معرفی کتاب

خلاصه کتاب «خودت را به فنا نده» نوشته گری جان بیشاپ

دراین مقاله قصد داریم خلاصه کتاب «خودت را به فنا نده» نوشته گری جان بیشاپ را مرور کنیم.

کتاب «خودت را به فنا نده» بخشی از اظهار نظر های شخصی نویسنده گری جان بیشاپ درباره‌ ی اختیار داشتن، زندگی بخشیدن، متعالی بودن و جسارت داشتن است که به مخاطب یاد می دهد که چگونه می‌ شود با عمل درست به آن‌ ها، زندگی را هر روز بهتر از قبل کرد.

همچنین صحبت‌ ها و گفتارهایی از فلاسفه، شخصیت‌ های مهم تاریخی و نکته‌ هایی از دستاوردهای علمی نیز در کتاب خودت را به فنا نده وجود دارند که همه‌ ی آن‌ ها به نوع نگرشتان در زندگی پر و بال بیشتری خواهد داد. این کتاب در صدر لیست پرفروش‌ ترین‌ های نیویورک تایمز بوده است.

مطالعه بیشتر: خلاصه کتاب ۱۰ ستون ثروت نوشته الکس بکر

مطالعه بیشتر: خلاصه کتاب قدرت هوش هیجانی نوشته دانیل گلمن

همچنین می‌توانید در قسمت معرفی کتاب آکادمی بازار، خلاصه کتاب قدرت عادت نوشته چارلز داهیگ و همچنین خلاصه کتاب قدرت لحظات نوشته چیپ هیث و دن هیث به‌علاوه‌ی خلاصه کتاب قدرت هوش هیجانی نوشته دانیل گلمن و خلاصه کتاب ۱۰ ستون ثروت نوشته الکس بکر و کتاب متفاوت و جذاب  قدرت اعتماد به نفس نوشته برایان تریسی و کتاب‌های بسیار دیگری را مطالعه کنید. با آکادمی بازار برای مطالعه خلاصه ای از کتاب خودت را به فنا نده همراه باشید.

کشف توانایی ها

این کتاب سیلی دنیاست تا بیدار شوی و توانایی هایت را کشف کنی، خودت را به فنا ندهی و بهترین خودت در زندگی باشی. تا حالا فکر کرده ای که شبیه به یک همستر با عصبانیت و آشفتگی مسیر زندگی ات را دویده ای اما همیشه در حال درجا زدن هستی. تمام مدتی که درگیر بگو مگو و قضاوت های درونی هستی که البته هیچوقت هم متوقف نخواهد شد، صدایی آرام در گوشت زمزمه می کند” خیلی تنبل و خرفتی و به درد هیچ کاری نمیخوری”.

تو هنوز مطمئن نیستی که چقدر به این زمزمه اعتقاد داری یا چه اندازه تباهت می کند، تو فقط تمام روز کار می کنی تا بر استرس ها و فشار های روحی ات چیره شوی، زندگی ات را نجات دهی و اگر نتوانی چرخ زندگی را بچرخانی، تن به تسلیم می دهی و شاید هرگز به جایی که در زندگی می خواستی نرسی.

شاد هیچگاه به آن احساس شادی، شغل و اندامی ایده آل که آرزویش را داری نرسی، این کتاب به کسانی اختصاص دارد که آن خودگویی های  بی حاصل را تجربه کرده اند. جریان بی پایان شک و بهانه زندگی دنیا را به گند می کشد.

کشف توانایی ها
کشف توانایی ها

تمرکز بر روی موضوعات ارزشمند

این کتاب سیلی دنیاست که بیدارت کند تا توانایی هایت را کشف کنی، خودت را به فنا ندهی و به بهترین خودت در زندگی تبدیل شوی. وقتی با این دید به دنیا نگاه کنید که مشتاق هستید چه چیزی را دنبال کنید و چه چیزی را نه، به جای اینکه فکر کنی چه چیزی را می خواهی و چه چیزی را نه، مسائل برایت شفاف تر به نظر خواهند رسید.

به جای اینکه افسوس زندگی دیگران را بخوری، بهتر است روی چیزهایی تمرکز کنی که برای خودتان و زندگیتان مهم و ارزشمند است. حتما متوجه خواهی شد که اگر فقط یکبار حسادت، حرص و آرزو را با اشتیاق به تغییر زندگی ات به سمت بهتر شدن جایگزین کنی، پیرامونتان شکل بهتری خواهد گرفت.

وقتی میفهمیم مشتاق چه کاری هستیم، کنترل افکار و احساسات ناخودآگاهی را به دست خواهیم گرفت که پیش از این ما را از مسیری که می خواستیم طی کنیم دور می کردند.

استاد احمد محمدی

ساختن خود واقعی

تو توانایی ساختن خود واقعی ات را داری، البته نه از روی برخی نواقص ناخود آگاهی که از گذشته در درونت ته نشین شده اند، بلکه از خودآگاه شناختی ات و هم از قدرت نفوذ در نیم دیگر خودت.

اشتیاق یک حقیقت محض است. یک زیبایی واقعی که فقط تو می توانی خلقش کنی. دیگر این افکار معیوب مثل اینکه من یک شکست خورده هستم چون میلیونر نیستم یا من خیلی تنبلم چون هیکل مناسبی ندارم، قدرتی نخواهند داشت که کاری کنند حس کنی یک تفاله ای چون تصمیم اول و آخر با خودت است.

تاثیرات اشتیاق داشتن

وقتی موانع زندگی ات را با بر چسب بی میلی و اشتیاق علامت گذاری کنی به جای اینکه خودت را با افکار و عقاید منفی خفه کنی و شرایطت را دست کم بگیری، می توانی از شرایط خود خواسته که واقعا تو را از پیشرفت باز می دارند به خوبی عبور کنی. می توانی به خودگویی، حواس پرتی و هیجاناتت پی ببری و متوجه خواهی شد وقتی برای انجام کاری مشتاق هستی دیگر هیچ چیز اهمیت ندارد. تو از انجام کاری که حقیقتا دوستش داری تفره نخواهی رفت. تو مسئولیت هایی را که در قبال آن داری نادیده نخواهی گرفت چون برای انجامشان حس اشتیاقی عمیق در وجودت موج خواهد زد.

نیروی حیاتی خواستن و ظرفیت بدیع و نامتناهی مرحله ای که آینده از آن طلوع می کند و تو جدید متولد می شود، بله این اشتیاق است. از خودت بارها و بارها بپرس که آیا مشتاق هستم؟ نخستین چیزی که صبح بیدار میشوی تا آخرین چیزی که شب هنگام خواب یا در زمان رانندگی و یا هنگام دوش گرتن می شنوی باید این سوال باشد که آیا مشتاق هستم؟ ، بپرس و بپرس تا طنین بله را در ضمیرت بشنوی.

معرفی گری جان بیشاپ

گری جان بیشاپ
گری جان بیشاپ

گری جان بیشاپ که در گلاسگو به دنیا آمده است، یکی از بزرگترین کارشناسان حوزه‌ ی توسعه‌ ی شخصی با شهرتی جهانی است که تا امروز ده‌ ها هزار نفر در سراسر دنیا تحت تاثیر خود قرار داده است. او در سال ۱۹۹۷ به ایالات متحده آمریکا رفت و در زمینه‌ ی توسعه‌ ی فردی به تحصیل پرداخت. پس از آن او موفق شد مدیر برنامه‌ ی اصلی یکی از شرکت‌ های مهم و بزرگ جهان در همین زمینه شود.

او سال‌ های بسیار طولانی را صرف مطالعه و تحقیق در این حوزه و فلاسفه‌ های بزرگ کرد و در نهایت موفق شد برند شخصی خود را با نام «فلسفه‌ی محلی» ایجاد کند. او همراه با آموزش‌ هایی در سطح جهانی، تاثیری قوی و بسیار توانمند برای دستیابی به زیرلایه‌ های زندگی و تفکر در مسائل عمیق‌ تر برای مردم به وجود آورده است. او همیشه مردم را برای تغییر نگرش در زندگی با دادن راهکارهایی کاربردی و بسیار ساده تشویق کرده است.

کتاب خودت را به فنا نده به شما درک قدرت و پیچیدگی‌ خودگویی‌ های ذهنی و شیوه ی استفاده از آن برای بهتر شدن در زندگی را ارائه می‌ دهد و به مخاطب یاد می دهد که تجربه‌ های زندگی از مکالمات و افکار روزانه‌ ی افراد شکل می‌ گیرند. همچنین شما را ملزم به فکر کردن خواهد کرد تا زبان و احساسات را در حالتی هوشیارانه و با آگاهی به زندگی روزمره، مرتبط کنید و هنگامی که ارتباط جادویی میان طرز حرف زدن و چگونگی اندیشیدن را پیدا کردید، تصویر کاملی از زندگی را بررسی خواهید کرد که به شما عرضه شده است.

همچنین شما می توانید از محصولات کتاب صوتی برای افزایش مهارت و آگاهی خود در زمینه موفقیت در زندگی شخصی و کسب و کار بهره ببرید. در صورت تمایل به استفاده از محصولات بر روی لینک زیر کلیک کنید:

کتاب صوتی

مطالب مرتبط

خلاصه کتاب «نیروی حال» نوشته اکهارت تول
خلاصه کتاب «شیوه گرگ» نوشته جردن بلفورت
خلاصه کتاب ” قورباغه ات را قورت بده ” نوشته برایان تریسی
خلاصه کتاب «۱۰ قانون موفقیت» نوشته وین دایر
خلاصه کتاب «راز ثروت» نوشته جو ویتالی
برچسب ها

ندا تفضلی

کارشناس برنامه ریزی شهری از دانشگاه تهران هستم. علاقه زیادی به یادگیری اصول موفقیت در زمینه های مختلف دارم و مایل هستم آن ها را با دیگران به اشتراک بگذارم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه − دو =

دکمه بازگشت به بالا
بستن