خلاصه کتاب «خوشحالی واقعی» نوشته ی مارتین سلیگمن را در این مقاله مطالعه کنید.

 کتاب خوشحالی واقعی نوشته‌ ی مارتین سلیگمن است . دلیل نوشته شدن این کتاب توسط مارتین سلیگمن این است که به ازای هر یکصد مطالعه‌ ای که بر روی روانشناسی منفی صورت می گیرد، تنها یک تحقیق در مورد روانشناسی مثبت انجام می شود. بنابراین در کتاب خوشحالی واقعی به روانشناسی مثبت پرداخته می شود. در نگارش این کتاب، به این نکته پرداخته شده است که چطور باید افراد را از ناراحتی بیرون آورد و حالت آن ها را خنثی کرد.

اما مسئله مهم این است که چطور می‌توان حال آن ها را از خنثی به خوشحال، تغییر داد. اگر می خواهید راز خوشحالی پایدار را بدانید با آکادمی بازار برای مطالعه ی خلاصه ای از کتاب خوشحالی واقعی همراه باشید.

مطالعه بیشتر: بازاریابی و فروش در عصر نوین با کتاب‌ صوتی «پرش از دره» آکادمی بازار

مطالعه بیشتر: اصول و فنون مذاکره با کتاب «مذاکره کردن به روش اساتید هاروارد»

همچنین می‌توانید در قسمت معرفی کتاب آکادمی بازار، خلاصه کتاب قدرت عادت نوشته چارلز داهیگ و همچنین خلاصه کتاب قدرت لحظات نوشته چیپ هیث و دن هیث به‌علاوه‌ی خلاصه کتاب قدرت هوش هیجانی نوشته دانیل گلمن و خلاصه کتاب ۱۰ ستون ثروت نوشته الکس بکر و کتاب متفاوت و جذاب  قدرت اعتماد به نفس نوشته برایان تریسی و کتاب‌های بسیار دیگری را مطالعه کنید .

انواع شادی

اولین نوع شادی، شادی جسمانی است که اساساً این نوع لذت از طریق کارهایی از قبیل «اِسنو بُرد» سواری یا هر بازی دیگری یا خوشگذرانی ایجاد می‌ شود. یا حتی با خوردن چیزهایی مانند شکلات، بستنی، مصرف مواد مخدر یا رابطه‌ی جنسی، این احساس به وجود می آید. با بررسی زندگی تعداد زیادی از برندگان قرعه کشی بخت آزمایی  مشخص شد که بعد از گذشت تقریباً ۳ ماه، خوشحالی آن ها کاهش پیدا می‌ کند.

مورد دوم، نوعی خوشحالی که پایدار و با معنی است. این نوع شادی، برای مدت بیشتری پا برجا می‌ ماند.

مسائل و موارد مختلفی در خوشحالی تاثیر گذار هستند. مواری از قبیل: کشور محل زندگی، آب و هوا، ازدواج، زندگی اجتماعی، احساسات منفی، وضعیت سلامت و مذهب و حتی تحصیلات.