قانون جذب حقیقت و موفقیت در مواجهه با واقعیت – ذهن و زندگی شاد

قانون جذب
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

یک ذهن شاد و مثبت اندیش، امید به زندگی را با راستگویی در خویش تقویت می‌کند. واقعیت آن چیزی‌ست که وجود دارد. حقیقت آن چیزی‌ که باید وجود داشته باشد. به بیانی بهتر، آن چه وجود دارد اما در پوشش واقعیت پنهان مانده است. بیشتر اوقات این دو مفهوم را با یکدیگر اشتباه می‌گیریم. و فریب می‌خوریم آنچه در وهله‌ی اول به نظر می‌آید تمام آن چیزی‌ست که می‌توان از آن موضوع مشخص درک کرد.

ذهن مثبت‌اندیش مدام در حال تصویرسازی خوشبختی حتا در ساده‌ترین حالات ممکن است. او می‌اندیشد و و در اندیشه‌های خود با آن چیزهایی که می‌خواهد روبرو می‌شود. اما این ذهن زیبا در همین دنیایی که همه‌ی ما را احاطه کرده زندگی می‌کند. میان مردمی که خلاف جهت ما راه می‌روند. مردمی که آرزوهای ما را دست‌نیافتنی تصور می‌کنند. و البته دنیایی که گاه هیچ شباهتی به تصویرسازی‌های ذهن قدرتمندمان ندارد. عادات فکری و تلاش دیگران برای محدود کردن تجسم ذهنی ما یکی از بزرگ‌ترین عللی هستند، که موجب می‌شوند درباره‌ی واقعیت و سرانجام حقیقت موجود اشتباه کنیم. ذهن قدرتمند همان گونه که به مثبت‌اندیشی خو می‌گیرد خیلی راحت به مرزبندی برای اندیشه‌ها و برای امید به آینده عادت می‌کند.

راز موفقیت در مواجهه‌ی صحیح با واقعیت

قدرت ذهن ناخودآگاه به حدی‌ست که برای هر تصویر و اتفاقی به سرعت قصه‌ای تعریف می‌کند. قصه‌ای که حتا ممکن است شیرین باشد و از شنیدنش لذت ببریم. طبق آنچه شنیده‌ایم تصویرسازی کنیم و منتظر تحقق آن بنشینیم. گاهی از شنیدن این قصه سرخورده می‌شویم. و به راحتی حقیقت موجود را از دست می‌دهیم. هر دوی این قصه‌ها نوعی تلاش برای تحریف هستند. واقعیت فقط چند پیغام اندک از حقیقت برایمان می‌آورد. اما مانند مسافری‌ست که در راه بسیار زیادی که طی کرده از هر همراهی تاثیر گرفته باشد. بنابراین به سختی شبیه نقطه‌ی آغاز سفر دیده می‌شود. نباید اجازه دهیم که خاطرات سفر را بی‌وقفه برای ما تعریف کند. خاطرات واقعیت، همان ناخودآگاهی هستند که همیشه راستش را نمی‌گوید. همان اطرافیانی که نمی‌خواهند با حقیقت مواجه شویم.

 

پرورش ناخودآگاه ذهن برای تصویر سازی

مثبت اندیشی زمانی منجر به زندگی شاد می‌شود که با واقعیت مانند یک پستچی مهربان برخورد کنیم. به او اعتماد می‌کنیم، چرا که وی عاشق شغل خویش است. و ما باور داریم که نامه‌های دروغین به خانه‌مان نمی‌رساند. وقتی بسته‌ای از او دریافت می‌کنیم مطمئن هستیم که از جایی فرستاده شده است. جایی که حتما وجود دارد و منتظر پاسخ ماست. پاسخ ما می‌تواند لبخندی از روی رضایت باور باشد. یا تکرار جملات انگیزشی در جهت پذیرفتن تنها آنچه پیش رویمان قرار دارد. می‌توانیم با تمرین و دوری کردن از گرد سفری که روی واقعیت می‌نشیند، به قدرت ‌ذهن برای تصویر سازی به نفع رویاهایمان اتکا کنیم. خیال‌پردازی‌هایی که در عین دور از دسترس بودن بر پایه و اساسی قابل رویت بنا شده‌اند. این اساس تنها می‌تواند یک جمله یا اتفاقی به نظر پیش پا افتاده باشد. اما به آن اعتماد کرده‌ایم چون می‌دانیم از پیش حقیقت آمده است.

با مشکلات خودتان بجنگید

بیش از نیم انرژی روزانه‌ی مان را برای مقابله با مشکلاتی صرف می‌کنیم که مشکل ما نیستند. و یا قصه‌گویی های ذهن، آن‌ها را به مشکل تبدیل کرده است. بخشی از آن چیزی که امید به آینده‌های دور و نزدیک را درونمان از بین می‌برد در واقع مسئله‌نما هستند.
این مسئله‌نماها را چه کسانی به وجود می‌آورند؟ ممکن است در اطرافتان دنبال مقصر بگردید. البته که دنیای اطراف نقش بسزایی در ایجاد این مسائل و قصه‌ها ایفا می‌کند. اما در نهایت این شما هستید که می‌پذیرید. این شما هستید که می‌شنوید و بی‌درنگ باور می‌کنید مشکلاتی تازه به سمتتان هجوم می‌آورند. شاید علت ثمره ندادن این حجم از تلاش گاه و بی‌گاه و جنگیدن مدام در ذهنتان، این باشد که اغلب چیزی برای جنگیدن وجود ندارد.

چه سخت است تنها همان‌ چه که هستیم باشیم
و هیچ نبینیم جز آنچه که دیدنی‌ست!

فرناندو پسوآ
فارسی احسان مهتدی

بله سخت‌تر از آن چه بتوان تصور کرد. تمام آن چیزی که با شما در میان می‌گذارم نیازمند صرف آگاهی و زمان برای رسیدن به نقطه‌ای ست که جز با عشق میسر نمی‌شود. اگر همه‌ی ما می‌دانستیم همان چه که هستیم بی‌اندازه دوست‌داشتنی و هم‌پای‌مان در فتح قله‌های خوشبختی‌ست، هر روز بیش تر از گذشته به خویش می‌پرداختیم. هر روز بیش‌تر تلاش می‌کردیم تا به این دوستی ناب، صمیمیت بخشیده و در عمق آن شنا کنیم. درست است، در میان ارتباطات بی‌شماری که موجب غفلت تمرکز ذهن می‌شوند، دوستی با خود ارزشمندترین هدیه‌ای‌ست که خداوند به ما ارزانی کرده است. دوستی با اصل وجود خویش، دوستی با خداست. پس هر قدم نزدیکی به حقیقت و پرداختن به نشانه‌هایی که در واقعیت پنهان شده‌اند ما را با رسالتی که برای تحقق آن به زمین آمده‌ایم آشنا‌تر می‌کند.

2
دیدگاه بگذارید

avatar
2 دیدگاه نویسنده
گندم شرفی‌فراحسان اخرین دیدگاه های نویسنده
احسان
مهمان
احسان

“چه سخت است تنها همان‌ چه که هستیم باشیم
و هیچ نبینیم جز آنچه که دیدنی‌ست!”

پرورش ناخودآگاه ذهن برای تصویرسازی به‎راستی یکی از دشوارترین و البته مهم‎ترین گام‎ها در مسیر رسیدن به خواسته‎هاست. تشکر فراوان از شما برای تشریح روشن این مطلب پراهمیت

گندم شرفی‌فر
مهمان
گندم شرفی‌فر

از توجه و نظرات شما صمیمانه ممنونم و از شما می‌آموزم..