مواردی که برای رسیدن به موفقیت باید رعایت کنیم

رسیدن به موفقیت
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

آیا شما احساس می‌کنید که موفق نیستید؟ تنها شما نیستید که این احساس را دارید. در جهانی که هرکسی تلاش می‌کند تا به موفقیت برسد، یک فرد معمولی بودن سخت است. درحالی‌که بعضی از افراد فوراً به موفقیت می‌رسند، بعضی از افراد هستند که سال‌ها تلاش می‌کنند تا حداقل به موفقیت اندکی دست پیدا کنند. باور عمومی این است که افراد موفق دارای اعتماد به نفس بیشتر، جسورتر و شادتر هستند؛‌ اما حقیقت این است که اکثر آن ها از استرس،‌ نگرانی و ناامنی رنج می‌برند.

موفقیت چیست؟

اگر شما نمی‌فهمید که موفقیت چه معنایی دارد، شاید بهترین سال‌های عمرتان را با حس پوچی و دنبال کردن چیزهایی که درموردشان هیچ نمی‌دانید، سپری کنید. این مثل ترجمه کردن یک رمان چینی است بدون اینکه چیزی از زبان چینی بدانید. هر فردی تعریفی از موفقیت دارد. اغلب افراد آن را با پول یا قدرت برابر می‌دانند. درحالی‌که اقلیت مردم آن را در عشق واقعی،‌ خانوادۀ شاد و سبک زندگی سالم می‌دانند. قبل از اینکه بخواهید در موفقیت ارتقاء پیدا کنید، باید معنای موفقیت را بفهمید. چه کسی می‌داند؟ شاید فوراً احساس موفقیت کنید. ممکن سریع به این درک برسید که بدون داشتن پول چگونه احساس موفقیت کنیم؟

بیابید عاشق چه چیزی هستید

تمرکز کردن بر پول را متوقف کنید. شاید یکی از دلایل احساس پوچی کردن شما، تنفر از شغلتان باشد. دنبال شغلی باشید که به خودتان افتخار کنید. شغلی را پیدا کنید که در آن به دیگران کمک کنید یا کاری بکنید که جهان را تغییر می‌دهد. می‌توانید رفتگری باشید که باعث تمیزی و زیبایی شهر ‌شود یا پرستاری باشید که به بیمار و افراد ناتوان کمک می‌کند. مطمئناً در این شغل‌ها پول و شهرت زیادی وجود ندارد. خودتان هم می‌دانید که برای پول این کارها را انجام نمی‌دهید. شما با این کارها جهان را مکان بهتری برای زندگی می‌کنید.

ایده آل گرا نباشید

اگر خود را در زنجیرۀ بی‌انتهای ناکامی‌ها می‌بینید، بدانید که این آخر دنیا نیست.  هیچ کسی کامل نیست پس از شکست نترسید. اینکه در گذشته شکست خورده‌اید، دلیل نمی‌شود که در آینده موفق نشوید. ما به اشتباه و شکست نیاز داریم. آن ها ما را قوی‌تر و زیرک‌تر می‌سازند. هرچه شکست‌هایتان بیشتر باشد،‌ به هدفتان نزدیک‌‌تر می‌شوید. به گفتۀ هنری فورد ” شکست فقط فرصتی است برای شروع دوباره،‌ اما این بار هوشمندانه‌تر” اهمیتی ندارد که در گذشته چه کرده‌اید قطعاً امروز موفق هستید.

به خودتان ایمان داشته باشید

شاید این را بارها شنیده باشید، اما تکرار و یادآوری این سخن ضرر ندارد: “هرکسی که خود را باور ندارد، دیگران هم او را کسی حساب نمی‌کنند.” تمام افراد موفق و ثروتمند چه ویژگی مشترکی دارند؟ خود-باوری قوی. آن ها به خودشان اعتماد به نفس دارند و به دیگران اجازه نمی‌دهند تا در کارشان دخالت کنند. این بسیار مهم است که خودمان هدایتگر زندگی‌مان باشیم. وقتی دیگران به شما می‌گویند “شما نمی‌توانید” به خودتان بگویید ” من می‌توانم.” این را بگویید و دست به کار شوید.

ارزش‌هایتان را بشناسید

شناخت ارزش‌هایتان درکی از هدفتان را به شما می‌دهد. چه چیزی برای شما اهمیت دارد؟ شغل، عشق، خانواده یا اصلاح خود؟ دست کم ۵ ارزش اصلی خودتان را شناسایی کنید و آن ها را رها نکنید. وقتی هر روز اعمالتان را با ارزش هایتان تطبیق دهید، با شور و اشتیاق بیشتری رو به جلو حرکت می‌کنید. احساس کامیابی و موفقیت بیشتری می‌کنید. ارزش‌هایتان را به خودتان یادآوری کنید. این ارزش‌ها را در قالب یک پوستر جلوی چشم خود داشته باشید تا آن ها را در طول روز ببیند و نسبت به خودتان احساس ارزشمندی پیدا کنید.

how can we succeed?

بعضی وقت ها بگذارید کارها خودشان پیش رود

وقت‌هایی هست که تمام کاری که ما می‌توانیم انجام دهیم این است که اجازه دهیم که کارها خودش پیش رود و برای چیزی که فکر می‌کنیم باعث موفقیت ما می‌شود،‌ به مبارزه ادامه دهیم. شغل، مذهب، وضعیت مالی و رؤیاهایتان معرف شما نیستند. اینکه شما شغل رؤیایی خود را از دست داده‌اید یا رابطه‌تان با کسی که فکر می‌کردید، عاشق شماست به هم خورده است، بگذارید اینها پیش برود. شما هنوز موفق هستید. یاد بگیرید در هر موقعیتی دنبال جنبۀ مثبت باشید و خواهید دید که چقدر آسان خواهد بود که در اوقات سخت بدون اینکه ارزش خود را از دست بدهید، به زندگی ادامه دهید.

از مقایسه کردن دست بردارید

خب، شما جسیکا آلبا با درآمد 340 میلیون دلاری یا مارک زاکربرگ با درآمد خالص 54.5 میلیارد دلار نیستید. شما حتی جای رئیستان هم نیستید درحالی‌که او دور جهان را می‌گردد، شما در تلاش برای گذران امور فردای خود هستید. شما جای هیچ کسی نیستید. شما خودتان هستید و هیچ کسی در این جهان نیست که بتواند جای شما را بگیرد. افراد ثروتمند نسبت به آنچه که شما تصور می‌کنید، مشکلات بیشتری دارند و رئیستان نیز به احتمال قوی غرق در قسط و بدهی است. از عادت مقایسه کردن رها شوید و درنهایت شروع به پذیرش خود کنید.

 

برای ایده‌های تازه تلاش کنید

تنها این را تصور کنید که چگونه ایدۀ جدیدتان موفقیت را به زندگی‌تان وارد می‌سازد. برای اینکه ببینید ایده‌تان احمقانه یا عجیب و غریب است باید آن را امتحان کنید تا ببینید چه چیزی اتفاق میفتد. حتی اگر چیزی رخ نداد، بازهم آن را امتحان کنید. شاید به زمان نیاز باشد تا ایده‌تان پخته شود بنابراین باکی نداشته باشید و دست از تلاش نکشید. نه تنها شما موفق خواهید شد، یاد می‌گیرید که بدون اینکه اعتماد به نفس خود را از دست دهید، از عهدۀ ناکامی‌ها بربیایید.به یاد داشته باشید که شما قادر هستید تا موفق شوید. اگر شما فقط روی کاناپه دراز بکشید و به تماشای فیلم مشغول شوید، مطمئناً موفق نخواهید شد. چنین سبک زندگی حتی باعث می‌شود یک فرد میلیونری هم احساس بی‌ارزشی و پوچی داشته باشد.

7 ابزار طلایی برای موفقیت

استاد احمد محمدی

استاد احمد محمدی

سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار

 مفهوم موفقیت در دنیای امروز تنها رسیدن به ثروت مالی نیست بلکه داشتن روابط اجتماعی و خانوادگی موفق، اعتماد به نفس بالا، انعطاف پذیری در برابر مشکلات و … همگی از خصوصیات افراد موفق هستند. راه های بسیار زیادی برای رسیدن به موفقیت وجود دارند. شاید فکر کنید باید در اتاق خود نشسته و منتظر پیش آمد فرصت هایی برای رسیدن به اهداف و رویاهایتان باشید. اما واقعیت این است که چنین نیست. کریس گروسر کارآفرین موفق می گوید: “فرصت ها خود به خود به وجود نمی آیند، این شما هستید که باید آنها را خلق کنید” شما باید به این باور برسید که همه چیز به خود شما بستگی دارد. شما مسئول زندگی خود هستید. این را به خاطر داشته باشید که همگی ما تنها یک بار به دنیا می آییم و زندگی می کنیم، پس بهتراست زیبا و موفق زندگی کنیم. در آکادمی بازار به شما می گوییم که چگونه این کار را انجام دهید. برای گام اول می توانید در سمینار بزرگ موفقیت استاد احمد محمدی شرکت کرده و با فاکتور های لازم برای دستیابی به موفقیت آشنا شوید:

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *