شک و تردید – برگزیده ای از فیلم پله: تولد یک افسانه (2016 – Pelé: Birth of a Legend)

شک و تردید
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

شک و تردید – برگزیده ای از فیلم پله: تولد یک افسانه (2016 – Pelé: Birth of a Legend) در این ویدئو بررسی می‌شود.

در کلیپ برگزیده از فیلم «پله: تولد یک افسانه (Pelé: Birth of a Legend)» تأثیر ایمان و اراده و عدم شک به باورهای خویش را در موفقیت نشان می دهد. همچنین مشاهده می نماییم که با شک و تردید چقد احتمال شکست افزایش می یابد و ممکن است فرد را از اوج موفقیت به پایین بکشاند. بنابراین لازم است راه های غلبه بر شک و تردیدهای خود را بیاموزیم.

مطالعه بیشتر: زندگینامه ایندرا نویی رئیس شرکت پپسی و قدرتمند ترین زن جهان

مطالعه بیشتر: زندگینامه استاین اریک هاگن مردی که با راه اندازی فروشگاه میلیاردر شد

می‌توانید از طریق فروشگاه محصولات آکادمی بازار درجریان سایر محصولات از جمله کتاب صوتی، فیلم آموزشی، محصولات بازاریابی و فروش، محصولات مربوط به توسعه فردی، محصولات مربوط به کارآفرینی و آموزش مالی و همچنین دوره آموزشی غیرحضوری قرار بگیرید.

چگونه بر شک و تردیدهای خود غلبه نماییم؟

آیا تا ۶ ماه دیگر شغلی پیدا می‌کنم؟ آیا پول کافی خواهم داشت؟ شاید رئیس جدید از من خوشش نیاید!
دست و پنجه نرم کردن با شک و تردیدهای زندگی می‌تواند بسیار استرس‌زا باشد. زمانی که نوبت به تغییر می‌رسد، ممکن است نتایج همواره تحت کنترل ما نباشند. چیزی که می‌توانیم کنترل نماییم، پاسخ ما به این شرایط می باشد که می‌تواند منعطف باشد. پاسخ مناسب به شما این امکان را می‌دهد که در شرایط دشوار مقاوم‌تر گردید و با چالش‌های خود مواجه گردید. در ادامه، ۵ کلید اصلی برای مواجهه با شک و تردید معرفی گردیده اند:

۱- سخت نگیرید!

نخستین مرحله برای غلبه بر شک و تردید، این است که بدانیم نمی‌توانیم همه‌چیز را کنترل نماییم. تام کوربوی، درمانگر و نویسنده‌ی کتاب راهنمای کاربردی برای مبتلایان به وسواس، عقیده دارد که تردید ایدآل نیست، اما قابل قبول و تحمل می باشد. بپذیرید که نمی‌توانید همه‌چیز را کنترل نمایید. تشخیص دهید که در این شرایط، کار زیادی نیست که بتوان انجام داد و این از شما، یک انسان می‌سازد. اوضاع در نهایت درست خواهد گشت. در طول این مدت، نحوه‌ی رفتار شما با خودتان تحت کنترل شما می باشد؛ پس با خود مهربان باشید.

۲- بهترین ها را تصور نمایید

بسیاری از ما تلاشی می نماییم که به بهانه‌ی آمادگی برای مواجهه با ناامیدی ناشیِ از غافل‌گیری، خود را برای بدترین پیش‌آمدها آماده نماییم. با این حال، نتایج پژوهش‌هایی در حوزه‌ی درمان شناختی-رفتاری نشان می‌دهد که با این کار، ریسک‌ها و عواقب منفی کار بزرگ‌تر به نظر می‌رسند. نتیجه‌ حجم فراوانی از اضطراب می باشد که ممکن است به شکست منتهی گردد.
پژوهش‌ها نشان می‌دهند که افراد ریسک‌ها و نتایج منفی را که در نتیجه‌ی یک عمل حاصل می گردند، بزرگ‌نمایی می‌کنند. در عوض، سعی نمایید تا بهترین سناریو‌ها را در نظر داشته باشید. خود را در بهترین شرایط تصور نمایید و حسی که در آن به شما دست خواهد داد.
این کار نه تنها به شما حس اعتماد به نفس برای حرکت به سمت هدف شما می‌دهد، بلکه در جایی که قرار دارید، احساس آرامش بیش‌تری را هم به وجود می‌آورد.

۳- انعکاس دهید

به یاد داشته باشید که قبلاً هم با شک و تردید مواجه گشته اید. مفهوم روان‌شناسانه‌ی تعصب کور اشاره دارد که ما توهم این را داریم که در گذشته، همه‌ چیز را با یقین پیش برده‌ایم در حالی که در حقیقت، با شک و تردید همراه بوده است. به گذشته‌ی خود بیاندیشید؛ به یاد بیاورید که چگونه بر تردید خود غلبه کرده‌اید. عوامل مؤثر را یادداشت نمایید و از آن‌ها برای مواجهه با زمان حال ایده بگیرید.

۴. تسلیم نگردید و ادامه دهید!

داشتن اندکی شک و تردید کاملاً طبیعی می باشد و باعث تحریک سیستم سمپاتیک می شود؛ سیستمی که پاسخ تعقیب و گریز را در بدن فعال می نماید و در نتیجه انرژی در اختیار بدن افزایش می‌یابد. زمانی که این پاسخ بدن اثری منفی دارد، سبب اضطراب می گردد؛ بنابراین می‌تواند فلج‌کننده باشد. در صورتی که از این امر آگاهید و از مواجهه با آینده‌ی خود سر باز می‌زنید، به خود یادآوری نمایید هرچند دست و پنجه نرم کردن با شک و تردید مشکل می باشد، در صورت عدم انجام دادن آن هم عواقبی گاه جبران‌ناپذیر در انتظار است.

۵- احتمالات را در نظر داشته باشید

تصور نمایید در آستانه‌ی در ایستاده‌اید و پیش‌روی شما فرصت‌ های زیادی قرار دارد. در ابتدا نیاز است به خود یادآوری نمایید که چرا از همان ابتدا کار را شروع کرده‌اید و به خود، برای اقدام به حرکت، افتخار نمایید؛ حال نتیجه هر چه می‌خواهد بشود.

بسیار خب! برایتان مشخص شد که شک و تردید یکی از موانع رسیدن به موفقیت و اهداف است و تعدادی از روش های رفع آن را هم آموختید. بنابراین اگر می خواهید که در مسیر رسیدن به موفقیت مانع شک و تردید را از میان بردارید، باید نکات فوق را در نظر داشته باشید و به کار بندید؛ ولی به طور حتم علاوه بر نکات فوق، نکات بیشتر و کابردی تری هم برای غلبه بر شک، وجود دارد و حتی می دانید که موانع دیگری هم هستند که می توانند سد موفقیت شما گردند. اگر می خواهید در مورد این موانع و روش های غلبه بر آنان بیاموزید، کافی است با کلیک بر روی لینک زیر، با سمینار موفقیتی که در آن استاد احمد محمدی تدریس می نمایند، آشنا گردید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments