افزایش درآمد و کسب ثروت در 7 سالگی

کسب ثروت در 7 سالگی
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

شاید هنگامی که واژه افزایش درآمد و ثروت از طریق راه اندازی کسب و کار به گوشتان می خورد و هنگامی که به ذهنتان می زند کسب و کاری برای خودتان راه بیاندازید همیشه  بپندارید که برای اینکار باید ایده های پیچیده و کار های بسیار بزرگ انجام دهید تا موفق شوید. اما اینطور نیست. کسب و کار های کوچک اما خلاقانه گاهی نتیجه ای را به دنبال دارند که یک ایده پیچیده و بزرگ نمی تواند نتیجه ای به اندازه آن داشته باشند. رایان هیکمن پسر بچه ای هفت ساله است که در شرکت “بازیافت زباله رایان” به عنوان رئیس، مدیر عامل و کارمند  مشغول کار است. او کسب و کار خود را در سه سال و شش ماهگی شروع کرده و تا به حال بیش از 8000 دلار را به کمپانی “Pacific Marine Mammal Center” که  مرکزی درمانی برای پستانداران آبزی است اهدا کرده.

ryan hickman

برای شروع یک کسب و کار هیچ وقت زود نیست

رایان زمانی که تنها سه سال و شش ماه داشت از یک مرکز بازیافت زباله در کالیفرنیا بازدید کرد و همانجا بود که فکر شروع اولین شغل زندگیش به ذهنش خطور کرد. به گفته پدرش صبح روز بعد هنگامی که در خیابان نزدیک محل زندگیشان مشغول راه رفتن بودند رایان با صدای بلند می گوید:” کسب و کار جدید من جمع کردن تمام قوطی های و بطری های اینجاست!”. نکته جالب این داستان اینجاست که رایان دقیقا نمی داند که دلیل شروع کسب و کار خودش چه بوده چون چیزی از آن زمان به خاطرش نمی آید!اما دلیل آن هر چه که بوده رایان هنوز برای رسیدن به آن هدف اشتیاق دارد.

برنامه ای برای آینده

بیش از سه سال از شروع فعالیت  مرکز بازیافت زباله رایان گذشته و او تا به حال  11000 دلار درآمد کسب کرده است. پدر و مادر رایان می گویند همه این مبلغ را به عنوان کمک خرجی برای دانشگاه رایان در حسابی ذخیره کرده اند.در برنامه الن دجنرس از رایان سوال شد که  آرزو دارد در آینده چه کاره شود و جواب او این بود که دوست دارد در آینده با پولی که جمع کرده است یک ماشین حمل زباله بخرد و فعالیت خود را به عنوان یک پاکبان ادامه دهد.

ryan hickman

تداوم انجام کار در هر شرایطی، حتی در مدرسه

رایان در مدرسه نیز از شغل خودش غافل نمی ماند. از کار های مورد علاقه او در مدرسه این است که به سرایدار مدرسه در تفکیک زباله ها کمک کند. البته او در این کار تنها نیست. رایان پنج نفر از دوستان خود را نیز استخدام کرده تا در تفکیک زباله مدرسه شان به او کمک کنند.

در این سه سال با ادامه فعالیت رایان در محل زندگیشان انگیزه همسایه ها نیز در کمک به این مرد کوچک بیشتر شده است. بعضی از همسایه ها با تفکیک زباله های بازیافتی خود و گذاشتن آن ها دم خانه او سهمی در کمک به او نیز داشته است. با اینکه پدر مادر رایان از لطف این افراد بسیار خوشحال می شوند اما ترجیح می دهند که این کمک ها از حدی بیشتر نشوند تا رایان خودش کار های لازم را انجام دهد. در واقع همسایه ها نیت نیکی از انجام این کار دارند اما با اینکار ممکن است تلاش و انگیزه رایان برای ادامه کارش کم شود.

همیشه مشکل وجود دارد

مشکلاتی نیز برای خانواده هیکمن با شروع کار فرزندشان وجود دارد. وقتی آن ها شروع به اشتراک گذاری فعالیت هایشان در شبکه اجتماعی کردند کاربران با نظراتی مختلف به استقبال آن ها رفته اند. در حالی که بسیاری از کار رایان حمایت می کردند عده ای معتقد بودند که پدر مادر او سعی دارند از این راه به شهرتی برسند و پولی به جیب بزنند. پدر رایان می گویند که در ابتدا چند بار به نظرات آن ها جواب داده ولی دیگر این کار را نمی کند.

اهداف خیرخواهانه در رسیدن به موفقیت به شما کمک می کنند

پدر و مادر رایان نه تنها با ادامه فعالیت رایان در حوزه جمع آوری زباله مخالفت نمی کنند بلکه به اندازه کافی در کمک به او تلاش خود را می کنند. یکی از اهداف شرکت بازیافت رایان آگاهی بخشی در حوزه  خسارت های زباله به  محیط زیست به خصوص حیات آبزیان است. همین هدف باعث شده است که فعالیت های او در عموم با بازخورد های مثبت بیشتری همراه شود. در واقع در راه اندازی یک کسب و کار هدف همیشه نباید در راستای کسب پول باشد. افزایش درآمد نتیجه بسیار مطلوبی برای هر فرد شاغل به خصوص یک کارآفرین است اما همین که اهداف خیر خواهانه دیگری در کنار این هدف اصلی قرار بگیرند، نه تنها باعث می شود که انرژی مثبت بیشتری جذب کنید بلکه عوامل دیگری مانند بازخورد های مثبت عموم نیز به شما در راستای رسیدن به هدف اصلیتان نیز کمک می کنند. اگر خانواده رایان به فکر ترویج فرهنگ جمع آوری و تفکیک زباله بین مردم نمی افتادند ممکن بود هیچ وقت توجه رسانه ها به کار او جلب نشود در نتیجه برای مدت بسیاری ناشناخته بماند.

افزایش درآمد روش های متنوعی را در بر می گیرد. شما باید با توجه به توانایی ها و موقعیتتان راهی را برای خود انتخاب کنید. از تلاش دست نکشید و هیچ وقت نا امید نشوید. به اطراف خود بنگرید و نیاز های عموم را در نظر بگیرید شاید با یک ایده کوچک اما بسیار موثر بتوانید روزی به یکی از افراد موفق زمان خودتان تبدیل شوید!

اگر قصد راه اندازی روشی برای کسب پول و افزایش درآمد خود را دارید اما نمی دانید که از کجا باید شروع کنید یا از مهارت های خود با خبر هستید اما به دنبال راهکار ها و راهنمایی های مطمئن و قابل اجرا هستید  پیشنهاد آکادمی بازار محصول معجزه ذهن قدرتمند است. با استفاده از این محصول می توانید با تمرین تکنیک های آن به رشد و توسعه فردی خود کم نموده و از آن برای دستیابی به اهدافتان استفاده نمائید. برای آشنایی بیشتر با این محصول بر روی لینک زیر کلیک کنید:

دوره آموزشی غیرحضوری “معجزه ذهن قدرتمند”

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments