چرا مردم خواندن نقل‌قول‌های مربوط به موفقیت را دوست دارند؟

نقل قول مثبت
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

نوشته رِمِز ساسون

آیا شما دوست دارید که نقل‌قول‌هایی در مورد موفقیت بخوانید؟ بیشتر افراد به این کار علاقه‌مند هستند. هر روز افراد بسیاری در اینترنت نقل‌قول‎‌هایی راجع به موفقیت را سرچ می‌کنند. اینکه هر کسی خواهان موفقیت است کاملاً قابل فهم است. خواندن تعدادی نقل‌قول‌هایی راجع به موفقیت به خواننده انگیزه می‌دهد و میل و رغبت فرد را به پیشرفت در زندگی و دستیابی بیشتری به آن برمی‌ انگیزاند.

 امروزه تقریباً هر وبسایتی به نقل‌قول‌هایی درمورد موضوعات مختلف می‌پردازد که در بین آن‌ها موضوع موفقیت هم دیده می‌شود و این بسیار عالی است چرا که شما می‌توانید به راحتی جملاتی را بیابید و برگزینید که بیشتر دوست دارید. نقل‌قول‌ها چیستند؟ تعدادی تعریف از آن‌ها در ذیل آمده است.

 • آنها نظرهای حکیمانه‌ای هستند که ذهن را به افق‌های جدید و دیدگاه‌های وسیع‌تری می‌گشاید.
 • آنها جملات کوتاهی هستند که دربردارنده حکمت عملی و پندهای مفید هستند.
 • آنها عباراتی هستد که برای خواننده انگیزه‌ دهنده و الهام‌بخش هستند و باعث تشویق آنها می‌شوند.

چرا مردم به دنبال نقل‌قول‌هایی راجع به موفقیت هستند؟

 • مردم به جملات مثبتی نیاز دارند که باعث انگیزه و تشویق آنها شود.
 • هرکسی از خواندن چیزی لذت می‌برد که از نظر ذهنی او را از مسائل روزمره دور کند و به او امید دهد.

احتمالاً دیده‌اید که در بسیاری از اداره‌ها جملاتی درمورد موضوعات مختلف بر روی دیوار نصب هستند. شاید این جملات را یادداشت‌برداری کنید. آگاهانه یا ناخودآگاه این کار باعث می‌شود که شما آنها را چند بار در روز بخوانید. این موضوع درست است، پس از چند وقت امکان دارد که به عبارات روی دیوار عادت کنید و توجه زیادی به آنها نداشته باشید با وجود این چشم و ذهن آنها را می‌بینند و می‌فهمند. اغلب این شبیه تکرار جملات تأکیدی است که در زندگی فرد تأثیر‌گذارند.

از این نظر نقل‌قول‌هایی درباره موفقیت، دستاوردها، اهداف، سلامتی یا سایر موضوعات به همان شیوه‌‌ی تکرار عبارات تأکیدی، ذهن و رفتار را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد. عباراتی که می‌خوانید به خاطر می‌سپارید و سرانجام تا حد کمی یا تا حد زیادی آنها را می‌پذیرید و بسته به عوامل مختلف تفکر و عمل شما برمبنای آنها شکل می‌گیرد.

افرادی هستند که نقل‌قول‌های موفقیت را در واتساپ، فیس‌بوک یا سایر رسانه‌های اجتماعی به کار می‌برند. برخی از افراد چند نقل‌قول درباره موفقیت یا موضوعات دیگر را در گوشی‌های هوشمند خود ذخیره می‌کنند که به راحتی می‌توانند آنها را بخوانند. این عبارات مثبت به خواننده یادآوری می‌کند که مثبت باش و  بهترین‌ها در انتظار تو است. جملات فوق در زمان سختی و آسانی مفید هستند چرا که الهام‌بخش، انگیزه دهنده هستند و افراد را تشویق می‌کنند که در زندگی واقعی خود آنها را به کار گیرند.

Why do people love reading success quotes?

افرادی هستند که از موفقیت ترس دارند و به طور ناخودآگاه از آن گریزان هستند. هدف من در اینجا علت‌یابی ترس افراد از موفقیت و فرار از آن نیست. فقط من می‌توانم بگویم اگر از موفقیت می‌ترسید و احساس می‌کنید که شایستگی آن را ندارید، در این زمینه خواندن عبارات راجع به موفقیت می‌تواند به تدریج به شما کمک کند تا نگرش و ذهنیت خود را تغییر دهید. پذیرش ایده‌ی موفقیت را برای شما آسان‌تر می‌سازد.

زمانی‌که موفقیت را پذیرفتید و احساس کردید که لیاقت موفق شدن را دارید، آن را به زندگی خود راه می‌دهید. فرصت‌هایی را می‌یابید که تا امروز به آن توجهی نداشتید. از آنجایی که موفقیت یک چیز نیست چطور آن را تعریف کنیم؟ در مقاله‌ای که راجع به تعاریف موفقیت نوشته‌ام چند تعریف از موفقیت ارائه داده‌ام. از جمله‌ی این تعاریف عبارتند از: نتیجه مطلوب یک عمل، رشد، پیشرفت، توسعه و دستیابی به آنچه که شما قصد انجام آن را داشته‌اید و غیره.

مردم با نقل‌قول‌ها چه کار دارند؟

 • در قالب شعار موفقیت خود آنها را به کار می‌گیرند.
 • برای اکانت شبکه اجتماعی خود مثل فیس‌بوک و توییتر آنها را آپلود می‌کنند.
 • برای انگیزه‌ و تشویق به خود از آنها بهره می‌برند.
 • به آنها حکمت و بینش عمیقی می‌دهد.
 • برخی آنها  را به عنوان راهکارهایی برای موفقیت و پیشرفت در زندگی خود مدنظر قرار می‌دهند.
 • این جملات موجز و کوتاه بر مهارت یا بینش خاصی تمرکز دارد که مردم دوست دارند از آنها برخوردار باشند.

آیا نقل‌قول‌های مربوط به موفقیت مفید یا کمک‌کننده هستند؟

 • بله. اگر با ذهنیت درست آنها را بخوانید.
 • عباراتی که می‌خوانید به عنوان منبع الهام‎‌بخش و انگیزه‌دهنده در نظر بگیرید.
 • اغلب آنها را بخوانید.
 • درمورد آنها فکر کنید و منظور آنها را بفهمید.
 • فکر کنید و بیابید که چگونه باید از بینشی که آنها برای زندگی ارائه می‌کنند، استفاده کرد.
 • با تفکر، عمل و رفتار براساس آنچه که نقل‌قول‎ها می‎‌گویند به بهترین نحو عمل کنید تا بتوانید آنها را بخشی از زندگی خود قرار دهید.
 • آنها را به عنوان موضوعی برای مدیتیشن به کار ببرید.
 • سعی کنید در زندگی روزمره خود آنها را دنبال کنید.

در ادامه تعدادی جملات الهام‌بخش و خردمندانه می‌آیند که احتمالاً شما دوست دارید و از کتب و مقالات خودم گردآوری شده است:

1. افکار خوب زندگی شما را شاد می‌کند، افکار بد زندگی شما را غمگین می‌سازد. دقت کنید که به چه فکر می‌کنید.

2. تصور ذهنی شما باعث شکل‌گیری هرچیزی می‎شود.

3. تغییر دهید تصور ذهنی که در ذهن خود دارید به آنچه که دوست دارید، آن را در ذهن خود نگه دارید و قبل از آنکه بدانید تصویر به واقعیت تبدیل می‌شود.

4. نگرانی‌های، ترس‌ها، تردیدها و نداشتن ایمان شبیه امواج و بادهای شدیدی هستند که دور می‌کنند قایقی را که حامل موفقیت برای شماست.

5. اگر خودتان را به عنوان یک فرد ثروتمند تصور کنید، به صورت شخص ثروتمند فکر می‌کنید و ثروت را به خود به زندگی خود جذب می‌کنید.

6. اگر افکارتان بر ترس، شکست و مشکلات متمرکز است به احتمال قوی به همان‌ها هم خواهید رسید ولی اگر افکار مثبت داشته باشید و در انتظار موفقیت باشید به احتمال قوی آن اتفاق می‌افتد.

7. موفقیت و کامیاری را  به عنوان تنها گزینه‌های خود در نظر داشته باشید و به زودی آنها بخشی از زندگی شما خواهند شد.

نقل‌قول‌هایی راجع به موفقیت

1. اگر نمی‌توانید کارهای بزرگ انجام دهید، کارهای کوچک را به بهترین نحو انجام دهید.     «ناپلئون  هیل»

2. شکست سرآغاز عظمت است.                                                                                      « اُپرا وینفِری»

3. قبل از انجام کاری بزرگ باید آن را از خودتان انتظار داشته باشید.                                 « مایکل جُردن»

4. موفقیت مجموع تلاش‌های کوچک روزانه است.                                                      « رابِرت کالیِر»

5. موفقیت یعنی حرکت از شکستی به شکست دیگر بدون از دست دادن اشتیاق.                « وینستون چِرچیل»

6. من شکست نخورده‌ام فقط 10000 روش پیدا کرده‌ام که درست عمل نمی‌کند.                 «توماس ادیسون»

7. اگر فرصت‌ها در نمی‌زنند شما یک در بسازید.                                                          «میلتون بِرل»

8. برای موفقیت هیچ رازی وجود ندارد. موفقیت نتیجه آمادگی، سخت‌کوشی و یادگیری از شکست است.   « کالین پاوِل»

9. از بهترین‌ درس‌هایی که آموخته‌ایم یادگیری از اشتباهات گذشته است. خطای گذشته خردمندی و موفقیت آینده است.   « دِیل تِرنِر»

10. تنها راه برای انجام کار بزرگ، عشق داشتن به آن کار است و اگر هنوز آن را نیافتی در جستجوی آن باش.                                                                                                                             « اِستیو جابز»

باید گفت که  شنیدن و خواندن نقل قول های مثبت و در خصوص موفقیت، و دنبال کردن آن ها، در حقیقت روشی بسیار مؤثر برای ایجاد و حفظ انگیزه می باشد. در مقاله فوق فواید خواندن این نوع نقل قول ها و نقش آن ها در روحیه و تفکر افراد را دانستید. سمینار موفقیت هم فرصت مناسبی است برای شنیدن نقل قول هایی مثبت و انگیزه بخش در موضوعات مختلف از زبان استاد احمد محمدی، که حاوی نکاتی بس تکان دهنده و تأثیرگذار است. نقل قول هایی که دید شما را نسبت به ذهن و توانایی های خودتان به طور قابل توجهی تغییر می دهد و در نتیجه می توانید برای خود هدف های ارزشمندی انتخاب نمایید، چرا که برای رسیدن به آن ها انگیزه و ایمان کافی را دارید. برای شرکت در این سمینار و آشنایی با محتوای آموزشی آن کافی است بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments