با تمرین این 5 مهارت دستیابی به موفقیت حتمی است

دستیابی به موفقیت
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

وقتی که در زندگی به موفقیت چشمگیری دست می‌یابید، هرکسی تمایل دارد که راز رسیدن به آن را یاد بگیرد. علت این است که همه دوست دارند موفق شوند اما متأسفانه اکثر مردم آنطور که دلشان می‌خواهد زندگی نمی‌کنند. واقعیت این است که هر کسی برای دستیابی به نتایج شگفت‌انگیز در زندگی‌اش دارای نیروی بالقوه‌ی مشابهی است. مسئله این است که آنها می‌دانند نیروی بالقوه خود را چگونه باید رها کنند و برای واقعیت بخشیدن به رؤیاهایشان به درستی آنها را به کار گیرند. شاید رسیدن به موفقیت آسان نباشد. اگر موفقیت آسان بود هرکسی می‌توانست به آن برسد و رؤیاهایش را محقق سازد. برای موفق شدن آمادگی دارید؟ در اینجا 5 شاخصه موفقیت را که باید یاد بگیرید آمده است:

 

1. به فردی تبدیل شوید که دوست دارید

زمانی که از زندگی موفق صحبت می‌شود، باید درک کنیم که اولین قدم برای دستیابی به آن تبدیل شدن به فردی است که می‌خواهیم باشیم. سمینار موفقیت اولین قدم به سوی آنچه که آرزو دارید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

برای مثال اگر آرزوی شما این است که نویسنده ماهری شوید، هر روز می‌نویسید و یک نویسنده می‌شوید. این کاری است که پرفروش‌ترین نویسنده-جِف گوینز- انجام داد. او دوست داشت که نویسنده‌ای موفق باشد و کاری که هر روز انجام می‌داد، نوشتن بود. این بود که هم‌چون یک نویسنده واقعی هر روز می‌نوشت. این قضیه برای لِس براون هم صادق است. او دوست داشت که یک دی جِی باشد. مربی‌اش به او می‌گفت که هر روز دی جِی را تمرین کند. سرانجام  او یک دی جِی شد.

همواره به خاطر داشته باشید که آماده بودن برای یک فرصت و دست نیافتن به آن بهتر از داشتن فرصتی است که آمادگی آن را ندارید. قبل از تحقق بخشیدن به رؤیاهایتان باید به فردی تبدیل شوید که می‌خواهید. علت تعلیم دیدن‌های روزانه‌ی قهرمان‌های حرفه‌ای و هنرپیشه‌ها همین موضوع است. آنها می‌دانند که قبل از تحقق بخشیدن به رؤیاهایشان باید به فردی تبدیل شوند که می‌خواهند.

2. دیدگاهتان را وسیع کنید

اکثر مردم سطح دیدشان پایین است و فکرهای کوچکی دارند. اگر خواهان موفقیت هستید باید بزرگ اندیش باشید. درست مثل آنچه دونالد ترامپ می‌گوید: ” شما در هر صورت باید فکر کنید، پس چه بهتر که یک فکر بزرگ داشته باشید.” فکر کردن رایگان است و به هیچ پولی نیاز ندارد. اما افکارتان منجر به نتایجی می‌شود که در زندگی به آنها می‌رسید. در حقیقت یکی از مهمترین عوامل شکست یا پیشرفت هر فردی طرز فکر اوست.

By practicing these five skills, success is certainly possible

فردی را در نظر بگیرید که افکار کوچک و منفی در سر دارد. آیان این افکار او را به موفقیت می‌رساند؟ به احتمال قوی نه! زیرا افکار شما تعیین کننده تصمیم شماست و تصمیم شما رفتارتان را تحت تأثیر قرار می‌دهد. بنابراین زمانی که می‌خواهید به دستاورد بزرگی برسید، باید فکر بزرگی داشته باشید. در ضمن زمانی که فکر بزرگی دارید، به شما الهام می‌شود و تمام فرصت‌ها برای رشد شما فراهم می‌شود و علت مهم بودن فکر بزرگ همین است.

3. به مهارت‌های خود مسلط شوید

آیا کارتان را به بهترین نحو ممکن انجام می‌دهید؟ درمورد آن فکر کنید. شما باید نسبت به پیشرفت و ماهر شدن در مهارت‌هایتان متعهد باشید. به منظور انجام کار سخت، باید در کار خود مسلط شوید و به بهترین نحو کار خود را انجام دهید. علت موفقیت افراد موفق این است که بدون اهمیت به اینکه مشغول به چه کاری هستند، کار بزرگ را انجام می‌دهند. فکر می‌کنید مایکِل جُردن چطور به بهترین بازیکن بسکتبال تبدیل شد؟ چرا محمد علی کِلِی در بُکس به موفقیت چشمگیری دست یافت؟ اِستیو جابز چگونه قادر به مدیریت شرکتی شد که جهان را با محصولات بنیادینش تغییر داد؟

جواب ساده است؛ آنها همگی در کارهایشان تسلط کافی را پیدا کرده‌اند. آنها می‌دانند که چه کاری را و چگونه انجام دهند. به علاوه یاد گرفته‌اند مهارت‌هایشان را بالا ببرند و در کار خود بهترین باشند و همین علت موفقیت آنهاست. شما هم باید اینگونه عمل کنید.

در هر کاری که انجام می‌دهید باید تسلط پیدا کنید. اگر می‌خواهید نویسنده‌ای پرفروش باشید، هنر نوشتن را پرورش دهید و هر روز در این زمینه خود را بهتر کنید. اگر می‌خواهید یک تاجر چند میلیون دلاری باشید باید مدیریت بیزینس را یاد بگیرید و در کار خود ماهر شوید.

4. در صورت شکست توانایی بازگشت به کار خود را داشته باشید

هنگام فکر کردن به موفقیت اولین چیزی که ذهن اکثر مردم را مشغول می‌کند، نتایج شگفت‌انگیزی است که افراد بدان دست می‌یابند. در حقیقت آنچه که اکثر مردم در نظر ندارند شکست و موانع موجود در ماورای موفقیت است. آیا شما می‌دانید که تا شکست نخورید موفق نمی‌شوید؟ می‌گویند شکست مادر موفقیت است. وقتی شکست می‌خورید بیشتر یاد می‌گیرید و تجربه‌تان افزایش می‌یابد.

بیل گیتس می‌گوید: ” موفقیت یک معلم پَست و بدجنس است که افراد  را به این ذهنیت می اندازد که آنها هیچ گاه شکست نخواهند خورد“. جک ما مؤسس گروه علی بابا در سمیناری به حضار گفت که مطالعه کنند و از شکست افراد موفق درس بگیرند. علت اینکه باید قدرت به برگشت را بپذیرید همین است. اگر شما موفق نشوید اهمیتی ندارید. مادامی که شما پیشرفت دارید، می‌آموزید و تعهد کاری دارید نهایتاً به موفقیت می‌رسید. شکست‌ها و موانع ما را به سوی موفقیت بیشتر سوق می‌دهد. این تنها شیوه‌ای است که ما را سریع‌تر به موفقیت خواهد رساند.

5. عزم و پشتکار داشته باشید

علت عدم موفقیت افراد این است که برای حرکت کردن عزم خود را جزم نمی‌کنند. آنها شکست را می‌پذیرند و تلاشی نمی‌کنند. آیا می‌دانید وقتی که تصمیم به تسلیم شدن و دست کشیدن از کاری می‌گیرید، تمام تلاش و زمانی که قبلاً صرف آن کار کرده‌اید به هدر می‌رود؟ بنابراین تا زمانی که به اهداف خود نرسیده‌اید دست از تلاش برندارید.

استقامت و پایداری شاخصه دیگری هست که اکثر مردم آن را ندارند. شما باید بدانید که موفقیت یک شبه به دست نمی‌آید. شهر رُم یکباره ساخته نشده است و موفقیت هم همینطور است. حتی اگر منابع رو هم در اختیار داشته باشید باز هم موفقیت یک شبه امکانپذیر نیست. برای تحقق یافتن رؤیاهایتان باید بسیار تلاش کنید. علاوه بر این به مدت زمان طولانی نیاز دارد و این اهمیت اراده و پشتکار را نشان می‌دهد. علاوه بر اهمیت پشتکار، شما باید خود را ملزم کنید که 5 کار کوچک را روزانه انجام دهید و مجموع این موفقیت‌های کوچک است که زندگی‌تان را تغییر می‌دهد.

7 ابزار طلایی برای موفقیت

استاد احمد محمدی

استاد احمد محمدی

سخنران انگیزشی و مربی توسعه فردی، مدرس و مشاور کسب و کار

 با تغییر افکار و به دنبال آن ایجاد عادت های درست می توانیم با ترس های خود مقابله نماییم و تغییراتی سازنده در زندگی خود به وجود بیاوریم. در مقاله ی فوق هم به وضوح به موانعی که خود ذهن ما به وجود آورده، اشاره شده است. با تقویت مهارت های فوق در خود می توانید با شجاعت و اعتماد به نفس به سوی اهدافتان حرکت نمایید. به طور کل تحقق بخشیدن به رؤیاها و دستیابی به موفقیت‌های بزرگ آسان نیست و موفقیت برای کسی میسر است که به کار خود متعهد باشد. مادامی که عادات درست را بپذیرید و 5 شاخصه موفقیت فوق را بیاموزید به هدف خواهید رسید.

در آینده ای نزدیک آکادمی بازار سمیناری به نام «موفقیت» بر گزار می نماید، که در آن استاد احمد محمدی مدرس و سخنران انگیزشی، ویژگی ها، مهارت ها و رازهای موفقیت افراد موفق را به شما تدریس خواهند نمود. برای شرکت در این سمینار شاد و مثبت و آشنایی با محتوای آموزشی آن می توانید به آدرس اینترنتی زیر مراجعه نمایید. 

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *