ویدئو ها

تحت تأثیر قرار دادن دیگران – برگزیده ای از فیلم جری مگوایر (Jerry Maguire)

تحت تأثیر قرار دادن دیگران – برگزیده ای از فیلم جری مگوایر (Jerry Maguire) در این مقاله بررسی می‌شود.

چگونه دیگران را تحت تاثیر خود قرار دهیم؟ آیا فکر می نمایید تحت تاثیر قرار دادن یا به دست آوردن تحسین دیگران مشکل می باشد؟ خیر! اصلاً این گونه نیست.  احتمالاً به خود می گویید: اگر آسان بود، پس چرا بسیاری از افراد سال ها تلاش می نمایند تا تحسین و تشویق دیگران را به دست بیاورند، ولی باز هم شکست می خورند؟!

مطالعه بیشتر: انرژی در فیلم میلیونر زاغه نشین Slumdog Millionaire 2008

مطالعه بیشتر: علاقه و عشق در فیلم مهلکه The Hurt Locker 2008

می‌توانید در قسمت بلاگ آکادمی بازار، آخرین مقاله‌های مربوط به بازاریابی و فروش، موفقیت، ذهن قدرتمند و …را مطالعه کنید و درجریان آخرین گزارش دوره‌های آموزشی آکادمی بازار با مدیریت دکتر احمد محمدی قرار بگیرید.

تحت تاثیر قرار دادن سایرین به شیوه ای اشتباه

انسان ها معمولاً تصورات اشتباهی در مورد تحت تاثیر قرار دادن سایرین دارند. برای مثال فکر می نمایند: «چیز هایی که من را تحت تاثیر قرار می دهد، حتما دیگران را هم تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین اگر من کسی که توانسته میلیونر گردد را تحسین نمایم، پس میلیونر گشتن من هم سبب می گردد سایرین من را تحسین نمایند.» در نتیجه ی این تصور، چنین فردی سعی می نماید دیگران را متقاعد نماید که توانسته یک میلیونر گردد، ولی با کمال تعجب متوجه می گردد، خیلی هم مورد تحسین و تشویق قرار نگرفته است!!

علت این اتفاق این است که زمانی چیزی شما را تحت تاثیر قرار می دهد به این معنا نمی باشد که لزوماً آن چیز، دیگری را هم مانند شما تحت تاثیر قرار می دهد. چه کسی به ثروت شما اهمیت می دهد، زمانی که احتیاجی به آن نداشته باشد؟ چه کسی به شهامت شما اهمیت می دهد وقتی خودش شخص شجاعی می باشد؟ چه کسی به عضلات بزرگ شما اهمیت می دهد، زمانی که مال خودش به اندازه ی کافی خوب می باشد؟

مهمترین نکته قبل از تحت تاثیر قرار دادن سایرین این است، که به اندازه کافی در مورد فرد مورد نظر خود اطلاعات داشته باشید. زمانی که متوجه گردید چه چیزی آن فرد را تحت تاثیر قرار می دهد و با آگاهی از نیازها و کمبودهای طرف مقابل خود، شانس بسیار زیادی خواهید داشت که هر فردی را تحت تأثیر خود قرار دهید. برخی، از شیوه های شناخته شده ی کلی استفاده و تصور می نمایند، این شیوه ها همواره و برای همه جواب می دهد، ولی تنها نتیجه ای که می گیرند رد شدن می باشد.

به خاطر داشته باشید هرگز یک شیوه یا اصل کلی برای عاشق نمودن یا تحت تاثیر قرار دادن همه ی انسان ها وجود ندارد. بدانید چه کسانی را می خواهید تحت تاثیر خود قرار دهید؟ انسان ها تحت تاثیر افرادی قرار می گیرند که قادر باشند کارهای خاصی انجام دهند؛ کارهایی که خودشان قادر به انجام آن ها نیستند. همچنین ممکن است تحت تاثیر افرادی قرار بگیرند که چیز ویژه ای داشته باشند؛ چیزی که خود ندارند و به شدت به آن احتیاج دارند. به همین خاطر است که تحت تاثیر قرار دادن فردی که خجالتی و درون گرا می باشد، بسیار متفاوت است با شخصی که اجتماعی و برون گرا.

اگر شخصی از چیزهایی یا موقعیت هایی ناشناخته ترس داشته باشد، به احتمال زیاد تحت تاثیر فردی قرار می گیرد، که شجاع باشد و کنترل کامل زندگی خود را در دست دارد. اگر فردی به دنبال ثروتمند گشتن باشد، ممکن است تحت تاثیر فردی قرار بگیرد که در جمع کردن پول بسیار ماهر می باشد، حتی لازم نیست حتماً ثروتمند باشد. اگر فردی احساس ناامیدی نماید، ممکن است تحت تاثیر افرادی قرار بگیرد که به نظر می رسد، می دانند چگونه هر مشکلی را در زندگی پشت سر بگذارند.

همان طور که می بینید، تحت تاثیر قرار دادن سایرین هیچ قانون کلی ندارد، ولی به شدت بستگی به سابقه ی فرد مورد نظر شما دارد. خوشبختانه، شما در عصر اینترنت زندگی می نمایید، که به شما کمک می نماید به راحتی اطلاعات بسیاری در مورد فرد یا افراد مورد نظر خود به دست آورید. با استفاده از شبکه های اجتماعی و وب سایت های مختلف تلاش نمایید تا آنجا که می توانید در مورد فرد یا افراد مورد نظر خود اطلاعات به دست آورید. تلاش نمایید رفتار، نیازها و احساسات فرد مورد نظر را تشخیص دهید و بعد به او نشان دهید، چیزی را که به آن احتیاج دارد نزد شماست. این ساده ترین روش برای تحت تأثیر قرار دادن سایرین می باشد.

ویدئوی برگزیده فوق از فیلم «جری مگوایر (Jerry Maguire)» اشاره به این موضوع دارد که چگونه سایرین را تحت تأثیر خود قرار دهیم،‌ که راه حل ارائه شده در این کلیپ بسیار جالب و متفاوت از مطالب ارائه شده در بالا می باشد.

برای همه ی ما مهم است که مورد تحسین سایرین قرار بگیریم. گاهی نیاز داریم که نظر فرد یا افرادی را به خود یا چیزی که داریم جلب نماییم. برای مثال چگونه می توانیم نظر یک مشتری را به محصول یا خدمت خود جلب نماییم، به طوری که کاملاً تحت تاثیر مثبت شما قرار گرفته باشد و با رضایت کامل خرید محصول یا خدمت شرکت شما را انجام دهد. در حقیقت تحت تاثیر قرار دادن دیگران یک هنر است، ولی هنری است که با یادگیری آن می توانید از نتایج مثبت آن بهره گیرید. در سمینار بزرگ موفقیت، استاد احمد محمدی این هنر را به شما خواهند آموخت. اگر می خواهید به راحتی دیگران را تحت تاثیر قرار دهید کافی است با مراجعه به لینک زیر در سمینار بزرگ موفقیت شرکت نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

مطالب مرتبط

در بخش فیلم آکادمی بازار چه محصولاتی ارائه می‌شود؟
تلاش برای موفقیت در فیلم The greatest showman
پذیرش نقاط ضعف خود در فیلم the imitation game
درس و تلاش برای موفقیت در ریاضی در فیلم ذهن زیبا A Beautiful Mind 2001
تمرین و استمرار تلاش در فیلم راکی Rocky 1976
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − 4 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن