مقالاتموفقیت / انگیزشی

تا چه اندازه از قدرت درونی خود آگاه هستید و خود را باور دارید؟

” شما اگر خود را باور کنید و آرام و باثبات باشید، می‌توانید به هرآنچه که دلتان می‌خواهد برسید. “

  « ای.جِی. مکلین»

آیا می‌دانید که با باورداشتن خود، می‌توانید به هرچه که می‌خواهید برسید؟ آیا تاکنون به این فکر کردید که چقدر با توسعه و حفظ چارچوب ذهنی می‌توانید به آن دست یابید؟ فقط با باور کردن و حفظ تمرکز است که شما به تمام رؤیاهایتان می‌رسید. آیا واقعاً به این درک رسیده‌اید که چقدر شما قدرتمند هستید؟ من واقعاً این را درک نکرده بودم تا اینکه در بدترین شرایط قرار گرفتم. پس از سه سال خود سرزنشی افراطی و طعنه شنیدن از سوی دیگران، یک روز صبح که از خواب بیدار شدم تصمیم گرفتم که به قدر کافی قوی باشم. تصمیم گرفتم که دیگر به کسی یا چیزی اجازه ندهم که در کارم دخالت کند.

استاد احمد محمدی

در چند سال اخیر اتفاقات مختلفی برای من رخ داد. در کار بیزنسم ورشکست شدم. سپس بعد از مدتی علت آن را متوجه شدم و آن این بود که من خود را باور نداشتم. من تلاش بسیاری می‌کردم اما به خاطر فقدان این باور همه چیز به هم می‌خورد. به خودم شک کردم و از کار دست کشیدم و تسلیم شدم. من بدترین دشمن خودم بودم. من برنامه‌ای بلندمدت و کوتاه مدت تنظیم کردم و شروع به کار کردم. از وقتی که ذهنیتم را تغییر دادم، تلاش می‌کنم و در کارم پیشرفت داشته‌ام. راز و رمز دستیابی به رؤیاهایم را پیدا کردم؛ در هر شرایطی باید سخت کوشی و مثبت‌اندیشی را رها نکرد. باید ذهنیت خود را تغییر داد.

قدرت درونی خود را باور کنید

راجع به زندگی و بدبختی‌هایی که تاکنون داشته‌اید، فکر کنید. آیا تا به حال فکر کرده‌اید که چرا این اتفاقات افتاده‌اند. یا اینکه تنها به عنوان نحوۀ جریان زندگی آن را پذیرفته‌اید؟ به یاد بیاورید که وقتی تلاش می‌کردید تا به شغل جدیدی برسید،‌ چه حالت ذهنی داشتید. آن شغلی بود که زندگی‌ و وضعیت اعضای خانواده‌تان را عوض می‌کرد. آیا فکر می‌کنید که بله من شغلی را انتخاب می‌کنم که مرتبط با تحصیلاتم باشد، هوش و ذکاوت کافی و تجربۀ لازم را دربارۀ آن داشته باشم و از همه مهم‌تر مردم را هم دوست داشته باشم؟ شاید تا قبل از اینکه به مصاحبه بروید به همۀ این چیزها فکر کنید. آیا شده که شک کنید؟ شاید بله و شاید هم نه!

پس از مصاحبه چطور؟ آیا هنوز به خود مطمئن بودید یا شروع کردید سئوالاتی درمورد خود و تمام چیزهای فوق‌العاده‌ای که راجع به خود می‌دانید، بپرسید. پس از چند روز انتظار و نشنیدن چیزی از کسی چطور؟ آن وقت هنوز به خودتان مطمئن هستید؟ طرز فکرتان چطور است؟ ذات بشر اینگونه است وقتی‌که چیزی مطابق با میلش پیش نمی‌رود، شروع به شک و تردید می‌کند. تمام تجارب و صلاحیت‌هایش دیگر برایش اهمیتی ندارد. منفی‌ اندیشیدن شروع می‌شود، آکنده از ترس و شک و تردید می‌شود، اعتماد به نفسش بسیار کاهش می‌یابد و احساس بسیار ناخوشایندی پیدا می‌کند.

شما باید آنقدر با اعتماد به نفس باشید که حتی اگر به شما گفته شود که شما مناسب این شغل نیستید، درمورد خود احساس خوبی داشته باشید و اینگونه وانمود کنید که هیچ اتفاقی رخ نداده است. به جنبۀ مثبت قضیه نگاه کنید و اینگونه فکر کنید که این شغل به درد شما نمی‌خورده است و به زودی شغلی که مناسب شماست پیدا خواهد شد.

شما برای رسیدن به اهدافتان  و دستیابی به موفقیت بیشتر از آن که به یک تیم خوب یا بودجه کافی برای انجام کار یا یک دفتر خوب احتیاج داشته باشید به خود باوری و اعتماد به نفس احتیاج دارید. فردی که به خود مطمئن نیست و هر قدم خود را با شک و تردید برمی دارد، آنقدر که باید به خود اطمینان ندارد پس چطور می تواند به دیگران برای انجام کارها اعتماد کند؟ وقتی شما با شک کار هایتان را انجام میدهید مانند راننده ای خواهید بود که در یک جاده لغزنده و یخ زده در حال حرکت است. در این موقع شما هیچ اطمینانی نسبت به آینده خود ندارید و نمی دانید که آیا این کاری که انجام داده اید به نفع شما بوده یا به ضررتان. اما در عوض اگر به خود اطمینان داشته باشید می دانید که همه تلاشتان در راستای رسیدن به اهدافتان بوده با این که به طور قطع نمی توان گفت اما شما ایمان دارید که به چیزی که می خواهید می رسید. در واقع تنها چیزی که سر راه شما و اهدافتان قرار دارد خودتان هستید. باید خودتان را با خودتان همراه کنید! باید به خودتان باور داشته باشید و شک و تردید را از خود دور کنید. آکادمی بازار سمیناری به نام سمینار موفقیت برگزار می کند که در آن استاد احمد محمدی در مورد موفقیت و نحوه دستیابی به آن تعیین اهداف و  هدفمند کردن امور و چگونگی خروج از منطقه امن و… سخن رانی می کند اگر تمایل دارید که در این سمینار شرکت کنید می توانید با یک بر لینک زیر از سرفصل های آن مطلع شده و فراد ثبت نام را انجام دهید:

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

مطالب مرتبط

کتاب‌ صوتی آکادمی بازار و ارائه محصولاتی متنوع و کاربردی
معرفی فیلم آموزشی «تاثیرات ساعت بدن در زندگی»
مشاوره توسعه فردی گامی برای تجلی شخصیت
تأثیرگذاری اولیه (سخنرانی آسانسوری) دکتر تاد دووت را از دست ندهید
با دوره آموزشی غیرحضوری «معجزه ذهن قدرتمند» تغییرات اساسی ایجاد کنید
فیلم آموزشی «خلق زندگی شگفت انگیز» را از دست ندهید
«ساختن اعتماد به نفس» اثری عالی از محصولات انگیزشی آکادمی بازار
دوره آموزشی غیر حضوری آکادمی بازار با عنوان «تعادل بین کار و زندگی»
چطور در یک روز کار بیشتری انجام دهید از نگاه زیگ زیگلار
در این سمینار می‌آموزید چطور به موفقیت برسید
برنامه‌ریزی شغلی و زندگی از شما فرد دیگری می‌سازد
هفت گام موثر برای برنامه‌ریزی شغلی و زندگی به‌صورت موثر و کاربردی
دوره «برنامه‌ریزی شغلی و زندگی» یا «Life Planning» با حضور دکتر احمد محمدی برگزار شد
هفت تکنیک‌ ساده برای افزایش اعتماد به نفس را بیاموزید

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 8 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن