مقالاتموفقیت / انگیزشی

هنر خوب زیستن تغییر تشکر برای رسیدن به آرامش

زندگی یک موهبت است که به انسان داده شده همه ما به دنبال آن هستیم که هنر خوب زیستن را فراگرفته و این موهبت را تبدیل به یک زندگی شاد و سراسر خوشی کنیم، بر تمام مشکلات غلبه کرده و غم و اندوه را از زندگی مان بزداییم. اما تک تک ما ارزش ها و معیارهای متفاوتی داریم یکی به دنبال زندگی طولانی دیگری به دنبال پول و ثروت جاه و مقام و …است. در افسانه هایی که از کودکی برای مان گفته اند، قهرمان قصه به دنبال اکسیر زندگی ابدی است و یا به دنبال غاری نهفته در کوهی ععظیم که گنجی درون خود نهفته دارد و یا … اگر درست بنگریم در می یابیم که ما نیز تاثیر زیادی از این داستان ها گرفته ایم اگر مقدار زیادی ارث به من برسد؟ اگر در شرکتی بزرگ دارای شغل خوبی بشوم؟ اگر در قرعه کشی برنده شوم و … همه این اگرها حکم همان اکسیر جوانی و گنج نهفته را دارند. این ها تماما عوامل بیرونی هستند که اگر وارد زندگی ما شوند باعث خوشبختی نسبی ما خواهند شد. ولی دقت داشته باشید که “اگر” آنها وارد ما زندگی ما شوند.

استاد احمد محمدی

 

هنر خوب زیستن را فرابگیریم

سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که آیا حالا که موهبت زندگی به ما عطا شده این درست است که تمام عمر خود را دست روی دست گذاشته و در انتظار وقوع این اتفاقات بیرونی باشیم تا کمی احساس خوشبختی کنیم؟ آیا شما حاضرید این ریسک را بکنید که در زندگی خود هیچ ریسکی نکرده، هیچ قدمی برنداشته و صرفا منتظر وقوع حوادث خوب باشید؟

اگر پاسختان به این سوال مثبت است شاید باید معیارها و ارزش های خود را برای داشتن یک زندگی خوب تغییر بدهید. از خودتان بپرسید که زندگی خوب و خوب زیستن برایتان چه مفهومی دارد؟ آیا اینکه مقدار زیادی ثروت و پول داشته باشید ولی در عوض از نعمت داشتن یک خانواده خوب و یا سلامتی جسمی بی بهره باشید آیا ارزشش را دارد؟

معرفی کتاب

برای کمک به تغییر نگرش تان در این زمینه کتاب هنر خوب زیستن نوشته  رولف دوبلی را پیشنهاد می کنیم. از آثار دیگر این نویسنده که با استقبال خوبی مواجه the art of the good lifeشده است نیز می توان به کتاب هنر شفاف اندیشیدن اشاره کرد.

به زندگی به عنوان سفری خوشایند بنگرید
بخوانید

در کتاب هنر خوب زیستن نویسنده به این موضوع اشاره می کند که اساسا هیچ اکسیری برای خوب زیستن وجود خارجی ندارد که مانند افسانه ها شما با خوردن آن احساس رضایت و خوشبختی کنید. اما پس چگونه می توان خوب زندگی کرد؟ رولف دوبلی این گونه به این سوال با ذکر راهکارهایی پاسخ می دهد که در زیر به طور خلاصه به آنها اشاره می شود:

 • حساب و کتاب ذهنی / چگونه شکست را به موفقیت تبدیل کنیم؟
 • ضدبازدهی / چرا افرادی که در زمان خود صرفه جویی می کنند، در واقع آن را هدر داده اند؟
 • توهم خوداندیشی / احساسات را جدی بگیرید، اما نه مال خودتان را
 • راز پایداری / چرا افراد کسل‌کننده‌ها از افراد ماجراجو موفق‌ترند؟
 • معنای جزئی تر زندگی / به کدام یک اهداف خود می‌توانید برسید و به کدام‌ها نمی‌توانید
 • داستان‌های زندگی واقعیت ندارند / چرا ما با تصاویری غیر واقعی از دنیا عبور می‌کنیم
 • پیش‌گیری / قبل از آن که در دام حل مشکلات بیفتید، از آن‌ها اجتناب کنید
 • تله تعصب / چرا ایدئولوژیست ها همه ‌چیز را بیش از حد ساده تعریف می کنند؟
 • جهان عادل / چرا زندگی همانند داستان‌های جنایی کلاسیک نیست
 • مبارزه تسلیحاتی / چرا باید از میدان جنگ دوری کنید
 • قانون استرجن / چطور حس‌گر چرندیاتتان را فعال کنید
 • موفقیت درونی / چرا ورودی شما از خروجی‌تان با اهمیت تر است

در پایان به این نکته توجه داشته باشید که که راهکارهایی که رولف دوبلی در کتاب هنر خوب زیستن به آنها اشاره می کند، راهکارهای خارق العاده و عجیبی نیستند. این راهکارها تنها ترفندهایی ساده هستند که شما در متن زندگی خود آنها را نادیده گرفته اید و با نادیده گرفتن آنها کم کم تبدیل به معضلات بزرگ زندگی تان شده اند. همچنین تنها با صرف خواندن این راهکارها زندگی‌تان دگرگون نخواهد شد بلکه شما باید پس خواندن و درک این راهکارها آنها را در زندگی خود به کار بندید. اگر تاکنون این کتاب را مطالعه کرده اید نظرات خود را در مورد آن با ما در میان بگذارید.

از عادت های بسیار ارزشمندی که می توانید در خود پرورش دهید کتاب خوانی است. هر کتابی یک دنیا است و ما با خواندن آن انتخاب می کنیم که در این دنیا پا بگذاریم. پس تجربه خواندن هر کتاب، تجربه یک زندگی است. تجربه ای از یک زندگی که شما شاید آن را در یک یا دو ساعت می توانید کسب کنید. این عادت سازنده نه تنها در کار بلکه در زندگی شخصی شما نیز نقش به سزایی دارد. به همین خاطر است که در کتاب های موفقیت به کتاب خوانی تاکید بسیاری می شود و ذکر می شود که کتاب خوانی از عادات افراد موفق است. آکادمی بازار با هدف  شناساندن افراد موفق به افراد علاقمند و برگزاری کلاس ها و کارگاه های آموزشی، در آینده ای نزدیک سمیناری به نام «موفقیت» برگزار می کند. در این سمینار استاد احمد محمدی مدرس، مشاور و سخنران انگیزشی درباره شیوه رفتاری افراد موفق، ترویج عادات سازنده در خود و چگونگی رسیدن به موفقیت و… سخنرانی می کند. جهت حضور در محیط شاد و مثبت این سمینار کافی است، به آدرس اینترنتی زیر مراجعه نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
7 راهکار فوق العاده برای احساس شادی بیشتر در زندگی
بخوانید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

در لحظه زندگی کن
به زندگی به عنوان سفری خوشایند بنگرید
چرا می پنداریم شادی و خوشی دست نیافتنی هستند؟
7 راهکار فوق العاده برای احساس شادی بیشتر در زندگی
7 قدم به سمت ساختن یک زندگی شادتر برای افراد درونگرا
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 7 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن