معرفی کتاب

خلاصه کتاب «قوانین زندگی» نوشته ریچارد تمپلار

خلاصه کتاب «قوانین زندگی» نوشته ریچارد تمپلار در این مقاله توضیح داده می‌شود.

کتاب قوانین زندگی نوشته ریچارد تمپلار، صد قانون زندگی را به شما یاد آوری می‌ کند تا با عملی کردن آن‌ ها بتوانید برای خود زندگی بهتر و موفق‌ تری بسازید و آرامش را به زندگیتان تزریق می‌ کند.

ریچارد تمپلار در کتاب قوانین زندگی بیان می کند که افراد شادتر، قوانین بیشتری را رعایت کرده اند و همین طور بر عکس. آدمهای موفق حتی خودشان هم نمی دانند که واقعا چه می کنند. آنان ذاتا قانون گذار هستند. کسانی هم که اینگونه نیستند فقط تغییراتی کمی در رفتارشان لازم است.

مطالعه بیشتر: بازاریابی و فروش در عصر نوین با کتاب‌ صوتی «پرش از دره» آکادمی بازار

مطالعه بیشتر: اصول و فنون مذاکره با کتاب «مذاکره کردن به روش اساتید هاروارد»

همچنین می‌توانید در قسمت معرفی کتاب آکادمی بازار، خلاصه کتاب قدرت عادت نوشته چارلز داهیگ و همچنین خلاصه کتاب قدرت لحظات نوشته چیپ هیث و دن هیث به‌علاوه‌ی خلاصه کتاب قدرت هوش هیجانی نوشته دانیل گلمن و خلاصه کتاب ۱۰ ستون ثروت نوشته الکس بکر و کتاب متفاوت و جذاب  قدرت اعتماد به نفس نوشته برایان تریسی و کتاب‌های بسیار دیگری را مطالعه کنید.

با آکادمی بازار برای مطالعه ی خلاصه ای از کتاب قوانین زندگی همراه باشید.

پایبندی به قوانین زندگی کلید موفقیت است

ریچارد تمپلار می گوید: همه‌ ی قوانین موجود در این کتاب را با مطالعه و پژوهش انسان‌ ها و مشاهده رفتارهای افراد موفق به دست آورده ام و در نهایت به این نتیجه رسیده‌ ام که شادترین اشخاص افرادی هستند که این مقررات را بیشتر رعایت می‌ کنند.

افرادی که در زندگی حال و روز خوبی ندارند کسانی هستند که این قوانین را رعایت نمی‌ کنند و موفق‌ ها هم معمولا نمی‌ دانند که از قوانین ویژه پیروی می‌ کنند. آن‌ ها قوانین زندگی را به‌ صورت طبیعی به کار می‌ گیرند.

آن‌ هایی که به غریزه‌ ی کمتری از قوانین زندگی پیروی می‌ کنند، احساس می‌ کنند که چیزی را گم کرده‌ اند. آن‌ ها همه‌ ی مدت عمرشان را دنبال چیزی می‌ گردند تا شاید به‌ شکلی معجزه‌ آسا به زندگیشان معنا و مفهوم بدهند و فضای خالی زندگیشان را پر کنند و این در حالی است که پاسخ به آن‌ ها بیش از این که تصور می‌ کنند نزدیک است. چند تغییر ساده رفتاری تنها چیزی است که آن‌ ها نیاز دارند.

استاد احمد محمدی

تقسیم بندی قوانین زندگی

قوانین زندگی به پنج دسته تقسیم بندی می شود: «قوانینی برای شما»، «قوانین زندگی مشترک»، «قوانین خانواده و دوستان»، «قوانین اجتماعی» و «قوانین جهان». این‌ ها پنج دایره‌ ای است که به صورت ناخود آگاه اطراف خود رسم می‌ کنیم. برای تک‌ تک ما این قوانین باید به شکلی مطابقت داده شوند که شرایط تربیتی، سن و موقعیت ما را در نظر بگیرند.

هر فرد دارای معیار های شخصی است تا مطابق آن عمل کند و این‌ ها از شخصی به شخص دیگر متغیر و برخورداری از آن‌ ها بسیار مهم است. در حقیقت بدون داشتن این معیارها نمی‌ توانیم کارمان را بررسی کنیم و برعکس با داشتن آن‌ ها می‌ توانیم به یک کانون محکم و قوی دست یابیم. نقطه‌ ای که هرگاه بخواهیم بتوانیم به آن رجوع کنیم و از نو نیرو بگیریم.

این‌ ها معیارها و ملاک‌ های ما برای دستیابی به پیشرفت و ترقی شخصی هستند. اما موضوع صرفاً درباره معیار نیست؛ بلکه سبک‌ شدن، تفریح داشتن و از زندگی لذت بردن هم مورد توجه است.

بخشی از قوانین زندگی

تصور بر این است که وقتی پیرتر می‌ شویم، عاقل‌ تر هم می‌ شویم؛ اما متاسفانه اینگونه نیست. قانون این است که چنان احمقانه و با اصرار، اشتباهاتمان را تکرار می‌ کنیم که خودمان هم باورمان نمی‌ شود. باید از تجربیات خود درس بگیریم و آن خطاها را دیگر تکرار نکنیم، اما این امکان هم هست که از چاله بیرون بیاییم و به چاه بیفتیم. قانون این است.

هنگامی که خرابکاری می‌ کنید، با خود صادق باشید و خودتان را گول نزنید. به خود بگویید این بخشی از رشد و تکامل است؛ اما لزوما به معنی داناتر شدن نیست. به عقب نگاه کنید و اشتباهات خود را ببینید، اما متاسفانه توانایی دیدن آن‌ هایی که زیادی بزرگ شده‌ اند را نداریم.

وقتی جوان هستیم، پیر شدن انگار چیزی است برای دیگران. تصور می‌ کنیم جریانی است که برای افراد مسن اتفاق می‌ افتد. اما این شتری است که در خانه ما هم می‌ خوابد. گریزی نیست. هرچه می‌ کنیم و هر که هستیم، حقیقت این است که ما هم پیر می‌ شویم. هرچه مسن تر شویم، انگار این جریان سریع تر می‌ شود.

معنای عاقل بودن در قوانین زندگی

عاقل بودن به این معنی نیست که اشتباه نکنیم، بلکه این است که بیاموزیم چگونه با درست اندیشی، سلامت و وقار از آن مرحله عبور کنیم. به شکلی دیگر هم می‌ توان به این موضوع نگاه کرد. هرچه مسن‌ تر شویم، در ابعاد بزرگ تری اشتباه می‌ کنیم. به مناطق جدیدتری برای تجربه رو به رو می شویم که راهنمایی هم وجود ندارد.

به جایی می‌ رسیم که سخت تر قضایا را حل می کنیم، پس واکنش سخت‌ تری نشان می‌ دهیم و به بیراهه می‌ رویم. هرچه منعطف‌ تر و ماجراجو تر باشیم، با زندگی بهتر کنار می‌ آییم. پس راه‌ های جدیدتری را می‌ توانیم پیدا کنیم و البته، بیشتر هم اشتباه خواهیم کرد.

معرفی ریچارد تمپلار نویسنده کتاب قوانین زندگی

ریچارد تمپلار
ریچارد تمپلار

ریچارد تمچلار یک نویسنده بریتانیایی است. او مسیر موفقیت را در مجموعه ای از کتاب ها به اشتراک می گذارد.  ریچارد تمپلار ناظر رفتار انسان است و می داند چه چیزی باعث تفاوت بین کسانی است که به زحمت به سمت موفقیت حرکت می کنند و کسانی که این کار را نمی کنند.  او این مشاهدات را با عناوین مقررات معرفی کرده است. برخی از آثار ریچارد عبارت اند از: مراقبت از بدن، قوانین عشق، قوانین مدیریت، قوانین پول، قوانین کار و…

 

 

قانون گذار بودن باعث می شود شما کمتر احساس سردرگمی و فلاکت کنید. برای داشتن زندگی ایده آل و موفق تنها کافیست تغییراتی جزئی در خودتان ایجاد کنید. کتاب قوانین زندگی کمک زیادی برای تغییر شما در این زمینه خواهد کرد.

برای دستیابی به موفقیت در زندگی شخصی و کسب و کار، هر فردی نیاز دارد که از تجربیات و آگاهی های دیگران نیز بهره ببرد. بنابراین آکادمی بازار به شما پیشنهاد می کند از  مقالات و کتاب های معرفی شده در این زمینه که به شما کمک زیادی می کنند استفاده نمایید. در صورت تمایل به بهره مندی از سایر کتاب ها بر روی لینک زیر کلیک کنید.

معرفی کتاب

مطالب مرتبط

با ترس‌های زندگی چه باید کرد؟
چه قوانین نانوشته‌ای دست و پای شما را در زندگی‌تان بسته است؟
برای بهتر شدن و رشد در زندگی این فیلم انگیزشی را ببینید
زندگی کوتاه نیست، ما کوتاهی می‌کنیم
چگونه می‌توانم همیشه نور امید را در قلبم زنده نگه دارم؟
برچسب ها

ندا تفضلی

کارشناس برنامه ریزی شهری از دانشگاه تهران هستم. علاقه زیادی به یادگیری اصول موفقیت در زمینه های مختلف دارم و مایل هستم آن ها را با دیگران به اشتراک بگذارم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 1 =

دکمه بازگشت به بالا
Open

دوره آموزشی معجزه ذهن قدرتمند

Close
بستن