چرا تعداد کمی از افراد در کار و زندگیشان موفق می‌ شوند؟

موفقیت
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

آیا شما همانند اکثر مردم خواهان موفقیت، عشق، پول و شادی هستید؟ باور من این است که بله قطعا شما اینگونه‌اید. میل و اشتیاق شما برای به دست آوردن موفقیت و آنچه که دوست دارید تا چه حد قوی است؟ صرفاً خواستن و رؤیاپردازی کردن کافی نیست. شما باید عمل هم بکنید اما شما چه تعداد افراد را می‌شناسید که تنها حرف نزنند و عمل کنند؟

بسیاری از افراد در اینترنت در مورد موضوعاتی چون تجسم‌سازی خلاقانه، تفکر مثبت، خود- انضباطی و موضوعات مربوط به خود-بهسازی و کسب موفقیت جستجو می‌کنند. اما ظاهراً بیش از این قدمی برنمی‌دارند. اطلاعات زیادی در اینترنت موجود است و مردم بدون هیچ هزینه‌ای به راحتی می‌توانند از آن بهره ببرند. اما اگر واقعاً کسی بخواهد در زندگی‌اش پیشرفت داشته باشد باید این اطلاعات را پیاده کند. اگر می‌خواهید در زندگی پیشرفت داشته باشید باید خرید کتاب و شرکت در دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی را مدنظر داشته باشید. خنده‌دار است، اما مردم پول خود را صرف غذا خوردن در رستوران‌ها، دیدن نمایش‌ها، خرید لباس‌های گرانقیمت، عطر و چیزهایی که ضروری نیست، می‌کنند. اما هرگز پول خود را صرف خرید کتاب‌هایی که می‌تواند زندگی‌شان را تغییر دهد، نمی‌کنند.

موفقیت فوری

اکثر افراد به دنبال خوشی‌های آنی هستند و نمی‌خواهند تلاشی بکنند. اما افراد موفق در زندگی‌شان قادر خواهند بود تا لذت آنی را کنار بگذارنند و مطالعه داشته باشند و کار کنند. چیزی به عنوان دستاورد و موفقیت آنی وجود ندارد. شاید برای تماشاچی از بیرون اینگونه به نظر برسد که موفقیت سریع به دست آمده است اما درواقع قبل از آن تلاش و کوشش بسیاری شده است که او از آنها آگاه نیست.

آیا شما هم مثل بسیاری از آدم‌ها دنبال تکنیکی هستید که شما را سریع به اهدافتان برساند؟ آیا فکر می‌کنید که عادت جدید پیدا کردن و به دست آوردن مهارت و موفقیت در هر زمینه‌ای از زندگی می‌تواند فوری و بدون تلاش، مطالعه و پیشرفت تدریجی اتفاق بیفتد؟ اگر اینگونه فکر می‌کنید احتمالاً همیشه در جایگاه خود باقی خواهید ماند و هیچ پیشرفتی نمی‌کنید. یکی از علت‌های اینکه مردم هرگز موفق نمی‌شوند همین است.

شما باید آنچه را که می‌خوانید به کار بندید و اجرا کنید

مطالعه داشتن کار خوبی است اما باید آنچه را که می‌خوانید، استفاده کنید. من افرادی را می‌شناسم که کتاب می‌خرند اما یا اصلاً آنها را نمی‌خوانند یا چند صفحه از آن را می‌خوانند یا اینکه کل آن را می‌خوانند و بعد به سراغ کتابی دیگر می‌روند. تصور آنها این است که شاید کتاب بعدی بهتر و مفیدتر باشد. درواقع آنها فکر می‌کنند شاید یکی از این کتاب‌ها می‌تواند به آنها در به دست آوردنِ سریع چیزی که می‌خواهند، کمک کند اما هرگز چنین اتفاقی نمیفتد.

بسیاری از کتاب‌ها مفیدند و می‌توانند شما را در بهبود زندگی‌تان و دستیابی به اهدافتان کمک کنند اگر شما عمیق‌تر فکر کنید و آنگاه آنچه را که گفته‌اند، عمل کنید. اگر هیچ یک از کتاب‌هایی که خوانده‌اید، کمک‌کننده نباشند، این لزوماً به این معنا نیست که آنها به اندازه کافی خوب نبوده‌اند. امکان دارد شما تلاش چندانی نداشته‌اید و به دنبال رسیدن سریع نتیجه بوده‌اید. اگر اینگونه باشد زندگی‌تان تغییری نمی‌کند و خواسته‌هایتان در حد آرزو و رؤیا باقی می‌مانند.

تعدادی از افراد به دنبال مطالبی چون قدرت ذهنی، تفکر مثبت، خود-بهسازی، تمزکز و آرامش ذهنی هستند. از آنجایی که شما مشغول خواندن این مقاله هستید می‌دانم که شما هم به این موضوعات علاقه دارید. اطلاعاتی را که در این مقاله به دست‌ می‌آورید، چه می‌کنید؟ آیا آنها را به کار می‌گیرید؟ برای اثربخشی این تکنیک‌ها باید آنها را در زندگی استفاده کنید و بارها آنها را تکرار کنید تا به نتیجه برسید. من تعدادی مطالب را برای شما بیان کردم اما اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری همراه با تکنیک‌ها، توصیه‌ها و جزئیات بیشتر بدانید باید کتاب بخوانید.

شما می‌توانید رؤیاپردازی کنید و آرزو کنید که زندگی متفاوتی داشته باشید و دست به هیچ کاری هم نزنید و می‌توانید مهارت‌ها و توصیه‌های لازم را برای رسیدن به موفقیت، کسب کنید و تغییرات مثبتی در زندگی‌تان به وجود آورید. برخی کتب تعدادی توصیه‌ها را بیان می‌کنند و برخی دیگر بیشتر. در هر صورت هر کتابی که می‌خوانید یک سری از مسائل را برایتان روشن‌تر می‌کنند اما کتاب خواندن به تنهایی نمی‌تواند کافی باشد. شروع کنید آنها را عملی سازید. شما به کتاب خوبی نیاز دارید که توسط فردی متبحر نوشته شده باشد.

در دنیای امروز همه ما از یک ایده آل گرایی محض رنج می بریم؛ به این معنی که اگر عاملی در عالی ترین شکل ممکن خود نباشد ما را راضی نمی کند. ما خوشبختی را در داشتن ماشین اخرین مدل، خونه ویلایی 500 متری، همسری از هر نظر بی نقص یا حتی فرزندی نابغه و باهوش می دانیم. هر روز صبح برای داشتن چهره ای بدون عیب، ساعت ها جلوی آینه به سر می بریم. برای اینکه خود را از هر نظر عالی نشان دهیم، شاید به دیگران دروغ هم گفته باشیم و بسیاری کارهای دیگر که با انجام دادن آنها سعی در رسیدن به یک فرد ایده آل و بی عیب و نقص هستیم، غافل از اینکه بدانیم برای رسیدن به خوشبختی یا موفقیت لازم نیست که هر چیزی در عالی ترین شکل خود باشد، شاید فقط کافی باشد که از داشته هایمان لذت ببریم و برای پیشرفت و کمی بهتر شدن، مداوم قدمی رو به جلو برداریم. در واقع لازم نیست همه چیز از همان اول عالی باشد؛ برای رسیدن به موفقیت کافیست، برای بهبودِ تدریجی خود تلاش کنیم. هیچ دستاوردی یک شبه بدست نمی آید. تلاش و پشتکارِ همیشگی، عامل پیشرفت ما هستند. مسیری که می خواهید طی کنید سخت است و باید در نظر داشته باشید که نمی شود همه راه را در بهترین شرایط لازم طی کنید، اشتباه همیشه وجود دارد. شما می توانید با راهکار های مناسب اشتباهاتتان را کمتر کنید یا با کسب مهارت های مورد نیاز برای حل این مشکلات تلاش کنید اما هیچ وقت نمی شود بکلی اشتباهات را ازبین برد. آکادمی بازار با ارائه راه حل های مناسب می تواند در کمک به شما نقش به سزایی داشته باشد. با یادگیری مهارت های مورد نیازتان می توایند چند قدم به اهدافتان نزدیکتر شوید.برای شروع می توانید در سمینار موفقیت استاد احمد محمدی شرکت کنید. برای ثبت نام روی لینک زیر کلیک کنید:

    سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments