مقالاتموفقیت / انگیزشی

چند راهکار ساده برای افزایش اعتماد به نفس-قسمت اول

یکی از مشکلات شخصیتی که قسمت زیادی از افراد جامعه به آن مبتلا هستند، پایین بودن سطح اعتماد به نفس است. امروزه روش های متعدد و گسترده ای برای افزایش اعتماد به نفس وجود دارد. افزایش اعتماد به نفس یکی از مفید ترین روش ها برای رهایی از استرس و تنش های روزمره می باشد. کلاس ها و دوره های مختلفی در دانشگاه ها برای افزایش سطح اعتماد به نفس وجود دارد. در این مقاله به نکاتی راجع به افزایش اعتماد به نفس اشاره می کنیم.

راهکار های افزایش اعتماد به نفس

افزایش اعتماد به نفس با توجه به شرایط پر استرس امروزی از جمله گزینه های مورد نیاز برای غلبه بر استرس و تنش های بیرونی است. افزایش اعتماد به نفس نیز همانند بسیاری دیگر از رفتار های شخصیتی نیاز به تمرین دارد. شما برای افزایش اعتماد به نفش خود باید شرایط و راهکار های خاصی را در نظر بگیرید.

این راهکار ها گاها می تواند متمرکز بر روی ظاهر شما باشد و در برخی موارد بر روی ابعاد فکری و شخصیتی شما سر و کار دارد. استفاده از این تکنیک همانند یک دارویی است که به شما کمک می کند اعتماد به نفس از دست رفته خود را بازیابید. از جمله تکنیک ها و روش هایی که در این مقاله به آن اشاره می شود عبارتند از استفاده از زبان بدن، پوشش ظاهری مناسب، ارتباط کلامی صریح و مثبت اندیشی از جمله این راهکار ها هستند که در ادامه با جزییاتی بیشتری به آن ها پرداخته می شود.

افزایش اعتماد به نفس با استفاده از زبان بدن

از جمله روش های مناسب و کاربردی برای افزایش اعتماد به نفس، ارائه زبان بدنی متناسب و جذاب است. هر فرد با توجه به خصوصیات شخصی خود دارای زبان بدن منحصر به فردی است. میزان اطمینان افراد به شخصیت خود و میزان وابستگی آن ها را می توان از روی زبان بدنشان تشخیص داد. برای نشان دادن اعتماد به نفس بالا خود باید طوری خودتان را نشان بدهید که افراد اطراف شما به میزان مدیریت و توانایی شما در کنترل اوضاع آگاه شوند. نسبت به توانایی های خود در افراد اطراف خود اعتماد ایجاد کنید.

3 گام آسان و موثر برای رسیدن به خودباوری
بخوانید

از جمله مثال هایی که می توان برای یک زبان بدن مناسب با اعتماد به نفس بالا ارائه داد بالا بودن سر، صاف ایستادن یا نشستن، ایجاد رابطه چشمی مناسب و دست دادن محکم. بسیاری از روانپزشکان معتقدند که استفاده از این تکنیک  به سادگی باعث کاهش استرس، آرامش روحی و قدرت اراده و تصمیم گیری بالای افراد می شود.

افزایش اعتماد به نفس با پوشش ظاهری مناسب

استفاده از پوشش ظاهری مناسب و جذاب از جمله راهکار های دیگر افزایش اعتماد به نفس افراد است. پوشش های خیلی تنگ یا گشاد و یا لباس های کثیف تاثیر منفی بر روی اعتماد به نفس شما می گذارد. برای تقویت اعتماد به نفس خود نیاز است که پوششی متناسب با محیط اجتماعی و افراد اطراف خود بپوشید. در بسیاری از موارد یک لباس مرتب و زیبا باعث شروع یک مکالمه و ارتباط اجتماعی می شود.

دکتر احمد محمدی
دکتر احمد محمدی

افزایش اعتماد به نفس با ایجاد ارتباط کلامی صریح

یکی از معیارهای مهم و تعیین کننده در میزان اعتماد به نفس توانایی گفتگو و ارتباط کلامی است. در هنگام ارائه ها و سخنرانی ها معمولا افراد با اعتماد به نفس بالا با ثبات و یک ریتم مناسب صحبت می کنند. صحبت این افراد معمولا دارای گیرایی بالا و جذابیت بالایی است. اعتماد به نفس بالا به معنای سخنرانی به صورت غیر مودبانه نیست بلکه استفاده از اصول برای جذاب کردن محتوای سخنرانی است. در هنگام صحبت کردن سعی کنید میزان توانایی خود را در رهبری و مدیریت موضوعات نشان دهید. ارائه شوخی های کوتاه و جذاب از جمله علائم اعتماد به نفس بالای شما است.

سخنرانی جوآن رولینگ - برای تغییر دنیایمان به جادو  نیاز نداریم
بخوانید

افزایش اعتماد به نفس با استفاده از مثبت اندیشی

از جمله عوامل دیگر افزایش اعتماد به نفس مثبت اندیشی است. در همه زمینه ها سعی کنید موفقیت ها و پیروزی های خود را بیشتر در نظر بگیرید. خندیدن و لبخند زدن از جمله موارد مهم دیگر در ایجاد حس خوب و مثبت برای خود و محیط اطراف است. ورزش کردن و انجام فعالیت های روزانه باعث افزایش روحیه مثبت و در نتیجه آن اعتماد به نفس افراد می شود.

انجام هر کدام از این راهکار ها می تواند مسیر زندگی افراد را تغییر دهد.

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

چگونه می‌توانیم اعتماد به نفس خودمان را بالا برده و تقویت کنیم؟
معجزه اعتماد به نفس را در فیلم «اگه میتونی منو بگیر» درک خواهید کرد
انیمیشن «توربو» هر ناممکنی را ممکن می‌کند
«شبکه» (The Network) فیلمی که از شما می‌خواهد خودتان باشید
ترس درونت را مهار کن- برگزیده‌ای از فیلم «سخنرانی پادشاه»
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + چهار =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن