مقالاتموفقیت / انگیزشی

نکات کوچک اما اساسی که باید برای دستیابی به موفقیت به آنها عمل کنید(1)

دیگر دست و پا زدن در زندگی تان بس است؛ شما هم می توانید به مانند بسیاری از افراد دیگر، واقعیت نهایی و ماموریت اصلی در زندگی تان را تحقق بخشید. من همیشه درباره آینده نگران بودم. مدتی طول کشید تا فهمیدم صرف نگرانی، مرا به جایی نخواهد رساند و فایده ای به حالم نخواهد داشت. تنها کاری که نگرانی می کرد، این بود که زمان حال را از دستان من برباید که خود، زمینه ساز از دست رفتن آینده من هم می شد. در این مقاله و مقاله بعدی، با شما درباره اهمیت در نظر گرفتن بازه های زمانی کوتاه مدت در رسیدن به اهداف نهایی مان صحبت خواهم کرد.

با گذشت زمان و البته کسب تجربه دریافتم که احساسات و اقداماتی که در بازه های زمانی کوتاه، یعنی هفته به هفته تجربه کرده و انجام می دهم، در نهایت آینده مرا خلق خواهند کرد؛ در نتیجه، به این نتیجه رسیدم که اگر اکنون بر اثر نگرانی هیچ کاری انجام ندهم، در آینده هم در همین چرخه باطل گیر خواهم کرد؛ در عین حال، اگر با لبخندی بر لب، در عین وجود نگرانی و اضطراب، دست به عمل بزنم و قدمی به سوی اهداف و خواسته هایم بر دارم، می توانم متعاقبا مشابه چنین رفتاری را در آینده شاهد باشم.

اهمیت مدیریت زمان

تنها راهی که می دانم صد در صد مرا به آینده رویایی ام می رساند، تلاش کردن و مایه گذاشتن از خودم در کسب بیشترین بهره از زمان حالم خواهد بود؛ ضمنا باید عملکردم را در این بازه های زمانی کوتاه، یعنی در هر هفته، زیر نظر بگیرم و اقدامات ضروری جهت بهبود آن را اعمال کنم.

اهمیت شکرگذاری

چند وقتی است که هر صبح و شب، به نوشتن لیستی از مواردی که بابت داشتن آنها سپاسگزارم، می پردازم. این کار،‌ توجه مرا به زمان حال، و داشته هایم در این زمان،‌ معطوف می کند؛ افراد خانواده ام را هر روز در آغوش می کشم؛ هر روز کمی ورزش می کنم، هر روز غذای سالم می خورم؛ هر روز روی نگارشم کار می کنم؛ می دانید چرا؟ چون اقدامات کوچک و جزیی که هر هفته آنها را انجام می دهم، با طرز خارق العاده و عظیمی، زندگی آینده مرا تعییر خواهند داد.

کتاب " راه موفقیت" نوشته جان گری
بخوانید

Stop Drowning and Start Making Each Week Awesome

دوری از افکار و احساسات منفی

فکرش را بکنید؛ به جای اینکه مثلا نگران اضافه وزنمان بشویم و فقط غصه بخوریم، سعی کنیم هر روز، کارهایی که یک فرد سالم انجام می دهد را انجام دهیم؛ به تغذیه سالم، تحرک، تفکر و.. اهمیت بدهیم؛ فکر نکنم کار سختی باشد؛ قدم به قدم، اقدامات کوچک و جزیی انجام می دهیم و بدون اینکه حتی خودمان متوجه باشیم، روزی به خودمان می آییم و می بینیم چه مسیر عظیمی را پیموده ایم.

زمان حال را دریابید

وقتی تمام فکر و ذکرمان صرف آینده می شود، دیگر چطور می توانیم از زمان حالمان لذت ببریم؟ دیگر نمی توانیم در لحظه خوشحال و راضی باشم؛ به کارهای مورد علاقه مان بپردازیم؛ مدام تحت استرس ناشی از چه می شود و چه نمی شود خواهیم بود. من نمی گویم ما نباید به آینده مان بها دهیم؛ اما باید میزان اهمیت مان را طوری تنظیم کنیم که این میزان توجه، اقدامات مثبت ما در زمان حال را نادیده نگرفته و به خطر نیندازد.

هرچه سریعتر اقدام کنید

وقتی رو به روی یک راه پله بزرگ می ایستیم، که می تواند استعاره ای از اهداف آتی ما در بلند مدت باشد، مهم است که بدانیم چه تعداد پله و چه ارتفاعی را برای رسیدن به مقصد باید بالا برویم؛ اما در همین حد کافیست. زیاد فکر کردن به تعداد پله ها، شما را از اقدام باز می دارد؛ ترس از خستگی و مسافت شما را منفعل می کند. به جای این که بر تعداد پله های روبرویتان تمرکز کنید، به خودتان قول دهید که هر روز و هر هفته، تعدادی از پله ها را بالا بروید؛ بدون اینکه به خودتان فشاری بیاورید، این اقدامات را به صورت مستمر ادامه می دهید؛ هر روز، یک قدم. بعد از مدتی، بدون تحمیل سختی و نگرانی، به خودتان می ایید و می بینید که به مقصد، که همان انتهای پله هاست، رسیده اید.

7 عنصر لازم و اساسی برای دستیابی به موفقیت
بخوانید

نظر شما در این باره چیست؟ آیا شما هم در مقابل چنین ارتفاعی، نگران می شوید و می ترسید نتوانید به مقصد برسید؟ برای مطالعه ادامه این مقاله، به مقاله بعدی مان رجوع کنید.

 

با تغییر افکار و به دنبال آن ایجاد عادت های صحیح می توانیم با ترس های خود مقابله و تغییراتی سازنده در زندگی خود ایجاد نماییم، و از منطقه امن خود خارج شویم تا شاهد پیشرفت های شگرفی در زندگی خود باشیم. در مقاله ی فوق نکاتی کوچک اما اساسی آورده شده است که با به کار گیری آنان شانس موفقیت خود را به هنگام تحقق بخشیدن به رویاهایتان، چندین برابر افزایش خواهید داد. 

اگر می خواهید انسان های موفق را بیشتر بشناسید و با شیوه ی تفکر و الگوهای رفتاری آنان آشنا شوید، می توانید در سمینار موفقیت که به زودی توسط آکادمی بازار برگزار می گردد، شرکت کنید. در این سمینار استاد احمد محمدی مدرس، مشاور و سخنران انگیزشی ابزارها و مهارت های مورد نیاز موفقیت و همچنین رازهای موفقیت افراد موفق را به ما تدریس خواهند کرد. کافی است جهت شرکت در این سمینار و آشنایی با محتوای آموزشی آن، به آدرس اینترنتی زیر مراجعه نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

یک ثروتمند خودساخته شوید
با عادت‌ های خوب افراد موفق آشنا شویم
خلاصه کتاب قدرت لحظات نوشته چیپ هیث و دن هیث
خلاصه کتاب « قدرت اعتماد به نفس » نوشته برایان تریسی
معرفی کتاب ” شعار برند، شیپور جنگ ” نوشته لورا ریس
خلاصه کتاب” چگونه در فروشندگی از شکست به موفقیت رسیدم” نوشته فرانک بتگر
کتاب ” رشد فروش ماورایی ” نوشته جک دیلی
خلاصه کتاب ” برنامه بازاریابی در یک صفحه ” نوشته آلن دیب
خلاصه کتاب ” ثروتمند ترین مرد بابل ” نوشته جرج ساموئل کلشاسون
خلاصه کتاب ” انگیزش ” نوشته دن آرییلی
خلاصه کتاب “خرید شناسی” نوشته مارتین لیندستروم
خلاصه کتاب ” کار عمیق ” نوشته کال نیوپورت
خلاصه کتاب “برند ماندگار ” نوشته جرمی میلر
خلاصه کتاب ” رسیدن به فروش بیش از حد ” نوشته دنیل پریستلی

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن