ویدئو های استاد احمد محمدی

تصمیم‌های بزرگ و تصمیم‌های کوچک، کدام یک اهمیت بیشتری دارند؟

در طول زندگی، تصمیم‌های بزرگ و تصمیم‌های کوچک بسیاری می‌گیریم. سوال این است که تصمیم‌های بزرگ تاثیر بیشتری بر موفقیت ما در زندگی دارند یا تصمیم‌های کوچک؟

یکی از سوالاتی که گاها پرسیده می‌شود این است که تصمیم‌های بزرگ زندگی بیشتر اهمیت دارند یا تصمیم‌های کوچک؟ باید مراقب عملکرد خودمان در تصمیم‌گیری‌های بزرگ باشیم یا تصمیم‌گیری‌های کوچک؟

برخی تصور می‌کنند که فقط تصمیم‌هایی مانند ازدواج کردن، تغییر شغل، خرید مسکن یا تصمیم‌هایی مثل ادامه تحصیل و مهاجرت و … بسیار بزرگ و مهم هستند و باید خیلی به این موارد توجه نشان داد و بقیه‌ی تصمیم‌های زندگی آنقدرها اهمیت ندارد. ما هر هفته، هر روز، هر ساعت و گاهی هر دقیقه در حال تصمیم گیری هستیم. همین تصمیم‌هایی که می گیریم مسیر زندگی ما را تغییر می‌دهند. در واقع زندگی ما مجموعه‌ای از تصمیم‌های بزرگ و کوچک است.

همه‌ی تصمیم‌های زندگی، چه تصمیم‌های بزرگ و چه تصمیم‌های کوچک اهمیت دارند. گاهی وقتی دقت می‌کنیم می‌بینیم تصمیم‌گیری‌های بزرگ هم از همین تصمیم‌های کوچک درست شده‌اند.

مطالعه بیشتر: استعدادهای خود را بشناسید و با کمک آن زندگی خود را بسازید

مطالعه بیشتر: برای رسیدن به خواسته‌هایتان قانون «یکم بیشتر» را اجرا کنید

تصمیم گیری
تصمیم گیری

تصمیم‌های بزرگ بیشتر اهمیت دارند یا تصمیم‌های کوچک؟

هر وقت کسی می‌پرسد تصمیم‌های بزرگ بیشتر اهمیت دارند یا تصمیم‌های کوچک، به یاد این می‌افتم که کسی بگوید درختان نمی‌گذارند من جنگل را ببینم. گاهی مجموعه‌ای از تصمیم‌های کوچک، یک تصمیم بزرگ را شکل می‌دهند. مثلا دختر خانمی که بعد از گرفتن دیپلم تصمیم می‌گیرد ادامه تحصیل بدهد، تصمیم می‌گیرد در انتخاب دوستانش دقت کند، تصمیم می‌گیرد هر روز کتاب‌های انگیزشی و توانمندسازی فردی بخواند، یا تصمیم می‌گیرد که ساعت‌هایی در هفته را کارآموزی برود. همین تصمیم‌های کوچک و بزرگ می‌‌تواند شرایط راه‌اندازی یک کسب‌وکار بزرگ را برایش فراهم کند.

خلاصه کتاب " اثر مرکب " نوشته دارن هاردی
بخوانید

در واقع روز اول که تصمیم گرفته بود یک کتاب خوب در مورد استارتاپ‌ها بخواند شاید فقط یک تصمیم ساده و کوچک بود که آنقدرها هم اهمیت نداشت. ولی همین تصمیم کوچک در کنار تصمیم‌های کوچک دیگر باعث شدند وضعیت این خانم تغییر کند.

تصمیم‌های خیلی کوچک تا تصمیم‌های بزرگ همگی اهمیت دارند و نباید نادیده گرفته شوند. هر وقت خواستید به تصمیم‌های کوچک خود بی‌اهمیت باشید یاد این جمله بیفتید که درختان جنگل نمی‌گذارند جنگل را ببینیم. چون واقعا همین تصمیم‌های کوچک شبیه به تک درخت‌هایی هستند که در کنار هم یک تصمیم بزرگ و زندگی ما را شکل می‌دهند.

به همه‌ی تصمیم‌های خود اهمیت بدهید. همه‌ چیز در زندگی اهمیت دارد. هر چیزی در جای خود اهمیت خودش را دارد. نکته‌ی مهم دیگر آن است که وقتی ما نتوانیم در تصمیم‌گیری‌های کوچک خودمان درست عمل کنیم، چطور می‌توانیم انتظار داشته باشیم که بتوانیم مسایل بزرگ‌تر را حل کنیم؟ وقتی شخصی برای تصمیم‌های کوچک زندگی مساله دارد، چطور می‌‌تواند در تصمیم‌گیری‌های بزرگ‌تر موفق عمل کند؟

به همه‌ی تصمیم‌های خود چه بزرگ و چه کوچک اهمیت بدهید. اتفاقا وقتی موضوعات کوچک و بزرگ همه و همه برایتان مهم باشد، کم‌کم یاد می‌گیرید که در موقعیت‌های حساس بهتر تصمیم‌گیری کنید.

آکادمی بازار با مدیریت دکتر احمد محمدی، مجموعه‌ای از ویدئوهای آموزشی و انگیزشی منتشر کرده است که می‌تواند پاسخگوی برخی دغدغه‌های ذهنی کاربران باشد. عناوین برخی از این ویدئوهای آموزشی عبارتند از: منتظر معجزه بمانم یا قوانین موفقیت را یاد بگیرم؟، از کجا بفهمیم در آینده موفق خواهیم شد یا خیر؟ ، چگونه می‌توانیم زندگی را طور دیگری ببینیم؟، نقش مشکلات در زندگی ما چیست؟، چه زمان به موفقیت می‌رسیم؟ و بسیاری از ویدئوهای آموزشی که می‌تواند راهگشا باشد.

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دوره فروش موفق (معرفی محصول) - دکتر احمد محمدی
بخوانید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

تصمیم گیری های جدید برای سال جدید
پیشرفت در کار و توسعه فردی در دانشگاه سیار
کتاب‌ پرفروش در موضوع مهارت حل مسئله
روش درست تصمیم گیری را یاد بگیرید
چهار گام آسان برای از بین بردن تردید و تعلل در تصمیم گیری
برچسب ها

تینا پورشاهید

زندگی را باید ساخت. درکنار هم می‌توانیم بهترین‌ها را تجربه کرده و زندگی را با تلاش مستمر، پشتکار، آموزش و همراهی از نو بسازیم. در کنار هم قوی‌تر از قبل پیش خواهیم رفت. خستگی در ما راهی ندارد چون معتقدیم هیچ وقت برای ساختن زندگی دیر نیست.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 2 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن