مقالاتموفقیت / انگیزشی

3 فاکتور ساده اما اساسی که افراد موفق آنها را انجام می دهند

ما آدم‌ها دارای یک روح با رؤیاهای بزرگ هستیم. ما می‌خواهیم به اهدافمان برسیم، کاری را که دوست داریم انجام ‌دهیم، موفق ‌شویم و زندگی شادی را تجربه ‌کنیم. ما دوست داریم آزاد و ارزشمند باشیم، به دیگران برای تغییر کامل زندگی‌شان و تحقق بخشیدن به رؤیاهایشان کمک کنیم.

شاید شما چیزی مشابه را تجربه کرده باشید وگرنه مطمئن باشید که طبیعت در برخورد با هر فردی شیوه خود را دارد. شما می‌دانید این جا جهان واقعی است و در این جهان همیشه همه چیز مطابق برنامه پیش نمی‌رود. اما همه به قدر کافی این آمادگی را ندارند که مسئولیت امور را برعهده بگیرند.   رؤیاپردازی در مورد موفقیت در کسب و کار و تغییر زندگی‌تان جالب است. زندگی چیزی بیش از یک داستان دلیرانه نیست و اگر با فیلم‌های ماجراجویانه آشنایی دارید، می‌دانید که قهرمان فیلم قبل از رسیدن به رؤیاهایش از موانع بسیاری گذشته است. خبر خوب این است که در این مقاله به شما نحوه دستیابی به رؤیاهایتان را یاد می‌دهیم.

اگر خواهان موفقیت و شادی در زندگی خود هستید، سه راهکار ارائه می‌شود که موانع جلوی راه شما را برمی‌دارد و مسیرتان را برای موفقیت هموار می‌سازد. آماده‌اید آنها را یاد بگیریم؟

استاد احمد محمدی

@@@@@@

1. به قدر کافی ریسک‌پذیر باشید

اکثر افرادی که در زندگی موفق و شاد هستند، افرادی هستند که تمایل دارند کارهای سخت را انجام دهند و فرصت‌ها و دنیای جدید را کشف کنند. شاید شما بهترین ایده و خلق خود را درمورد جهان سرکوب کرده‌اید زیرا از نظر شما ریسک بزرگی است و نمی‌خواهید با پذیرش این ریسک‌ با شکست مواجه شوید. در کل هیچ کس شکست را دوست ندارد. اجازه دهید برخی افراد موفق در جهان امروز را به شما معرفی کنم که به منظور دستیابی به اهداف ارزشمندشان ریسک کرده‌اند.

بیل گیتس در سال 1975 از دانشگاه هاروارد انصراف داد تا انرژی‌اش را صرف آن چیزی کند که من و شما به آن ریسک می‌گوییم. آن ریسک بنیان شرکت مایکروسافت بود. ویلیام هیل(بیل) گیتس رئیس مایکروسافت است، یک نرم‌افزار پیشرو در جهان و شرکت فناوری که به مردم و کسب و کار کمک می‌‎کند تا پتانسیل کامل خود را درک کنند. درآمد شرکت مایکروسافت در سال بالای 49 میلیارد دلار هست و بیش از 71000 نفر از 301 کشور را در این شرکت استخدام کرده است. امروزه بیل گیتس از ثروتمندترین افراد جهان است که درآمد خالصش 75 میلیارد دلار است.

رایان هالیدی در نوزده سالگی دانشگاه را ترک کرد و به شاگردی رابرت گرین نویسنده کتاب 48 قانون قدرت درآمد. او به تلاش خود ادامه داد تا اینکه مدیر بازاریابی شرکت اَمِریکن اِپَرل(شرکت آمریکایی تولید کننده و فروشنده پوشاک) شد. اقدامات او به عنوان مطالعه موردی در گوگل، توییتر، یوتیوب مورد استفاده قرار گرفت و نقش مهمی را در تبدیل نویسندگان معمولی به نویسندگان پرفروش ایفا نمود.  موضوع اصلی خود شما هستید. برای رسیدن به اهداف ارزشمندتان باید ریسک‌پذیر باشید.

دو نمونه مثال بالا را در نظر داشته باشید. دیدید که این افراد از دانشگاه انصراف داده‌اند و رؤیاهایشان را دنبال کرده‌اند و این ریسک‌پذیری بزرگ است. هرچیزی در زندگی ریسک دارد. اگر شما یک چیز جسورانه را امتحان کنید احتمال ریسک شکست وجود دارد چرا که امکان  از دست دادن آن وجود دارد. اما اگر شما همچنان در جای خود ایستاده‌اید و دست به کار جدیدی نمی‌زنید، شما هم دچار ریسک شکست شده‌اید. بنابراین هر آنچه را که می‌خواهید به دست آورید، در نظر بگیرید، خجالت را کنار بگذارید و برای رسیدن به اهدافتان ریسک‌پذیر باشید.

اگر در تمام کارهایتان موفق نیستید، احتمالا به اندازه کافی سخت‌کوش نیستید و این بدان معناست که ریسک‌پذیر نیستید.

2. نحوه پذیرفتن شکست را یاد بگیرید

علت اینکه اکثر افراد در زندگی خود شکست می‌خورند این است که موفق شدن خود را باور ندارند. این ممکن است عجیب و غریب، اما برای وارد شدن به قلمرو موفقیت، شما باید یاد بگیرند که چگونه شکست بخورید و یاد بگیرید به جای کنار گذاشتن آن چگونه دوست خود بدانید. اولین پست مهمان در وبلاگم با شکست مواجهه شد، بررسی کردم به اشتباه خود پی بردم. تلاش خود را بیشتر کردم و پیشرفت کردم.

شاید زمان زیادی را از دست بدهید، اما به جای پذیرش شکست راهی برای پیشرفت بیابید و دوباره تلاش کنید. اگر شما پشتکار داشته باشید موفق خواهید شد.

3. مسئولیت‌پذیر باشید

آلبرت هوبارد گفته: ” 999 اصول موفقیت دیگر وجود دارد که طی مطالعه و تجربیات آن را دریافته‌ام. اما بدون خود- انضباطی هیچ یک از آنها تأثیری نخواهد داشت. خود-انضباطی است که موفقیت را امکانپذیر می‌سازد.”

اگر از هر فرد موفقی این را بپرسید او خواهد گفت که این کاملاً صحیح است. اکثر مردم رؤیاها و اهدافی دارند اما به قدر کافی خود- انضباطی ندارند تا آنها را به سوی دستیابی به اهدافشان جهت دهند. در عوض، آنها تحت تأثیر توهمات و احساسات خود قرار می‌گیرند که در واقع هیچ کاری از پیش نمی‌برند.

اگر می‌خواهید واقعاً موفق شوید، باید مسئولیت زندگی و تصمیمات خود را برعهده بگیرید و به معنای واقعی خود- انضباطی داشته باشید. سمینار موفقیت فرصت مناسبی است برای یادگیری مهارت های مورد نیاز جهت محقق ساختن رویاهایتان!

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

ممکن است راه و ابزارتان را بشناسید ولی خود-انضباطی کاملی نداشته باشید یعنی همیشه با این تصور که کار را بعداً انجام می‌دهید، کار خود را به تعویق می‌اندازید.

زمان سرمایه است و آن برای کسی معطل نمی‌شود. بنابراین به جای بهانه آوردن برای رسیدن به موفقیت و دست کم گرفتن خود، خود-انضباطی داشته باشید و شروع کنید که نحوه کنار آمدن با فشار، استرس و حواس‌پرتی را یاد بگیرید و تمام تلاش خود را برای دستیابی به موفقیت به کار گیرید. چیز فوق العاده در مورد موفقیت این است که هر گام موفقیت‌آمیزی که برمی‌دارید، پاداش خود را دارد.

هرگامی که در مسیر بهتر شدن برمی‌دارید به شما احساس شادابی، رضایت و اعتماد به نفس بیشتر می‌دهد. برای انجام این کار سه راهکار ارائه شده را در هرموقعیتی از زندگی به کار گیرید. بزرگترین پاداش در فرایند تلاش برای موفقیت کسب پول نیست بلکه این است که شما به فرد فوق‌العاده‌ای تبدیل ‌شوید. اگر باور داشته باشید که توانایی دارید، می‌توانید هر کاری را انجام ‌دهید.

حتی انسان های بسیار موفق هم، شکست هایی در زندگی خود داشته اند، اما تفاوت چنین انسان هایی با افراد معمولی در این است، که آنان مسئولیت شکست خود را می پذیرند، عبرت می گیرند و به آن به چشم تجربه نگاه می کنند، و مجدد به تلاش خود ادامه می دهند، اما این بار با ریسک هایی هوشمندانه تر اقدام می نمایند. 

در آینده ای نزدیک آکادمی بازار سمیناری به نام «موفقیت» بر گزار می نماید، که در آن استاد احمد محمدی مدرس و سخنران انگیزشی، ویژگی ها، مهارت ها و رازهای موفقیت افراد موفق و همچنین تکنیک مهمی به نام تکنیک شکست را به شما تدریس می نمایند. برای اطلاع از نحوه ی ثبت نام در این سمینار و محتوای آموزشی آن، می توانید به آدرس اینترنتی زیر مراجعه نمایید. 

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

مطالب مرتبط

به زندگی به عنوان سفری خوشایند بنگرید
نقل‌ قول‌ های الهام‌بخش درباره زندگی
6 دلیلی که نشان می‌دهد صبر شما را به انسانی مفیدتر تبدیل ‌می‌کند
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا
Open

دوره آموزشی معجزه ذهن قدرتمند

Close
بستن