چگونه به آسانی از پس انجام هرکاری بربیاییم؟

انجام هرکار
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin
رسیدن به اهداف از جمله خواسته‌های هر انسانی است. با استفاده از تکنیک‌هایی مانند آزمون و خطا، برداشتن قدم‌های کوچک، استفاده از گوگل و روش‌های دیگر از پس انجام هرکاری بربیایید.

تعیین هدف

در زندگی ما چند کار وجود دارد که انجام آن‌ها رضایت بیشتری را در مقایسه با تعیین اهداف و کار و تلاش در مسیر تحقق آن‌ها و در نهایت، دست یافتن به آن‌ها ایجاد می‌کنند. بله؛ حق با شماست؛ وقتی به اهداف خود نمی‌رسید و به قول خودتان شکست مفتضحانه‌ای هم می‌خورید، واقعا دل‌تان می‌خواهد بی‌خیال همه چیز شوید.

اما بیایید فرض کنیم این مساله پیش نمی‌آید. اگر در زندگی شکست نخوردید یعنی هیچ تلاشی نکرده‌اید. تعیین اهداف اولین قدم در فرآیند انجام کارهاست. تمرکز روی هدف‌های زندگی تاثیر زیادی در موفقیت و کامیابی دارد.

یک ساعت در روز را به یادگیری اختصاص دهید

این مساله به نوع اهداف شما کاری ندارد و در همه حال می‌تواند مفید واقع شود. هر روز یک ساعت را صرف یادگیری یک مهارت جدید، انجام تحقیق، مطالعه درباره یک موضوع، شرکت در یک سمینار یا… کنید. شاید هدف‌تان این باشد که زندگی خیابانی را تجربه کنید.

در این‌صورت، شما باید زمانی را به مشاهده و در نهایت یادگیری مهارت‌ها و تکنیک‌های قشر خیابان نشین بکنید. شاید این‌کار شما را به سمت اهدای وسایل‌تان به آن‌ها بکند. در هر صورت، شما باید در مورد هدف‌تان به آشنایی و دانش کافی دست یابید.

بیشتر بخوانید: بهترین شیوه تعیین اهداف با کمک برایان تریسی

از گوگل استفاده کنید

دلیل این‌که ما امروزه بهتر و سریع‌تر از نسل قبلی کارها را انجام می‌دهیم این است که ما از آن‌ها آموخته‌ایم. ما مجبور نبوده‌ایم چیزی را از نو اختراع کنیم. و اگر می‌خواهید بیشترین و بهترین نتیجه را از اهداف خود بگیرید، باید از هرچه که در اختیارتان است، بیشترین استفاده را ببرید. خوشبختانه. امروزه این دسترسی تقریبا برای همه ما میسر است.

شما می‌توانید با چرخاندن سر انگشت‌تان روی صفحه کیبورد یا موبایل در گوگل سرچ کنید. بهتر است در کنار این موتور جستجوی قوی، با افراد باتجربه و مربیان کارکشته هم در تماس باشید تا بهتر بتوانید به خم و چم اموری که شاید در جستجوهای‌تان آن را نیافتید، آشنا شوید.

همین حالا شروع کنید

فکر می‌کنم این مرحله مهم‌ترین و در عین حال، سخت‌ترین مرحله باشد. برای ساختن زندگی رویایی که آرزو داری امروز شروع کن. سفر هزار مایلی با اولین قدم آغاز می‌شود؛ یادتان که نرفته است؟ حتی اگر هیچ چیزی هم راجع به کار یا هدفی که تعیین کرده‌اید نمی‌دانید، شما باید سفر در این مسیر را آغاز کنید.

با قدم‌های کوچک آغاز کنید

هدف کلی‌تان را به اقدامات کوچک و عملی و قابل مدیریت کردن تقسیم کنید و به جای این‌که مبهوت هدف بزرگ و نهایی‌تان شوید، سعی کنید روی انجام قدم فعلی و قدم بعدی‌تان متمرکز شوید. این‌کار، خصوصا در مواقعی که ممکن است فکر کنید سرعت پیشرفت‌تان خیلی کم است، به شما کمک می‌کند تا به حرکت‌تان ادامه دهید. هدف بزرگ‌تر، مقصد نهایی شماست؛ اما در حال حاضر، انچه که اهمیت دارد این است که شما یک قدم از قدم قبلی جلوتر بروید. اما چگونه می‌توانیم با انجام کارهای ساده در مسیر موفقیت قرار بگیریم؟

 

ضمنا، شما باید بدانید که در این مسیر، ممکن است با هر دو قدم به جلو، یک قدم به عقب بردارید. تنها کاری که از شما می‌خواهم انجام دهید،‌ این است که جهت حرکت‌تان را مدام چک کنید و مطمئن شوید که در مسیر صحیح قرار دارید.

وقتی که شکست می‌خورید یا اشتباه می‌کنید، که البته لازمه پیشرفت و بهتر شدن در انجام هر کاری است، سعی کنید زمانی را برای یادگیری از آن شکست اختصاص دهید.

از شکست نهراسید، بیشترین شکست‌ها سهم موفق‌ترین انسان‌ها است. در این مسیر، سعی کنید زمان کافی به خودتان بدهید تا بتوانید به طور کامل بر آن مسائل تسلط یابید. به علاوه، سعی کنید از این سفر لذت ببرید. می توانید یادگیری را برای خودتان جذاب و چذاب‌تر سازید.

از آزمون و خطا استفاده کنیداهداف - از آزمون و خطا استفاده کنید

شما می‌توانید خود و ایده‌‌های خود را در معرض آزمایش قرار دهید. به عنوان مثال، اگر هدف‌تان این است که در یک مسابقه دو ماراتن شرکت کنید، همان‌طور که در حال انجام دو آزمایشی کلاسیک هستید، ببینید که ایا تغییراتی در رژیم غذایی‌تان می‌تواند فرایند رسیدن به هدف‌تان را تسهیل سازد یا خیر.

استاد احمد محمدی

زمین خوردن شکست نیست. بلکه بلند نشدن، شکست است.

استاد احمد محمدی

تجربه‌های‌ خود را یادداشت کنید

بسیاری از افراد به اهمیت ثبت خاطرات و تجارب اشاره می‌کنند. من هم معتقدم ثبت تجارب‌تان، میزان پیشرفت شما را نشان می‌دهد و شما متوجه می‌شوید که چه چیزی در مسیر اهداف به شما کمک می‌کند و چه مواردی را نباید انجام دهید.

در رسیدن به اهداف استمرار و مداومت داشته باشید

با مداومت و پشتکار، شما می‌توانید کوه‌ها را جابه جا کنید. شما یک شبه به اهداف‌ خود نخواهید رسید. شما باید به اهداف خود بچسبید.

شاید به زمانی بیشتر از آنچه که برنامه ریزی کرده بودید، نیاز داشته باشید. اما سر‌انجام، مطمئن باشید که مداومت و استمرارتان سرانجام نتیجه خواهند داد و شما هم مزدتان را خواهید گرفت.

یکی از بهترین روش‌های رسیدن به موفقیت، الگوبرداری از افراد موفق است. در مقاله فوق تعدادی راهکار مفید که از الگوبرداری و بررسی زندگی افراد موفق به دست آمده، ارائه شده است که با انجام آن‌ها و تبدیل آن‌ها به عادت، می‌توانید از پس انجام هرکاری برآیید. برای آشنایی بیشتر با زندگی افراد موفق می‌توانید از بسته آموزشی «زندگی افراد موفق» استفاده کنید.

دیدگاه بگذارید

avatar