موفقیت / انگیزشی

هفت روش برای جذب انرژی مثبت در زندگی

چگونه انرژی مثبت جذب کنیم؟

قرار داشتن در وضعیت منفی جلوی پیشرفت شما را در زندگی می‌گیرد. احتمالاً باید دلایلی برای قرار گرفتن شما در شرایطی منفی وجود داشته باشد. زمانی که تصمیم می‌گیرید از این وضعیت خارج شوید، متوجه می‌شوید که بیشتر مشکلاتتان حل‌شدنی‌اند.

گاهی اوقات وقتی در موقعیتی منفی قرار می‌گیریم اگر شیوه درست برخورد با آن را ندانیم، اوضاع را بدتر می‌کنیم. داشتن رویکرد مثبت می‌تواند در مبارزه با سخت‌ترین مشکلات زندگی به ما کمک کند؛ شما باید غرق در انرژی مثبت شوید.

مطالعه بیشتر: با عادت‌ به تعویق انداختن کارها برای همیشه خداحافظی کنید

مطالعه بیشتر: تفکرات و باورهای محدودکننده ، مانع اصلی موفقیت

می‌توانید از طریق فروشگاه محصولات آکادمی بازار درجریان محصولات از جمله کتاب صوتی، فیلم آموزشی، محصولات بازاریابی و فروش، محصولات مربوط به توسعه فردی، محصولات مربوط به کارآفرینی و آموزش مالی و همچنین دوره آموزشی غیرحضوری قرار بگیرید. می‌توانید در قسمت بلاگ آکادمی بازار، آخرین مقاله‌های مربوط به بازاریابی و فروش، موفقیت، ذهن قدرتمند و …را مطالعه کنید و درجریان آخرین گزارش دوره‌های آموزشی آکادمی بازار با مدیریت دکتر احمد محمدی قرار بگیرید.

همچنین می‌توانید مقاله‌ی خلاصه کتاب ” کلید کاربردی قانون جذب ” نوشته جک کانفیلد و مقاله‌ی قانون جذب موفقیت- مثبت اندیشی ذهن را در همین زمینه مطالعه کنید. به‌علاوه می‌توانید پکیج آموزشی غیرحضوری ذهن قدرتمند را ازطریق فروشگاه آکادمی‌ بازار تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهید.

در ادامه چند راهکار برای جذب انرژی مثبت آورده شده است:

۱. با مدیتیشن، روزتان را با آرامش آغاز کنید

نیازی نیست که حتماً مثل یک مرتاضِ تمام وقت باشید تا از فواید مدیتیشن بهره‌مند شوید.  هدف از مدیتیشن این است که از محیط اطرافتان آگاهی پیدا کنید،  افکارتان را کنترل کنید و تمام پارازیت‌هایی را که مانع فعالیت روزانه‌تان می‌شوند، از بین ببرید.شما گرفتار منفی‌گرایی هستید که نشأت گرفته از ذهنتان است. این منفی‌گرایی به مروز زمان تقویت شده و مزاحم فعالیت‌های روزانه‎‌تان‌ می‌شود. از طریق مدیتیشن می‌توانید یاد بگیرید که جلوی تمام افکار منفی را بگیرید و با تمرکز کنترل امور را در دست خود بگیرید.

هر روز صبح در محیطی آرام با تمرین نفس کشیدن افکارتان را مدیریت کنید و  اینگونه به آرامش درونی می‌رسید.

۲. روز خود را با انرژی مثبت شروع کنید

 فعالیتی انجام دهید که باعث تقویت روحیه شما شود. این کار می‌تواند هرچیزی باشد؛ هر فعالیتی که به شما احساس مثبت بودن را بدهد. مانند  رفتن به کلاس زومبا در اول صبح یا گوش کردن به یک موسیقی عالی در حالی که برای رفتن به سرکار آماده می‌شوید.

لیستی از موسیقی‌های شاد را فراهم کنید که لبخند را بر لبانتان می‌آورد و به شما انرژی می‌دهد. برای بسیاری از افراد این ها آهنگ‌هایی هستند که با آن  ها بزرگ شد‌ه اند. نوستالژی، راهی برای ایجاد احساس شادی بیشتر است. بنابراین ایده خوبی است که لیست موسیقی‌های خود را از آهنگ‌های قدیمی و خاطره‌انگیز پر کنید.

دکتر احمد محمدی
دکتر احمد محمدی

۳. با دیگران به گونه‌ای رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار شود

برای اینکه از بدرفتاری مردم با خودتان خودداری کنید، بهترین راه این است که شما با آن ها خوب رفتار کنید. بدخُلقی کردن ضرورتی ندارد. اگر شیوه‌ی مسالمت‌آمیزی برای حل و فصل تناقضات وجود دارد چرا این کار را انجام ندهید. ناراحت شدن بیش از اندازه برای مسائل کوچک، عصبانیت و غم را برای شما باقی می‌گذارد. اکثر این مبارزه کردن‌ها ارزشی ندارد.

 یک بحث و گفتگو زمانی ارزش دارد که به نتیجه مثبتی ختم شود. اگر با دوست یا همکارتان وارد درگیری می‌شوید ، اجازه ندهید این درگیری بر سایر بخش های زندگی شما تاثیر بگذارد.

۴. بپذیرید که همه چیز قابل کنترل نیست

اضطراب بیش از حد ناشی از شرایطی است که ما کنترل آن ها را نداریم. در زندگی، شما همیشه با موقعیت‌هایی مواجه خواهید شد که در آن شما احساس ناراحتی می‌کنید. اگر می‌دانید اکنون نمی‌توانید وضعیت را بهبود ببخشید، وقت آن است که آن را بپذیرید و برای پیشبرد کار تلاش کنید.

باید بدانید برای چیزی که کنترلش در دست شما نیست، نگرانی اهمیتی ندارد. اگر این کار را نکنید، در زندگی در معرض خطر قرار می‌گیرید و آنقدر خود را ناراحت می‌کنید که به افسردگی مبتلا می‌شوید.

انرژی مثبت
انرژی مثبت

۵. به خودتان افتخار کنید

وقتی احساس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید، دیدگاهتان نسبت به جهان نیز تغییر خواهد کرد. صرفاً با داشتن احساس خوب نسبت به خود اتفاق خاصی رخ نمی‌دهد، شما باید آگاهانه شخصیت و توانایی‌هایتان را به خود یادآوری کنید.

اگر شما فردی هستید که غرق در افکار مسموم و منفی هستید و  مدام خود را سرزنش می‌کنید، به هر جایی که بروید افکار منفی را پخش می‌کنید. از طرفی اگر تصمیم بگیرید که احساس بهتری نسبت به خود داشته باشید، اینکه به طور منظم ورزش کنید یا بازی خود را ارتقاء دهید، شما تغییری را در نحوه درکتان از جهان و رویکردتان نسبت به زندگی تجربه خواهید کرد. ورزش منظم، هورمون اندورفین را در بدن پخش می‌کند که باعث بالا بردن روحیه‌تان می‌شود.

۶. در موقعیت‌های مختلف به دنبال مثبت‌ها باشید

در هر موقعیتی که قرار می‌گیرید هرچند همیشه آسان هم نیست، به دنبال عوامل امیدوارکننده باشید. زمانی‌که در هر شرایطی مصرانه در جستجوی خوبی‌ها هستید، موقعیت را بهتر مدیریت خواهید کرد.  به دنبال نتایج مثبت بودن در یک وضعیت منفی به عنوان مکانیسمی دفاعی عمل می‌کند تا شما لحظات سخت زندگی‌تان را کنترل کنید.

۷.   اهدافتان را رؤیاپردازی کنید

هیچ چیز به اندازه خیال‌پردازی درمورد اهدافتان انگیزه‌بخش نیست. مشخص بودن اهداف به شما انگیزه می‌دهد تا برایش تلاش کنید. وقتی که اهدافتان را تصویر‌سازی می‌کنید برای رسیدن به آن ها سخت‌کوش‌تر می‌شوید.

مثبت اندیشی، داشتن نگرش و روحیه مثبت سبب می شوند که انرژی های مثبت را به سمت خود جذب کنید. به این شیوه می توانید سبب اتفاقات خوب در اطراف خود و همچنین مانع اتفاقات منفی و بد گردید. در مقاله فوق تعدادی از راهکارهایی که سبب جذب انرژی مثبت به سمت شما می شوند، آورده شدند و قطعاً بسیار مفید خواهند بود.

علاوه بر آن‌ها، قرارگیری در محیط‌های مثبت، شاد و انگیزه‌بخش، بسیار در جذب انرژی‌های مثبت مؤثر است. سمینار موفقیت یکی از همین محیط‌هاست که می‌توانید با شرکت در آن و بهره گیری از سخنان مثبت و انگیزه بخش دکتر احمد محمدی، حجم بزرگی از انرژی های مثبت را به سمت خود جذب نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

مطالب مرتبط

راز موفقیت در کسب لذت جهت امید به زندگی بهتر
4 برهان علمی که وجود قانون جذب را اثبات می کند
خوش بینی بیش از اندازه منجر به رفتار های غیر منطقی می شود
چگونه ذهن خود را به مثبت اندیشی عادت دهیم؟
چگونه با استفاده از افکارتان، زندگی‌تان را تغییر دهید؟
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + دوازده =

دکمه بازگشت به بالا
Open

دوره آموزشی معجزه ذهن قدرتمند

Close
بستن