مقالاتموفقیت / انگیزشی

سخنرانی فوق انگیزشی استیو جابز

والدینم در ابتدا تصمیم گرفتند یک دختر را به سرپرستی بگیرند و پدر مادرم که در حاله انتظار بودند نیمه شب تماسی دریافت کردند و به آن ها گفته شد ما یک پسر خارج از نوبت داریم آیا او را قبول میکنید ؟ آن ها پاسخ دادند : حتما

مادر واقعی من بعد ها متوجه شد که مادر وپدر خوانده ام تحصیلاتی ندارند و مادره واقعی من نیز نامه موافقت را امضا نکرد و تنها با این شرط راضی شدند که آن ها من را به دانشگاه بفرستند و آن ها نیز این قول را دادند و این شروع زندگی من بود و من 17 سال بعد به دانشگاه رفتم و دانشگاهی را انتخاب کردم که به گرانی دانشگاه استانفورد بود و تمام پس انداز والدینم صرف دانشگاه شد اما پس از 6 ماه متوجه شدم که ارزشش را ندارد و نمیدانستم در زندگی چه چیزی میخواهم تا زندگی ام را شکل دهم و من در دانشگاه در حاله تمام کردنه تمام پوله والدینم بودم در این شرایط بود که تصمیم گرفتم از دانشگاه خارج شوم و اطمینان داشتم همه چیز روبه راه خواهد شد این موضوع در آن زمان تا حدودی وحشتناک بود اما اکنون که به گذشته نگاه میکنم متوجه میشوم که این تصمیم یکی از بهترین تصمیماتی بود که تا کنون گرفته ام و از زمانی که از دانشگاه خارج شدم قادر بودم تا از گذراندن دروسی  که علاقه ای به آن ها نداشتم اجتناب کنم . و شروع به انجام کارهایی کردم که واقعا دوست داشتم .

سخنرانی فوق انگیزشی استیو جابز

همه چیز ایده آل نبود من خوابگاه نداشتم به همین دلیل کف اتاق دوستانم میخوابیدم بطری های نوشابه را جمع میکردم و میفروختم تا با پول آن ها غذا بخرم و بیشتر اموری که با دنباله روی از حس کنجکاوی و درک شهودی خودم با آن ها برخورد میکردم بعد ها بسیار گران بها شدند . به عنوان مثال : یکی از دانشکده هایی که دارای بهترین آموزشگاه خطاطی کشور در آن زمان بود تمام پستر های دانشگاه را با دست و با خط زیبایی کشیده بودند و چون تصمیم گرفته بودم به درس هایی که علاقه دارم بپردازم به کلاس های خطاطی رفتم تا این کار را یادبگیرم و من درباره زاویه های حروف و سبک آن ها آموختم و همینطور درباره ی انواع فاصله گذاری حروف و ترکیب آن ها و در مورد اصول چاپ نیز آموختم و این امر برای من بسیار جالب و مسحور کننده بود و هیچ کدام از این موارد ، مورد آموختنی و امیدوار کننده ای در زندگی من نبودند . اما 10 سال بعد وقتی که ما اولین کامپیوتر مکینتاش را طراحی می کردیم همه ی آن ها برای من سودمند واقع شدند مک اولین کامپیوتر با گرافیک بی نظیر بود اگر من هرگز به آن دوره از کلاسها نمی رفتم مک هیچگاه قلمها و گرافیک متعدد و مناسب را نداشت و کامپیوتر های شخصی نیز ظاهر اعجاب انگیز کنونی خود را نداشتند و اگر ترک تحصیل نکرده بودم هیچ فرصتی پیدا نمیکردم تا خطاطی را بیاموزم پس هیچ کامپیوتر شخصی هم این نوع خط اعجاب انگیزی را که دارند نداشت.

سخنرانی فوق انگیزشی استیو جابز

شما نمی توانید رابطه نقاط را با پیش بینی آینده متوجه شوید تنها با وصل کردن آن ها با نگاه کردن به گذشته است که کشف این رابطه میسر است . پس باید اطمینان کنید که این نقاط به نحوی در آینده و زندگی آتی شما متصل خواهند شد . با اعتقاد به اینکه با وصل خطوط به یکدیگر مسیر و جاده ای ترسیم می گردد که می توانند با اعتماد و اعتقاد قلبی در آن قدم گذاریم حتی اگر آن مسیر ما را از مکان گرم و نرمی که در آن هستیم جدا سازد و این تمام چیزی است که باعث ایجاد  تفاوت ها میگردد .

مطالب مرتبط

با عادت‌ به تعویق انداختن کارها برای همیشه خداحافظی کنید
تفکرات و باورهای محدودکننده ، مانع اصلی موفقیت
یک ثروتمند خودساخته شوید
با عادت‌ های خوب افراد موفق آشنا شویم
چگونه از زمان حال لذت ببریم؟
خلاصه کتاب قدرت لحظات نوشته چیپ هیث و دن هیث
خلاصه کتاب « قدرت اعتماد به نفس » نوشته برایان تریسی
چگونه خواسته خود را خلق کنید
همیشه تشنه موفقیت و پیشرفت باش
خودتان را آماده کنید
معرفی کتاب ” شعار برند، شیپور جنگ ” نوشته لورا ریس
خلاصه کتاب” چگونه در فروشندگی از شکست به موفقیت رسیدم” نوشته فرانک بتگر
بازدهی خود را افزایش دهید
کتاب ” رشد فروش ماورایی ” نوشته جک دیلی

شقایق معین نژاد

به زندگینامه افراد موفق در سرتاسر دنیا و رازهای رسیدن آن ها به هدفشان علاقه مندم و مایلم نگرش ها و استراتژیهای مهم موفقیتی اونها رو با بقیه به اشتراک بذارم .

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا
Open

دوره آموزشی معجزه ذهن قدرتمند

Close
بستن