5 عنصر لازم برای دستیابی به موفقیت را بشناسید و به کار بندید

دستیابی به موفقیت
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

حتما شما هم بار ها و بار ها شنیده اید که می گویند: در هیچ دوره ای این همه فرصت برای کسب موفقیت و در واقع، محقق ساختن آرزوها و رویاهای بشر وجود نداشته است. نمی دانم چقدر با آن موافق هستید اما به نظر من این مساله صحت دارد؛ با نگاهی اجمالی در خواهیم یافت که عصر کنونی ما، بیشترین آزادی و اختیار عمل و در نتیجه، بیشترین میزان استقلال مالی و اقتصادی را برای بشر به ارمغان آورده است.


سهم شما از این عالم چه بوده است؟ در این مقاله، قصد دارم به معرفی ۵ عنصر از عناصر موفقیت بپردازم و از شما می خواهم تا این ابعاد را در زندگی تان بررسی کنید تا ببینید در کجای کار قرار دارید و در صورت نیاز، تغییرات ضرروی را اعمال کنید. یادتان باشد، در پاسخ هایتان مسامحه نکنید؛ با دیدی باز و صادقانه، به خود نگاه کنید و به روشنی دلایل و موانعی که تا به حال مسیر موفقیت شما را مسدود می کرده اند را شناسایی کنید و راه حل هایی را نیز برای برون رفت از آن ها بیابید.

1. خیالی آسوده

به نظر من، این عنصر، مهم ترین عنصر است؛ همه ما انسان ها به دنبال آسایش خیال هستیم؛ چگونه می توان به آن دست یافت؟ در صورتی که بتوانیم اعمالمان را با والاترین ارزش هایمان در یک راستا قرار دهیم؛ همچنین، باید برای به حداقل رساندن استرس و هیجانات منفی هم به صورت بی وقفه تلاش کنید و دست از راضی نگه داشتن دیگران بر دارید. خب؛ آیا از آرامش خیال کافی برخوردارید؟ آیا در نهان، از خودتان رضایت دارید؟ در چه مواردی، و البته چرا، اقداماتی انجام دادید که با ارزش های درونی تان در جهت مخالف قرار داشت؟ چطور می توان از بروز مجدد این موارد، جلوگیری کرد؟

 

2. سلامتی

قدر سلامتی تان را بدانید؛ اگر به همه آرزوهایتان برسید اما سلامتی و آرامش خیال نداشته باشید، نمی توانید آن طور که باید از موفقیت و داشته هایتان لذت ببرید؛ با خودتان صادق باشید و مشخصات فیزیکی ایده آلتان را روی کاغذ بیاورید و سپس خودتان را با آن ملاک ها بسنجید؛ آیا اقدامی وجود دارد که شما را به آن معیار ها نزدیک تر سازد؟ خودتان را به صورتی کاملا ایده آل تصور کنید؛ در این صورت، چه کارهایی را انجام می دادید و دست از چه کارهایی می کشیدید؟ مراحل گام به گامی را برای خود تعریف کنید تا شما را به آن تصویر نزدیک و نزدیک تر سازد؛ به دنبال یک شبه ره صد ساله رفتن نباشید.

3. آزادی مالی

ذهن همه ما به نوعی درگیر مسائل مالی است؛ بسیاری از ما هم همیشه دغدغه پول داریم؛ در حقیقت، طبق آمار، بیش از ۸۰٪ از مردم، گرفتار مشکلات مالی هستند. خب؛ چطور می توانیم این دغدغه را به حد اقل برسانیم؟ همه ما باید استعداد ها و توانمندی های خود را بشناسیم و آن هایی که می توانند بر درآمد ما بیفزایند را توسعه و گسترش دهیم. ما این یک مورد را به خودمان مدیونیم؛

استقلال مالی یکی از مهم ترین مسئولیت های ما در زندگی است؛ شاید شما هم بارها و بارها این را شنیده باشید که پول ریشه همه بدی هاست؛ اما در حقیقت، اصلا این طور نیست؛ بلکه بی پولی است که نگرانی، دغدغه، فشار روحی ایجاد کرده و سلامتی جسم و روح ما را تهدید می کند. ورقه کاغذی بردارید و تصویر موقعیت مالی مورد انتظارتان را بر روی آن بنویسید؛ سپس، ببینید که از چه راه هایی می توانید به آن برسید و به چه اطلاعاتی نیاز دارید.

4. آرمان ها و اهداف

از زندگی تان چه می خواهید؟ آیا می دانید به کجا می خواهید بروید؟ آیا مسیر پیش رویتان روشن است؟ شما باید دلیلی برای بودنتان روی این کره خاکی داشته باشید؛ شما باید از حضورتان روی این سیاره، احساس ارزشمندی بکنید. انجام چه کارهایی به شما این احساس ارزشمندی را می بخشد؟ چه کارهایی شما را از لحاظ روحی و معنوی اغنا می کند؟ انجام چه کارهایی برای شما لذت بی نهایت و شعف را به ارمغان می آورد؟

5. رشد فردی

قبل از هر چیزی، در وهله اول باید خودتان را بشناسید؛ دلیل رفتار ها و واکنش های شما چیست؟ چه شد که به اینجا رسیدید؟ این قدم، لازمه موفقیت شماست. سپس، باید سراغ پتانسیل ها و توانمندی های ذاتی تان بروید؛ چه استعداد های ویژه و منحصر به فردی دارید؟ چطور می توانید آنها را فعال سازید؟ قدرت های پنهانتان را بشناسید و کم کم به سمت تبدیل خود به خود آن چیزی که ظرفیت و استحقاقش را دارید، حرکت کنید.

خب؛ با خودتان چند چندید؟ در کجای چارت قرار دارید؟

تعریف موفقیت و خوشبختی برای هر فردی خاص خود است، ولی در هر زندگی موفق و خوشبختی باید پنج عنصر فوق اعمال گردیده باشد. باید سؤالاتی مربوط به هر عنصر که در مقاله ی فوق آورده شده است را از خود بپرسید تا بفهمید در زندگی چه چیزی را بیشتر از بقیه چیزها واقعا می خواهید و چه کم دارید. سپس برای رسیدن به آن ها برنامه ریزی کنید و مهارت های مورد نیاز را کسب نمایید. تمام انسان های موفق دقیقا چنین سؤال هایی را از خود پرسیده اند و جواب آن ها به این سؤالات سبب گشت که به دنبال چیزی که الان هستند بروند.

اگر می خواهید انسان های موفق را بیشتر بشناسید و با شیوه ی تفکر و الگوهای رفتاری آنان آشنا گردید، می توانید در سمینار موفقیت که توسط آکادمی بازار برگزار می نماید، شرکت نمایید. در این سمینار استاد احمد محمدی مدرس، مشاور و سخنران انگیزشی ابزارها و مهارت های مورد نیاز موفقیت و همچنین رازهای موفقیت افراد موفق را به شما تدریس خواهند کرد. می توانید جهت شرکت در این سمینار و آشنایی با محتوای آموزشی آن روی لینک زیر کلیک نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *