موفقیت مالی در کسب و کار و راه های دستیابی به آن

موفقیت مالی در کسب و کار
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

موفقیت در کسب و کار به اوضاع مالی شما بستگی دارد؛ پس تا می توانید پول پس انداز کنید تا به موفقیت مالی در کسب و کارتان دست یابید.

درواقع شما برای جذب فرصت‌های بیشتر، باید این عادت را در خود پرورش دهید که بخشی از درآمدتان را به طور منظم پس‌انداز کنید. افرادی که همیشه در کسب و کارشان شکست خورده و در تلاش‌اند صورتحساب‌هایشان را بپردازند، به ندرت وقت دارند که متوجه فرصت‌های جدید موفقیت در زندگی شان شوند.

بنابراین، برای قرار گرفتن در موقعیت معامله‌های خوب و موفقیت آمیز، عادت پس‌انداز بخشی از درآمدتان را به برنامه زندگی خود اضافه کنید.

مطالعه بیشتر: چگونه از طریق هوش مالی کسب درآمد کنید؟

مطالعه بیشتر: با 8 ویژگی مشاور کسب و کار آشنا شوید

با این اقدام به سادگی با محدود کردن بخشی از زندگی‌تان، جریان ثابتی از فرصت‌های موفقیت در آینده را جذب و ایجاد خواهید کرد. امروزه، برای افراد با ایده‌های خوب فرصت‌های بیشتری از قبل وجود دارد که موفق و ثروتمند بشوند. این به عهده خود شماست که دارایی‌های مالی کافی فراهم کنید تا دیگر نگران پول در کسب و کارتان نباشید.

به زبان ساده، برای رسیدن به یک موفقیت مالی در کسب و کار، با عادت پس انداز شروع کنید و بعد راه‌هایی برای بالا بردن ارزش خودتان و شرکتی که برایش کار می‌کنید، پیدا کنید. اما چگونه روز به روز در حرفه خودمان موفق تر و ثروتمندتر شویم و به کسب و کارمان رونق دهیم؟ شما می توانید از راهکارهای موفقیت آمیز کمک بگیرید.

با آکادمی بازار همراه باشید تا با راه های موفقیت مالی در کسب و کار بیشتر آشنا شوید. آکادمی بازار با مدیریت دکتر احمد محمدی دوره‌های آموزشی و سمینارهای مختلفی با هدف آموزش مهارت‌های ویزیتوری و فروش برگزار کرده است. خدمات مشاوره در آکادمی بازار یکی از موضوعات مهمی است که مورد توجه مخاطبان قرار دارد. در مقاله‌ی مروری بر سرفصل‌های آموزشی و خدمات مشاوره آکادمی بازار می‌توانید در جریان سرفصل‌های آموزشی این موسسه قرار بگیرید.

موفقیت مالی
موفقیت مالی در کسب و کار

اصول موفقیت مالی در کسب و کار

اصل سرعت: کاری را که اکنون در دست دارید، هر چه سریع تر انجام دهید؛ زیرا همه می‌خواهند هر چیزی را که نیاز دارند، امروز خریداری کنند نه فردا.

کیفیت محصول: کیفیتی بهتر از کیفیت رقبای خود ارائه دهید؛ اما مطمئن شوید که کیفیت را به همان شیوه مشتریانتان تعریف کرده‌اید. سطح کیفیت خدمات به مشتری را بالا ببرید؛. هر چه خدمات بهتری ارائه دهید، آنها بیشتر از شما خرید خواهند کرد.

ساده نگری تجاری: 

  • طرح را بهبود بخشید یا ساده کنید تا استفاده و درک محصول یا خدمات شما آسان‌تر شود.
  • داد و ستد را برای مشتریان راحت‌تر کنید تا آنها به معامله با افراد دیگر فکر نکنند و به دنبال آن موفقیت مالی در کسب و کارتان را به ارمغان می آورند.

سبک زندگی بر پایه مشتری مداری: برای موفقیت مالی در کسب و کار ، تغییر شیوه‌های زندگی را تشخیص دهید و بنا به سلیقه آنها عمل کنید؛ زیرا مشتریان چیزهایی را می‌خواهند که با سبک زندگی‌شان هماهنگ باشد.

فروش هماهنگ : کمتر بفروشید، به بازار انبوه دسترسی پیدا کنید و پس از آن با فروش محصولات ارتقاء یافته و افزودنی‌های کیفی، پول درآورید. بنابراین، اگر شما بتوانید دو یا سه مورد از این ایده‌های موفق را در یک نوآوری که هیچ کس دیگر هنوز فکرش را نکرده است، ترکیب کنید، میزان موفقیت شما چند برابر شده و افزایش می‌یابد.

اگر شما نتوانید پول پس انداز کنید؛ پس آرزوی دستیابی به عظمت در شما وجود ندارد.

                                                                                                کلمانت استون

واقعا در کاری که انجام می‌دهید، عالی عمل کنید؛ آنگاه روش‌هایی برای ایجاد یک جریان درآمدی پیدا خواهید کرد؛ پس از آن خود شما باید اول با پس انداز (و بعد سرمایه گذاری) حداقل ۱۰ درصد از درآمدتان به هدفتان بپردازید.

سازماندهی زندگی با ۹۰ درصد یا کمتر از درآمدتان، شما را در بسیاری از حوزه‌های دیگر زندگی در نقطه خوبی قرار خواهد داد. بنابراین، هر زمانی که روش جدیدی برای افزایش درآمد ایجاد می‌کنید، نیمی از آن را پس‌انداز و نیم دیگر را خرج کنید. با انجام این کار به طور مداوم و در بلندمدت، نسبت درآمد شما که برای سرمایه‌گذاری‌های آینده پس‌انداز می‌شود، به طور پیوسته و چشمگیری افزایش خواهد یافت.


مثلث موفقیت مالی

موفقیت مالی در کسب و کار شما آینه طرز فکر و دارایی شماست؛ بگذارید ساده تر بگوییم که پس انداز و داشتن یک حساب بانکی متناسب و معقول در کنار ایده پردازی، تجربه و دانش شما می تواند به زودی از شما یک میلیونر واقعی موفق بسازد. اما چگونه؟ ما به شما راه حل هایی ارائه می دهیم تا همواره موفق باشید.

  • عجله نکنید : از هر نوع طرح سریع ثروتمند شدن اجتناب کنید و به جای آن ذهنتان را روی به آرامی ثروتمند شدن متمرکز کنید.
  • پس انداز کنید: همیشه به یاد داشته باشید که میزان درآمدی که کسب می‌کنید مهم نیست بلکه مقدار پولی که پس‌انداز می‌کنید مهم است.
  • سرمایه گذاری کنید: برای موفقیت مالی در کسب و کار فراموش نکنید که با گذراندن دوره‌های آموزشی روی خودتان سرمایه‌گذاری کنید تا بتوانید هر کاری که برای شما درآمدزاست، بهتر انجام دهید.
  • بیمه باشید: یک بیمه معقول داشته باشید که از شما در مقابل تلفات فاجعه که ممکن است تلاش‌هایتان را برای انباشت ثروت هدر بدهد، محافظت کند.

برای فرصت ها زمان بگذارید

برای موفقیت مالی در کسب و کار زمان خود را صرف سرمایه‌گذاری هر گونه فرصت مناسبی کنید که در کسب آن مبلغ پول برایتان موثر خواهد بود. بنابراین، برای رسیدن به موفقیت در کسب و کار، سه پایه اصلی استقلال مالی یعنی پس انداز، سرمایه گذاری و بیمه فراموش نشود.

اولین هدف موفقیت مالی شما این است که مبلغی برابر با ۲ تا ۶ ماه هزینه زندگی را جمع‌آوری کنید. درواقع شما باید در برابر هر حادثه یا مورد اضطراری که نمی‌توانید برای پوشش آن چک بنویسید، خود را بیمه کنید. سرانجام، به محض اینکه خود را به طور کامل بیمه کردید و پشتوانه مالی داشتید.

باید شروع به سرمایه‌گذاری دقیق در حوزه‌هایی کنید که به طور کامل مطالعه کرده‌اید یا با سایر افراد موفق که می‌شناسید و به آنها اعتماد دارید، مشارکت نمایید.

شما برای موفقیت در کسب و کارتان می توانید از مقالات آکادمی بازار از جمله مقالات کارآفرینی و کسب و کار استفاده نمایید.

طلا بیشتر از اندیشه‌های زنان و مردان استخراج شده است تا اینکه از زمین گرفته شده باشد.

                                                                                                 ناپلئون هیل

      منبع: آینده خودتو بساز؛ برایان تریسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *