسیدن به موفقیت را برای خودتان مهیا سازید. برای شروع می توانید روی لینک زیر کلیک کرده و در سمینار بزرگ استاد احمد محمدی شرکت کنید:

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *