هفت روش برای جذب انرژی مثبت در زندگی

نویسنده: تیم تحریریه آکادمی بازار
انتشار: ۵ مرداد, ۱۴۰۰
آخرین بروزرسانی: ۱۵ آبان, ۱۴۰۰
جذب انرژی مثبت

ما در زندگی به همان چیزی تبدیل می‌شویم که آن را تصور می‌کنیم. پس بهتر است به‌جای جذب انرژی منفی، انرژی مثبت را به‌طرف خود بکشیم.

می‌پذیریم که همه چیز در کنترل ما نیست، ولی با انرژی مثبت می‌توانیم نگرش خود را عوض کرده و شکست را به پیروزی تبدیل کنیم. انرژی منفی را بسوزانید، قبل از اینکه شما را از بین ببرد. در این مقاله ما راه‌هایی را پیش روی شما می‌گذاریم که با انجام آن‌ها و جذب انرژی مثبت می‌توانید آرزوهای خود را به واقعیت تبدیل کنید.

کتاب سفر به معدن درون
کتاب سفر به معدن درون

فهرست مطالب

چگونه انرژی مثبت جذب کنیم؟

انرژی مثبت، انرژی منفی، تفکر مثبت، تفکر منفی، کلام مثبت و کلام منفی و عبارت‌هایی مشابه را این روزها زیاد می‌شنویم.

اما نکته مهم این است که ما در کجای کار قرار داریم. ما جزو مثبت‌ها هستیم یا منفی‌ها؟ کلام ما، ذهن ما، محیط زندگی‌مان و همه چیزمان بیشتر حاوی و منعکس‌ کننده انرژی مثبت است یا منفی؟ در واقع وقتی به زندگی خودمان نگاه می‌کنیم، انرژی مثبت بیشتری از آن ساطع می‌شود یا انرژی منفی بیشتری؟

استاد احمد محمدی
برای تغییر باورهای ناتوان‌کننده و منفی، در افکار مثبت و توانمند ساز غوطه‌ور شو.
استاد احمد محمدی

برخی معتقدند که در ظاهر گفتن اینکه امروز شاد باش، امروز مثبت باش و … ساده است. این عده معتقدند که به این راحتی نمی‌توان در زندگی مثبت بود. برعکس برخی معتقدند که می‌توان تحت هر شرایطی مثبت فکر کرد و مثبت زندگی کرد.

شما جزو کدام گروه هستید؟ آیا مثبت بودن سخت است یا آسان؟ اصلا آیا می‌توان همیشه و در هر وضعیتی مثبت بود و مثبت فکر کرد؟

انرژی مثبت در خانه می‌تواند شرایط خوبی برای ما ایجاد کند. اما سوال این است که چگونه انرژی مثبت جذب کنیم؟

جذب انرژی مثبت

جذب انرژی مثبت

قرار داشتن در وضعیت منفی جلوی پیشرفت شما را در زندگی می‌گیرد. احتمالا باید دلایلی برای قرار گرفتن شما در شرایطی منفی وجود داشته باشد. زمانی که تصمیم می‌گیرید از این وضعیت خارج شوید، متوجه می‌شوید که بیشتر مشکلات‌تان حل‌شدنی‌ هستند.

گاهی اوقات وقتی در موقعیتی منفی قرار می‌گیریم اگر شیوه درست برخورد با آن را ندانیم، اوضاع را بدتر می‌کنیم. داشتن رویکرد مثبت می‌تواند در مبارزه با سخت‌ترین مشکلات زندگی به ما کمک کند؛ شما باید غرق در انرژی مثبت شوید.

باید ببینیم چگونه می‌توانیم انرژی مثبت جذب کنیم؟ انرژی مثبت از کجا وارد زندگی ما می‌شود؟ آیا می‌توانیم با قانون جذب انرژی مثبت بیشتری به زندگی خودمان بیاوریم؟

چگونه از شر انرژی‌های منفی خلاص شویم؟ در این مقاله هفت روش برای جذب انرژی مثبت در زندگی توضیح داده می‌شود.

جملات و کلمات انرژی‌ بخش نیز بسیار حائز اهمیت هستند.

هفت روش برای جذب انرژی مثبت در زندگی

در ادامه چند راهکار برای جذب انرژی مثبت آورده شده است:

۱. با مدیتیشن، روزتان را با آرامش آغاز کنید

انرژی مثبت در زندگی با مدیتیشن

نیازی نیست که حتما مثل یک مرتاضِ تمام وقت باشید تا از فواید مدیتیشن بهره‌مند شوید. هدف از مدیتیشن این است که از محیط اطرافتان آگاهی پیدا کنید، افکارتان را کنترل کنید و تمام پارازیت‌هایی را که مانع فعالیت روزانه‌تان می‌شوند، از بین ببرید. شما گرفتار منفی‌گرایی هستید که نشات گرفته از ذهن‌تان است.

این منفی‌گرایی به مروز زمان تقویت شده و مزاحم فعالیت‌های روزانه‎‌تان‌ می‌شود. از طریق مدیتیشن می‌توانید یاد بگیرید که جلوی تمام افکار منفی را بگیرید و با تمرکز کنترل امور را در دست خود بگیرید.

هر روز صبح در محیطی آرام با تمرین نفس کشیدن افکارتان را مدیریت کنید و اینگونه به آرامش درونی می‌رسید.

۲. روز خود را با انرژی مثبت شروع کنید

انرژی مثبت در زندگی

 فعالیتی انجام دهید که باعث تقویت روحیه شما شود. این کار می‌تواند هرچیزی باشد؛ هر فعالیتی که به شما احساس مثبت بودن را بدهد.

مانند رفتن به کلاس زومبا در اول صبح یا گوش کردن به یک موسیقی عالی در حالی که برای رفتن به سرکار آماده می‌شوید.

دوره حقیقی قانون جذب - آموزش تخصصی جذب در زندگی

680,000 تومان

380,000 تومان

فروش ویژه

لیستی از موسیقی‌های شاد را فراهم کنید که لبخند را بر لبان‌تان می‌آورد و به شما انرژی می‌دهد. برای بسیاری از افراد این‌ها آهنگ‌هایی هستند که با آن‌ها بزرگ شد‌ه‌اند.

نوستالژی، راهی برای ایجاد احساس شادی بیشتر است. بنابراین ایده خوبی است که لیست موسیقی‌های خود را از آهنگ‌های قدیمی و خاطره‌انگیز پر کنید.

۳. با دیگران به گونه‌ای رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار شود

 با دیگران به گونه‌ای رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار شود

برای اینکه از بدرفتاری مردم با خودتان خودداری کنید، بهترین راه این است که شما با آن‌ها خوب رفتار کنید. بدخلقی کردن ضرورتی ندارد. اگر شیوه مسالمت‌آمیزی برای حل و فصل تناقضات وجود دارد چرا این کار را انجام ندهید.

ناراحت شدن بیش از اندازه برای مسائل کوچک، عصبانیت و غم را برای شما باقی می‌گذارد. اکثر این مبارزه کردن‌ها ارزشی ندارد.

 یک بحث و گفتگو زمانی ارزش دارد که به نتیجه مثبتی ختم شود. اگر با دوست یا همکارتان وارد درگیری می‌شوید، اجازه ندهید این درگیری بر سایر بخش‌های زندگی شما تاثیر بگذارد.

استاد احمد محمدی
استاد احمد محمدی
مدرس و مشاور عالی کسب وکار
نقش کلمات در زندگی ما؛ کلمات موثر

۴. بپذیرید که همه چیز قابل کنترل نیست

انرژی مثبت در زندگی و پذیرش قابل کنترل بودن همه چیز

اضطراب بیش از حد ناشی از شرایطی است که ما کنترل آن‌ها را نداریم. در زندگی، شما همیشه با موقعیت‌هایی مواجه خواهید شد که در آن شما احساس ناراحتی می‌کنید. اگر می‌دانید اکنون نمی‌توانید وضعیت را بهبود ببخشید، وقت آن است که آن را بپذیرید و برای پیشبرد کار تلاش کنید.

باید بدانید برای چیزی که کنترلش در دست شما نیست، نگرانی اهمیتی ندارد. اگر این کار را نکنید، در زندگی در معرض خطر قرار می‌گیرید و آنقدر خود را ناراحت می‌کنید که به افسردگی مبتلا می‌شوید.

۵. به خودتان افتخار کنید

انرژی مثبت در زندگی با افتخار به خودتان

وقتی احساس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید، دیدگاه‌تان نسبت به جهان نیز تغییر خواهد کرد. صرفا با داشتن احساس خوب نسبت به خود اتفاق خاصی رخ نمی‌دهد، شما باید آگاهانه شخصیت و توانایی‌هایتان را به خود یادآوری کنید.

اگر شما فردی هستید که غرق در افکار مسموم و منفی هستید و مدام خود را سرزنش می‌کنید، به هر جایی که بروید افکار منفی را پخش می‌کنید.

از طرفی اگر تصمیم بگیرید که احساس بهتری نسبت به خود داشته باشید، اینکه به طور منظم ورزش کنید یا بازی خود را ارتقا دهید، شما تغییری را در نحوه درکتان از جهان و رویکردتان نسبت به زندگی تجربه خواهید کرد. ورزش منظم، هورمون اندورفین را در بدن پخش می‌کند که باعث بالا بردن روحیه‌تان می‌شود.

۶. در موقعیت‌های مختلف به دنبال مثبت‌ها باشید

در موقعیت‌های مختلف به دنبال مثبت‌ها باشید

در هر موقعیتی که قرار می‌گیرید هرچند همیشه آسان هم نیست، به دنبال عوامل امیدوارکننده باشید. زمانی‌که در هر شرایطی مصرانه در جستجوی خوبی‌ها هستید، موقعیت را بهتر مدیریت خواهید کرد.

به‌دنبال نتایج مثبت بودن در یک وضعیت منفی به عنوان مکانیسمی دفاعی عمل می‌کند تا شما لحظات سخت زندگی‌تان را کنترل کنید.

۷. اهدافتان را رویاپردازی کنید

اهدافتان را رویاپردازی کنید

هیچ چیز به اندازه خیال‌پردازی درمورد اهدافتان انگیزه‌بخش نیست. مشخص بودن اهداف به شما انگیزه می‌دهد تا برایش تلاش کنید. وقتی که اهدافتان را تصویر‌سازی می‌کنید برای رسیدن به آن‌ها سخت‌کوش‌تر می‌شوید.

سخن پایانی

مثبت اندیشی، داشتن نگرش و روحیه مثبت سبب می‌شوند که انرژی‌های مثبت را به سمت خود جذب کنید. به این شیوه می‌توانید سبب اتفاقات خوب در اطراف خود و همچنین مانع اتفاقات منفی و بد گردید.

در مقاله فوق تعدادی از راهکارهایی که سبب جذب انرژی مثبت به سمت شما می‌شوند، آورده شدند و اگر از آن‌ها استفاده کنید قطعا بسیار مفید خواهند بود.

سرنوشت خودتان را در دست بگیرید و زندگی‌تان را قدرتمندانه بسازید. از این پس دست به هر چه می‌زنید، طلا می‌شود.

4.7/5 - (69 امتیاز)

مشتاق ارتباط با شما هستیم...

"نظرات ارزشمند خود را در پایین صفحه کامنت کنید"

در تلگرام

بازار آکادمی را دنبال کنید !

در اینستاگرام

بازار آکادمی را دنبال کنید !

آکادمی بازار لوگو
تیم تحریریه آکادمی بازار

این مقاله به کوشش تیم آکادمی بازار تولید شده است. ما امیدواریم که با تلاش خود، تاثیری در بهبود و توسعه مهارتهای فردی ، شغلی و کسب و کارشما داشته باشیم.

جهت اطلاع از جدیدترین مقالات ایمیل خود را با ما به اشتراک بگذارید!

52 پاسخ

 1. سلام من واقعا به انرژی مثبت امید وارم و خدایی تو زندگی تاثیر بسیار زیادی داره فقط باید امتحانش کنید و نتیجه رو ببینید

 2. سلام
  من متاسفانه خیلی منفی هستم
  و این روند چندین سال هست که ادامه داشته
  به طوری که الان حرف میزنم عصبی هست
  سر مسائل کوچیک زود اشک می ریزم
  و خوب به قول اطرافیانم خودم یسری مسائل رو می سازم و بزرگ می کنم و براش ناراحت میشم
  یه تست آنلاین دادم که گفت افسردگی شدید دارم
  اما مدتی هست که دارم از این نگرش ها دور میشم
  و خوب دارم کم کم به یسری باور ها و نتایج میرسم
  امیدوارم در آخر این روند زندگی شادی پیش رویم باشه😊
  و مطالب سایت تون خیلی مفید و خوب بود ممنون

  1. سلام کاربر گرامی
   خوشحالیم که روند مثبت اندیشی رو انتخاب کردی و انشالله مداومت ببخشی تا پندار و افکار زیبایی در زندگیت شکل بگیره ، چرا که افکار ما تبدیل به واقعیتهای زندگیمون می شند.

 3. خیلی خیلی دوست دارم واقعا زندگی خودم رو با ذهنم تو آرامش و عشق کنترل کنترل کنم . ممنون 🌹💎
  دو سوال داشتم . هنگامی که ما کمال گرا هستیم ، کسانی که خیلی می خواهند بی و عیب و نقص باشند ، چه کنیم ؟
  و در محیط منفی با افراد با نگرش نا مثبت زندگی کردن چه کنیم ؟

  1. سلام بهار عزیز
   کمال گرایی یک رفتار پر چالش می باشد و می تواند در برخی امور منجر به بهبود و تعالی شود و در برخی از مواقع باعث وسواس فکری و کاهش عزت نفس شود .
   بهتر است به تعادل رفتار کنیم و فقط در حوزه های مهم زندگی کمال طلب باشیم .
   پاسخ به سوال دوم : خیلی خوب است که ما با افراد مثبت معاشرت کنیم و رابطه خود را با افراد منفی را کاهش دهیم ، برای این موضوع می توانیم کتابهای خوب و فیلمهای اثر گذار را جایگزین موضوعات منفی کنیم .

 4. سلام من مدتی هست که دچار نا امیدی،ترس از مرگ و انرژی منفی شدم
  حرفای سایت خیلی بهم کمک کرد
  واقعا ممنونم

 5. سلام عالی بود ممنون .دوستان عزیز بهترین کار فقط انرژی مثبت من دریانوردم به خانمم رویای پردازی میکنم واسش بهش قول میدم درست قول که میدم انجام نمیشه ولی اون روز خوشحال شاده ناراحتی نداره وانشالا تو زندگیتون موفق باشید همیشه امید به خودتون داشته باشید هرروزتون قدر زندگی را بدونید ما دریانوردان دوری از خانواده خیلی سختی میکشیم تا بعداز ۴ ماه زن بچه خانوادمونو ببینینم قدر پدرمادرهاتون بدونید امیدوارم هرروزدلتون خوش باشه

  1. سلام محسن عزیز
   ممنون از دعای خیرتون برای همه و همچنین با آرزوی بهترینها برای شما.

  1. سلام غزل عزیز
   مرسی از شما که از طرفداران آکادمی بازار هستید. ما هم از داشتن همراهانی مثل شما بسیار خرسندیم.

   1. عالی بود،عشق بدهید تا عشق بگیرید تمام دنیا تو این حرف خلاصه میشه،بخواهید تا داده شود کتاب معجزه و قدرت روندا برن رو بخونین زندگیتون عوض میشه و میوفتین روی فرکانس مثبت

   1. عالی بود ممنون. یه مدتیه تیرگی انرژی منفی زندگیمو خودمو افکارمو تحت تاثیر قرار داده. امید دارم که با انجام این کارها درست شه. ممنون

    1. سلام نگین گرامی
     خوشحالیم که مطالب این مقاله براتون مفید بوده ،
     مطمئن باشید ، انجام قدمهای مثبت و مستمر می تونه تاثیر بسیار خوبی در زندگی شما بگذاره .
     ارزوی موفقیت داریم برای شما .

 6. من هم همیشه این توصیه ها را برای بچه هایم میکنم.این مقاله را به آنها پیشنهاد میکنم.امیدوارم بخوانند و مفید باش

  1. سلام حسین عزیز
   دست از رویاپردازی ها و عملی کردن اونها نکشید. هیچوقت ناامید نشید، شاید لحظه ی ناامیدی شما دقیقا یک قدم قبل از رسیدن به موفقیت باشه.
   پیشنهاد من به شما شروع خوندن مقاله ی “با کمک این 11 روش رویایتان را به واقعیت تبدیل کنید(1)” هست.

  1. سلام کاربر عزیز
   خوشحالیم از اینکه از آکادمی بازار رضایت دارید و ما رو دنبال می کنید. امیدواریم همیشه بتونیم در این حال خوب شما شریک باشیم.

   1. ممنون بابت راهکار های مفیدتون ،من آدم منفی نیستم ولی انرژی مثبتم هم خیلی نیست و زود انرژی منفی آدم ها رو جذب میکنم و خیلی زود کسل و خسته میشم از همنشینی با آدمهای منفی،
    امیدوارم بتونم تقویت کنم انرژی مثبتمو و با نشاط بشم

  1. سلام . خوشحالیم که ز مطالب سایت استفاده کردید. آکادمی بازار پکیج های آموزشی غیر حضوی دارد که می‌تونید از اونها استفاده کنید. پیشنهاد می کنم پکیج معجزه ذهن قدرتمند را تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت کتاب مذاکره برای حقوق دلخواه
دریافت کتاب مذاکره برای حقوق دلخواه
دریافت کتاب مذاکره برای حقوق دلخواه
دریافت کتاب سفر به معدن درون
دریافت کتاب سفر به معدن درون
دریافت کتاب سفر به معدن درون
دریافت کتاب خلق برند برتر
دریافت کتاب خلق برند برتر
دریافت کتاب خلق برند برتر
دریافت کتاب نقشه فروش
دریافت کتاب نقشه فروش
دریافت کتاب نقشه فروش

دوره جامع فن بیان

200 دقیقه آموزش رایگان

700,000 تومان

هدیه ویژه آکادمی بازار تقدیم به شما کاربرانی که برای ما "ارزشمند" هستید
سشقسی