دلایل اصلی دشوار بودن رسیدن به رویاهای بزرگ چیست؟

مشکلات
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

بهترین اتفاقی که در زندگی‌تان می‌تواند رخ دهد، رسیدن به رؤیاهایتان هستند چراکه با این کار شما احساس شادی بیشتر، موفقیت و توانمندتر بودن می‌کنید. اما رسیدن به رؤیاهایتان کاری بزرگ است که مستلزم اراده‌ای قوی، تمرکز و پشتکار است. این سیر و سفر امری دشوار است و افراد بسیاری به دلیل ایستادگی نکردن در برابر مشکلات، تسلیم می‌شوند. اگر این کار آسان بود، هرکسی می‌توانست به رؤیاهایش برسد. حقیقت این است که تعداد اندک افرادی هم که به موفقیت می‌رسند اظهار می‌کنند که دنبال کردن رؤیاها امری دشوار است. با بررسی‌های که من انجام دادم به این نتیجه رسیدم که ۷ عامل اصلی وجود دارند که رسیدن به رؤیاها را دشوار می‌کنند که در ادامه به آنها می‌پردازیم:

 

۱. باید بسیار از خودگذشته باشید

رسیدن به رؤیا هایتان مستلزم این است که شما از خودگذشتگی بسیاری داشته باشید چراکه از خودگذشتگی زیاد هست که شما را در رسیدن به رؤیا هایتان کمک می‌کند. بنابراین شما باید از خواب، مهمانی و تفریح منظم خود بگذرید تا زمان زیادی را صرف رسیدن به رؤیاهایتان کنید. چنین کاری برای بسیاری از افراد مشکل است. اما چاره‌ای نیست باید برای رسیدن به رؤیا ها بسیاری از چیزها را کنار گذاشت.

۲. اشتباهات بسیاری مرتکب می‌شوید

پس از مدتی تلاش برای رسیدن به رؤیاهایتان، متوجه می‌شوید که اشتباهات بسیاری مرتکب شده‌اید که مانع پیشرفت شما شده است. باید این اشتباهات را بپذیرید و آنها را اصلاح کنید حتی اگر نیاز باشد که از اول شروع کنید. اکثر افراد از پذیرش اشتباهاتشان ناکام می‌مانند و هنگامی که متوجه می‌شوند باید دوباره از اول شروع کنند، کارشان را رها می‌کنند. سرانجام باور می‌کنند که نمی‌توانند به رؤیا هایشان نمی‌رسند.

۳. عجول بودن در دستیابی به نتیجه دلخواه

رسیدن به رؤیا ها مستلزم این است که در یک دورۀ طولانی سخت کار کنید و شاید هم تلاشتان شما را به نتیجه نرساند. گاهی شاید دو سال کار کنید بدون اینکه هیچ پیشرفتی در کارتان داشته باشید. این تجربه برای بسیاری از افراد سخت است چراکه آنها انتظار دارند وقتی برای رسیدن به رؤیا هایشان تلاش می‌کنند، فوراً در کارشان پیشرفت داشته باشند.

۴. زمان می برد تا بفهمید چه راهی کارآمدتر است

اگر رؤیا هایتان را دنبال کنید متوجه خواهید شد که قبل از اینکه به راهکار درستی دست بیابید، باید زمان زیادی را صرف این کار کنید. به همین دلیل شما باید راهکارهایتان را بازبینی کنید تا اینکه بفهمید کدام استراتژی کارآمدتر است. من شخصاً هنوز سعی می‌کنم تا بهترین راهکار برای ترافیک در وبلاگم را پیدا کنم و تا یک راهکار مؤثر برای این کار پیدا نکنم، دست از تلاشم برنمی‌دارم. بسیار آزاردهنده است که مدت طولانی روی یک راهکار کار کنید و بعد بفهمید که این کارایی چندانی ندارد. اما در بازبینی راهکارهایتان شک نکنید چراکه همین کار درواقع تلاش برای رسیدن به رؤیاهایتان است. راهکارهای مختلف را امتحان کنید و بالاخره یک روز متوجه خواهید شد که کدام راهکار مفید خواهد بود.

why achieving your biggest dreams is hard?

۵. باید ریسک‌پذیر باشید

بسیاری از افراد به علت اینکه نمی‌خواهند شکست بخورند و دچار استرس شوند، ریسک نمی‌کنند. اما شما به عنوان دنبال‌‌کنندۀ رؤیا هایتان چه بخواهید و چه نخواهید باید ریسک‌پذیر باشید. باید سرمایه، وقت و انرژی خود را برای رسیدن به رؤیاهایتان به کار گیرید حتی اگر به آنها هم نرسید. ریسک‌پذیری کاری دشوار است اما باید چنین کاری را انجام دهید چرا که ریسک‌پذیری خلاقیت شما را افزایش می‌دهد. علاوه بر این، ریسک‌پذیری شما را قادر می‌کند تا بر ترس از شکست غلبه پیدا کنید و فرصت‌های پیش‌بینی نشده‌ای را آشکار سازید که به پیشرفت سریع‌تر شما کمک می‌کنند.

۶. دلسرد می‌شوید

در حین دنبال کردن رؤیاهایتان ممکن است دلسرد شوید، برای همین این کار دشوار است. بسیاری از افراد از قبیل خانواده و دوستان شما را دلسرد می‌کنند زیرا آنها رسیدن به رؤیا ها را غیرواقع‌بینانه می‌دانند. آنها شما را تشویق به دنبال کردن شادی و موفقیت‌های متعارف و رایج می‌کنند. آنها هزاران دلیل برایتان می‌آورند که موفق نمی‌شوید و از افرادی سخن نمی‌گویند که در مسیر رسیدن به رؤیا ها تلاش کردند و شکست خوردند اما بالاخره موفق شدند. دلسردی و ناامیدی امکان دارد که شما را بی‌انگیزه کند و دست از تلاش بکشید. برای همین باید مدام به خود انگیزه دهید تا دلسرد نشوید.

۷. باید سختکوش باشید

از نظر من این سختکوشی است که افراد موفق را از افراد ناموفق متمایز می‌کند. افراد موفق برای رسیدن به رؤیا هایشان سخت تلاش می‌کنند. فیفتی سنت یکبار فاش کرد که همیشه آنقدر سخت کار می‌کرده که یادش نبوده که باید بخوابد. علاوه براین ایلان ماسک هم اذعان کرده درحالی که کار اولین شرکتش را شروع کرده، ۷ روز در هفته را مشغول کار بوده و شریکش هم در محل کارش می‌خوابیده تا همراه او باشد. پس رسیدن به رؤیاها مستلزم سختکوشی است و اغلب مردم هم آن را کاری سخت می‌دانند.

 با توجه به نکات گفته شده، رسیدن به رؤیا کاری آسان نیست و دلیل تسلیم شدن بسیاری از افراد همین است. تنها افراد سرسخت و قوی هستند که علیرغم وجود مشکلات می‌توانند به رؤیاهایشان دست بیابند. این افراد از چیزی نمی‌ترسند و همیشه این آمادگی را دارند تا با هر چالشی روبرو شوند. اگر می‌خواهید به رؤیاهایتان برسید، باید این چالش‌ها را بپذیرید.

همانطور که بلند کردن یک وزنه 100 کیلویی برای یک وزنه بردار سختتر از بلند کردن یک وزنه 50 کیلویی هست هرچه رویاهای شما بزرگتر باشد دستیابی به آن نیز سختتر خواهد اما هیچ وقت غیرممکن نیست. یک وزنه بردار با تمرین مداوم و پشتکار می تواند به آن نقطه برسد که وزنه 100 کیلویی یا حتی سنگین تر از آن نیز بلند کند. در واقع دستیابی به هر چیزی به مقدار معینی از تلاش و کوشش نیاز دارد. بعضی موارد به تلاش بیشتری نسبت به دیگر موارد نیاز دارند. رویا های بزرگ نیز همین طور هستند. برای رسیدن به آن ها باید تلاش کنید و استراتژی های مختلفی را برای رسیدن به آن امتحان کنید. هیچ وقت ناامید نشوید و دست از تلاش برندارید یقین داشته باشید که حتما به آن می رسید. در سمینار موفقیت، استاد احمد محمدی تمام ابزارهای لازم برای موفقیت و دستیابی به اهدافتان را به شما خواهند آموخت. مسلماً بعد از یادگیری این موارد، و به دست آوردن انگیزه کافی، تنها چیزی که احتیاج دارید اقدام کردن، تلاش کردن و تمرین کردن به منظور بدست آوردن مهارت های لازم است. بنابراین با شرکت در این سمینار می توانید تمام ابزارهای لازم برای عملی نمودن ایده های کسب و کار خود را در اختیار داشته باشید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *