مقالاتموفقیت / انگیزشی

سخنرانی جوآن رولینگ – برای تغییر دنیایمان به جادو  نیاز نداریم

جوآن رولینگ متولد سال 1965 در انگلستان است. او در دوران کودکی زندگی شادی داشت و از همان دوران به نام خانوادگی پاتر علاقه خاصی داشت. از همان کودکی دوست داشت نویسنده باشد و هرازگاهی هم می نوشت اما اوایل کمتر موفق می شد که نوشته ی خوبی ارائه دهد.

در سال 1990 اولین ایده ی هری پاتر به ذهن جوآن رولینگ رسید. بنا به گفته های خودش در یک سفر طولانی با قطار این ایده به ذهن او رسید و در همان جا شخصیت های داستان را ساخت. اولین چیزی که به ذهن جوآن رولینگ رسید، داستان یک پسربچه بود که خودش نمی دانست جادوگر است.

سخنرانی جوآن رولینگ - برای تغییر دنیایمان به جادو  نیاز نداریم

قسمتی از سخنرانی جوآن رولینگ :

فکر میکنم منصفانه باشد که بگویم با هر سنجش درستی فقط هفت سال بعد از روز فارغ التحصیلی ام  زندگی ام روی کفه ی شکست ترازو قرار داشت . یک ازدواج کوتاه مدت نامناسب همه چیز را بر هم زد ، شغلی نداشتم یک مادر تنها بودم و ممکن بود تا اندازه ای فقیر شوم که در بریتانیا ی مدرن امروزی بدون سرپناه بمانم .

پس چرا من اکنون در مورد مزیت های شکست صحبت میکنم ؟

زیرا شکست باریکه راهی است که رد شدن از آن ذاتا غیر ضروری می باشد . جلوی خودم را گرفتم تا به چیزی غیر از اینی که هستم وانمود نکنم و تمام انرژی خودم را گذاشتم تا کاری که برایم اهمیت دارد را به اتمام برسانم تا کنون در هیچ چیز دیگری تا این حد موفق نشده بودم . تا پیش از این در هیچ عرصه ای که باور می کردم به آن تعلق دارم نتوانستم عزم خود را برای موفق شدن در آن جزم کنم آزاد شده بودم زیرا بزرگترین ترس زندگیم به واقعیت تبدیل شده بود و هنوز زنده مانده بودم . و هنوز دختری داشتم که به آن عشق بورزم . یک ماشین تایپ قدیمی داشتم و یک ایده بزرگ و آن نخ نازک تبدیل به زنجیری محکم شد با آن توانستم زندگی ام را از نو بسازم . شکست به من امنیتی درونی داد که هیچ وقت با درس خواندن و امتحان دادن نتوانستم به آن برسم .

سخنرانی جوآن رولینگ - برای تغییر دنیایمان به جادو  نیاز نداریم

شکست درس های زیادی در مورد خودم به من آموخت که از هیچ راه دیگری نمی توانستم به آنها برسم  . پی بردم که اراده ای قوی و بیشتر از آنچه انتظارش را داشتم نظم و انضباط دارم .  و همچنین پی بردم دوستانی دارم که ارزششان از جواهرات هم بسیار بالا تر است . برای تغییر دنیایمان به جادو  نیاز نداریم . تمام نیرویی را که لازم داریم از قبل در درون خودمان داریم ما این قدرت را داریم که بهتر تخیل کنیم .

مطالب مرتبط

با عادت‌ به تعویق انداختن کارها برای همیشه خداحافظی کنید
تفکرات و باورهای محدودکننده ، مانع اصلی موفقیت
یک ثروتمند خودساخته شوید
با عادت‌ های خوب افراد موفق آشنا شویم
چگونه از زمان حال لذت ببریم؟
خلاصه کتاب قدرت لحظات نوشته چیپ هیث و دن هیث
خلاصه کتاب « قدرت اعتماد به نفس » نوشته برایان تریسی
چگونه خواسته خود را خلق کنید
همیشه تشنه موفقیت و پیشرفت باش
خودتان را آماده کنید
معرفی کتاب ” شعار برند، شیپور جنگ ” نوشته لورا ریس
خلاصه کتاب” چگونه در فروشندگی از شکست به موفقیت رسیدم” نوشته فرانک بتگر
بازدهی خود را افزایش دهید
کتاب ” رشد فروش ماورایی ” نوشته جک دیلی

شقایق معین نژاد

به زندگینامه افراد موفق در سرتاسر دنیا و رازهای رسیدن آن ها به هدفشان علاقه مندم و مایلم نگرش ها و استراتژیهای مهم موفقیتی اونها رو با بقیه به اشتراک بذارم .

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + پانزده =

دکمه بازگشت به بالا
Open

دوره آموزشی معجزه ذهن قدرتمند

Close
بستن