7 حقیقتی که باید را در مورد خودتان بدانید

حقیقت
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

برگرفته از کتاب “قورباغه را ببوس!”

برایان تریسی (Brian Tracy )، رئیس و مدیر عامل شرکت بین‌المللی برایان تریسی (Brian Tracy International) است. کریستینا تریسی استین، نویسنده‌ی همکار کتاب “قورباغه را ببوس: 12 راه عالی برای تبدیل نکات منفی به مثبت در زندگی و کار شما ” (Kiss That Frog: 12 Great Ways to Turn Negatives into Positives in Your Life and Work)، روانپزشک خصوصی است. برای اطلاعات بیشتر می توانید به www.briantracy.com مراجعه کنید.

وضعیت طبیعی یک انسان، این‌طور است که پرنشاط و پر از حس زندگی و هیجان باشد؛ هر روز که از خواب برمی‌خیزد، از شروع یک روز جدید خوشحال و هیجان‌زده باشد؛ حس فوق‌العاده‌ای درمورد خودش و روابطش با اطرافیان داشته باشد؛ از کارش لذت ببرد، و از اینکه در چیزی سهم دارد و نقش خودش را در زندگی ایفا می‌کند، احساس رضایت داشته باشد. هدف اصلی شما در زندگی، پیش از هر چیزی باید این باشد که زندگی‌تان را طوری نظم بدهید و برنامه ریزی کنید که بیشتر اوقات به چنین احساساتی دست بیابید. به عنوان یک فرد هدفمند و بالغ، باید هر روز کارهایی انجام بدهید که شما را در مسیر احقاق اهداف و شکوفا شدن استعدادها و توانایی‌هایتان در تمام زمینه ها هدایت کند. اگر ناراحت و یا ناراضی هستید، شاید مشکلی در افکار و احساساتتان وجود دارد و باید تصحیح شود.

نقطه‌ی شروع، شناختن، آشکار شدن و درک قابلیت‌ها و توانایی‌های شماست، که در پی آن به این باور برسید که واقعا فرد ارزشمندی هستید. ابراهام لینکلن می‌گوید: “بیشتر مردم به اندازه‌ای خوشحالند که ذهنشان خوشحال است.” مهم نیست که الان کجا هستید، یا در گذشته چه کارهایی انجام داده‌اید یا انجام نداده‌اید. مهم این است که بتوانید با گذشته ی خود کنار بیایید. سمینار موفقیت فرصتی مناسب برای یادگیری چگونگی کنار آمدن با گذشته ی تلخ خود!

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

1. شما فردی خوب، شگفت انگیز، و ارزشمند هستید

هیچکس بهتر یا با استعدادتر از شما نیست، چون توانایی‌هایتان خاص خودتان است. فقط زمانی که به توانایی‌ها و ارزش‌های خود شک می‌کنید، شروع به زیر سوال بردن خود می‌کنید. توانایی پذیرش اینکه شما آدم خوبی هستید، در سطح رضایت شما از خودتان نهفته است.

2. شما از جهات بسیار، شخص مهمی هستید

در وهله‌ی اول، شما برای خودتان مهم هستید. دنیای شخصی هر فرد، حول محور او می‌چرخد و خود آن شخص به تمام چیزهایی که می‌بیند و می‌شنود رنگ و معنا می‌بخشد؛ و هیچ چیز در آن دنیا موجودیت و معنا ندارد، مگر اینکه خود شخص، تعریفی از آن ارائه دهد.

شما همچنین برای والدینتان مهم هستید، تولد شما لحظه‌ی خاصی در زندگی آنها بوده و تمام مراحل رشد و پیشرفت‌تان، برای آنها مهم و پرمعنی و عزیز است.  شما برای خانواده‌تان مهم هستید؛ برای همسر، فرزندان، و باقی افراد حلقه‌ی اجتماعی‌تان اهمیت دارید و هر آنچه می‌گویید یا انجام می‌دهید، تاثیراتی بر زندگی آنها دارد. شما در محل کارتان، و برای کارمندان، مشتریان، و صنف کاری اهمیت دارید و کارهایی که انجام می‌دهید یا انجام داده‌اید یا در آنها شکست خورده اید،‌ اثراتی در زندگی دیگران برجای گذاشته است.

Seven Truths About You By Brian Tracy 222.

هر مقدار اهمیتی که خود شما برای خودتان قائل باشید، کیفیت زندگی‌تان را تعیین می‌کند. افراد شاد و موفق، در درون خود احساس مهم بودن و ارزشمندی می‌کنند، و از آنجایی که اقدامات و تفکراتشان بر مبنای آن شکل می‌گیرد، این حس درونی واقعا برای آنها به حقیقت می‌پیوندد. افراد ناراحت و همیشه خشمگین، احساس عدم اهمیت و کم ارزشی می‌کنند، و مدام فکر می‌کنند که به اندازه ی کافی خوب نیستند و نتیجه این است که آنها با خشونت بر همه چیز می تازند و همه چیز در دنیا را به سختی مورد انتقاد قرار می‌دهند، و رفتارهایی را پیش می‌گیرند که موجب آزار و آسیب به خودشان و دیگران می‌شوند. آنها نمی‌توانند متوجه ارزش درونی والای خود باشند.

3. شما توانایی‌های نامحدودی دارید، و می‌توانید هر طور که می‌خواهید دنیایتان را بسازید

شما حتی اگر هزارسال هم زندگی کنید، نخواهید توانست که از تمام قابلیت‌ها و استعدادهایتان استفاده کنید. هرچه تا الان به دست آورده‌اید، تنها بخش بسیار کوچکی از چیزهایی است که بر شما ممکن است، و هرچقدر بیشتر از قابلیت‌ها و استعدادهای خود استفاده کنید و آنها را پرورش بدهید، در آینده بیشتر می‌توانید آنها را بشناسید و ارتقا بدهید و در مسیر رسیدن به هدف خود، از آنها بهره ببرید.

باورهای شما، لایتناهی ترین دارایی و توانایی شما هستند که با تکیه بر آن، می‌توانید به همه چیز دست بیابید.

 

4. شما هر لحظه جهان خود را با طرز فکر و عمق عقاید تان، شکل می‌دهید

باورهای شما در واقع، واقعیت‌های زندگی‌تان را می‌سازند و هر اعتقادی که در مورد خودتان آموخته اید، از زمان نوزادی آغاز شده است. بخش شگفت‌انگیز قضیه این است که بیشتر اعتقادات و تردیدهای منفی یا محدودکنندهای که جلودار شادی و موفقیت هستند، بر اساس آن حقایق و واقعیات نیستند. هنگامی که شما شروع به بررسی چیزهایی که عقایدتان را محدود کرده‌اند می‌کنید، و این باور را برای خود ایجاد می‌کنید که واقعا یک شخصیت عالی دارید، زندگی خود به خود شروع به تغییر می‌کند.

5. شما مختارید که همیشه محتوای افکار و جهت زندگی خود را انتخاب کنید

یکی از چیزهایی که شما روی آن کنترل کامل و جامع دارید، زندگی درونی و تفکرتان است. شما می‌توانید تصمیم بگیرید که شاد و غنی زندگی کنید، و افکار بلندپردازانه که به اقدامات و نتایج مثبت منجر می‌شوند را پی بگیرید، یا می‌توانید بدون هیچ تلاشی، مغلوب افکار منفی و محدود کننده که مانع پیشرفت شما هستند شوید. ذهن شما مانند یک باغ است، اگر هر گلی را که می‌خواهید در آن بکارید با دقت انتخاب نکنید و گل‌های باغ را با تدبیر و اندیشه کشت نکنید، علف‌های هرز و گیاهان مضر جای آنها را می‌گیرند و چهره‌ی باغ دل‌انگیزتان را زشت و ناخوشایند می‌کنند. اگر شما با تعقل و تدبیر، افکار مثبت را در ذهنتان نکارید، افکار منفی جایشان را پر کرده، و با رشد بی‌رویه‌شان ذهن‌تان را مسموم می‌کنند. این تشبیه ساده‌ی باغ، مثال خوبی برای توضیح این مساله است که چرا برخی از افراد در زندگی خود احساس ناراحتی و نارضایتی می‌کنند و دلیلش را نمی‌دانند.

6. وجود شما در این دنیا دلیلی دارد: برایتان مقدر شده که کار شگفت‌انگیزی در زندگی انجام بدهید

شما ترکیبی از استعدادها، توانایی‌ها، ایده‌ها، دیدگاه‌ها، و تجاربی هستید که خاص خودتان است، و شما را از دیگران و تمام افرادی که تابحال بر این کره‌ی خاکی زیسته‌اند متمایز می‌کنند. شما برای موفقیت، طراحی و برای سرافرازی مهندسی شده‌اید، پذیرش یا عدم پذیرش شما در این نقطه، بزرگی اهدافی که می‌خواهید مشخص کنید، قدرت پافشاری‌تان در برابر سختی‌ها، عظمت دستاوردها و تمام مسیرهای زندگی‌تان را تعیین می‌کند.

7. هیچ محدودیتی در چیزی که شما می‌خواهید بدست آورید، یا حدودی که برای افکار و خلاقیت‌هایتان تعیین می‌کنید وجود ندارد

بزرگترین دشمنانی که در طول زندگی با آنها روبرو می‌شوید، ترس‌ها و تردیدهای خودتان هستند، که لزوما واقعیت هم ندارند و چون در طول زمان آنها را پذیرفته‌اید، در ذهنتان عادی سازی شده‌اند و دیگر به چرایی آنها فکر نمی‌کنید. شکسپیر در نمایشنامه‌ی طوفان (tempst) می‌گوید: “تمام آنچه گذشته، تنها یک مقدمه بوده است.”

هرچیزی که در گذشته اتفاق افتاده، صرفا یک سرفصلی از زندگی شگفت‌انگیزی که پیش رویتان است، می‌باشد و شما را برای آینده آماده می‌کند. این قانون را به خاطر داشته باشید: مهم نیست از کجا آمده‌اید، تنها چیزی که اهمیت دارد، این است که به کجا می روید.

در مقاله فوق حقایق جالب و مهمی اشاره گشت که با علم به آنان از پس انجام هر کاری بر خواهید آمد. تنها کافیست که به خود اطمینان داشته باشید. تمامی افراد موفق از این حقایق در مورد خود آگاهند و به همین دلیل دست به ریسک های بزرگی می زنند، اهداف بلندپروازانه ای انتخاب می کنند و مطمئن هستند که با برنامه ریزی و تلاش حتما به آن ها خواهند رسید. اگر می خواهید همچون انسان های موفق فکر و رفتار نمایید، توصیه می کنم در سمینار موفقیت شرکت نمایید، تا از استاد احمد محمدی تمامی ویژگی ها و مهارت های منحصر به فرد انسان های موفق را بیاموزید. برای شرکت در این سمینار و آشنایی با محتوای آموزشی آن می توانید به آدرس اینترنتی زیر کلیک نمایید. 

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

دیدگاه بگذارید

avatar