فرصت ها را از دست ندهید!

فرصت ها
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

ما اغلب نمی‌دانیم که فرصت‌های مختلف، دقیقاً چه زمانی رخ می‌دهند. گاهی اوقات، فرصت‌ها به صورت آنی و غیر منتظره پیش می‌آیند؛ پس بهتر است خودمان را از قبل برایشان آماده کنیم! برای استفاده از فرصت‌ها، چند اصل کلیدی وجود دارد که در این مقاله به آن‌ها خواهیم پرداخت:

فرصت - آگاه بودن
فرصت – آگاه بودن

اصل شماره یک

ما برای درک فرصت‌ها، همواره باید گوش به زنگ باشیم و شرایط را زیر نظر بگیریم. همیشه با چشمان باز، شرایط را زیر نظر بگیرید. زیرا هر لحظه ممکن است فرصت جدیدی سر راه شما قرار بگیرد. از هر اتفاقی به سادگی عبور نکنید!

ممکن است هنگام رفتن به سفر، مسیری را اشتباه بروید! در آن صورت عصبانی نشوید! شاید این اتفاق رخ داده تا فرصتی را در اختیار شما قرار دهد. اجازه ندهید احساس بدتان مانع از دیدن آن فرصت شود.

استفاده از موقعیت - فرصت
استفاده از موقعیت – فرصت

اصل شماره دو

فرصت‌های مناسب را تشخیص دهید. گاهی اوقات، ممکن است فرصت مناسبی سر راه شما قرار گیرد که با ذهنیت شما همخوانی نداشته باشد و شما آن فرصت را کنار بگذارید. برای جلوگیری از این امر، بهتر است همواره به صدای قلب خود گوش دهید، نه صدای ذهنتان!

ذهن شما بر اساس باورهای شما تصمیم می‌گیرد، اما قلب شما و ندای درونی شما، متصل به خداوند است و همیشه شما را به درستی هدایت می‌کند. ذهن منطقی شما ممکن است بر اساس دلیل و منطق، تصمیمی اشتباه بگیرد؛ حال آنکه قلب و احساس شما، آن سوی راه را می‌بیند و از انتهای راه با خبر است!

بنابراین، وقتی فرصتی بر سر راه شما قرار می‌گیرد، ممکن است ذهن شما بگوید: «این کار درآمد کافی ندارد!» یا «اگر خانه‌ات را بفروشی، ضرر خواهی کرد!» اما ته دلتان نسبت به آن کار احساس خوبی دارید. در این شرایط، همواره به صدای احساستان گوش دهید.

از دست ندادن فرصت
از دست ندادن فرصت

اصل شماره سه

فرصت‌های کوچک را غنیمت شمارید. طبیعتاً شما رویای بزرگی دارید. اما گاهی اوقات ممکن است فرصتی برایتان پیش بیاید که در نظر شما کوچک باشد یا فکر کنید که شما را به رویای بزرگتان نخواهد رساند. یادتان باشد که شما نمی‌توانید از نقطه A به نقطه Z بپرید!

شما باید قدم به قدم مسیر را طی کنید. بنابراین، یک فرصت کوچک می‌تواند منجر به فرصت بزرگتری شود و قدم به قدم شما را به رویایتان نزدیکتر کند. پس به سادگی از فرصت‌های کوچک نگذرید! آن فرصت می‌تواند برای شما به شانسی بزرگ تبدیل شود.

در طول مسیر زندگی، فرصت‌های بیشماری برایتان پیش خواهد آمد که اگر واقعاً در جستجو و گوش به زنگ آن‌ها باشید، می‌توانید بیشترین بهره را از زندگی خود ببرید و در انتهای راه، حسرت نخورید! قدر فرصت‌ها را بدانید زیرا اگر از آن‌ها به سادگی عبور کنید، در اختیار کسانی دیگر قرار خواهند گرفت.

افراد بسیار زیادی هستند که ایده‌ای به ذهنشان رسیده اما چون از فرصت‌هایشان استفاده نکرده‌اند، آن ایده توسط کس دیگری اجرایی شده است! فرصتی که انتظار آن را می‌کشید، پیش خواهد آمد. اگر شما با خواسته و رویای خود هم ارتعاش شوید، دیر یا زود، راهی برایتان باز خواهد شد.

تمام کاری که شما باید انجام دهید، این است که با خواسته خود هم ارتعاش شوید. سپس فرصت‌ها، خود به خود نمایان می‌شوند. شما از طریق توجه و تمرکز، می‌توانید هرچه بیشتر با خواسته خود هم ارتعاش شوید. در واقع، این خودمان هستیم که فرصت ها را خلق می‌کنیم اما متأسفانه، خیلی وقت‌ها از آن‌ها آگاه نیستیم.

این ارتعاش ماست که فرصتی را خلق می‌کند و راهی را باز می‌کند، اما ما یا متوجه آن نمی‌شویم، و یا آن را پس می‌زنیم.

برای انتخاب هدف و گام نهادن در مسیر آن باید از فراز و نشیب‌های فراوانی گذشت و احتمال وقوع بسیاری از حوادث و اتفاقات را نیز داد. اما در این میان برخی از موارد هستند که با در نظر گرفتن آن‌ها طی کردن این مسیر برای رسیدن به هدف، راحت‌تر و آسان‌تر خواهد شد.

از جمله مهم‌ترین این موارد، می‌توان به مؤلفه‌ی انگیزه اشاره نمود که خود نقش مهمی برای فرد ایفا می‌کند و به تعبیری اندازه‌ی گام‌های وی را بلندتر یا کوتاه‌تر می‌کند.

تیم آکادمی بازار با برگزاری سمینارهای موفقیت، کمک شایانی به شما می‌کند تا بتوانید در مراحل مختلف زندگی خود بسیار راحت‌تر قدم بگذارید و درگیر حاشیه‌ها و موارد اضافی که شما را از هدفتان دور می‌کند، و یا رسیدن به آن را به تعویق می‌اندازد، نشوید. بدین شکل، دستیابی به خواسته‌تان سهل‌تر می‌شود.

دیدگاه بگذارید

avatar