قانون کمی تلاش بیشتر افراد موفق – دکتر احمد محمدی

نویسنده : تیم تحریریه آکادمی بازار
قانون کمی تلاش بیشتر افراد موفق
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

در این مقاله درباره قانون کمی تلاش بیشتر افراد موفق از دیدگاه دکتر احمد محمدی صحبت می‌کنیم.

  • همه امید ها، رویاها، هدف ها و آرمان های شما در گرو تلاش زیاد شما می باشد.
  • هر چه بیشتر تلاش نمایید، بخت و اقبال بهتری پیدا می نمایید.
  • هیچ راه میانبری وجود ندارد.

برایان تریسی – برگرفته از کتاب «قوانین جهانی موفقیت»

مطالعه بیشتر: نقش مشکلات در زندگی ما چیست؟

مطالعه بیشتر: چه زمان به موفقیت می‌رسیم؟

در بخش ویدئوهای آموزشی دکتر احمد محمدی می‌توانید ویدئوهای دیگری با موضوع نردبان موفقیت، قانون کمی تلاش بیشتر افراد موفق، نقش آمیگدال ها (بادامه مغز) در فروش و ویدئوهای آموزشی بیشتر را مشاهده کنید.

عدم تسلیم در مقابل سختی و ادامه تلاش جهت دستیابی به موفقیت

موفقیت هیچ گاه تصادفی نیست. البته ممکن است که در طول مسیر کمی شانس با شما همراه گردد و شما را در یک موقعیت خوب قرار دهد اما دوامی ندارد. کسانی موفق می گردند که روی شانس خود سرمایه گذاری می نمایند و احتمال شکست خود را پایین می آورند.

اگر به برخی از موفق ترین اشخاص دنیا بنگرید، در می یابید که اکثر آن ها از هیچ به آن جا رسیده اند. بسیاری از آن ها بچه یتیم هایی بوده اند که حتی نمی توانستند سالی یک حمام درست و حسابی بگیرند. ولی چطور ممکن است کسی که چنین شانس بدی در زندگی خود داشته است، به چنان موفقیتی دست یابد؟

 

پاسخ این سؤال ساده است، چون موفقیت هیچ گاه اتفاقی نیست. بسیاری از این اشخاص با تلاش بی وقفه به موفقیت دست یافته اند. زیرا گزینه ی دیگری نداشته اند. این تلاش زیاد برای آن ها به شکل عادت در آمده و هیچ گاه حتی به هنگام زندگی خوب و راحت هم دست از تلاش برنداشته اند. کار مشکل، هوشمندانه و داشتن دوستان بسیار آن ها را به این درجه رسانده است.


با توجه به مطالب فوق، پی می بریم که مداومت و تلاش جهت دستیابی به موفقیت بسیار ضروری است و هیچ گاه نباید دست از تلاش برداریم و تسلیم گردیم. در ادامه مطالبی در رابطه با عواقب تسلیم شدن و دست برداشتن از تلاش، آورده می گردد:

۱- دست برداشتن از تلاش سبب از دست دادن فرصت های آینده می شود

می توانید تصور نمایید اگر توماس ادیسون هم پس از تلاش های بسیار ناامید می گشت و دست تلاش می کشید، نتیجه چه می بود؟ دیگر نه برقی بود و نه این همه فناوری که به خاطر برق و نیرویی که تلاش های ادیسون آن را برای ما به ارمغان آورده است، بتوان راحت زندگی نمود. پشتکار داشتن و ادامه دادن و ناامید نشدن شخصی همچون ادیسون در سال های بسیار دور سبب گردیده است تاکنون همه انسان ها در رفاه و آسایش زندگی کنند. اگر ناامید گردید و دست از تلاش بردارید، فرصت های زیادی را در آینده از دست خواهید داد.

۲- دست برداشتن از تلاش سبب عقب ماندن می گردد

اگر انسان ناامیدی باشید، همیشه از هم ردیف های خود عقب تر خواهید ماند. همواره کارهای خود را در آخر و پس از همه به انجام خواهید رساند. همین عقب ماندن ها سبب ناامیدی بیشتر می گردند. ولی باید بدانید که با بی تفاوتی و ناامیدی هیچ کاری پیش نمی رود. زمانی که زود در همان ابتدای راه ناامید گردید، هرگز موفق یا برنده نخواهید گشت.

۳- دست برداشتن از تلاش به ضرر اطرافیان هم می باشد

زمانی که گروهی از اشخاص با همدیگر همکاری می نمایند و یکی از آن ها سریع ناامید و خسته می گردد و نمی خواهد دیگر تلاش نماید، در حقیقت به سایرین هم ضرر می رساند. در یک کار گروهی همه اعضا باید با هم تلاش نمایند تا پروژه به نتیجه برسد. زمانی که یک نفر از میانه مسیر بی خیال گردد، در حقیقت با خودخواهی زیاد تلاش های دیگران را نیز از بین می برد. دست برداشتن از تلاش شما می تواند سبب عدم موفقیت سایرین هم گردد. یا حتی ممکن است به سایرین هم آسیب برساند.

استاد احمد محمدی
استاد احمد محمدی
سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار
قانون ادامه دادن

۴- دست برداشتن از تلاش در واقع نوعی فرار می باشد

همه می دانیم زندگی سختی های خاص خود را دارد ولی برای همه این گونه می باشد. هر کسی به اندازه خود در زندگی با چالش هایی مواجه می گردد. قرار نیست در برابر آن ها کم بیاوریم و دست از تلاش برداریم. باید بتوانید در کار و زندگی خود بهترین باشید. این را بدانید دست برداشتن از تلاش سبب بدتر شدن شرایط زندگی می گردد.

۵- دست برداشتن از تلاش آزاردهنده می باشد

زمانی که از تلاش های خود دست می کشید، در حقیقت هرگز نتیجه تلاش های خود را نمی بینید. این مسأله بسیار آزار دهنده می باشد. نابرده رنج، گنج میسر نمی گردد. شما باید تلاش نمایید تا بتوانید به خواسته های خود برسید. هر هدفی موانع خود را در پیش دارد و باید سختی آن را تحمل و به سمت جلو حرکت نمایید. زمانی که دست از تلاش می کشید، در واقع به روح خود صدمه می زنید.

در ویدئوی فوق، آقای احمد محمدی به توضیح قانونی به نام «کمی تلاش بیشتر» می پردازند و نشان می دهند که این قانون تا چه حد در موفقیت افراد موفق نقش داشته است.

همه ی ما در زندگی سختی ها و مشکلاتی را تجربه می کنیم، ولی تفاوت افراد موفق با سایرین همین تسلیم نگشتن در مقابل سختی ها است. استاد احمد محمدی در سمینار موفقیت قوانینی چون «کمی تلاش بیشتر» را جهت تسلیم نشدن و موفق گشتن در زندگی تدریس خواهند نمود. از صفحه‌ی سمینارهای آکادمی بازار دیدن فرمایید. 

لینک های مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استیو جابز چگونه میلیارد شد ؟
50,000 تومان
رایگان
small_c_popup.png
کمتر از 30 ثانیه
اطلاعات خود را تکمیل و محصول را دریافت کنید