مقالاتموفقیت / انگیزشی

وقتی تمام امیدتان را از دست می دهید این 3 کار را انجام دهید

شما برای آینده تان امید و آرزو دارید و از جان و دل برای تحقق آنها تلاش می کنید؛ و انتظار نتایج مطلوبی را هم دارید. اما خیلی از اوقات، انتظارات شما تامین نمی گردند و شما به اهدافتان دست پیدا نمی کنید. در این مواقع، شما امیدتان را از دست می دهید.

با خودتان می گویید زندگی واقعا ناعادلانه است و با اینکه هر کاری که در توانتان بود را انجام دادید، اما نتیجه حاصله، به هیچ وجه شما را راضی نکرده است. شما فکر می کنید که هیچ وقت اوضاع و احوال به نفع شما تغییر نخواهند کرد؛ پس، اصلا برای چه تلاش کنیم؟ آخر که چه؟ شما دیگر اصلا دلتان نمی خواهد کاری انجام دهید و مجددا تلاش کنید؛ درست برعکس، شما وسوسه می شوید که قید آن هدف را بزنید و بی خیالش شوید.

قدم بعدی چیست؟ چه باید کرد؟

آیا واقعا باید بی خیال همه چیز و تمامی تلاش هایتان شوید؟ یا کماکان امیدوار باقی بمانید؟ صرف اینکه تلاش هایتان منجر به شکل گیری نتایج دلخواهتان نشده است، بدین معنا نیست که شما دیگر باید دست از تلاش بکشید. شما نباید فکر کنید که باز هم شکست خواهید خورد. شما اصلا نمی توانید آینده تان را به این شکل، پیش بینی کنید و فکر کنید که همیشه، در یک لحظه، همه چیز برایتان به هم می ریزد و از دست می رود. این مساله تنها در صورتی روی می دهد که شما آن را انتخاب کنید و خودتان، منجر به بروزش شوید.

 

5 Things to Do When You Aren’t Hopeful About Anything

اما وقتی که امیدتان را زنده نگه می دارید و به تلاشتان در جهت رسیدن به اهداف و آمالتان ادامه می دهید، قطعا احتمال دسترسی به آنها به مراتب بالاتر از زمانی خواهد بود که دست از تلاش می کشید. باور به خودتان و امید داشتن به اینکه همیشه تحت هر شرایطی، بهترین ها برایتان روی می دهند، تفاوت عمده ای در نگرش شما ایجاد خواهد کرد و این نگرش شما، خودش را در کارتان پدیدار ساخته و منجر به جذب رویداد ها و شرایط مثبت بیشتری به سمت شما خواهد شد.

راهکار هایی برای دستیابی به اهداف غیر ممکن
بخوانید

البته در همین جا باید به شما بگویم که این، کاملا طبیعی است که شما گاهی اوقات احساس ناراحتی، نگرانی یا عصبانیت کنید؛ اما مساله اینجاست که وقتی این موارد، از حد خارج می شوند و شما هیجان و شور خودتان در زندگی را از دست می دهید، ممکن است تاثیرات جبران ناپذیری در زندگی تان ایجاد کنند. در ادامه، شما را با 3 کاری اشنا خواهم کرد که در مواقع این چنینی به شما کمک خواهند کرد:

1. روی خودتان کار کنید

به خودتان اهمیت بدهید؛ مهارت های فعلی تان را بهبود ببخشید یا مهارت های جدید بیاموزید. نسبت به خود، توانایی ها و توانمندی هایتان احساس خوبی داشته باشید. از زمانتان استفاده کنید و در خودتان، عادات مثبتی را ایجاد کنید که شما را تحت هر شرایطی مثبت و با انگیزه نگاه می دارند؛ عادات باعث می شوند شما به روتینتان بچسبید و به شما استقامت و پشتکار را می آموزند. ساخت چنین اراده ای به شما کمک می کند با وجود موانعی که ممکن است در مسیرتان با آنها روبرو شوید، در زندگی به پیش بروید.

2. بیش از حد روی کنترل امور تمرکز نکنید

سخت نگیرید. اغلب ما، وقتی می بینیم امور طبق انتظارمان پیش نرفته اند، ناامید می شویم. فاکتورهای خارجی زیادی روی زندگی ما تاثیر می گذارند که کنترل آنها از عهده ما خارج است. میل به کنترل همه چیز در نهایت فقط باعث می شود شما خسته شوید و انرژی و انگیزه تان را از دست بدهید. روی آنچه که کنترل آن در اختیارتان است تمرکز کنید و بی خیال بقیه شوید.

5 دشمن رویاهایتان را بشناسید
بخوانید

3. زود تصمیم گیری نکنید

گاهی اوقات، ما خیلی زود، قبل از به دست آوردن تمامی حقایق قضاوت کرده و تصمیم گیری می کنیم؛ در اغلب موارد، اوضاع به ان بدی که شما فکر می کنید، نیست. در این مواقع، قدمی به عقب بردارید و با دیدی نو و دور از شتابزدگی، تصمیم بگیرید.

یادتان باشد، وقتی که امیدتان را از دست می دهید، در واقع، درها را به روی تمامی اتفاقات مثبت و بهبود امور می بندید. امید به شما انگیزه حرکت می دهد، سوخت حرکتتان را فراهم می کند تا بتوانید به پیش بروید؛ امید به شما کمک می کند به خودتان اعتماد کنید و در نهایت نیز کسب نتایج عالی از تلاش ها و از جان گذشتگی هایتان را برایتان تضمین می کند؛ فقط تا آن موقع، امیدتان را حفظ کنید.

یکی از رسالتهای مهم آکادمی بازار رواج شادی و انگیزه در جامعه و جلوگیری از افسردگی و ناامیدی می باشد. از این رو استاد احمد محمدی در «سمینار موفقیت» پیامدهای ناامید شدن و راه های غلبه بر آن را به شما خواهند آموخت. روش هایی که موجب می شود همچنان به تلاش خود جهت ساخت یک زندگی رویایی و شاد ادامه دهید. به منظور شرکت در این سمینار شاد و انگیزشی می توانید با مراجعه به لینک زیر از محتوای آموزشی این سمینار اطلاع یابید و در آن ثبت نام نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

گاهی معجزه در آخرین لحظه رخ می‌دهد، هرگز نا امید نشو
امید به آزادی و رسیدن را از فیلم «رستگاری در شاوشنگ» باید آموخت
چگونه می‌توانم همیشه نور امید را در قلبم زنده نگه دارم؟
آینده خود را در دست بگیرید
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن