مقالاتموفقیت / انگیزشی

چگونه به آسانی از پس انجام هر کاری بر بیاییم؟

در زندگی ما چند کار وجود دارد که انجام آنها رضایت بیشتری را در مقایسه با تعیین اهداف، کار و تلاش در مسیر تحقق آنها و در نهایت، دست یافتن به آنها ایجاد می کنند. بله؛ حق با شماست؛ وقتی به هدفتان نمی رسید و به قول خودتان شکست مفتضحانه ای هم می خورید، واقعا دلتان می خواهد بی خیال همه چیز شوید و…؛ اما بیایید فرض کنیم این مساله پیش نمی اید. تعیین اهداف اولین قدم در فرآیند انجام کارهاست.

یک ساعت در روز را به یادگیری اختصاص دهید

این مساله به نوع هدفتان کاری ندارد و در همه حال می تواند مفید واقع شود. هر روز یک ساعت را صرف یادگیری یک مهارت جدید، انجام تحقیق، مطالعه درباره یک موضوع، شرکت در یک وبینار یا… کنید. شاید هدفتان این باشد که زندگی خیابانی را تجربه کنید. در این صورت، شما باید زمانی را به مشاهده و در نهایت یادگیری مهارت ها و تکنیک های قشر خیابان نشین بکنید. شاید این کار شما را به سمت اهدای وسایلتان به آنها بکند. در هر صورت، شما باید در مورد هدفتان به آشنایی و دانش کافی دست یابید.

از گوگل استفاده کنید

دلیل اینکه ما امروزه بهتر و سریع تر از نسل قبلی کارها را انجام می دهیم این است که ما از آنها آموخته ایم. ما مجبور نبوده ایم چیزی را از نو اختراع کنیم. و اگر می خواهید بیشترین و بهترین نتیجه را از هدفتان بگیرید، باید از هرچه که در اختیارتان است، بیشترین استفاده را ببرید. خوشبختانه. امروزه این دسترسی تقریبا برای همه ما میسر است. شما می توانید با چرخاندن سر انشگشتانتان روی صفحه کیبورد یا موبایل در گوگل سرچ کنید. بهتر است در کنار این موتور جستجوی قوی، با افراد با تجربه و مربیان کارکشته هم در تماس باشید تا بهتر بتوانید به خم و چم اموری که شاید در جستجوهایتان آن را نیافتید، آشنا شوید.

4 نکته که به شما کمک میکنند تا سریعتر به اهدافتان برسید
بخوانید

همین حالا شروع کنید

فکر می کنم این مرحله مهم ترین و در عین حال، سخت ترین مرحله باشد. سفر هزار مایلی با اولین قدم آغاز می شود؛ یادتان که نرفته است؟ حتی اگر هیچ چیزی هم راجع به کار یا هدفی که تعیین کرده اید نمی دانید، شما باید سفر در این مسیر را آغاز کنید.

با قدم های کوچک آغاز کنید

هدف کلی تان را به اقدامات کوچک و عملی و قابل مدیریت کردن تقسیم کنید و به جای اینکه مبهوت هدف بزرگ و نهایی تان شوید، سعی کنید روی انجام قدم فعلی و قدم بعدی تان متمرکز شوید. این کار، خصوصا در مواقعی که ممکن است فکر کنید سرعت پیشرفتتان خیلی کم است، به شما کمک می کند تا به حرکتتان ادامه دهید. هدف بزرگ تر، مقصد نهایی شماست؛ اما در حال حاضر، انچه که اهمیت دارد این است که شما یک قدم از قدم قبلی جلوتر بروید.

How to Do Just about Anything

ضمنا، شما باید بدانید که در این مسیر، ممکن است با هر دو قدم به جلو، یک قدم به عقب بردارید. تنها کاری که از شما می خواهم انجام دهید،‌ این است که جهت حرکتتان را مدام چک کنید و مطمئن شوید که در مسیر صحیح قرار دارید. وقتی که شکست می خورید یا اشتباه می کنید، که البته لازمه پیشرفت و بهتر شدن در انجام هر کاری است، سعی کنید زمانی را برای یادگیری از آن شکست اختصاص دهید. در این مسیر، سعی کنید زمان کافی به خودتان بدهید تا بتوانید به طور کامل بر آن مسائل تسلط یابید. به علاوه، سعی کنید از این سفر لذت ببرید. می توانید یادگیری را برای خودتان جذاب و چذاب تر سازید.

از آزمون و خطا استفاده کنید

شما می توانید خود و ایده هایتان را در معرض آزمایش قرار دهید. به عنوان مثال، اگر هدفتان اینست که در یک مسابقه دو ماراتن شرکت کنید، همانطور که در حال انجام دوهای آزمایشی کلاسیک هستید، ببینید که ایا تغییراتی در رژیم غذایی تان می تواند فرایند رسیدن به هدفتان را تسهیل سازد یا خیر.

چگونه هنگام مواجهه با مشکلات روحیه خود را از دست ندهیم؟
بخوانید

تجربه هایتان را یادداشت کنید

بسیاری از افراد به اهمیت ثبت خاطرات و تجارب اشاره می کنند. من هم معتقدم ثبت تجاربتان، میزان پیشرفت شما را نشان می دهد و شما متوجه می شوید که چه چیزی در مسیر هدفتان، به شما کمک می کند و چه مواردی را نباید انجام دهید.

در رسیدن به اهداف استمرار و مداومت داشته باشید

با مداومت و پشتکار، شما می توانید کوه ها را جابه جا کنید. شما یک شبه به اهدافتان نخواهید رسید. شما باید به هدفتان بچسبید. شاید به زمانی بیشتر از آنچه که برنامه ریزی کرده بودید، نیاز داشته باشید. اما سر انجام، مطمئن باشید که مداومت و استمرارتان سر انجام نتیجه خواهند داد و شما هم مزدتان را خواهید گرفت.

یکی از بهترین روش های رسیدن به موفقیت، الگو برداری از افراد موفق است. در مقاله فوق تعدادی راهکار مفید که از الگوبرداری و بررسی زندگی افراد موفق به دست آمده، ارائه شده است که با انجام آن ها و تبدیل آن ها به عادت، می توانید از پس انجام هر کاری برآیید.

آکادمی بازار با هدف ارائه بهترین تکنیک های موفقیت، به زودی سمیناری به نام «موفقیت» برگزار می نماید، که در آن استاد احمد محمدی مدرس، مشاور و سخنران انگیزشی، شیوه تفکر و الگوهای رفتاری و همچنین عادت های مشترک و منحصر به فرد افراد موفق، را به شما تدریس خواهند نمود. به منظور شرکت در این سمینار و آشنایی با محتوای آموزشی آن می توانید به آدرس اینترنتی زیر مراجعه نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 1 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن