ویدئو های استاد احمد محمدی

منتظر معجزه بمانم یا قوانین موفقیت را یاد بگیرم؟

اگر می‌خواهید به موفقیتی دست پیدا کنید، آیا مسیر معجزه‌ها را طی می‌کنید یا قوانین موفقیت را یاد می‌گیرید؟

در جهان هستی، هم قوانین فیزیک نیوتنی حاکم است و هم قوانین فیزیک کوانتوم و البته متافیزیک. مبنا و اساس بخش اعظم زندگی ما برمبنای قوانین فیزیک نیوتنی شکل گرفته است. یعنی رویکردی که برای زندگی در پیش گرفته‌ایم چنین شرایطی را ایجاد کرده است. انسان‌های بزرگی در طول تاریخ بوده‌‌اند که مبنای زندگی‌شان اتفاقا قوانین فرافیزیکی بوده و بر همین مبنا نیز از زندگی بهره‌مند می‌شدند.

اما در زندگی اغلب انسان‌های عادی، افرادی معمولی که با مسایل زمینی دست‌وپنجه نرم می‌کنند، قوانین فیزیک نیوتنی حاکم است. براساس قوانین فیزیک نیوتنی، برای رسیدن به موفقیت باید اصول و قوانینی موفقیت را یاد بگیریم و براساس آن حرکت کنیم تا  بتوانیم به آرزوهایمان برسیم. براساس قوانین فیزیک و در جهان ساختارها، معجزه و رازی درنظر گرفته نمی‌شود. همه چیز به تلاش و کوشش انسان نسبت داده می‌شود.

درجهان ساختارها، سیب با نیروی جاذبه از درخت به زمین می‌افتد و هیچ سیبی دیده نمی‌شود که به جای افتادن روی زمین به آسمان پرواز کند.

مطالعه بیشتر: تا رسیدن به رویای بزرگ خود متوقف نشوید

مطالعه بیشتر: ارزش زمان از دیدگاه دکتر احمد محمدی در ویدئو آموزشی آکادمی بازار

آکادمی بازار تاکنون سمینارهای مختلفی در موضوعات برنامه ریزی شغلی و زندگی، خلق برند شخصی، اعتماد به نفس، بهره وری شگفت انگیز و  چگونه ذهن قدرتمند داشته باشیم، برگزار کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت آکادمی بازار مراجعه کنید. همچنین می‌توانید از طریق فروشگاه محصولات آکادمی بازار درجریان سایر محصولات از جمله کتاب صوتی، فیلم آموزشی، محصولات بازاریابی و فروش، محصولات مربوط به توسعه فردی، محصولات مربوط به کارآفرینی و آموزش مالی و همچنین دوره آموزشی غیرحضوری قرار بگیرید.

مواردی که برای رسیدن به موفقیت باید رعایت کنیم
بخوانید
پیشرفت و موفقیت
موفقیت

تلاش و کوشش یا معجزه

برخی افراد را دیده‌ایم که به جای تلاش و کوشش، به‌جای تفکر کردن و سخت‌کوشی، به جای مشورت گرفتن و حرکت کردن، منفعل نشسته‌اند و منتظر معجزه‌ها هستند. اینکه نگاهمان به آسمان باشد و منتظر رحمت و برکت آسمانی باشیم، بسیار پسندیده است. اما در صورتی چنین رفتاری پسندیده است که ما تمام تلاش خود را کرده باشیم و نتیجه را به خداوند واگذار کنیم و درنهایت نظر خداوند برای ما اهمیت داشته باشد.

قطعا چه نظری بالاتر از نظر خداوند اهمیت دارد. اما وقتی روی زمین باید مسیرهای زمینی را طی کنیم، ناچاریم از قوانین فیزیک پیروی کنیم.

فردی را تصور کنید که بیمار است، برای درمان بیماری باید به پزشک مراجعه کند. اینج نقش دعا و توکل کردن بر خداوند نادیده گرفته نمی‌شود، اما آن فرد بیمار باید مسیر زمینی و مسیر تلاش خود را طی کند. یعنی تمام تلاش خود را برای بهبود و بازگشت سلامتی باید انجام دهد.

فردی را می‌شناختم که تصمیم گرفته بود صبح به جای رفتن به محل کارش، در منزل و آن هم در تخت بماند و جملات تاکیدی بگوید تا نیاز مالی‌اش برطرف شود. وی معتقد بود جملات تاکیدی معجزه می‌کنند.

آیا به‌نظر شما با ماندن در تخت، استراحت مطلق کردن و تنها گفتن جملات تاکیدی، وی موفق خواهد شد؟ جهان هستی، قوانین خاص خودش را دارد. کسی که تمام تلاش خود را به صورت تمام و کمال انجام می‌دهد و درنهایت جملات تاکیدی را می‌گوید، در این صورت کلمات وی از قدرت و قوت لازم برخوردار می‌شوند.

چگونه می‌توانیم با انجام کارهای ساده در مسیر موفقیت قرار بگیریم؟
بخوانید

برای حرکت درمسیر موفقیت نیز باید قوانین زمینی مربوط به این جهان را یاد بگیریم و تمام تلاش و کوشش خود را به‌انجام برسانیم. درنهایت و در لحظه به لحظه حرکتمان نیز می‌توانیم منتظر لطف و رحمت خداوند باشیم. ولی مسئولیت را خودمان برعهده می‌گیریم قرار نیست ما تماشاچی زندگی مان باشیم. بلکه لازم است نقشی موثر و پررنگ در زندگی مان ایفا کنیم.

از رحمت خداوند ناامید نشوید، اما برای موفقیت تمام سعی خود را به کار ببندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره‌های آموزشی آکادمی بازار می‌توانید به صفحه‌ی دوره‌ آموزشی در وب‌سایت مراجعه کنید.

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

اندک اندک جمع گردد وانگهی دریا شود
برچسب ها

تینا پورشاهید

زندگی را باید ساخت. درکنار هم می‌توانیم بهترین‌ها را تجربه کرده و زندگی را با تلاش مستمر، پشتکار، آموزش و همراهی از نو بسازیم. در کنار هم قوی‌تر از قبل پیش خواهیم رفت. خستگی در ما راهی ندارد چون معتقدیم هیچ وقت برای ساختن زندگی دیر نیست.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه − 1 =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن