نکات کوچک اما اساسی که باید برای دستیابی به موفقیت به آن‌ها عمل کنید(۱)

دستیابی به موفقیت
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

موفقیت

دیگر دست و پا زدن در زندگی برای موفقیت و رسیدن ب اهداف بس است؛ شما هم می‌توانید به مانند بسیاری از افراد دیگر، واقعیت نهایی و ماموریت اصلی در زندگی‌تان را تحقق بخشید. من همیشه درباره آینده نگران بودم.

مدتی طول کشید تا فهمیدم صرف نگرانی، مرا به جایی نخواهد رساند و فایده‌ای به حالم نخواهد داشت. تنها کاری که نگرانی می‌کرد، این بود که زمان حال را از دستان من ببرد که خود، زمینه‌ساز از دست رفتن آینده من هم می‌شد.

در این مقاله و مقاله بعدی، با شما درباره اهمیت در نظر گرفتن بازه‌های زمانی کوتاه مدت در رسیدن به اهداف نهایی‌مان صحبت خواهم کرد.

بیشتر بخوانید: نکات کوچک اما اساسی که باید برای دستیابی به موفقیت به آن‌ها عمل کنید(۲)

آینده و موفقیت

با گذشت زمان و البته کسب تجربه دریافتم که احساسات و اقداماتی که در بازه‌های زمانی کوتاه، یعنی هفته به هفته تجربه کرده و انجام می‌دهم، در نهایت آینده مرا خلق خواهند کرد.

در نتیجه، به این نتیجه رسیدم که اگر اکنون بر اثر نگرانی هیچ کاری انجام ندهم، در آینده هم در همین چرخه باطل گیر خواهم کرد و به موفقیت نمی‌رسم.

استاد احمد محمدی

موفقیت‌ها در ذهن آغاز و با تلاش به‌ثمر می‌رسند.

استاد احمد محمدی

در عین حال، اگر با لبخندی بر لب، در عین وجود نگرانی و اضطراب، دست به عمل بزنم و قدمی به سوی اهداف و خواسته‌هایم بردارم، می‌توانم متعاقبا مشابه چنین رفتاری را در آینده شاهد باشم.

اهمیت مدیریت زمان

اهمیت مدیریت زمان برای موفقیت و اهداف

تنها راهی که می‌دانم صد در صد مرا به آینده رویایی‌ام و موفقیت می‌رساند، تلاش کردن و مایه گذاشتن از خودم در کسب بیشترین بهره از زمان حالم خواهد بود.

ضمنا باید عملکردم را در این بازه‌های زمانی کوتاه، یعنی در هر هفته، زیر نظر بگیرم و اقدامات ضروری جهت بهبود آن را اعمال کنم.

بیشتر بخوانید: تمرکز روی هدف‌های زندگی و تاثیر آن در موفقیت و کامیابی

اهمیت شکرگذاری

چند وقتی است که هر صبح و شب، به نوشتن لیستی از مواردی که بابت داشتن آن‌ها سپاس‌گزارم، می‌پردازم. این کار،‌ توجه مرا به زمان حال، و داشته‌هایم در این زمان،‌ معطوف می‌کند.

افراد خانواد‌ام را هر روز در آغوش می‌کشم؛ هر روز کمی ورزش می‌کنم، هر روز غذای سالم می‌خورم؛ هر روز روی نگارشم کار می‌کنم؛ می‌دانید چرا؟

چون اقدامات کوچک و جزیی که هر هفته آن‌ها را انجام می‌دهم، با طرز خارق‌العاده و عظیمی، زندگی آینده مرا تغییر خواهند داد و به موفقیت می‌رسم.

موفقیت با دوری از افکار و احساسات منفی

موفقیت با دوری از افکار و احساسات منفی

فکرش را بکنید؛ به جای اینکه مثلا نگران اضافه وزن‌مان بشویم و فقط غصه بخوریم، سعی کنیم هر روز، کارهایی که یک فرد سالم انجام می‌دهد را انجام دهیم.

به تغذیه سالم، تحرک و تفکر اهمیت بدهیم؛ فکر نکنم کار سختی باشد؛ قدم به قدم، اقدامات کوچک و جزیی انجام می‌دهیم و بدون اینکه حتی خودمان متوجه باشیم، روزی به خودمان می‌آییم و می‌بینیم چه مسیر عظیمی را پیموده‌ایم.

بیشتر بخوانید: اجاره بها موفقیت چقدر است؟

زمان حال را دریابید

وقتی تمام فکر و ذکرمان صرف آینده می‌شود، دیگر چطور می‌توانیم از زمان حال‌مان لذت ببریم؟ دیگر نمی‌توانیم در لحظه خوشحال و راضی باشم.

به کارهای مورد علاقه‌مان بپردازیم؛ مدام تحت استرس ناشی از چه می‌شود و چه نمی‌شود خواهیم بود. من نمی‌گویم ما نباید به آینده‌مان بها دهیم.

اما باید میزان اهمیت‌مان را طوری تنظیم کنیم که این میزان توجه، اقدامات مثبت ما در زمان حال را نادیده نگرفته و به خطر نیندازد.

هرچه سریع‌تر اقدام کنید

برای رسیدن به اهداف هرچه سریع‌تر اقدام کنید

وقتی رو به روی یک راه پله بزرگ می‌ایستیم، که می‌تواند استعاره‌ای از اهداف آتی ما در بلند مدت باشد، مهم است که بدانیم چه تعداد پله و چه ارتفاعی را برای رسیدن به مقصد باید بالا برویم؛ اما در همین حد کافیست.

زیاد فکر کردن به تعداد پله‌ها، شما را از موفقیت باز می‌دارد؛ ترس از خستگی و مسافت شما را منفعل می‌کند. به جای این که بر تعداد پله‌های روبه‌روی خود تمرکز کنید، به خودتان قول دهید که هر روز و هر هفته، تعدادی از پله‌ها را بالا بروید.

بدون اینکه به خودتان فشاری بیاورید، این اقدامات را به صورت مستمر ادامه می‌دهید؛ هر روز، یک قدم. بعد از مدتی، بدون تحمیل سختی و نگرانی، به خودتان می‌آیید و می‌بینید که به مقصد، که همان انتهای پله‌هاست، رسیده‌اید.

بیشتر بخوانید: اولین قدم موفقیت را محکم بردارید

سخن پایانی

نظر شما در این باره چیست؟ آیا شما هم در مقابل چنین ارتفاعی، نگران می‌شوید و می‌ترسید نتوانید به مقصد برسید؟ برای مطالعه ادامه این مقاله، به مقاله بعدی‌مان رجوع کنید.

با تغییر افکار و به دنبال آن ایجاد عادت‌های صحیح می‌توانیم با ترس‌های خود مقابله و تغییراتی سازنده در زندگی خود ایجاد نماییم، و از منطقه امن خود خارج شویم تا شاهد پیشرفت‌های شگرفی در زندگی خود باشیم.

در مقاله فوق نکاتی کوچک اما اساسی آورده شده است که با به کارگیری آنان شانس موفقیت خود را به هنگام تحقق بخشیدن به رویاها، چندین برابر افزایش خواهید داد. برای اینکار می‌توانید از بسته آموزشی : «موفقیت دست یافتنی است» استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *