راه های افزایش اعتماد به نفس در جامعه – قسمت اول راهکارها

افزایش اعتماد
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

داشتن اعتماد به نفس متعادل و به اندازه در جامعه یکی از دلایل موفقیت افراد است. در این مقاله به تعدادی از راه های افزایش اعتماد به نفس اشاره می کنیم.

یکی از مشکلات شخصیتی که قسمت زیادی از افراد جامعه به آن مبتلا هستند، پایین بودن سطح اعتماد به نفس است. امروزه روش های متعدد و گسترده ای برای افزایش اعتماد به نفس وجود دارد. افزایش اعتماد به نفس یکی از مفید ترین روش ها برای رهایی از استرس و تنش های روزمره می باشد. کلاس ها و دوره های مختلفی در دانشگاه ها برای افزایش سطح اعتماد به نفس وجود دارد. حتی می توانید نگاهی به پادکست های آکادمی بازار بیندازید. در این مقاله به چند مورد از راه های افزایش اعتماد به نفس اشاره می کنیم.

راه های افزایش اعتماد به نفس در جامعه

افزایش اعتماد به نفس با توجه به شرایط پر استرس امروزی از جمله گزینه های مورد نیاز برای غلبه بر استرس و تنش های بیرونی است. افزایش اعتماد به نفس نیز همانند بسیاری دیگر از رفتار های شخصیتی نیاز به تمرین دارد. شما برای افزایش اعتماد به نفش خود باید شرایط و راهکار های خاصی را در نظر بگیرید. باید راز موفقیت در لذت بردن از کار هایی که دوست نداریم را در درون خود و با خودباوری به دست آوریم.

این راه ها گاها می تواند متمرکز بر روی ظاهر شما باشد و در برخی موارد بر روی ابعاد فکری و شخصیتی شما سر و کار دارد. استفاده از این تکنیک همانند یک دارویی است که به شما کمک می کند اعتماد به نفس از دست رفته خود را بازیابید. از جمله تکنیک ها و روش هایی که در این مقاله به آن اشاره می شود عبارتند از استفاده از زبان بدن، پوشش ظاهری مناسب، ارتباط کلامی صریح و مثبت اندیشی از جمله این راهکار ها هستند که در ادامه با جزییاتی بیشتری به آن ها پرداخته می شود.

به دست آوردن اعتماد به نفس بالا با استفاده از زبان بدن

از جمله راه های مناسب و کاربردی برای افزایش اعتماد به نفس، ارائه زبان بدنی متناسب و جذاب است. هر فرد با توجه به خصوصیات شخصی خود دارای زبان بدن منحصر به فردی است. میزان اطمینان افراد به شخصیت خود و میزان وابستگی آن ها را می توان از روی زبان بدنشان تشخیص داد. برای نشان دادن اعتماد به نفس بالا خود باید طوری خودتان را نشان بدهید که افراد اطراف شما به میزان مدیریت و توانایی شما در کنترل اوضاع آگاه شوند. نسبت به توانایی های خود در افراد جامعه اعتماد ایجاد کنید.

از جمله مثال هایی که می توان برای یک زبان بدن مناسب با اعتماد به نفس بالا ارائه داد بالا بودن سر، صاف ایستادن یا نشستن، ایجاد رابطه چشمی مناسب و دست دادن محکم. بسیاری از روانپزشکان معتقدند که استفاده از این تکنیک  به سادگی باعث کاهش استرس، آرامش روحی و قدرت اراده و تصمیم گیری بالای افراد می شود. هم چنین این تکنیک باعث جذب انرژی مثبت می شود که می توانید مقاله هفت روش برای جذب انرژی مثبت در زندگی را نیز در این مورد مطالعه کنید.

مطالعه بیشتر: چقدر طول می‌کشد تا فردی بتواند به موفقیت برسد؟

مطالعه بیشتر: موانع موجود بر سر راه دستیابی به احساس رضایت

 

داشتن پوشش ظاهری مناسب

استفاده از پوشش ظاهری مناسب و جذاب از جمله راه های دیگر افزایش اعتماد به نفس افراد است. پوشش های خیلی تنگ یا گشاد و یا لباس های کثیف تاثیر منفی بر روی اعتماد به نفس شما می گذارد. برای تقویت اعتماد به نفس خود نیاز است که پوششی متناسب با محیط اجتماعی و افراد اطراف خود بپوشید. در بسیاری از موارد یک لباس مرتب و زیبا باعث شروع یک مکالمه و ارتباط اجتماعی می شود.

راه های افزایش اعتماد به نفس با ایجاد ارتباط کلامی صریح

یکی از معیارهای مهم و تعیین کننده در میزان اعتماد به نفس توانایی گفتگو و ارتباط کلامی است. در هنگام ارائه ها و سخنرانی ها معمولا افراد با اعتماد به نفس بالا با ثبات و یک ریتم مناسب صحبت می کنند. صحبت این افراد معمولا دارای گیرایی بالا و جذابیت بالایی است. اعتماد به نفس بالا به معنای سخنرانی به صورت غیر مودبانه نیست بلکه استفاده از اصول برای جذاب کردن محتوای سخنرانی است. در هنگام صحبت کردن سعی کنید میزان توانایی خود را در رهبری و مدیریت موضوعات نشان دهید. ارائه شوخی های کوتاه و جذاب از جمله علائم اعتماد به نفس بالای شما است.

مثبت اندیشی

از جمله دیگر راه های افزایش اعتماد به نفس، مثبت اندیشی است. در همه زمینه ها سعی کنید موفقیت ها و پیروزی های خود را بیشتر در نظر بگیرید. خندیدن و لبخند زدن از جمله موارد مهم دیگر در ایجاد حس خوب و مثبت برای خود و محیط اطراف است. ورزش کردن و انجام فعالیت های روزانه باعث افزایش روحیه مثبت و در نتیجه آن اعتماد به نفس افراد می شود.

انجام هر کدام از این راهکار ها می تواند مسیر زندگی افراد را تغییر دهد. برای موفقیت بیشتر می توانید اینستاگرام استاد احمد محمدی را دنبال کنید.

آکادمی بازار با مدیریت دکتر احمد محمدی، مجموعه‌ای از ویدئوهای آموزشی و انگیزشی منتشر کرده است که می‌تواند پاسخگوی برخی دغدغه‌های ذهنی کاربران باشد. عناوین برخی از این ویدئوهای آموزشی عبارتند از: منتظر معجزه بمانم یا قوانین موفقیت را یاد بگیرم؟، از کجا بفهمیم در آینده موفق خواهیم شد یا خیر؟ ، چگونه می‌توانیم زندگی را طور دیگری ببینیم؟، نقش مشکلات در زندگی ما چیست؟، چه زمان به موفقیت می‌رسیم؟ و بسیاری از ویدئوهای آموزشی که می‌تواند راهگشا باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *