مقالاتموفقیت / انگیزشی

مانند فردی که می خواهید در آینده باشید رفتار کنید

گاهی شما با خودتان فکر می‌کنید که دوست دارید اجتماعی‌ تر باشید، و افراد خوش‌ مشرب و برونگرا را که توجه همه را معطوف خود می کنند، تحسین می‌کنید. نه، شما مثل این افراد نیستید. شما به آن اندازه تعاملات اجتماعی را دوست ندارید و از آن ها لذت نمی‌برید؛ در حقیقت، گاهی اوقات به طور عامدانه از انجام آن ها اجتناب می کنید. گرچه شما به وضوح از وضعیت فعلی‌ تان راضی نیستید؛ و به همین دلیل است که می‌خواهید تغییر کنید و با خود فعلی‌تان متفاوت باشید.

اگر چه شما نیاز به تغییر را حس کرده اید و می‌خواهید فورا این اتفاق بیفتد، متاسفانه هیچگونه ترفند جادویی برای تبدیل شدن به یک فرد اجتماعی و خوش معاشرت وجود ندارد. خودتان هم می‌دانید که  این تغییرات به زمان احتیاج دارد تا در درون شخص شکل بگیرد.

درک ساختار زمان

به وضوح یک چیز نادرست وجود دارد، تمایل شما برای تغییر، با اعمال شما هماهنگ نیست. به عبارت دیگر، شما می‌خواهید تغییر ایجاد کنید، اما نمی‌خواهید حتی اولین قدم برای رسیدن به آن را بردارید. متاسفانه، هیچ ترفندی بدون نیاز به اقدام برای ایجاد تغییر وجود ندارد و تغییر نیز زمان می برد. اگر خیلی عجله کنید و کار را خیلی سریع انجام دهید، به احتمال زیاد شکست خوردنتان بیشتر از زمانی است که گام های تدریجی بر می دارید. با این حال، از آنجایی که شما می‌خواهید همین حالا تغییر کنید، روند تدریجی برایتان جذاب نخواهد بود.

گذشتن از راحتی فعلیتان

از منظر درونی‌تر و عمیق تر، گاهی اقدام نکردن و یا عدم تمایل به صرف زمان زیاد برای ایجاد یک تغییر مناسب، به دلیل ترس از گذشتن و فدا کردن است، و این بدان معناست که شما باید برای به دست آوردن هدفی، هدف دیگری را رها کنید و از آن بگذرید، و این چیزی نیست که تمایل به انجامش داشته باشید. همچنین می‌دانید که برای تغییر، باید موقعیت‌های نه چندان راحتی را تجربه کنید. از سوی دیگر، اینکه خودتان را در موقعیتی قرار بدهید که توجه دیگران به شما جلب شود، یک فداکاری است که باید برای رسیدن به هدف خود انجام دهید. کار سخت دیگری که باید انجام دهید، این است که باید در مجامع عمومی و کلا در اجتماع صحبت کنید؛ حتی اگر تمایلی ندارید. برای رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب، باید منطقه‌ی امن خود را رها کنید.

تغییر حالا شروع می شود

اگر می‌خواهید تغییر کنید، باید کاری برای اتفاق افتادنش انجام دهید. با این وجود، وقتی این دستورالعمل ها را دنبال کنید، چیزهایی برایتان آسان‌تر می شود

  • اول، همین حالا شروع به ایجاد تغییرات تدریجی کنید! هر چه بیشتر شروع به تغییر را به تعویق بیاندازید، پروسه‌ی انجامش طولانی تر شده و در نتیجه، از خودتان ناامیدتر می‌شوید.
  • دوم، توجه داشته باشید که تغییر برای موفقیت آمیزتر بودن، فرآیند طولانی‌ تری نیاز دارد. شما فقط نمی‌توانید در یک چشم بر هم زدن فرد دیگری باشید؛ تغییر نیاز به زمان دارد و هرچه زودتر با این قضیه کنار بیایید، راحت‌تر تحمل شکست‌های احتمالی را در طول سفر خود خواهید داشت.
  • در آخر اینکه، شما باید همین حالا مثل کسی که در آینده می خواهید به آن تبدیل شوید رفتار کنید. این احتمالا مهم‌ترین و پایه‌ای ترین درسی است که خود من در روند ایجاد تغییر آموختم. هر چه زودتر مانند خودِ آینده‌تان رفتار کنید و آن مراحل تدریجی را شروع کنید، زودتر تبدیل به فردی که در نظرتان است تبدیل می‌شوید.

استاد احمد محمدی

 

چرخ دنده‌ها را حرکت بدهید

برای شروع فرآیند تغییر، گام اول این است که چرخ‌ها را بچرخانید، حرکت کنید و نیروی لازم برای فعالیت را بدست آورید. برای روشن کردن موتور تغییر و ایجاد عزم حرکت، از این مراحل استفاده کنید:

1. تغییر در طی مدت کوتاه قابل دیدن یا اندازه گیری نیست

توجه داشته باشید که تغییر ممکن است در ابتدا قابل مشاهده و حتی سنجش پذیر نباشد. اگر این را بپذیرید، احتمال موفقیت تان بیشتر خواهد بود و حتی اگر اتفاق غیر منتظره ای در راه رسیدن به آن روی بدهد، آن را ترک نخواهید کرد.

2. تغییرات تدریجی را در نظر داشته باشید

به جای تغییرات ناگهانی و تند و جدی، تصمیم بگیرید تغییرات تدریجی را جایگزین آنها کنید. به عنوان مثال، اگر شما می‌خواهید در زندگی روزمره‌ تان اجتماعی‌ تر باشید، از “سلام” کردن به فردی که در بانک کار می‌کند، شروع کنید. این روند را ادامه دهید و به مرور می‌توانید آن را گسترش بدهید، مثلا می‌توانید حالش را بپرسید. سپس، همان استراتژی را در مجامع اجتماعی دیگر که مایل به بهبود در آنها هستید، پیاده کنید.

Start Acting Now Like The Person You Want To Be In The Future

3. پیروزی‌های کوچکتان را قدر بدانید

برای پیشرفت هایی که تاکنون انجام داده‌اید سپاسگزار باشید، حتی اگر آن دستاورد کوچک به نظر بی‌معنی برسد، باید همچنان قدر آن را بدانیم. توجه داشته باشید که همین دستاورد هم برای رسیدن شما به اهدافتان بسیار ضروری و مفید بوده است.

4. یک گروه مشوق و حامی داشته باشید

اینکه دوستان یا خانواده شما در سفرتان همراه و حامی شما باشند، و کسی یا کسانی را داشته باشید که بتوانید با آنها صحبت کنید و پیشرفت های خود را به اشتراک بگذارید، در روند موفقیت تان بسیار تاثیر گذار است.
گاهی اوقات ممکن است احساس کنید که دیگر نمی‌توانید ادامه بدهید و می‌خواهید آنچه را که انجام می‌دهید رها کنید، اما صحبت کردن با افراد حامی‌تان، می تواند حال تان را بهتر کند، همه چیز را به مسیر بازگرداند و بیشتر مایل به ادامه‌ی مسیر انتخابی تان خواهید بود.

5. تحمل شکست را داشته باشید و بابت آن به خودتان افتخار کنید

این نکته ممکن است بر خلاف غریزه و یا روال معمول به نظر برسد، اما هرچه زودتر شکست بخورید، بهتر است. به عبارت دیگر، هر زمان که در چیزی شکست بخورید، چیزی جدیدی خواهید آموخت. به یاد داشته باشید که این درس ها ارزشمند هستند، و در آمادگی بهتر برای شرایط مشابه در آینده به شما کمک می کنند.

نتیجه گیری

ایجاد تغییر، فورا اتفاق نمی افتد. با این حال، هنگامی که شما ایجاد تغییراتی تدریجی را در زندگی روزمره خود را شروع می‌کنید و شروع به رفتار کردن مانند فردی که در آینده می‌خواهید باشید می‌کنید، احتمال ایجاد تغییرات، و موفقیت آمیز بودنشان بیشتر می‌شود. برای شما ساده‌ترین و کمترین عملی که می توانید همین حالا برای شروع فرآیند تغییر درونی خود انجام دهید چیست؟

«سمینار موفقیت» می تواند اولین قدم شما برای تغییر درونی شما گردد. در این سمینار، استاد احمد محمدی مدرس و سخنران انگیزشی، با تدریس نکاتی در مورد تغییر به شما یاد خواهند داد که چگونه خود و افکارتان را تغییر دهید. زیرا تا زمانی که تغییر مثبتی در افکارتان به وجود نیاید، تغییر رضایت بخشی در شرایط بیرونی نخواهید دید. بنابراین پیشنهاد می کنم با کلیک بر روی لینک زیر در این سمینار شاد شرکت نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + شانزده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن