کارآفرینی / کسب و کارمقالات

ابتکار شرکت آلبرت سانز برای بهبود عملکرد کارکنان

شرکت آلبرت سانز (انگلیسی: Albertsons) شرکت خرده‌ فروشی آمریکایی است، که در زمینه مدیریت بر فروشگاه‌ های زنجیره‌ای و سوپرمارکت‌ ها، فعالیت می‌ نماید.

شرکت آلبرت سانز در سال ۱۹۳۹ توسط جو آلبرت سانز تأسیس شد و هم‌اکنون مالک شبکه‌ای از ۲۳۲۸ شعبه فروشگاه زنجیره‌ای در سراسر ایالات متحده می‌ باشد.

دفتر مرکزی این شرکت در شهر بویسی، آیداهو، ایالات متحده آمریکا قرار دارد و کلیه سهام آن متعلق به شرکت مدیریت سرمایه سربروس می‌ باشد.

این شرکت، شرکت فروشگاه های زنجیره ای است که در آمریکا 2400 سوپر مارکت را اداره می کند و پنجمین شرکت بزرگ در این گروه (گروه فروشگاه های زنجیره ای) به حساب می آید .

در طول سال معمولا” 4/1 میلیارد مراجعه به فروشگاه هایش انجام می شود .

رقبای شرکت آلبرت سانز

شرکت آلبرت سانز با شرکت های قدرتمندی مانند “وال مارت” رقابت دارد و چون اخیرا سهم خودش در بازار آمریکا را با تهدید رقبا مواجه دید، از یکی از مدیران قبلی شرکت جنرال الکتریک دعوت کرد تا به کمک یک برنامه ی آموزشی و پرورشی نگاه کارکنانش به پیرامون را تغییر دهد و در آنان انگیزه های بیشتری برای ایجاد ارتباط با مشتریان فراهم آورد. این برنامه پرورشی برای 10000 نفر از مدیران شرکت پیاده شد.

از 6 صبح شامل برنامه یوگا و انجام تمرینات بهبود ذهنی، بهبود جسمی، ریلکسیشن (relaxation) و سپس صرف صبحانه گروهی و اینکه به صورت دسته جمعی فریاد بزنند: “من می دانم که می توانم” (I know I can).

 تا پایان سال 2004 این گروه از مدیران در دوره های پرورش ذهن و جسم شرکت کردند و قرار شد که برای 190000 نفر از سایر کارکنان با نوار و کتاب ، همین دوره پیاده شود.

Albertsons
شرکت آلبرت سانز

پرسش ها

1. با کدام منطق می توان توضیح داد که اجرای این برنامه آموزش و پرورش 3 روزه ، سود آوری شرکت تحت تاثیر مثبت قرار گیرد؟

2. آقای جانسون (که از جنرال الکتریک به شرکت آلبرت سانز آمد) معتقد است مثبت اندیشی بزرگ ترین شیوه منحصر به فرد برای تغییرات مثبت کسب و کار است . این ادعا چقدر معتبر است و می توان آن را تعمیم داد (یعنی در سایر فعالیت ها و گروه های کاری هم از آن بهره گرفت)؟

سندروم موفقیت بهترین کارمندان شما را فراری می دهد
بخوانید

3. اگر شما جای آقای جانسون باشید، میزان اثر بخشی این سرمایه گذاری 10 میلیون دلاری در اجرای برنامه آموزشی و پرورشی را چگونه ارزیابی می کردید .

پاسخ به 3 پرسش

زمانی که کارکنان یک سازمان به هدف های سازمان باور داشته باشند و در تحقق آن هدف ها مشارکت داوطلبانه به خرج دهند، منافع سازمان به خوبی تامین خواهد شد.

در نتیجه کلاس های یوگا و اجرای برنامه های تمرکز و بهبود جسم و جان، روحیات مثبتی در کارکنان ایجاد می شود ، ظرفیت آنان برای مدیریت بحران ها بالا می رود و در نهایت سود بیشتری عاید شرکت یا سازمان می شود .

شرکت آلبرت سانز در برنامه های دسته جمعی ، همدلی بیشتری بین کارکنان ایجاد می کند و بدیهی است که این برنامه پرورشی را با برخی تغییرات به تناسب هدف ها و ویژگی های هر سازمان می توان اجرا کرد.

با افزایش سهم شرکت از بازار موجود و بالا رفتن سود و مقایسه آن با هزینه ی اجرای دوره می توان اثربخشی آن برنامه را ارزیابی کرد .

ترفند های فروش

کارت وفاداری

کارت های وفاداری (لویی کارت) رایج ترین شکل استفاده از برنامه های وفاداری در سرتاسر دنیا را در بر می گیرند.

در ایالات متحده ، تقریبا ۷۵ درصد از مصرف کنندگان حداقل یک کارت وفاداری دارند ، و بیش از یک سوم مصرف کنندگان بیش از دو کارت در اختیار دارند.

مارکت های زنحیره ای مانند Safeway و Albertsons همگی دارای کارت وفاداری هستند که به عنوان کارت جایزه یا کارت بهره مندی از سود شناخته شده اند.

کتاب " دستیابی به بالاترین سطح عملکرد" نوشته برندن برچارد
بخوانید

برنامه های وفاداری این مارکت ها اغلب شامل ارائه تخفیف برای محصولات خاص،که در داخل فروشگاه ها مشخص گردیده اند، برای دارندگان کارت می باشد.

در ازای این تخفیف ها مشتریان اجازه دسترسی گروه بندی شده به عادات خرید های خود را به فروشگاه می دهند تا از این طریق صاحبان فروشگاه بتوانند در زمینه تامین نیاز های مشتریان و ارائه تخفیفات و نیز آماده سازی بسته های ویژه مورد نیاز هر مشتری بهتر عمل کنند.

منوی جستجو در گوشی همراه

وب سایت گوشی همراه فروشگاه زنجیره ای ALBERTSON یک مثال ایده آلی می باشد که این گزینه را در منو همبرگری خود به کار برده است.

حتی اپلیکیشن های گوشی همراه مانند تویتر از این آیکون سمبلیک HOME در منو جستجویابی خود در قسمت فوتر استفاده می نمایند.

 شرکت آلبرت سانز یکی از شرکت های بزرگ و موفق دنیا می باشد، که در مقاله فوق راهکار مدیر جدید آن آقای جانسون جهت بهبود عملکرد کارکنان و ایجاد همبستگی بین آنان و در نهایت تأثیر آن بر روی میزان فروش و سود این شرکت مورد بررسی قرار گرفته است.

آکادمی بازار با هدف ترویج روش های نوین فروش و بازاریابی، علاوه بر انتشار محتوا و مقالاتی همچون مقاله فوق در خصوص اداره موفق یک کسب و کار به شیوه های امروزی مقالات کارآفرینی و کسب و کار را به شما معرفی می کند.

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

اهمیت استارتاپ چیست؟ ۱۱ قدم تا راه اندازی یک استارتاپ
تعریف تجارت آنلاین و روش راه اندازی آن
بازاریابی چریکی یا بازاریابی پارتیزانی یا گوریلا مارکتینگ
رمز موفقیت در کسب و کار : فقط کار کنید
تاکتیک کسب و کار موفق: وقت طلاست
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + ده =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن