مقالاتموفقیت / انگیزشی

آشنایی با 10 اصلی که شما را به موفقیت می رساند

آلبرت انیشتین (Albert Einstein) می گوید: همه نابغه‌اند، اگر وقتی ماهی را برای ناتوانی‌اش در بالا رفتن از درخت تحقیر کنید، تمام عمرش تصور می کند که یک احمق است.

بسیاری از افراد فکر می کنند که تنها عده معدودی از انسان ها می توانند به موفقیت برسند و سرنوشت و بزرگی آنها از همان ابتدا رقم خورده است. اما این مساله به هیچ عنوان صحت ندارد. با رعایت و اعمال این ده اصل، همه انسان ها می توانند موفق شوند.


موفقیت، هیچ ربطی به سرنوشت یا تقدیر ندارد؛ ضمن اینکه اتفاقی و تصادفی هم نیست. شما باید در مسیر رسیدن به آن تلاش کنید و آن را به زندگی تان وارد کنید. خیلی نادر است که موفقیت در جستجوی شما باشد و به دنبال شما بگردد؛ کما اینکه در اغلب موارد، این شما هستید که باید به دنبال آن بروید و آن را از آن خود سازید. حال در این جا، قصد دارم تا 10 اصل موفقیت را به شما معرفی کنم:

1. استمرار به خرج دهید

اگر به انسان های موفق بنگرید، یک ویژگی مشترک در میان همه آنها خواهید یافت. همه آنها، عادات، اصول و قواعدی را برای خود تعریف کرده اند و آنها را به صورت مداوم و مستمر در زندگی و حرفه شان پیاده کرده اند تا نتیجه مطلوب را حاصل کرده اند.

2. برای خودتان رویایی در سر داشته باشید

داشتن رویا و چشم اندازی از آینده مطلوبتان و دقیقا دانستن اینکه از زندگی تان چه می خواهید،‌ از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر در این باره هنوز مطمئن نیستید و به جواب واحدی نرسیده اید، یا تصویری که در ذهنتان می آید، واضح و روشن نیست، باید هرچه سریع تر تکلیف خودتان را روشن کنید؛ بدون داشتن چشم اندازی روشن، نمی توانید به جایی برسید.

3. یک برنامه منظم آماده کنید

اینکه بدانید چه می خواهید، تنها یک بخش از راه است؛ شما باید بدانید که چطور می خواهید به آن دست پیدا کنید. اندیشه ها و تفکراتتان را سامان بخشید و یک استراتژی برای خودتان تعریف کنید.

راز موفقیت در عدم تمرکز بر لحظات و جلوگیری از حفظ اتفاقات گذشته
بخوانید

4. به خودتان ایمان داشته باشید

اگر به خودتان در رسیدن به هدف، اعتقاد و باور نداشته باشید، هیچ گاه نمی توانید چنین اعتمادی را در دیگران ایجاد کنید و آنها را نسبت به توانمندی خودتان متقاعد سازید. هیچ گاه به خودتان تردید نکنید. مدام به خودتان یادآوری کنید که شما موفق خواهید شد.

5. مسئولیت پذیر باشید

مسئولیت اقدامات و تصمیماتتان را درقبال آینده و زندگی تان بر عهده بگیرید.

The Only 10 Success Principles You’ll Ever Need

6. در لحظه حال زندگی کنید

مهم نیست که چند مرتبه شکست بخورید؛ از جایتان بلند شوید و دوباره شروع کنید. اجازه ندهید که شکست هایتان، مسیر زندگی تان را تعیین کنند. به آنها همچون مانعی کوچک در مسیر موفقیتتان نگاه کنید و دست از تلاش و استقامت نکشید. استمرار و استقامت شما را به سر منزل مقصود خواهند رساند.

7. اهداف هوشمند انتخاب کنید

برای این که اهدافتان، هوشمند باشند، باید ۵ ویژگی دقیق بودن، قابل اندازه گیری بودن، قابل دسترسی بودن، واقعی بودن، و زمان بندی شده  را داشته باشند. تمامی این صفات هدفی را می سازند که ارزش سختی و تلاش و زمان شما را خواهد داشت.

8. هیچ گاه دست از یادگیری نکشید

هیچ گاه دست از یادگیری بر ندارید. یادگیری و آموزش یعنی رشد. وقتی که یادگیری را متوقف می کنید، در واقع، رشد و پیشرفتتان را متوقف کرده اید. اگر دیگر رشد نکنید، خواهید مرد. و همان طور که می دانید،‌ مردگان، هیچ وقت موفق نخواهند شد.

9. از درخواست کمک از دیگران نترسید

درخواست کمک، راهنمایی و مشورت از دیگران نباید موجب خجالت و شرم شما گردد. اتفاقا، آن چه که تاسف بار و شرم آور است، این است که شما صرفا به دلیل غرور بی جا و عدم در خواست کمک، آن هم در شرایطی که بدان نیاز دارید، راه موفقیت خودتان را سد کنید.

چرا به افزایش درآمد نمی رسیم؟
بخوانید

10. باری از دوش افراد اطرافتان بردارید

یادتان باشد تا زمانی که هیچ ارزش افزوده ای برای افراد دور و برتان نداشته باشید، به معنای واقعی کلمه به موفقیت نرسیده اید. ببینید که چه کاری، هر چند کوچک، می توانید انجام دهید تا کیفیت زندگی اطرافیانتان را بهبود بخشید.

به انتهای 10 اصل محبوب من رسیدید. همه این اصول شما را به سمت خواست قلبی و رویاهایتان هدایت خواهد کرد. از همین امروز به خودتان قول دهید که به تدریج، و البته به صورت مستمر، آنها را وارد زندگی تان کنید تا شاهد نتایج فوق العاده شان باشید.

تمام افراد موفقی که به اهداف و رویاهای خود رسیده اند، دارای یک سری خصوصیات مشترک و منحصر به فرد بوده اند؛ که همه آن خصوصیات یادگرفتنی می باشند. استاد احمد محمدی در «سمینار موفقیت»، تمام ابزارهای مورد نیاز موفقیت و همچنین ویژگی های مشترک و خاص افراد موفق را به شما تدریس خواهند نمود؛ که با دانستن آن ویژگی ها و مهارت ها و تلاش و تمرین مداوم آن ها به طور قطع به موفقیت و اهداف خود دست خواهید یافت. 

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

من می توانم – قسمت دوم
به متوسط بودن آلرژی ندارید؟!
۷ روش برای خلق زندگی رویایی
5 عامل بازدارنده از ثروتمند شدن – قسمت دوم
تمرینات قانون جذب و نحوه انجام دادن آنها (2)
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 17 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن