ویدئو هاویدئوهای مستند

مستند کودکان مبتلا به اختلال نقص توجه و بیش فعالی – ADHD/ADD – قسمت اول

برای کودکان، فراموش کردن گاه و بی گاه تکالیف، رویاپردازی در کلاس، رفتارهای بی فکرانه، یا بی قراری سر میز شام، طبیعی است. اما بی توجهی، رفتارهای تکانشی، و بیش فعالی نشانه های اختلال نقص توجه و بیش فعالی (ADHD یا ADD) هستند.  این اختلال می تواند سبب بروز مشکلاتی در خانه و مدرسه شود و توانمندی کودک را برای یادگیری و سازگاری با دیگران، تحت تأثیر قرار دهد. اولین مرحله برای حل مشکلات و کمک به کودکان مبتلا،  شناخت نشانه ها و علائم ADHD است.

ADHD یا ADD چیست؟

عموماً همه ما کودکانی که نمی توانند آرام بنشینند، و هرگز به نظر نمی رسد که درحال گوش کردن و پیروی از دستورالعمل ها باشند، فرقی هم نمی کند شما چقدر واضح برای آنان توضیح داده باشید؛ بیش فعال می شناسیم، گاهی به این کودکان برچسب دردسرساز  زده می شود یا اینکه به خاطر تنبلی و بی نظمی سرزنش می گردند. هر چند آن ها ممکن است مشکل اختلال نقص توجه و بیش فعالی داشته باشند ( که قبلا به آن فقط اختلال نقص توجه یا ADD گفته می شده است). ADHD باعث می شود که افراد نتوانند از پاسخ های خودبه خودی اجتناب کنند ( پاسخ هایی که می توانند شامل همه چی شوند من جمله حرکات، صحبت کردن و توجه داشتن ).

نقش آمیگدال ها (بادامه مغز) در فروش - احمد محمدی
بخوانید

علائم اولیه ADHD:

تصور بسیاری از مردم از اختلال نقص توجه، کودکان خارج از کنترلی هستند که پیوسته در حال جنب و جوش هستند و از دیوار راست بالا می روند و همه اطرافیان را اذیت می کنند. اما این تنها خصوصیات احتمالی نیست.

بعضی از کودکان مبتلا، بیش فعال،‌ درحالی که بسیاری دیگر کاملاً آرام و بسیار بی توجه هستند. بعضی بیش از حد بر یک موضوع یا کار تمرکز می کنند و برای تغییر تمرکزشان بر کار دیگری مشکل دارند. بعضی دیگر هم تنها یک مقدار بی توجه اما بسیار بی قرار هستند.

با مشاهده قسمت اول این مستند، با کودکان مبتلا به اختلال نقص توجه و بیش فعالی آشنا شوید و مشکلات کنونی و بزرگسالی آنان را در صورت درمان نشدن، مشاهده نمایید.

آکادمی بازار سمیناری به نام موفقیت را با حضور استاد احمد محمدی، مدرس، مشاور و سخنران انگیزشی برگزار می نماید. در این سمینار استاد احمد محمدی تمام ابزارهای موفقیت را در شرایط سخت و ناامید کننده، برای شما تدریس خواهند نمود. برای کسب اطلاعات در مورد نحوه ی ثبت نام در این سمینار و آشنایی با محتوای آموزشی آن می توانید روی لینک زیر کلیک نمایید. 

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

 

مستند بدن انسان در تنگنا - حواس (درد) - قسمت دوم
بخوانید

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 8 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن