اراده – برگزیده ای از فیلم فارست گامپ (Forrest Gump – 1994)

اختیار
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

اراده – برگزیده ای از فیلم فارست گامپ (Forrest Gump – 1994) مشاهده کنید.

اراده به چه معناست؟ اراده چیزی نیست که با خواندن در کتاب به دست بیاید، اراده یک تصمیم می باشد، یک نیروی فوق العاده که فقط هنگامی به دست می آید که انسان به پیشرفت و آینده خود و اتفاقی که در آینده قرار است با صبر و تلاش برای او بیفتد و هنوز نیفتاده است (برای مثال قبولی در دانشگاه)  فکر نموده و در حال حاضر به آن اهمیت بدهد، غیر از این باشد اراده ای در کار نمی باشد.

وقتی انسان به آن اتفاق و موفقیت بیشتر از مسائلی که در حال حاضر پیش روی او می باشد، اهمیت دهد (مانند وقتی که اطراف ما پر از جذابیت و تفریحات مورد علاقه ما می باشد) و البته برای به دست آوردن آن تلاش نموده و سختی ها و رنج هایی که ممکن است به وجود آید را تحمل نماید، یعنی شخص با اراده ای می باشد.

مطالعه بیشتر: دوره ( فیلم ) آموزشی «ارتباط بین فرهنگی» هنجاری جدید و چالش برانگیز

مطالعه بیشتر: بازاریابی و فروش در عصر نوین با کتاب‌ صوتی «پرش از دره» آکادمی بازار

آکادمی بازار مرجع موفقیت ایران، مجموعه‌ای غنی از مقاله‌های مختلف در زمینه‌های بازاریابی و فروش، موفقیت، ذهن قدرتمند و … ارائه می‌دهد. به‌علاوه کاربران می‌توانند از دوره‌های آموزشی این مرکز همچون پکیج آموزشی غیرحضوری ذهن قدرتمند بهره برده و آن را ازطریق فروشگاه آکادمی‌ بازار تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهند.

مراحل تقویت اراده

با دانستن معنای اراده و خصوصیات فرد با اراده، لازم است با پیمودن مراحل ذیل جهت تقویت اراده خود اقدام نمایید.

مرحله اول) باید کارهای خود را به دقت ارزیابی نمایید:

در این مرحله، باید به مدت چهار روز و هر روز پنج دقیقه، اعمال و رفتار خود را ارزیابی و بررسی نمایید، که اعمال شما چقدر با اراده است. آیا پس از اراده، پی‏گیری و ثبات دارید یا احساسات و محرک‏های بیرونی شما را متوقف می‏کند؟ در ضمن، مشخص نمایید که چند درصد از اعمال شما، از روی عادت و فاقد اراده است. در این مرحله، پی خواهید برد که اراده شما، دست‏کم در بعضی موارد، نارسا است و ملاحظه خواهید کرد که اگر بعضی از اعمال شما با اراده قوی انجام گردد. بازده بیشتری خواهید داشت و لذا به اهمیت تقویت اراده پی خواهید برد.

مرحله دوم) باید از تلقین استفاده نمایید:

تلقین ‏های منفی را به تدریج از خود دور نمایید و برای مثال جمله «من همیشه کارهای خود را ناتمام رها می‏ کنم» یا «هر چیز کوچکی اراده مرا متزلزل می ‏کند» را از خاطر خود بزدایید. در عوض، به خود تلقین نمایید که: «کسب اراده قوی برای من آسان است و من برای به دست آوردن آن خواهم کوشید».

استاد احمد محمدی

مرحله سوم) هر روز چند کار ارادی برای خود ترتیب دهید:

این کارها باید مستلزم جد و جهد واقعی باشد. همچنین این کارها نباید خارج از توانایی فعلی شما باشد؛ برای مثال هر روز صبح برنامه ه‏ای را برای تمام روز تنظیم نمایید. این برنامه باید بدون افراط و زیاده ‏روی باشد. سپس به هر قیمتی آن را پیگیری نمایید. هیچ چیز نباید مانع کار شما گردد.

مرحله چهارم) افزایش کارهای ارادی:

تعداد کارهای ارادی و میزان مشکل بودن آن ها را به مرور افزایش دهید.

مرحله پنجم) محاسبه اعمال:

هر شب، اعمال خود را محاسبه نمایید. رفتار‏های ارادی موفق و موارد ضعف را یادداشت نمایید. در موفقیت‏ها شکر‏گزار باشید و در صورت ضعف، در صدد رفع آن‏ برآیید.

مرحله ششم) همه نیروهای ما از خدا است، پس باید در برابر موانع، از خداوند کمک جوییم:

اراده ما نیز باید در جهت اراده خداوند باشد؛ یعنی، چیزی را اراده کنیم که مورد رضایت و اراده حق تعالی است. افرادی که اراده آن ها در جهت معصیت می باشد، ثبات قدم ندارند و زود در برابر مشکلات در می ‏مانند، ولی اگر انسان به دنبال رضای خداوند در جهت انجام وظیفه باشد، به طور مسلم اراده او آهنین و خلل‏ ناپذیر خواهد گشت.

کافی است اراده داشته باشید تا بتوانید بر هم مشکل یا مانعی غلبه نمایید! این حقیقتی است که به تجربه، به همگان ثابت شده است. هر چقدر  هم که هدف های خوبی برای خود مشخص کرده باشید، هر چقدر که امکانات زیادی برای دستیابی به اهداف خود در اختیار داشته باشید، هیچ کدام به اندازه اراده مهم نیست. بدون اراده در واقع هدفی هم وجود نخواهد داشت! اگر می خواهید با نکات و روش های بیشتری در خصوص تقویت اراده آشنا گردید و بدانید چگونه بر موانع و مشکلات غلبه نمایید.

 پیشنهاد می کنم در سمینار موفقیت که در آن استاد احمد محمدی به تدریس این مطالب کاربردی می پردازند، شرکت نمایید تا شما هم از مزایای آن بهره بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس ذیل مراجعه نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *