ویدئو های استاد احمد محمدی

شغل شما چیست و چه خدمتی به جامعه ارائه می‌دهید؟

پاسخ شما به این سوال چیست: چه کاره هستید و چه خدمتی به جامعه ارائه می‌دهید؟

از یک سنی به بعد، شما نیز با این سوال مواجه می‌شوید و اطرافیان‌، دوستان و آشنایان از شما می‌پرسند: چه کار هستید؟ شغل شما چیست؟ شما چه پاسخی به این سوال می‌دهید؟

ممکن است برخی افراد هنوز نتوانسته باشند در شغل مناسبی مشغول فعالیت شوند. خب، اشکالی ندارد، می‌توانید به این فکر کنید در آینده می‌خواهید چه کاره شوید؟

شغل ما رابطه‌ی تنگاتنگی با کیفیت زندگی ما دارد. ما بخش اعظمی از زمان خودمان را صرف شغل خودمان می‌کنیم. حتی ممکن است سال‌ها قبل از مشغول شدن به آن شغل، درس خوانده باشیم و زمان زیادی را صرف کرده باشیم تا بتوانیم در آن حرفه مشغول شویم. تا پایان عمر نیز شغل ما هویتی از ما برای دیگران می‌سازد.

مطالعه بیشتر: چگونه می‌توانم کار را با قدرت آغاز و با قدرت به پایان برسانم؟

مطالعه بیشتر: چگونه از شر عادت‌های بد خلاص شویم؟

پاسخ شما به این سوال که به چه کاری مشغول هستید، چیست؟ 

دو کارگر مشغول ساخت مدرسه‌ای بودند، از یکی از آنها پرسیده شد مشغول چه کاری هستی، گفت: من از صبح تا شب فقط آجر بالا می‌اندازم. اما کارگر دوم گفت: من مشغول ساختن مدرسه‌ای هستم تا بچه‌ها در آن درس بخوانند و موفق شوند.

نگاه دو کارگر به یکدیگر خیلی متفاوت بود. یکی کار خود را با ارزش می‌دانست و دیگری بی ارزش. یکی در رویای خود می‌دید در حال ساخت مدرسه‌ای است تا به رشد فرزندان کشورش کمک شود و دیگری فقط آجرها را می‌دید. پاسخ یکی حاصل نگاه کوته بین و پاسخ دیگری از نگاهی بزرگ‌تر نشات گرفته بود.

آیا این پیشنهاد شغلی می تواند پاسخگوی نیازهای من باشد؟ – قسمت دوم
بخوانید

در حین پاسخ دادن به چنین سوالی باید درنظر داشته باشیم که نوع نگاه ما بر همه‌ی ابعاد زندگی مان تاثیرگذار خواهد بود. کیفیت کار کارگری که خود را متولی ساخت مدرسه می‌بیند با کیفیت کار کسی که خود را تنها کارگر آجر پرت کن می‌بیند، متفاوت خواهد بود.

به چه شغلی مشغول هستید؟ 

پاسخ شما به این سوال می‌تواند عمق داشته باشد و این عمق بر کیفیت زندگی شما تاثیرگذار خواهد بود. سعی کنیم با نگاه عمیق‌تری به شغل خودمان نگاه کنیم. وقتی از یک معلم دبستان می‌پرسند شغل تو چیست و در پاسخ می‌گوید از صبح تا شب با بچه‌ها سر و کله می‌زنم، این نگاه با نگاه معلمی که می‌گوید دانشمندان فردا را پرورش می‌دهم، بسیار متفاوت خواهد بود.

کیفیت کار معلم اول با کیفیت کار معلم دوم متفاوت خواهد بود. در این دنیا هر چه بکاریم، همان را درو می‌کنیم. اگر معلمی دانه‌های رشد و آگاهی در شاگردانش بکارد، همان دانه‌ها را در زندگی خودش، در فرزندان خودش رشد یافته‌تر می‌بیند.

از دو پزشک می‌پرسند، شغل شما چیست؟ پزشک اول می‌گوید از صبح تا شب آه و ناله‌ی مریض‌ها را می‌شنوم و دیگری می‌گوید به قدرت خداوند، بیماران را از درد و رنج نجات می‌دهم، شاید خداوند نیز زندگی مرا شفا و برکت دهد.

نگاه دو پزشک با یکدیگر بسیار متفاوت است. در یکی محبت و عشق به کار دیده می‌شود و در دیگری جز انجام وظیفه که احتمالا به دلایل اقتصادی بوده، عشقی دیده نمی‌شود. به کار و حرفه‌ای که در آن مشغول هستید، با دقت نگاه کنید. ببینید واقعا مشغول چه کاری هستید؟ چه خدمتی را به خودتان و اطرافیان تان ارائه می‌دهید؟ به عمق کاری که می‌کنید دقت کنید.

دوره فروش موفق (معرفی محصول) - دکتر احمد محمدی
بخوانید

این کار باعث می‌شود، احساس بهتری به کارتان داشته باشید و با انگیزه بهتر و قوی‌تری کار کنید. از طرفی باعث می‌شود اگر واقعا کار و حرفه‌ی خودتان را پویا و با محصول نمی‌بینید به فکر تغییر آن باشید.

دکتر احمد محمدی در ویدئوی شغل، به این موضوعات می‌پردازد. کاغذ و قلم بردارید و نکات مهمی که در ویدئو مطرح شده است یادداشت برداری کنید. در قسمت نظرات برای ما بنویسید چه شغلی دارد و به چه کاری مشغول هستید. به شغل خودتان معنای جدیدی بدهید و قدرش را بدانید.

آکادمی بازار با مدیریت دکتر احمد محمدی، مجموعه‌ای از ویدئوهای آموزشی و انگیزشی منتشر کرده است که می‌تواند پاسخگوی برخی دغدغه‌های ذهنی کاربران باشد. عناوین برخی از این ویدئوهای آموزشی عبارتند از: منتظر معجزه بمانم یا قوانین موفقیت را یاد بگیرم؟، از کجا بفهمیم در آینده موفق خواهیم شد یا خیر؟ ، چگونه می‌توانیم زندگی را طور دیگری ببینیم؟، نقش مشکلات در زندگی ما چیست؟، چه زمان به موفقیت می‌رسیم؟ و بسیاری از ویدئوهای آموزشی که می‌تواند راهگشا باشد.

به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید 🙂

مطالب مرتبط

مزایای مشاغل خانگی و امکان تبدیل آن ها به یک شغل پردرآمد
کاهش تنش های کاری با برقراری روابط دوستانه با همکاران
آیا این پیشنهاد شغلی می تواند پاسخگوی نیازهای من باشد؟ – قسمت دوم
موفقیت شغلی را با این راه های ساده در آغوش بگیرید – قسمت دوم
موفقیت شغلی را با این راه های ساده در آغوش بگیرید – قسمت اول
برچسب ها

تینا پورشاهید

زندگی را باید ساخت. درکنار هم می‌توانیم بهترین‌ها را تجربه کرده و زندگی را با تلاش مستمر، پشتکار، آموزش و همراهی از نو بسازیم. در کنار هم قوی‌تر از قبل پیش خواهیم رفت. خستگی در ما راهی ندارد چون معتقدیم هیچ وقت برای ساختن زندگی دیر نیست.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا
به رشد فردی و کاری تون اهمیت میدین؟
در خبرنامه آکادمی بازار عضو بشین!
با عضویت در خبرنامه می تونید بهترین مطالب، پادکست ها و ویدئوهای سایت را از دست ندید
دنبال موفقیتم
یه امتحانی بکنید! هر وقت بخواهید می تونید اشتراکتون را لغو کنید :)
close-link
بستن