مقالاتموفقیت / انگیزشی

6 عاملی که باعث می‌شود هنگام تلاش برای رسیدن به اهدافتان، پشتکار داشته باشید

پشتکار یعنی ایستادگی در برابر موانع برای رسیدن به هدف. در تعریفی دیگر می‌توان پشتکار را تلاش جهت دستیابی به هدف یا رؤیا دانست با وجود آنکه دیر به نتیجه برسد. اغلب افراد زود از تلاش برای کاری منصرف می‌شوند چراکه پشتکار ندارند. سخت است که پس از تلاش بسیار برای رسیدن به اهدافتان، به نتیجه‌ای نرسید و این باعث از دست دادن اشتیاق و انگیزه می‌شود. به عبارتی ساده‌تر پشتکار داشتن و ثابت قدم بودن دشوار است. اما من به این درک رسیده‌ام که اگر بخواهم در زندگی موفق شوم، باید صبر و پشتکار داشته باشم. باید سخت‌کوش باشم تا بالاخره به اهداف خود برسم. من تا زمان رسیدن به موفقیت باید ایستادگی کنم. اگر بتوانید پشتکار داشته باشید، به هرچه که بخواهید می‌توانید دست پیدا کنید. بنابراین اگر خواهان دستیابی به سطح بالایی از موفقیت هستید، داشتن پشتکار برایتان ضروری است. در این قسمت عواملی بیان می‌شود که باعث می‌شود علیرغم موانع و تأخیر در رسیدن به موفقیت، سخت‌کوش بمانید.

1. داشتن تنها یک انتخاب نه بیشتر

افرادی که تنها یک انتخاب دارند در کار خود پشتکار بیشتری دارند چراکه هنگام مواجهه با سختی‌ ها جایگزین دیگری برای انتخاب خود ندارند. اما افرادی که گزینه‌ های بی‌ شماری دارند از تلاش برای رسیدن به هدف خاص دست می‌کشند زیرا زمانی‌ که آن ها متوجه می‌شوند دستیابی به هدفی خاص دردسر دارد، برای آن هدف جایگزینی دیگری پیدا می کنند. بنابراین اگر می خواهید بدانید که حتی در رسیدن به دستاوردی دور از انتظار، پشتکار دارید یا نه، نخست مطمئن شوید که برنامه‌ی دیگری ندارید. تنها یک برنامه داشته باشید و با جان و دل برای آن تلاش کنید.

زمانی که یک هدف و برنامه را دنبال می‌کنید، همیشه با پشتکار خواهید بود زیرا هنگام فراغت از آن، هیچ کار دیگری برای انجام دادن ندارید. شما تنها یک انتخاب دارید که باید به خاطرش سخت کار کنید تا به آن برسید.

2. گفتگوی درونی داشتن

بسیاری از افرادی که درشغل خود موفق می‌شوند اغلب خود را تشویق می‌کنند. سخت است که به کار خود ادامه دهید بدون اینکه ثمره و نتیجه تلاش خود را ببینید، در حالی که ذهنتان هم پر از افکار منفی باشد. برای حفظ سخت‌ کوشی و اشتیاقتان هنگام مواجهه با سختی‌ ها، همیشه باید با کلمات مثبت به خود انگیزه دهید به خود بگویید که شما پیروز می‌شوید و هیچ چیزی باعث تسلیم شدن شما نمی‌شود.

سرسخت باشید و هرگز در راه رسیدن به اهدافتان تسلیم نشوید
بخوانید

6 Factors that make you persevere when trying to achieve your goals

با گفتن اینکه شما هرگز میدان کار را ترک نخواهید کرد، به خود انرژی مثبت دهید چرا که شما این توانایی را دارید که بر همه‌ی موانع غلبه کنید. با گفتگوی درونی مثبت، پشتکار پیدا می‌کنید زیرا این کار به شما اعتماد به نفس می‌دهد و به شما کمک می‌کند که درک مثبتی نسبت به موانع و شکست ها داشته باشید.

3. صبر و حوصله داشتن

پشتکار و صبر در کنار هم هستند چراکه فرد کم‌حوصله و بیقرار نمی‌تواند پشتکار داشته باشد. در حالیکه پشتکار دارید باید بدانید که امکان دارد دستیابی به موفقیت طول بکشد. پس باید سعی کنید حین تلاش برای رسیدن به هدف صبور باشید و ناامید نشوید. صبر جلوی ناامیدی و روحیه نداشتن را می‌گیرد. علاوه بر این وقتی صبور هستید در رسیدن به هدف خود از تلاش دست نمی‌کشید حتی اگر پس از یک مدت زمان طولانی به نتیجه هم نرسید. پس سعی کنید صبور باشید زیرا صبر به شما توانایی مقاومت در برابر موانع، شکست‌ ها و رنج را می‌دهد بدون اینکه هیچ استرسی داشته باشید.

4. تمرکز نداشتن بر نتیجه

اگر دائماً بر نتیجه‌ تمرکز دارید، پشتکار داشتن سخت می‌شود زیرا اغلب رسیدن به نتیجه مدت زمان طولانی می‌طلبد. علاوه بر این تمرکز داشتن بر نتیجه شما را از کار دلسرد می‎‌کند و استرس و تضعیف روحیه را به همراه دارد به ویژه زمانی‌که نتایج برخلاف انتظارتان باشد.

استاد احمد محمدی
رادیو فکرانه – هدف (برای شنیدن Play کنید)

 

5. درک ارزش و اهمیت پشتکار

اگر ارزش و اهمیت پشتکار را بدانید، تسلیم نمی‌شوید. اگر خواهان موفقیت هستید باید درک کنید که آنچه که بین موفقیت و شکست تمایز ایجاد می‌کند، پشتکار است. باید این حقیقت را درک کنید که پشتکار تضمین می‌کند که شما بتوانید رؤیاهایتان را به حقیقت تبدیل کنید. از طرفی پشتکار مفهوم سخت‌کوشی حتی در مواجهه با موانع را در خود نهان دارد. با سعی و تلاش می‌توانید به آرزو و خواسته‌هایتان برسید.

ایده هایی برای افزایش درآمد با شغل دوم
بخوانید

6. دعا کردن

می‌دانم که اکثر افراد مخالف من هستند چراکه آنها فکر می‌کنند که هرچه که با قدرت و نیروی متعالی/ معنویت/ خدا/ مرتبط است، بی معنا و مفهوم است. شما با خواندن کتابِ اثر دعا نوشته رابرت کالیِر می‌توانید اعتقاد خود را نسبت به دعا افزایش دهید. افرادی به من گفته‌اند که به علت نیایش و دعا پشتکار پیدا کرده‌اند. آنها با خالق خود نیایش می‌کنند تا به آنها قدرت و تحمل بدهد و در عین حال برای رسیدن به موفقیت تلاش می‌کنند.

برای من بدیهی هست که دعا در شما پشتکار ایجاد می‌کند زیرا آن باعث می‌شود که شما حس عمیقی از این معرفت را به دست آورید که نیروی متعالی یعنی خداوند در شما اثرگذار است بنابراین از این طریق موفقیت تان تضمین می‌شود.

هرچقدر هم که ایده ها، اهداف و رویاهایی بزرگی داشته باشیم، یا حتی بهترین برنامه ریزی ها را داشته باشیم؛ بدون پشتکار فایده ای ندارند و بی معنی هستند. باید پشتکار مداوم داشته باشیم. تمام تکنیک هایی که برای موفقیت یاد می گیریم همه و همه برای کمک به افزایش پشتکار ماست. بنابراین باید ایستادگی کنیم، تسلیم نشویم و بدون خستگی به راه خود با انگیزه و آرامش ادامه دهیم. 

در مقاله فوق برخی از عواملی که سبب می شوند به هنگام پیمودن مسیر موفقیت، پشتکار داشته باشید، آورده شدند. افراد موفق همت عالی دارند و خستگی ناپذیرند. استاد احمد محمدی به شما یاد خواهند داد که افراد موفق چه مهارت هایی دارند و چگونه برای موفقیت خود تلاش می کنند. برای بهره گیری از آموزه های ایشان و شرکت در این سمینار می توانید به آدرس اینترنتی زیر مراجعه نمایید. 

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

تصمیم خود را گرفته‌اید؟
داشتن ثبات قدم در راه رسیدن به اهداف اولین درس موفقیت است
تعویق کارها، عاملی که باعث می شود نتایج کارها تباه شود
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + ده =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن