مقالاتموفقیت / انگیزشی

۱۰ شیوه برای لذت بردن از زندگی

بسیاری از افراد درمورد زندگیِ بهتر صحبت می‌کنند. منظور آنها از زندگیِ بهتر، دنبال کردن چیزهای بیشتر  شامل پول، دانش و … است. سئوال این است که چه زمانی این به دست‌ آوردن‌های بیشتر دیگر کافی به نظر می‌رسد؟ کی به نقطه‌ای می‌رسیم که دیگر منتظر زندگی بهتر نیستیم؟

جواب این است: تا جایی که دلتان بخواهد. لازم نیست که مدام به دنبال بیشترها باشید. می‌توانید یک تصمیم آگاهانه بگیرید تا الان در حد امکان، یک زندگی بهتر را داشته باشید. در ادامه راه‌هایی برای انجام صحیح یک زندگی بهتر آمده است:

۱. مراقب روابطتان باشید

تا زمانی‌که شما روابطتان را بهبود دهید، هیچ چیز دیگری مهم نیست. اما این مستلزم تلاش است. رابطه به معنای صحبت با افرادی است که دوستشان دارید، وقت گذراندن با آن ها، یافتن راه‌هایی برای حل کشمکش‌ها و التیام احساسات جریحه‌دار است.

۲. بر تجارب تمرکز داشته باشید

 اشیاء تقریباً همیشه هزینۀ بالایی دارند. حتی اگر رایگان هم باشند، فضا اشغال می‌کنند و باید از آنها نگهداری کرد. اما تجارب پول زیادی نمی‌خواهند. تجارب از خاطراتی شکل یافته که طی سال‌ها طول کشیده است.

۳. بُعد معنوی خود را پرورش دهید

 نیازی نیست که برای داشتن معنویت خالصانه دین دار باشید یا حتی به وجودی متعالی معتقد باشید. وقت گذاشتن برای مدیتیشن، برشمردن خوشی‌ها و تمرکز کردن بر افکار مثبت انر‌ژی‌تان را چند برابر می‌کند. همچنین می‌فهمید که باید روابط تان را با دیگران بهتر کنید و بر ناکامی‌ها غلبه پیدا کنید.

۴. به دیگران اجازه ندهید که اولویت‌های زندگی شما را تعیین کنند

وقتی بچه بودید، افراد دیگر برای زندگی شما برنامه‌ریزی می‌کردند. حالا دیگر این اجازه را به کسی ندهید. راهی را بیابید که شما را خوشحال می‌کند، کارهایی را انجام دهید که شما دوست دارید و فشارهایی را که دیگران روی شما می‌گذارند تا شما را با خودشان همراه سازند، نادیده بگیرید.

۵. مراقب خود باشید

 خوب غذا بخورید، زیاد آب بنوشید، در نوشیدنی‌های شکردار افراط نکنید و هر روز مقداری ورزش کنید. به طور مرتب به پزشک مراجعه کنید. مراقب دندان‌هایتان باشید. اگر مشکلات عاطفی و احساسی دارید، راه حلی برایشان بیابید. اگر به خود نرسید، زندگی کامل و خوبی نخواهید داشت.

۶. همیشه پروژه‌ای برای انجام دادن داشته باشید

 مطمئن باشید که در زندگی همیشه کاری برای انجام دادن دارید. این پروژه می‌تواند یک کار هنری، تسلط بر یک زبان جدید، یا ساختن چیزی با دستان تان باشد. فقط اطمینان حاصل کنید که چیزی برای معنابخشی به زندگی‌تان انجام می‌دهید.

۷. بخشی از وقت خود را صرف انجام کارهای خیر و خداپسندانه کنید

 در ابتدا تنها یک ساعت در هفته وقت خود را صرف کارهای خیر کنید یا اینکه زمانی را در طول هفته در نظر بگیرید و خود را ملزم به انجام کارهای خیرخواهانه کنید. به مرور این احساس بیشتر می‌شود. وقتی به دیگران کمک می‌کنید با افراد بزرگ هم آشنا می‌شوید.

۸. کینه نداشته باشید

 هر کسی همیشه از دست دیگران رضایت ندارد.  واقعیت این است که مردم کارهایی می‌کنند که خوشایند شما نیست و باعث دلخوری‌تان می‌شود. گاهی رفتارها بدخواهانه هستند، گاهی هم کاملاً اتفاقی‌اند، گاهی نتیجۀ حساسیت هستند و گاهی هیچ کدام از این ها نیستند. نگه داشتن کینه سم است و مانع از شادی و خوشحالی حقیقی شما می‌شود. می‌توانید با افراد دعوا کنید، روی حرف خودتان بایستید و بین خودتان فاصله ایجاد کنید. هرچند در نهایت این شما هستید که تصمیم می‌گیرید و اجازه می‌دهید افراد بروند یا اینکه آنها را می‌بخشید و حرکت کنید.

۹. همیشه به یادگیری ادامه دهید

شیوه‌های مختلف آموختن و یادگیری زندگی شما را بهتر می‌کند. هر دقیقه‌ای که صرف یادگیری چیزهای جدید می‌کنید، افق دیدتان را گسترده می‌سازید و حس کنجکاوی‌تان زیاد می‌شود و مرتب به دانش تان افزوده می‌شود. افرادی که دائماً در حال یادگیری هستند و افراد بلندمرتبه را دیدار می‌کنند، تجارب بزرگی دارند و انسان‌های شایسته‌ای در جهان هستند. بهترین خبری که درمورد یادگیری چیزهای جدید می‌توان گفت این است که یادگیری نیازی به پول هنگفت ندارد. می‌توانید با عضویت در باشگاه کتابخوانی، شرکت در کلاس اینترنتی، بازدید از موزه‌ها و گوش دادن به پادکست‌های آموزشی، چیزهای جالبی بیاموزید.

۱۰. هر روز تحرک فیزیکی داشته باشید

پیاده‌روی کنید، به گردش بروید، با یک بچه بازی کنید و دور حیاط منزل تان یک سگ را دنبال کنید. به مدت پنج دقیقه از پله‌ها بالا و پایین بپرید. در استخر بازی کنید. تحرک داشتن بسیار عالی است نه تنها برای سلامت جسم بلکه برای سلامت روح و روان هم مفید است.

 

مطالب مرتبط

با عادت‌ به تعویق انداختن کارها برای همیشه خداحافظی کنید
تفکرات و باورهای محدودکننده ، مانع اصلی موفقیت
یک ثروتمند خودساخته شوید
با عادت‌ های خوب افراد موفق آشنا شویم
چگونه از زمان حال لذت ببریم؟
خلاصه کتاب قدرت لحظات نوشته چیپ هیث و دن هیث
خلاصه کتاب « قدرت اعتماد به نفس » نوشته برایان تریسی
چگونه خواسته خود را خلق کنید
همیشه تشنه موفقیت و پیشرفت باش
خودتان را آماده کنید
معرفی کتاب ” شعار برند، شیپور جنگ ” نوشته لورا ریس
خلاصه کتاب” چگونه در فروشندگی از شکست به موفقیت رسیدم” نوشته فرانک بتگر
بازدهی خود را افزایش دهید
کتاب ” رشد فروش ماورایی ” نوشته جک دیلی

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − هجده =

دکمه بازگشت به بالا
Open

دوره آموزشی معجزه ذهن قدرتمند

Close
بستن