ویدئو های استاد احمد محمدی

چه قوانین نانوشته‌ای دست و پای شما را در زندگی‌تان بسته است؟

چه قوانینی هستند که خود را در زندگی‌تان ملزم به تبعیت از آن می‌دانید ولی این قوانین دست‌ و پای شما را بسته و مانع حرکت‌تان می‌شود؟

برخی قوانین هستند که نوشته ‌نمی‌شوند ولی در زندگی ما حکم اول و آخر را دارند. برخی از ما خود را ملزم به اجرای این قوانین می‌دانیم. اما معلوم نیست این قوانین چطور در زندگی ما راه پیدا کرده‌اند.

بگذارید دقیق‌تر بگویم. تصور کنید دانشگاه رفته و مدرک تحصیلی خودتان را گرفته‌اید. اگر دختر باشید، یکی از اولین قوانین نانوشته‌ای که در مورد شما مطرح می‌شود این است که الان وقت ازدواج این دختر خانم است. اگر پسر جوانی باشید که درسش تمام شده و سربازی هم رفته و شغل هم داشته باشد، از قوانین نانوشته آن است که باید سریع ازدواج کند.

این قوانین نانوشته در زندگی ما کم نیستند و ما هر روز زندگی خودمان را برمبنای این قوانین نانوشته پیش می‌بریم و با آنها زندگی می‌کنیم. چه ازدوا‌ج‌هایی که در اثر همین قوانین شکل گرفته و بعدا منجر به طلاق شده است. چه دخترها و پسرهایی بوده‌اند که آمادگی ازدواج نداشته ولی با همین قوانین که سن‌ات بالا میره و از ازدواجت می‌گذره تن به این ازدواج‌ها داده‌اند.

این قوانین در زندگی ما کم نیستند. فقط کافی است به فرهنگ مان و حرف‌های عامیانه‌ و مردم نیم نگاهی بیندازید تا ببینید چقدر چنین قوانینی بر زندگی ما حکمرانی می‌کنند.

زندگی بدون رویا و آرزو شبیه «انجمن شاعران مرده» است
بخوانید
خلق زندگی شگفت انگیز
زندگی شگفت انگیز

قوانین نانوشته و وضعیت ما

به وضعیت خودتان توجه کنید. ببینید در زندگی بر چه مبنایی حرکت می‌کنید. آیا مسیر حرکت شما منطبق با قوانین نانوشته‌ی دست و پا گیر است؟ آیا شما نیز همان مسیری که دیگران از قبل تعیین کرد‌ه‌اند را طی می‌کنید؟ آیا شما نیز فردی دنباله‌رو افکار و نظریات عوام جامعه هستید؟

آیا شما نیز جزو افرادی هستید که برای هر کاری یک اسلوب مشخص تعیین می‌کنند؟ پس خلاقیت‌های فردی در کجای زندگی ما قرار دارد؟ آیا این‌طور نیست که ما منحصر به فرد هستیم؟

ما از هر نظر با فرد دیگری که کنار ما قرار دارد، متفاوت هستیم. خداوند ما را منحصر به فرد آفریده است. از اثرانگشت گرفته تا تمامی رگ‌های و خونی که در بدن ما جریان دارد، منحصر به فرد است. ما از نظر فیزیولوژیکی و غیر فیزیولوژیکی محصر به فرد هستیم. پس مسایل و دغدغه‌های منحصر به فردی نیز داریم.

پس یک قانون کلی که می‌گوید در فلان سن ازدواج کن، در فلان سن بچه دار شو، حتما شغل ثابت داشته باش. حتما فلان و بهمان کن. ممکن است در زندگی ما پاسخگو نباشد. هر کسی زندگی خودش و روحیات خودش را دارد. همه مثل همدیگر نیستند. این تفاوت‌ها است که زندگی را زیبا می‌کند.

تکنیک شکست در ویدئوی آموزشی دکتر احمد محمدی
بخوانید

دکتر احمد محمدی از آکادمی بازار در مورد همین قوانین نانوشته صحبت می‌کند. اگر این قوانین را نشناسیم و ندانیم این قوانین چه هستند، نمی‌توانیم از شر آنها خلص شویم.

کاغذ و قلم را بردارید و نکاتی که در ویدئو انگیزشی  در مورد قوانین نانوشته مطرح می‌شود، یادداشت برداری کنید. اگر واقعا در فکر تغییر هستید، بدون نوشتن و یادداشت برداری و تمرکز بعدی روی نکات نمی‌توانید به موفقیت کامل خودتان امیدوار باشید.

آکادمی بازار با مدیریت دکتر احمد محمدی، مجموعه‌ای از ویدئوهای آموزشی و انگیزشی منتشر کرده است که می‌تواند پاسخگوی برخی دغدغه‌های ذهنی کاربران باشد. عناوین برخی از این ویدئوهای آموزشی عبارتند از: منتظر معجزه بمانم یا قوانین موفقیت را یاد بگیرم؟، از کجا بفهمیم در آینده موفق خواهیم شد یا خیر؟ ، چگونه می‌توانیم زندگی را طور دیگری ببینیم؟، نقش مشکلات در زندگی ما چیست؟، چه زمان به موفقیت می‌رسیم؟ و بسیاری از ویدئوهای آموزشی که می‌تواند راهگشا باشد.

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

چگونه می‌توانیم اعتماد به نفس خودمان را بالا برده و تقویت کنیم؟
زندگی بدون رویا و آرزو شبیه «انجمن شاعران مرده» است
چطور می‌توانم شادی را در زندگی تجربه کنم؟
چطور می‌توانیم در شرایط سخت زندگی صبور باشیم؟
به گفتۀ «دیکتاتور بزرگ» زندگی را سخت نگیر
برچسب ها

تینا پورشاهید

زندگی را باید ساخت. درکنار هم می‌توانیم بهترین‌ها را تجربه کرده و زندگی را با تلاش مستمر، پشتکار، آموزش و همراهی از نو بسازیم. در کنار هم قوی‌تر از قبل پیش خواهیم رفت. خستگی در ما راهی ندارد چون معتقدیم هیچ وقت برای ساختن زندگی دیر نیست.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − ده =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن