کارآفرینی / کسب و کارمقالات

7 عنصر لازم و اساسی برای دستیابی به موفقیت

ما در دنیایی زندگی می کنیم که به ما یاد داده اند به کمتر از توان و لیاقتمان رضایت دهیم. و اگر شما جز آن دسته از افراد جاه طلبی باشید که اهداف بزرگی برای خودشان تدارک دیده اند، ۷ مورد زیر می تواند به شما کمک کننده باشد:

1. گزینشی گوش دادن

دیر یا زود، افرادی سر راهتان سبز خواهند شد که می خواهند نظرشان را به شما تحمیل کنند و به شما بقبولانند که اهدافتان، بیش از حد بزرگ و بلند پروازانه است. آگاهانه، از گوش دادن به آنها خودداری کنید. داستانی از ونگوگ نقل شده است که روزی فردی از او پرسید تو با یک گوش چطور توانستی چنین اثر هنری بزرگی را خلق کنی و وی، در جواب این فرد به او گفته بود: صدایت را نمی شنوم!

2. با لبخند از آنها دور شوید

اگر این افراد، که عمدتا از اعضای خانواده یا دوستان نزدیکمان هستند، بر حرفشان اصرار ورزیدند، با لبخندی روی لب، از آنها دور شوید؛ بدون بحث و جدل و هیچ تلاشی جهت متقاعد ساختن آنها.

3. ارتباط نزدیک با مبدا معنویت (طبق اعتقاداتتان)

در مورد خودم، باید به شما بگویم خانواده و برخی از نزدیکانم، با ازدواج من و همسرم موافق نبودند؛ من ۲۱ سال داشتم و از رفتار دیگران به شدت گیج شده بودم. اما در نهایت، ارتباطم با بعد روحانیم مرا نجات داد؛ من به صدای دلم گوش کردم. بعد ها، وقتی تصمیم به ترک وی گرفتم، باز هم به همان صدای دلم گوش دادم. تا به همین امروز، من قبل از انجام هر کاری، به آن صدا گوش کرده ام. همه ی افرادی که به معنویات اعتقاد دارند و تصمیم گرفته اند در بازی زندگی برنده شوند، باید شیوه و روشی معنوی برای خود انتخاب کنند تا بتوانند با منشا ارتباط برقرار کنند و برای راهنمایی و هدایت، از آن یاری بجویند.

استاد احمد محمدی

 

4. ذهن قدرتمند

همه ی افرادی که در اطراف شما هستند، نظریات خاص خودشان را درباره ی موضوعات مختلف دارند؛ اما آن چه که باید برای شما از همه مهم تر باشد، نظریات و عقاید خودتان است. اگر آرزوی بزرگی دارید، طبیعی است که در درونتان، احساس تردید نسبت به خود و حتی ترس داشته باشید. شما باید ذهنتان را آموزش دهید تا همچون لیزر، روی هدف متمرکز بماند. برای موفق شدن، باید بتوانید تفکرات منفی و باورهای محدود کننده ی را از ذهنتان بزدایید.

روش های طلایی برای از بین بردن خجالت زدگی
بخوانید

۷ عنصر لازم برای موفقیت
اگر حفظ ذهنیت مثبت در ارتباط با موفقیتتان برایتان دشوار است، باید هر روز ذهنتان را برای موفق شدن آموزش دهید. هدفتان را هر روز روی کاغذ بنویسید و با تمرین و تصور احساسی که پس از کسب نتیجه مطلوب، تجربه خواهید کرد، آن را ملکه ذهنتان سازید. تردید را از خودتان دور کنید؛ به محض اینکه نسبت به خودتان احساس تردید کردید، سعی کنید با بیان مثال نقض و یادآوری موفقیت های پیشینتان، بر آنها غلبه کنید.

    5. استقامت و سرسختی

رک و راست بگویم؛ همیشه در راه رسیدن به مقصد، ممکن است در برابر بعضی دشواری ها زمین بخوریم. اما شما باید یاد بگیرید تا هر بار، از جایتان بلند شوید؛ دوباره و دوباره. تنها چیزی که شما را قادر به بلند شدن می کند، دلیلتان است؛ همان چرای بزرگ. بدون داشتن یک دلیل محکم، که زیر بنای آرزویتان را بسازد، شما نمی توانید روی هدفتان متمرکز بمانید. همه ی افراد کارشان را کم و بیش با خوش بینی شروع می کنند، اما تنها آنهایی در مسیر باقی می مانند که از سرسختی کافی برخوردارند.

6. هرگز دست از تلاش نکشید

من عاشق این واژه ام. البته ممکن است کمی بی رحم و سنگدل به نظر بیاید. در برخی موارد، ممکن است افرادی که باور های معنوی دارند، ضعیف به نظر برسند. به همین دلیل، برخی اوقات باید بتوانید آن روی دیگرتان را هم به دیگران نشان دهید. شما باید در مورد خودتان بی رحم باشید، از خودتان متوقع باشید، خودتان را به جلو هل دهید و برای رسیدن به هدف، مشتاق و حریص باشید.

کارهایی که برای رسیدن به موفقیت نباید انجام دهید
بخوانید

7. دیدگاه متمرکز

از اهمیت تمرکز در راه رسیدن به هدف نباید غافل شویم. در این راه، مسائل زیادی سعی در دور ساختن شما از هدف خواهند داشت، حتی برخی ممکن است باعث شوند شما از ادامه ی راه منصرف شوید؛ روزهای بد و صد البته روزهای خوب در راهند. همانطور که در بالا ذکر شد، یک چرای قوی می تواند شما را در مسیر درست قرار دهد.
و در نهایت، پس از گذراندن همه ی پستی ها و بلندی ها و رسیدن به مقصد، درخواهید یافت که شما چقدر قدرتمند و توانمند بوده اید.

انجام هر امری و دستیابی به هر هدفی نیازمند کسب اطلاعات و دانش مربوط به آن است. این دانش می تواند از طریق مطالعه کتاب ها و مقالاتی همچون مقاله فوق که حاوی عناصر لازم و اساسی موفقیت است، و همچنین استفاده از تجارب دیگران و شناخت انسان های موفق حاصل گردد. با الگو برداری از انسان های موفق می توانیم همچون آنان به موفقیت و اهداف خود دست یابیم. آکادمی بازار با رویکرد معرفی و شناساندن ویژگی های افراد موفق به همگان، به زودی سمیناری به نام «موفقیت» برگزار می نماید که در آن استاد احمد محمدی مدرس، مشاور و سخنران انگیزشی شیوه تفکر، الگوهای رفتاری و عادات سازنده افراد موفق را به ما خواهند آموخت. جهت ثبت نام در این سمینار و آشنایی با سرفصل های آموزشی آن می توانید روی لینک زیر کلیک نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

 

 

 

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

من می توانم – قسمت دوم
به متوسط بودن آلرژی ندارید؟!
۷ روش برای خلق زندگی رویایی
5 عامل بازدارنده از ثروتمند شدن – قسمت دوم
تمرینات قانون جذب و نحوه انجام دادن آنها (2)
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 18 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن