چرا فروش نداریم؟ 6 دلیل مهم خرید نکردن مشتری+ 7 کاری که فروش شما را افزایش می دهد

نویسنده : تیم تحریریه آکادمی بازار
چرا فروش نداریم؟ 6 دلیل مهم خرید نکردن مشتری+ 7 کاری که فروش شما را افزایش می دهد.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

چرا فروش نداریم؟ دلایل خرید نکردن مشتری چیست؟ این‌ها سوالاتی است که بسیاری از شرکت‌ها و فروشندگان به دنبال جواب آن‌ها هستند. مطمئنا افراد زیادی را دیده‌اید که محصول یا ایده درخشانی دارند اما در کار فروش ناکام بوده‌اند.

چرا فروش نداریم؟ چرا این طور است؟ چه چیزی باعث می‌شود که در فروش موفق نباشیم؟ از چه چیزی غافل بوده‌ایم؟ کدام اصول می‌تواند به ما برای فروش بهتر کمک کند؟ برای یافتن این سوالات در ادامه همراه ما باشید تا باهم شش دلیل مهم را که باعث می‌شود نتوانیم بفروشیم و 7 کاری که فروش را متحول می‌کند را مرور کنیم.

پلتفروم هوشمند ستاره یاب

کلیک کن، رزومه بساز، استخدام شو

6 دلیل مهمی که باعث می شود نتوانیم بفروشیم

در ادامه بررسی می‌کنیم که چرا فروش نداریم و 6 دلیل مهمی که باعث می‌شود نتوانیم بفروشیم را برای شما توضیح می‌دهیم تا به فروشی فوق العاده برسید.

1. چرا فروش نداریم: به شما اعتماد ندارند

چرا فروش نداریم: به شما اعتماد ندارند

اگر مشتریان به شما اعتماد ندارند هرچه سریع‌تر استراتژی خود را تغییر دهید و اعتماد مشتریان را جلب کنید. اعتماد بزرگ‌ترین چیزی است که فروشندگان ناموفق از آن غافل هستند. اینجا دلایل مهمی را که موجب عدم اعتماد مشتریان می‌شود را با شما در میان می‌گذاریم.

با اعتماد به نفس و قوی باشید. برای ایجاد اعتماد، حتما باید خودتان باشید و خود را سانسور و پنهان نکنید. مشتریان احتمالی مانند سگ بوی ترس شما را از راه دور هم استشمام می‌کنند.

اگر نقطه ضعفی دارید یا در حال پنهان کردن چیزی هستید از روشی استفاده کنید تا آن را به بهترین شکل به گونه‌ای که باعث از دست رفتن مشتری نشود با او در میان بگذارید. ساده و روان صحبت کنید و از به کاربردن اصطلاحات رسمی و سنگین دوری کنید. خیلی سریع و در چارچوب رعایت ادب با مشتریان صمیمی شوید.

زرنگ بازی در نیارید و سعی نکنید که خود را باهوش نشان دهید. فقط کافی است مشتریان بو ببرند که شما اهل دور زدن هستید یا مدام در حال نقشه کشیدن برای فروش هستید آن وقت با یک خداحافظی از دست شما فرار خواهند کرد.

2. چرا فروش نداریم: زمان شناس نیستید

هر معامله از مراحل مختلفی تشکیل شده است و شما بایستی زمان مشخصی را با توجه به اهمیت هرکدام از مراحل به آن‌ها اختصاص دهید. از طرفی هم باید اقدامات خود را در قالب زمانی مشخصی برنامه ریزی کنید. زمان را از دست ندهید و اقدامات را در زمان مناسب انجام دهید.

3. چرا فروش نداریم: پیگیری و پشتکار ندارید

چرا فروش نداریم: پیگیری و پشتکار ندارید

عوامل خارجی زیادی وجود دارد که می‌تواند پاسخ مشتری شما را از بله به خیر تغییر دهد. بدون ایجاد مزاحمت و فشار همواره حضور خود را به مشتری اعلام کنید.

ثروت در پیگیری است. این کار را بدون داشتن احساس نیاز به مشتری و در نهایت شکم سیری انجام دهید. باید به آن‌ها یادآوری کنید که وجود دارید.

ناراحت کننده نیست، این کار شماست. برای پیگیری مشتریان برنامه ریزی داشته باشید و ابزارهایی استفاده کنید که این موضوع را به شما یادآور شود.

4. چرا فروش نداریم: نسبت به محصول خود بی تفاوت هستید

باید ایمان داشته باشید که محصول شما فوق العاده است. اگر این طور نیست یا محصول شما از لحاظ کیفیت و قیمت در جایگاهی نیست که بتوانید به آن ایمان بیاورید بهتر است هرچه سریع‌تر دست از فروش آن بردارید. محصول شما باید کیفیت، قیمت و مزایای ویژه‌ای را در اختیار مشتری قرار دهد.

5. چرا فروش نداریم: حس فوریت در مشتری ایجاد نمی کنید

مشتریان شما با کمک دوره مشتری مداری باید بدانند که اگر الان خرید نکنند، بعدا باید هزینه خیلی بیشتری پرداخت کنند. باید این احساس را در آن‌ها ایجاد کنید ترس از دست دادن را در مشتری ایجاد کنید. این یک ترس بزرگ برای هر خریداری است.

6. چرا فروش نداریم: در برابر مشتری هیجان زده می شوید

شما باید در تمام مراحل فروش خویشتن دار باشید و هیجانات خود را کنترل کنید. همواره در ذهن خود این فکر را پرورش دهید که دارید به مشتری خود لطف می‌کنید که همواره به خاطرش از شما سپاسگزار خواهد بود.

مراقب باشید که این موضوع باعث غرور شما نشود و آن را به طرز زننده‌ای اجرا نکنید. در مورد فروش بیش از حد هیجان زده نشوید زیرا این احساس توسط مشتری شما حس می‌شود و ممکن است باعث شود آ‌ن‌ها فکر کنند آیا دارد سر من کلاه می‌گذارد؟

استاد احمد محمدی
قانون موفقیت در فروش: درخواست کردن از دیگران و نترسیدن از شنیدن پاسخ منفی.
استاد احمد محمدی

در هنگام معامله بی تفاوت بمانید و خویشتن‌دار باشید و با حفظ احترام این پیام را به مشتری منتقل کنید که اگر او خرید نکند مشتری دیگری این کار را انجام خواهد داد.

7 کاری که فروش شما را متحول می کند

اگر برایتان سوال شده که چرا فروش نداریم 7 کاری که فروش شما را متحول می‌کند را در ادامه مطالعه کنید.

1. مسئولیت صد در صد فروش خود را به عهده بگیرید

هیچ کس نمی‌تواند نتایج فروش شما متحول کند و همچنین کسی نمی‌تواند فروش شما را دچار شکست کند. نگرش خود را تغییر دهد و مسئولیت صد در صد همه چیز را به عهده بگیرید.

2. بهانه گیری را متوقف کنید

مهم این است که شما چه کار می‌کنید، فقط عمل شما مهم است. نگاه به بیرون را متوقف کنید و سرزنش همکاران، رئیس، بازار، مشتریان و … را متوقف کنید.

3. یک جعبه ابزار فروش قدرتمند تهیه کنید

 یک جعبه ابزار فروش قدرتمند تهیه کنید

لیستی از تمام روش‌ها و اقدامات مثبت خود در فروش تهیه کنید و به انجام دادن آن‌ها ادامه دهید. این کار باعث می‌شود یک فروشنده موثر و تراز اول باشید. از طرف دیگر این اقدام موجب تمرکز شما روی نکات مثبت خود و افزایش اعتماد به نفس‌تان می‌شود.

4. اجاز ندهید فروش شما را بدزدند

از افراد منفی دوری کنید و اجازه ندهید افکار سمی به شما منتقل شود. افراد و افکار منفی انرژی را که برای فروش نیاز دارید را از بین می‌برند. با افراد سمی معاشرت نکنید.

استاد احمد محمدی
استاد احمد محمدی
سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار
پادکست فکرانه - مشتری مداری

5. روی سود مشتری تمرکز کنید

اگر سوال دارید که چرا فروش نداریم به جای تمرکز بر محصول و خدمات خود و تعریف و تمجید کردن از آن‌ها روی ارائه کمک بیشتر به مشتری و انجام بهترین خرید توسط مشتری تمرکز کنید. بر سود و مزایایی که مشتری کسب می‌کند متمرکز شوید.

6. به فراوانی توجه کنید

به فرصت‌ها توجه کنید و در تمامی زمینه‌های زندگی نگاهی نامحدود و فراوانی داشته باشید. وقتی یک معامله از بین می‌رود ناراحت نشوید و فکر نکنید که دیگر همچنین فرصتی به دست نخواهید آورد.

نگران نشوید و بدانید که مشتری و فرصت معاملاتی بسیار است. اگر دیدگاه محدودیت داشته باشید واقعا محدود خواهید شد و اگر دیدگاه فراوانی داشته باشید واقعا فراوانی را تجربه خواهید کرد.

7. شکر گذار باشید

 شکر گذار باشید

روز خود را با شکرگزاری و قدردانی آغاز کنید تا فرصت‌ها در زندگی شما افزایش یابد.

امیدواریم فهمیده باشید چرا فروش نداریم و فروش فقط یک کار نیست. یک شغل خشک و خالی نیست. فروش یک سبک زندگی است و شما باید عاشقانه آن را زندگی کنید. برای عملکرد بهتر از یک مربی فروش کمک بگیرید و همواره آموزش ببینید.

پلتفروم هوشمند ستاره یاب

کلیک کن، رزومه بساز، استخدام شو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *